T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez ok, csak nem tudom, milyen lehet a kissebb-nagyobb hiba amivel mondjuk a parancsnoki panorámairányzék még működhet? Vagy az irányzó célzóberendezése az integrált tűzvezérlésével. Szerintem ez vagy megy, vagy nem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Viszont ha mondjuk egy hagyományos tanknál megment a parancsnok optikája, még szóban irányíthatta az irányzót, valahogy úgy mint a második világháborúban. Most ezzel az irányvonallal szakítottak az oroszok.
Ez a tank vagy megy 100%-ban, vagy nem. Mondtam, inkább hasonlít egy vadászgéphez.
 
T

torsen

Guest
Nem kell tulmisztifikalni. Perszehogy nem torte ripityara a fogakat, hanem megkezdte a feluletet, mint ahogy a kepen, bal oldalon.
http://i.imgur.com/jmHz7rk.jpg

Gondolom, ertesz hozza!?

http://transmissionrepairguy.com/wp-content/uploads/2014/05/torque-converter-problems.jpg

Elvegre az a motor majd 500 Nm nyomatekot ad le!

Ugy tudom, hogy az uj Passat TSI-vel szerelt motorjainal is van bekodolva egy olyasmi, hogy hidegen nem engedi felporogni.

Az armata is tele lehet hasonlo megoldasokkal. Gondolom a kickdown is benne van vagy olyasmi, hogy "combat" mode a valton, mint a legtobb autoban a sport/comfort/eco . Siman beffullaszthato a motor, ha ranyomsz a pedalra a "sport" modban es rafekezel. Nem biztos , hogy volt ideje a valtonak szetkapcsolni, akarmilyen programozasi ciklus miatt, vagy azert , mert a program kiiktatott egy szenzor jelet.

A képet így önmagában nem tudom helyre rakni, nekem ezek fogaskerekeknek tűnnek, nem egy aut.váltó bementi oldalának. Azoknál általában egy kisebb átmérőjű ricnis tengelyre érkezik a nyomaték a wandlerből (arra gondoltam, hogy azt nyírta szét a nyomaték) és vele koncentrikusan van egy nagyobb átmérőjű ricnis támasztócső, amire a wandler szabadonfutója(vezetőkereke) csúszik fel. De akár így is nézhetne ki...a járműtechnikában minden lehetséges.

Amúgy az 500Nm motoroldalon a váltónál már induláskor a wandler miatt 1000-1500Nm, az meg már tud dolgokat művelni.

Az említett kick-down+fék egy normálisan működő váltó esetében nem okozhat lefulladást. Minden második amerikai háziasszony így használja a kocsiját...:) Ha valóban lefulladt az Armata, akkor még egy gyanús dolog lehet, mégpedig hogy nem alkalmaznak hidraulikus erőátviteli részt, hanem a robotizált váltók, vagy a DCT váltók módjára száraz vagy olajban futó kuplunggal automatizáltak és kiforratlan a vezérlő program, Ennek egyébként komoly hatásfokbéli, fogyasztási, hatótáv előnyei lennének, de ilyen váltókat ekkora nyomatékra még nem csináltak máshol.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Viszont ha mondjuk egy hagyományos tanknál megment a parancsnok optikája, még szóban irányíthatta az irányzót, valahogy úgy mint a második világháborúban. Most ezzel az irányvonallal szakítottak az oroszok.
Ez a tank vagy megy 100%-ban, vagy nem. Mondtam, inkább hasonlít egy vadászgéphez.

Biztos, hogy ezzel az irányvonallal nem szakítottak az oroszok!
A vadászgép egy külön téma, ne keverjük ide!
Nem akarlak kioktatni! De tudod hogy működik egy hagyományos lövegstabilizátor? Vagy egy HK indító rendszer? Tudod, hogy hány sűrített levegőtartály van? Mert, ugye nem akkumulátorról indítják főleg hidegben! De tudok még ezer olyat mondani, ami kell az üzemeltetéshez, de nem létkérdés.
 
T

torsen

Guest
X motort se raktak még harckocsiba.
Ez Igaz, de lehet hogy mindkettönek oka van. Én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi derül ki a hajtómüröl, és hogy viszonyul majd ehhez a végleges váltlozat. Részemröl ennyi...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Biztos, hogy ezzel az irányvonallal nem szakítottak az oroszok!"

Én az elmúlt jópár évben bármit olvastam erről a kialakításról mindig az egyik fő hátrányának ezt hozták. A hátrány pedig magából a kiakalításból ered ergo nincs olyan, hogy nincs.
De mérlegeltek. Van xdb előny meg z hátrány és ők meglépték.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
M1a3 Április 20-as videó .

https://www.youtube.com/watch?v=8rsML92PLbU


Ott gondolom szögletes lapos torony lesz
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Variációk egy témára:
6eMOry_0Rqg.jpg

cukcdQm0x5g.jpg

VC45gcTu_Hk.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Bokit idézve a cikk íróját elektrosokk-kezelésben kéne részesíteni:
http://hvg.hu/vilag/20150509_Szupertank_kis_testi_hibakkal
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem is adta hozzá a nevét a szerző és meglepő, de kommentálni sem lehet.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="nyugger">Bokit idézve a cikk íróját elektrosokk-kezelésben kéne részesíteni:
http://hvg.hu/vilag/20150509_Szupertank_kis_testi_hibakkal

Miért is?

</blockquote>

Mert tipikus online HVG-s színvonalú cikk lett belőle. :)
Ezekben minden benne van...

<i>"Nem kétséges, hogy ha sikerül úrrá lenni a vadonatúj berendezések gyermekbetegségein, Oroszország érdemben javíthat meglehetősen elmaradott páncéloserői képességein."</i>

<i>"de sok-sok év választja el Oroszországot attól, hogy hazudozás nélkül is büszkék lehessenek hadseregük fejlettségére"</i>
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Alapvetően a probléma a cikkel nem az, hogy mi igaz benne, vagy mi nem. Egy olyan eszközről beszélünk, amelyről jóformán csak a képek vannak, aztán ebből mindenki levonta a maga következtetését, amelyhez aztán ragaszkodik is, pedig talán még a tervezők se tudják a harckocsi igazi képességeit.

A gond az, ahogyan tálalva van az egész. Próbál a cikk kicsit a korrektség vékony útján egyensúlyozni: az F-35 se tökéletes, meg ha egyszer elkészül a platform, akkor sokat fog lökni az orosz haderő képességein. Aztán jönnek a kötelező körök, ahogy egy mai magyar mainstream laptól elvárhatóak azok: bohócsipka, blamázs, hazudik, lóhalálában összehányt, tákolmány, stb. Egy komoly lap ilyeneket nem ír le. De nincs mit tenni, az írónak el kell pufogtatnia az előírt frázisokat, meg gondolom a kattintási kvótát is hozni kell valamivel. Elvégre valamivel meg kell tartani a lap olvasottságát, az emberek pedig nem ugranak a tényszerű szakmai írásokra.

Meg persze a szakmaiságot erősen megkérdőjelezi a tények hiánya: nekem például nem rémlik, hogy bárki állította volna, hogy a T-14 fejlesztése lezárult és a végleges változat fog felvonulni a Vörös Téren. Ennek ellenére - és zömében a kárörvendők - így kezelik a dolgot és máris temetik a programot, pedig még csak most jön az érdekesebb része.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
<blockquote rel="nyugger">Bokit idézve a cikk íróját elektrosokk-kezelésben kéne részesíteni:
http://hvg.hu/vilag/20150509_Szupertank_kis_testi_hibakkal

Miért is?


</blockquote>
Mert bugyuta írás. Lenézoen és károrvendve ír valamirol amirol semmit nem tud.(Tipikus ruszofób írás)
<b>1. </b>Még 2012-ben világossá vált, hogy 2015-ben a második világháború befejezésének 70.(kerek) évfordulója alkalmából az oroszok szeretnék bemutatni a vadonatúj technikát. Tehát Armata Tank, Armata BMP, Kurganyec-25 BMP,BTR, Bumerang BTR..stb.
Még a 2013-as RAE kiállításon (hvg-s-nak goze sincs, hogy mi az) bemutatták a prorokat, kivéve az Armatát, ami akkor csak makett volt.Kurganyec, Bumerang kész volt.
2. Még tavaly írtam, idén év elején írtam, hogy a bemutató-parádé után a tankok vissza kerulnek az UVZ gyárba befejezésre, Ez világos volt mindenkinek, Az oroszok ezt tobbszor hivatalosan is kijelentették. Soha nem állították, hogy teljesen kész és már vesznek is belole. Sot szerintuk még 2 év mire elkészul ....
Akkor ki és mit hazudozik ?!
Az ilyen firkásznak pályát kéne változtatni újságírás helyett mehetne modjuk kapálni -azzal nagyobb hasznot csinálna.
Nyuggernak igaza van.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Az első képen a @Roni-nak egy speciális gépágyús modell.".

ÁÁ én nem rajongok a géppityus változatért csak a torony kialakítása jobban tetszett mert laposabb meg szebb futurisztikus formát hoz mint a jelenlegi.

Még ha a torony ha nem is igazi és ha elkészül az igazi az sem fog változni semmit alakja úgy kár azzal kötekedni hogy miből van a torony! az a lényeg hogy látta mindenki!