T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Na jól van, nem ragaszkodok a fődíjhoz... Most pont megy orosz esti híradó...Armataról még annyit mondták, hogy különleges acél és kerámia keveréket használtak. T-90 hez képest 4szer erősebb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

:))) ezt nem lehet űverelni semmivel. A TT pisztolyról inkább halgatok:)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
@boki, ezt már te érted:

fA7pd.png

DU2ni.png

@python
Figyelem , értem, kovetem az orosz fórumokat, foleg paralay, otvaga...:)
Nem vagyok non-stop a HTKA-n, így nem tudok mindjárt reagálni, de van tobb "oroszos" fórumtárs aki kisegít.:))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))</blockquote>

Errol dima írt egy érdekes beszámolót is kb 2 éve.....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">@boki, ezt már te érted:

fA7pd.png

DU2ni.png

@python
Figyelem , értem, kovetem az orosz fórumokat, foleg paralay, otvaga...:)
Nem vagyok non-stop a HTKA-n, így nem tudok mindjárt reagálni, de van tobb "oroszos" fórumtárs aki kisegít.:))</blockquote>

Én meg rád gondoltam. ;) :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="varga dima"><blockquote rel="Pocok75">Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam, bontottam téglafalat KPVT 14,5 mm-essel. Az számít? :D

Na jól van emberek....én még lőttem SS-18 Satannal.....::))) Kamcsatka felé.....ki többet? ...:::))))) </blockquote>

??? :)</blockquote>

Nem vicc....1986-88, sorkatona Távol-keleten, szovjet nuki stratégiai erők...:::))))</blockquote>

Errol dima írt egy érdekes beszámolót is kb 2 éve.....</blockquote>

Köszi, Boki....
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Nyilván az optikák jobban védettek ma ár nem nagy ördöngősség a lövedékálló üveg legalább a periszkópokon és a parancsnoki figyelőn.

http://btvt.narod.ru/2/tanks_in_grozny.files/bmp3-pricel.jpg

Na, most, ha ez egy célzott lövés? Van itt aki látott közelről Gepárdot. Nincs az a golyóálló üveg, ami nem pókhálósodik be a 12,7-estől. Vagy, ha vmi bili-lemezzel le is takarják... Bár ez inkább városban/védelemben lehet elképzelhető.
Vagy aki ezt egy rpg-vel megcsinálja:

http://btvt.narod.ru/2/tanks_in_grozny.files/t-72luk.jpg

Onnantól kezdve a géppuskával se lehet célzott lövést leadni.

Meg még valami zavar: keresni kell a neten Mi-35/28 "hud-videót" és össze kell hasonlítani az Apacséval.
Fejlődtek már annyit, hogy képesek ilyen korszerű berendezéseket gyártani?
A kicsi "tolató" ill "holt-tér" kamerákkal kapcsolatban is szkeptikus vok. Nem lepődnék meg, ha vmi kínai "akciókamerákat" tettek volna a dobozokba.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
ksspsta, erre én is gondoltam. Ha szétszednénk az egész apró pici darabokra, lehet, hogy a félvezetők jó része távol-keleti gyártóktól származik.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Off:
Tudom extrém eset, de ezt melyik "érzékelő" éli túl? Persze más tankokéi se. És akkor marad egy nagy félvak 10millás céltábla.
https://www.youtube.com/watch?v=KTVeve_CtzE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=nB24OapubvA
https://www.youtube.com/watch?v=Jz002421uMg
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
ksspsta, erre én is gondoltam. Ha szétszednénk az egész apró pici darabokra, lehet, hogy a félvezetők jó része távol-keleti gyártóktól származik.

Jó, hát voltak ilyenek már komolyabb cuccokban is. Ettől még lehet jó.
Mindegy, amíg nem látok egy videót arról, hogy forog a torony meg lő, addig ezek nekem csak demótankok. (kb pak-fa rendszerbeállítás)
Nagyon hajaz ez az egész a berlini Isz-3-asokra. Csak azok akkor talán már rendszerben voltak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
http://www.stern.de/auto/news/kampfpanzer-armata-t-14-putins-panzerflotte-rollt-ueber-den-roten-platz-2191787.html?utm_source=standard&utm_medium=rss-feed&utm_campaign=alle-nachrichten
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Csak nekem tűnik úgy, hogy a torony tetején is ERA lapok vannak?!
RcQla.jpg


A géppuska meg az optika, egymástól függetlenül mozog körkörösen, szerintem.
P1zHk.jpg