T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Persze, hogy meg lehet oldani, kérdés, mennyire kell áttervezni és mit.

Ettől függetlenül kellemetlen.

A problémák mindig látványosabbak, mint a sikerek. Lehet ha nem akkora a baj, mint amennyire elsőre látszik. Ha meg mégis akkor átterveznek valamit és az kerül majd sorozatgyártásba.
Számomra viszont nem kerek a történet. Ezt a tankot motrostól mindenestől szarrátesztelték az elmult időszakban. Valószínűleg kihajtották a belét, ott mégsem főzte fel a vizet, mert ha felfőzte volna, akkor nem ez a motor lenne benne. És a gyárban is tesztelték a meghajtást motrostól hűtésestől, ha nem működik nem lenne benne.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ellenberger nagyon úgy néz ki ezekből a képekből, hogy az összes érzékelő a páncéltesten kívül van még dobozolva is, úgy szemre kb repeszvédelem nélkül - és azok az érzékelők

Nézd, ha Terminátoron nem zavarta őket, hogy a toronyra biggyesztett rakéták nem kaptak semmi védelmet?

Trophy doboza többrétegű, - acél+ repeszfogó anyag- épp ezért.
Asszem az antenna is "osztott", ha bekap szemből egy repeszt, lőszert, jó eséllyel nem üti ki az egészet. ++ moduláris felépítés, gyorsan cserélhető.
Érzékelők, valóban kilőhetők, de ha a szemek a drónok, a más eszközök, akkor már nehezebb az ügy...
++ Merkaván az érzékelők mellett a toronyban is van szmélyzet, tehát még mindig ott Mark II Eyeball....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
hiryu

Az a Trophy érzékelőin nem segít,hogy ha lát a személyzet...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Optikai érzékelőkre gondoltam.
De Trophypletykák szerint 7,62ig szemből is golyóálló.
Bár nem moindták hány méter felett:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
De Trophypletykák szerint 7,62ig szemből is golyóálló.
Szóval megszórják egy tucatárúnak számító géppuskával vagy egy közepes erősségű mesterlövész-fegyverrel és annak is kuka.
 
A

altx

Guest
Nyugati médiában jönnek első kommentek: Sunday Times:
http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/news/world_news/Europe/article1551583.ece
Wasington Post:
http://www.washingtonpost.com/world/europe/russias-new-armata-tank-makes-debut-in-parade-rehearsal/2015/05/04/58581da6-f28a-11e4-bca5-21b51bbdf93e_story.html

Egyébként, nem vagyok szakértő, de a Dudi megjegyezte, hogy torony körbe van pakolva vékony mm-es lemezekkel...de hát a modern kompozit anyagok világában azok is védhetik valamennyire....lehet, hogy massív öntött vasak világa már a múlti ...? Kevláros tank...hmmmmm:::))) Jó könnyű lehet....

lehet hogy ez a vekony lemez moge tettek a reaktiv panzelzat "dobozait" is...
biztos nem hagytak a tornyot vedtelenul...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
<blockquote>De Trophypletykák szerint 7,62ig szemből is golyóálló.
Szóval megszórják egy tucatárúnak számító géppuskával vagy egy közepes erősségű mesterlövész-fegyverrel és annak is kuka. </blockquote>

Akkor ebből kifolyólag, az Armatát megszórod, akkor az teljesen vak lesz mert még a toronyból sem fogsz tudni kikukkantani, hogy mi a gyík tarolta le az összes műszered és ott ülsz vakon egy vastag páncélteknőben!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Nyilván az optikák jobban védettek ma ár nem nagy ördöngősség a lövedékálló üveg legalább a periszkópokon és a parancsnoki figyelőn.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
<blockquote>De Trophypletykák szerint 7,62ig szemből is golyóálló.
Szóval megszórják egy tucatárúnak számító géppuskával vagy egy közepes erősségű mesterlövész-fegyverrel és annak is kuka. </blockquote>

Nem azzal van a problémám alapvetően - illetve nem iylen formában.
Nyugati típusokban igyekeznek csak a legszükségesebb részeket (tehát konkrét érzékelők, optikák) kilógatni a páncéltestből, az elektronika a páncél mögött van. Itt meg nagyon úgy néz ki, hogy mindenestül kirakták páncélon kívülre az egész hóbelevancot.

Mondjuk, jó lenne, ha leszednék ezeket az áramvonalasító lemezeket, rögtön többet látnánk, de úgy érzem, arra egy darabig várhatunk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Eszméletlen!
Fanyalogjatok még egy kicsit! Plíz!!!
Úgy csináltok egy két embert leszámítva, mint ha értenétek hozzá!
Nem akarok megbántani senkit, de a karosszéken kívül ki vezetett már igazi harckocsit, vagy lőtt igazi HK ágyúval? Vagy volt HK-val éles helyzetben? Mit jelent a javadalmazás? Mennyire életképes éles helyzetben? Hogy tud kommunikálni a társaival, vagy a légierővel? Mennyivel nagyobb a túlélés esélye, stb?
Erre még várunk a válasszal.

Én lőttem harckocsival, igaz nem teljes értékű lőszerrel, hanem 14,5 milliméteres betétcsővel, a PKT legalább igazi volt:D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
de azon az optikán nem sokat látsz, mondjuk hátrafelé az armatán, nem?

A 49. oldalon, Python ápr. 27, 17,09-es hsz.-ben a 8. képen hátul középen mintha egy "tolató-kamera" lenne felszerelve az Armatán.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Vagy csak simán be van tiltva a tolatás! :D Csak előre! lehet nincs is benne hátrafelé sebességfokozat! :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen">A tetőgéppuska belövi a felső emeleteket is, és ha gépágyú kell, akkor meg ott vannak a BMP-k.

De ennél a verziónál a 2 oldalsó gépágyú a fő fegyver (városban), az ágyú szerepe csak az ellenséges járművek kilövésére korlátozódik.
A normál tanknak nincs 2 ilyen gépágyúja, a BMP-nek meg nincs ágyúja más járművek ellen. Ez a kettő van benne összegyúrva. Szerintem.
Így 2 darab oldal-gépágyús Armata vátogatva tudja az utcákon egymást fedezni ill. az út menti épületek ablakait "tisztogatni"...
a BMP-k meg csak utána jönnének, ha már minden tiszta.</blockquote>

Elméletileg jól hangzik a két oldalsó gépágyú, csakhogy erre az optika kialakítása sem utal. Nem csak a gépágyúk kell magas szögben elmozdúljanak, hanem a célzóberendezés is. Se a parancsnoki irányzék nem tial erre sem, az ágyú irányzéka sem.
Videójátékokban nagyon jól mutatna, de a valóságban lehet csak a baj lenne belük.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>De Trophypletykák szerint 7,62ig szemből is golyóálló.
Szóval megszórják egy tucatárúnak számító géppuskával vagy egy közepes erősségű mesterlövész-fegyverrel és annak is kuka. </blockquote>

Akkor ebből kifolyólag, az Armatát megszórod, akkor az teljesen vak lesz mert még a toronyból sem fogsz tudni kikukkantani, hogy mi a gyík tarolta le az összes műszered és ott ülsz vakon egy vastag páncélteknőben!
</blockquote>
Igen, ha kilőnek egy érzékelőt, akkor azzal az érzékelővel nem fognak látni. Viszont ha teljesen ezekre az érzékelőkre hagyatkoznak az Armatánál, akkor valószínűleg jobban védettek ezek, mint azoknál a harckocsiknál, amelyeknek van valami analóg(abb) módszer is a tájékozódásra. Emellett arra is alapozhatnak, hogy nem egy, hanem 3-5-10-20 érzékelő van amivel körbenézhetnek, és ezeknek pl negyedével képesek a tűzvezetésre. Úgysem fogják az egészet kilőni, ha mégis akkor a tank legénysége és a parancsnokaik valamit nagyon elcsesztek és az már nem a gép hibája.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

A nyertes...: @varga dima

Az én 100mm -es pct. ágyús tapasztalatom, meg a többiek nehéz géppuskás tapasztalata ehhez képest, khm..., smafu! ;) :p :D