1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-15 "Armata" BMP (Objekt 149)

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2015. március 24..

1. boki

boki Well-Known Member

Az Armata platform BMP-je.(IFV)

2. Python

Python Well-Known Member

Mondjuk a grafikából nekem inkább egy orrmotorossá tett T-72 -es alvázra épülő BMP -nek tűnik. Már csak a futógörgők miatt mondom.

http://otvaga2004.ru/bronya-pehoty/advanced-ifv/bmp-t15-armata/

3. Python

Python Well-Known Member

4. boki

boki Well-Known Member

Armata BMP

5. boki

boki Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4Bk-wgWOTiA

6. Python

Python Well-Known Member

Az ott motor stimmel, de ez bizony Armata alváz.

De valaki legyen szíves foglalja nekem össze, hogy miért kell Kurganyec-25 és a Armata T-15 BMP? Hisz hasonló gyalogsági harcjármű mindkettő, azonos platformon, bár a BMP nagyobbnak tűnik és úszóképesnek.

7. Cifu

Cifu Well-Known Member

A Kurganyec-25 könnyebb, 25 tonnás, vagyis egyenesági BMP leszármazott, a T-15 egy "nehéz lövészpáncélos", igazi szovjet/orosz megfelelője, elődje nincs, a német Marder/Puma áll hozzá talán a legközelebb, vagyis együtt tud mozogni az MBT-kkel, és hozzájuk hasonló védelemmel is rendelkezik.

8. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az elején az az ék alakú valami olyan mint egy behajtott hullámtörő. Ez eléggé elgondolkodtat.

9. Python

Python Well-Known Member

Cifu köszi! :)

Akkor a muszkák nagy dolgokat léptek meg magukhoz képest ezzel az Armata platformmal. :)

10. boki

boki Well-Known Member

Ez 25 éves projekt a szentpétervári "Specmas" tervezoiroda munkája. Szerintem hasonlít az Armata BMP-re-legalábbis ebbol indultak ki.
    Koszonjuk Michail Szergejevicsnek , hogy sok más haditechnikai eszkoz mellett ebbol sem lett semmi 1990-ben.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Én is arra gondolok,hogy hullámtörő.

12. gigabiga

gigabiga Active Member

Erre a feladatra miért nem alakítják át a meglévő T-72 és T-80 harckocsikat? Abból több ezer van elvileg leállítva nekik. Sokkal olcsóbb megoldás lenne.

13. Cifu

Cifu Well-Known Member

Nagyon macerás, ugyanis azok a teknők túl laposak, és a kialakitásuk nem kedvez ilyen szintű átalakításnak. Majdnem olyan lenne, mintha a nulláról építenének egy új IFV-t / heavy APC-t. Nem véletlen, hogy az Izraeliek is csak a T-54/-55 esetében gondolkoztak ilyesmiben (Achrazit).

14. Mackensen

Arra tippelek, hogy ez egy új expedíciós jármű a tengerészgyalogosoknak, semmint egy nehéz IFV.
    Valami olyasmi mint ez:

15. Cifu

Cifu Well-Known Member

Akkor miért a nehéz Armata alvázra építették? A képen látható ZBD-05 mindössze 26 tonna...

16. Mackensen

Mert nem az Armata alvázára épűlt és ezt szabad szemmel is meg lehet állapítani. Az Armata fő meghajtó egységeit használja, mint motor, erőátvitel, lánctalp, futógörgők stb. viszont a páncéltest radikálisan különbözik az Armata alvázától.
    Elöl a motor, nem hátúl, kezelőszemélyzet elrendezése stb. így pedíg nem tudhatjuk, hogy amit látunk valójában hány tonnás.
    Viszont ha expedíciós harcjárműről beszélünk akkor van értelme, mivel a ZBD-5 is teljes értékű harckocsimotort kapott. A tengeren történő viszonylag gyors úszáshoz kell a harckocsimotor.
    A nehéz IFV-ben nem látok túl sok fantáziát.

17. Mackensen

Nem kell. Szerintem is felesleges. Már irányba találgatok:)

18. boki

boki Well-Known Member

Az Armata BMP lehet olyan 30-35t, az Armata tank 50t korul.

19. Mackensen

Ha majd lesz kép a hátáról, akkor majd többet tudunk.

20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Háát szerintem az nem hullámtörő, hanem plusz páncéllapok. A mögötte levő üres tér és a jármű tényleges orra ami eltérő formájú szintén a védelmet növeli.

Ezen oldal megosztása