T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Skacok, én ebből indulok ki:
0a7f24da366d-680x290.jpg



A ponyva körvonalai alapján nem egészen ilyen lehet a tornya, de ebből nem egy agyonpáncélozott modul képe sejlik fel előttem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha úgy van ahogy feltételezzük, nem is nagyon lesz mit páncélozni a tornyon. Az, hogy valami mennyire sűllyed be a füldbe nem a teljes tümeg határozza meg hanem a fajlagos, vagyis hogy oszlig el a tömege négyzetcentire elosztva.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha úgy van ahogy feltételezzük, nem is nagyon lesz mit páncélozni a tornyon. Az, hogy valami mennyire sűllyed be a füldbe nem a teljes tömeg határozza meg hanem a fajlagos, vagyis hogy oszlik el a tömege négyzetcentire elosztva.

Ez így van!
De nem hiszem, hogy szélesebb lánctalpat kezdtek el használni, bár ki tudja?! :)
Az biztos, hogy a 7 futógörgő miatt hosszabb felületen fekszik föl a talajon a lánctalpa.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!
Az elsődleges fegyver és a hozza való lőszer védelme miatt szerintem fontos ott is a vastag páncélzat. Nem lenne túl jó, ha egy RPG-7-tel le lehetne nullázni a tank fő fegyverét.</blockquote>

Egyetértünk, én a plusz páncélzatról írtam.
De mi van, ha a muníció a maiakhoz hasonlóan a teknőben van, már csak az automata torony miatt feltételezem, és az is egyfajta páncélkapszulában?!</blockquote>
Nem lehetséges szerinted egy olyan megoldás, hogy a teknő mellett a toronyban is van muníció? És maga a fegyver is sérülhet egy találat során, akkor meg a lőszer sem sokat ér, ha a teknőben, ha a toronyban van.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python"><blockquote rel="joker"><blockquote>De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!
Az elsődleges fegyver és a hozza való lőszer védelme miatt szerintem fontos ott is a vastag páncélzat. Nem lenne túl jó, ha egy RPG-7-tel le lehetne nullázni a tank fő fegyverét.</blockquote>

Egyetértünk, én a plusz páncélzatról írtam.
De mi van, ha a muníció a maiakhoz hasonlóan a teknőben van, már csak az automata torony miatt feltételezem, és az is egyfajta páncélkapszulában?!</blockquote>
Nem lehetséges szerinted egy olyan megoldás, hogy a teknő mellett a toronyban is van muníció? És maga a fegyver is sérülhet egy találat során, akkor meg a lőszer sem sokat ér, ha a teknőben, ha a toronyban van.</blockquote>

Az ágyú erősen páncélozott torony esetén is kuka, ha találatot kap. Lásd pl. Szíriában, Libanonban amikor nagy kaliberű mesterlövészpuskával magát a harckocsiágyú csövét, vagy a célzórendszer elemeit lövik meg.
A harckocsinak 3 fő kritériuma van: tűzerő, mozgékonyság (páncél)védelem. Legalább is belénk ezt verték anno a pct. tüzéreknél.
Ha ebből 1-2 sérül, megszűnik onnantól kezdve "kuka" az adott tank, legyen az bármennyire is páncélozva.

Föntebb linkeltem egy ábrát, abban a torony hátsó részébe is muníciót képzelnek el.

Majd meglátjuk, ki fog jó pár dolog derülni pár hónapon belül. Először kívülről, majd azért belülről is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy régebbi spekuláció. Azért van, ami bejött nekik.
t14.png



Egy elég friss skicc:
2997060_71ac718c0fa84df0b856531cd3b91e4a.jpg



Ez meg egy méret becslés:
dFgV3.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
Az ágyú erősen páncélozott torony esetén is kuka, ha találatot kap.
Ez így van, de egy erős páncélozottságnál csak a cső lesz védtelen, ami azért nehezebb célpont, mintha hozzaférhető lenne a teljes ágyú.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Egy régebbi spekuláció. Azért van, ami bejött nekik.
t14.png

Ezt hogy kell nézni és miért van rajta két T-14-es?</blockquote>


Nem tudom miért van tükrözve, és azt sem, miért szerepel rajta kétféle Armata más-más tejnővel, futógörgő elrendezéssel, más toronnyal.
Találtam, betettem, hogy ilyen is volt!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
<blockquote rel="Python">Egy régebbi spekuláció. Azért van, ami bejött nekik.
t14.png

Ezt hogy kell nézni és miért van rajta két T-14-es?</blockquote>

Gondolom a fotó olyan oldalról van, ahol kinyomtatás után, összehajtva, kis hadseregeket lehet felállítani és játszani velük. Van ilyen oldal egyébként.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nem is értem miért volt titkos annyira ez az armata ?

A grafikákat készítő otvaga2004.ru oldalról valók:

Tényleg? hát akkor jó gagyi a tornya és még rávágják hogy drága pedig még akkora sincs mint egy m1a2 és még nem is esztétikus.


De itt van egy igazi armata ami már működik is és nem is szupertitkos meg scifi baromság csak egyszerűen megcsinálták és kész!
Persze ettől kiakad pár orosz fan

https://www.youtube.com/watch?v=H81Y2_fpy88
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 778
113
Roni

Istenem...Mint egy 82 éves aki az autókat az autós kártyán lévő adatok alapján osztályozza,pedig ide jársz már pár éve ragadhatott volna valami rád a koszon kívül!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
dudi

Csak belinkeltem egy olyan vidit ami olyan mint az armata vagy talán jobb is.
Évekig csinálták titkolták "szupertitkos" erre a svédek előhúztak egyet a zsebükből:DDD

Az év vicce:D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Roni

Istenem...Mint egy 82 éves aki az autókat az autós kártyán lévő adatok alapján osztályozza,pedig ide jársz már pár éve ragadhatott volna valami rád a koszon kívül!

Ha még legalább adatok alapján tenné...