T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
oh8pl2.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Figyelek!:D
Macky: - betétcsővel lőni? Kiképzés része, de nem a löveg tulajdonsága!
Pocok 75: - ahhoz, hogy pontosan tudjál "falat bontani", valakinek komoly munkájának eredménye. Mert a PSZH legjobb és legdrágább berendezése maga a célzó optika volt. Hála a megszűnt MoM-nak! De megérne egy "misét" a Gamma művek is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))</blockquote>

Errol dima írt egy érdekes beszámolót is kb 2 éve.....</blockquote>
El lehet ezt valahol olvasni magyarul?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Nem lepődnék meg, ha vmi kínai "akciókamerákat" tettek volna a dobozokba.
Miért tennének olyant? Aprópénzért lehet széles látószögű kamerákat kapni, pl GoPro-t. Vagy kiszednek egyet valamelyik autógyár termékei közül és megnézik ki gyártja. A célra tökéletesen alkalmas, nem kell ide semmi hiper-szuper katonai fejlesztés.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))</blockquote>

Errol dima írt egy érdekes beszámolót is kb 2 éve.....</blockquote>
El lehet ezt valahol olvasni magyarul?
</blockquote>


Persze, itt írta 1-2 éve, már meg nem mondom melyik Oroszországos topikban, ha jól emlékszem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Armata másokat is érdekel:

Már a szovjet időkben is az volt a hagyomány, hogy nagy katonai felvonulásokon mutatták meg a legújabb fegyvereket, és ma sincs ez másként. Az idei Győzelem Napján – május 9-én – tartandó felvonuláson mutatják be a T-14 Armata harckocsi első rendszerbe állított példányait, amelyekről korábban csak letakart toronnyal láttunk képeket. A felvonulás főpróbáján azonban lelepleződött a harckocsi.
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2015/05/05/leleplezodott_az_orosz_szupertank/
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
0_131acb_a38bc95c_orig.jpg

kösz a képeket, a közeliken látszik, hogy egy vastsgabb lemezből készült burkolat kívül, alóla kandikálnak ki a kütyük.
ld még a képet, ahol ...
Tényleg egyedi, mert félcollos páncéllal burkolt tornyot még nem láttam...
Itt is simán benézhet a toronyba, ha van zseblámpád, vagy az első vízszintes páncélelem alá,
0_131ac8_5bf9b451_orig.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))</blockquote>

Errol dima írt egy érdekes beszámolót is kb 2 éve.....</blockquote>
El lehet ezt valahol olvasni magyarul?
</blockquote>


Persze, itt írta 1-2 éve, már meg nem mondom melyik Oroszországos topikban, ha jól emlékszem.</blockquote>

Akkor megnyugodtam, hogy itt van valahol :D Ha valaki tud egy pontos linket, annak felajánlom a hiryutól nyert üveg körtepálinkámat, amit még mindig nem kaptam meg, így küldheti direktbe neki.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
0_131acb_a38bc95c_orig.jpg

kösz a képeket, a közeliken látszik, hogy egy vastsgabb lemezből készült burkolat kívül, alóla kandikálnak ki a kütyük.
ld még a képet, ahol ...
Tényleg egyedi, mert félcollos páncéllal burkolt tornyot még nem láttam...
Itt is simán benézhet a toronyba, ha van zseblámpád, vagy az első vízszintes páncélelem alá,
0_131ac8_5bf9b451_orig.jpg
A merkaváról koppintották!
Igaz Hiryu?
Finoman fogalmaztál, majd én kimondom: bádogról van szó!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Engem még mindig érdekel az az üreg a torony bal oldalán. Oda csak be lesz valami később rögzítve, vagy nem?!
IMG_0517-1-1.thumb.JPG.e5459fa40d1be124b2c5a45673c04e3c.JPG
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mi van akkor, ha később még a tornyot is telepakolják ERA blokkokkal?!

Lehet, hogy már most is van rajta, a külső, vékonyabb toronyköpeny alatt, így kisebb felületre kevesebb is elég a tornyot védeni.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Remélem alakítgatnak még a tornyon, mert ez így igen könnyed és új értelmet nyer az eddig használt "műanyag" kifejezés.
Na meg a prospektusokban se szép látvány egy olyan kép amin egy kisebb kaliberű fegyver által a fél komplexum teljesen le van darálva.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Ha valaki tud egy pontos linket, annak felajánlom a hiryutól nyert üveg körtepálinkámat, amit még mindig nem kaptam meg
Lévén hiryuról van szó, nem is fogod soha megkapni, sőt: tulajdonképpen TE tartozol neki kettővel, de ez a jövő héten már három lesz. ;) :DDDD
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hüvelykivető nyílás?

<blockquote rel="Python">Engem még mindig érdekel az az üreg a torony bal oldalán. Oda csak be lesz valami később rögzítve, vagy nem?!
IMG_0517-1-1.thumb.JPG.e5459fa40d1be124b2c5a45673c04e3c.JPG

</blockquote>

Annak erősen túlméretes, már a T-72-ben is elégő hüvelyes lőszert használtak, csak a hüvelytalp volt fémből, lövés után az maradt csak meg.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="joker">Ha valaki tud egy pontos linket, annak felajánlom a hiryutól nyert üveg körtepálinkámat, amit még mindig nem kaptam meg
Lévén hiryuról van szó, nem is fogod soha megkapni, sőt: tulajdonképpen TE tartozol neki kettővel, de ez a jövő héten már három lesz. ;) :DDDD</blockquote>
Most tette "piros iksz" alá Jokert! Gondolom a pálinka miatt.:DD
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát... Finoman szólva ez a torony még szerintem is sokat fog változni. :)
Nekem is nagyon úgy tűnik, mintha a felvonulás miatt gyorsan összecsaptak volna rá valami tornyot, hogy mégse annélkül vonuljon fel a "fő attrakció".
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Az Armata tank fejlesztése csak 2016 kozepén fejezodik be,
Ennyi info elég. :))