T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
<blockquote rel="boki">
06-3826885-14309126075940.jpg

Az ott egy motorcsere?
</blockquote>

Valoszinu az.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<blockquote rel="boki">
06-3826885-14309126075940.jpg

Az ott egy motorcsere?
</blockquote>

Bele se merek gondolni, mi lesz ha az egyik lerohad v. kigyullad szemlén!
Akkor a következő hetven évben ezen röhögnek majd az egész világon....
Pedig épp ennek ellenkezője a cél. 45-ben Berlinben nem röhögtek az Isz-3-asokon.
Off, de én nem ezt csináltam volna. Összeszedtem volna az összes járóképes cuccot a kubinkai múzeumból: t-34, 44, 55, 62, 72, 90, Isz tankok, t-10, a kezdetektől a hidegháborún át, és a végére egy ilyen leponyvázott tornyos Armatát, hogy lássa a világ, hogy itt a jövő. Pont elég lett volna, de így, hogy legyártanak x darab prototípust, ami csak évek múlva lesz bevethető és látszik, hogy nem eléggé kiforrott.... Annak ellenére, hogy én már vagy 20éve láttam rajzot erről az elrendezésről, hogy ez lesz a jövő orosz tankaja....(de lehet tévedek a 20 évvel)
Az nem gond, hogy én itt fanyalgok, de ha amerikai, német vagy akár kínai szakértők mosolyogják meg ezeket a tornyokat ill a fölforrt motoros képet az már elég gáz.
Jó, hát a népnek ettől még bejöhet a dolog.....

Más, a távvezérelt géppuska 7.62-es? Miért nem a régi 12,7-es?
Az előbbi légi cél (a felette elrepülő helikopter, drón stb) , házfal, fedezék ellen molyfing neem? Talán szétrázta a periszkópot? Abban is van vmiféle stabilizátor nem?
Vagy jön a plusz gépágyú? Egy két próbálkozás kivételével nem tettek ilyesmit a löveg mellé. ( amx-30, bmp 3? ) Sztem már régen rossz, ha erre van szükség mondjuk légvédelmi célra (nincs a közelben egy Tunguzka stb) , vagy többemeletes épületekben elrejtőző ellenség kiiktatására. Ha egyáltalán városba beviszik ezt a monstrumot...

A három kezelőnek mennyi helye lehet egymás mellett? 2 méter? Az nem lehet vmi sok, ha "dolgozni" kell. Bár nem sokat ültem tankban.

De ne legyen igazam....
Végül is Kínán kívül fejlesztett ki vki mbt-t az elmúlt egy-két évtizedben? Erre is büszkék lehetnének, de sztem ezek a "gagyi" tornyok agyonverik az egészet. Pláne, ha vmi sületlen katona kiposztolja vhol a "lelemezelt" tornyot , ami még nem üzemképes.....

Bocs :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 656
79 889
113
Légi cél ellen már a 2.vh-ban sem ért sokat a 12,7-es légvédelmi géppuska.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 656
79 889
113
Az igazán komoly szakértők pedig nem mosolyognak azon ha egy prototípus meghibásodik mert ők is jártak már így azokkal a prototípusokkal amiknek a fejlesztésében részt vettek így tudják,hogy ezt természetes.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
de sztem ezek a "gagyi" tornyok agyonverik az egészet

Jaj jaj jaaaj és megint csak jaaj!

Ha ugrok pár száz évet előre és az akkori legmodernebb technológiával(pl railgun) építek egy tigis szerű tankot akkor az már nem fogja kilőni az m1a2 ?

A toronyba mindent belezsúfoltak amit lehet.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Légi cél ellen már a 2.vh-ban sem ért sokat a 12,7-es légvédelmi géppuska.

Ennek ellenére 70 éven keresztül fölrakták majd az összes tankra. Egyébként többet ér, mint a 7.62-es. Tököm se tudja, én azért nem repülnék célt neki egy Oh-58-al....:)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ugye a tornyon alul körben, azok a Shtora-2 rendszer indítótubusai?!
https://www.youtube.com/watch?v=rfNXxV1b2tU
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Az igazán komoly szakértők pedig nem mosolyognak azon ha egy prototípus meghibásodik mert ők is jártak már így azokkal a prototípusokkal amiknek a fejlesztésében részt vettek így tudják,hogy ezt természetes.

Jó, de egy díszszemlén, amit erőfitogtatás meg megfélemlítés miatt tartanak...? Ill az arra való felkészülés közben?
Mi azt mondjuk, jó-jó, a torony még nincs kész...de tele van olyan kütyükkel aggatva amik tuti k.jók stb, de legalább a teknő az OK, erre fölforr a víze, ill lehet motort cserélnek az egyikben... A videókon meg alig bír váltani a vezető....
Akkor meg ezen a mentalitáson röhögnek...Nem az Armata mérnökéin, hanem a Putyinén.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
de sztem ezek a "gagyi" tornyok agyonverik az egészet

Jaj jaj jaaaj és megint csak jaaj!

Ha ugrok pár száz évet előre és az akkori legmodernebb technológiával(pl railgun) építek egy tigis szerű tankot akkor az már nem fogja kilőni az m1a2 ?

A toronyba mindent belezsúfoltak amit lehet.

Ezt em értem.
Én úgy értettem, hogy a szándékot verik agyon az áltornyokkal. Ha azok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 589
113
Gyerekek nyugodjunk le, az új fegyverrendszerek mutogatása csak "erőfitogtatás", hogy lássa a világ de főleg az orosz nép akinek ez azért jól esik (mennek felfele a népszerűségi indexek). Mind tudjuk, hogy ezek csak prototípusok és a világot sem fogják megváltani és minimum 3 de inkább 4 évig még meg sem fogják közelíteni a bevethető állapotot, de azt se felejtsük el, hogy a most rendszerben lévő nyugati MBT-k rendszerbe állítása is átlag 10 évbe betartott, szóval nem tudom mind csodálkozunk, hogy a gépek megbízhatatlanok műszakilag, vagy éppen nem olyan a torony külalakja amint azt egyesek megálmodták maguknak előre, fog ez még változni eleget mire kikerül normálisan csapatokhoz, amit most kihoztak még 0 szériának sem hívnám annyira nincs kész.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
. "Mind tudjuk, hogy ezek csak prototípusok és a világot sem fogják megváltani és minimum 3 de inkább 4 évig még meg sem fogják közelíteni a bevethető állapotot,"

Pontosan! Nem is értem mire készül hiryu május 8-ra mint ha ő már készre tudná előnye hátrányát a gépnek sőt még akor is fogja tudni hogy ha kijön as végleges verzió.

Külföldi oldalon azt írják hogy
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Mennyire biztos a 3 fős kezelőszemélyzet? Van erre valami kiadott hivatalos dokumentum? Mert kicsit gyanús nekem, hogy csak 2 lesz az a 3... (Harckocsizó "párokkal" operálnak? Na ez lenne az igazi koncepcióváltás: lényegesen kevesebb élőerő lényegesen nagyobb védelemben... Mintha nem is Grisáékat látnám! :D )
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Pontosan! Nem is értem mire készül hiryu május 8-ra mint ha ő már készre tudná előnye hátrányát a gépnek sőt még akor is fogja tudni hogy ha kijön as végleges verzió.
Ahoz neki nem kell se adat se semmi, hogy az oroszokat mocskolhassa. Egyedüli amire szüksége van, hogy a főnökei a moszatban vagy a mocskolódásűgyi minisztériumban (amiket a mi adónkból kapott segélyből tartanak fenn) ezt a feladatot adják neki.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
ksspsta, német Leopard is robbant már le dísszemlén...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Egy kis olvasni való reggelre :)

Az Armata tankok kartonbol vannak.
http://turbo.wow-impulse.ru/news/22505-smi--rossijskie-tanki---armata---okazalis-kartonnymi.html
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Egy kis olvasni való reggelre :)

Az Armata tankok kartonbol vannak.
http://turbo.wow-impulse.ru/news/22505-smi--rossijskie-tanki---armata---okazalis-kartonnymi.html

Mi ez? Ránézésre az orosz blikk vagy mi a szösz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Mennyire biztos a 3 fős kezelőszemélyzet? Van erre valami kiadott hivatalos dokumentum? Mert kicsit gyanús nekem, hogy csak 2 lesz az a 3... (Harckocsizó "párokkal" operálnak? Na ez lenne az igazi koncepcióváltás: lényegesen kevesebb élőerő lényegesen nagyobb védelemben... Mintha nem is Grisáékat látnám! :D )

143843_900.jpg
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="grigorij2">Mennyire biztos a 3 fős kezelőszemélyzet? Van erre valami kiadott hivatalos dokumentum? Mert kicsit gyanús nekem, hogy csak 2 lesz az a 3... (Harckocsizó "párokkal" operálnak? Na ez lenne az igazi koncepcióváltás: lényegesen kevesebb élőerő lényegesen nagyobb védelemben... Mintha nem is Grisáékat látnám! :D )

143843_900.jpg
</blockquote>

Itt is látszik mellesleg -bár nem túl jól-, hogy a torony még lesz"izmosítva"... :)