1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-62

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 9..

1. telak

telak New Member

És 4x hatékonyabban.

2. beta

beta Well-Known Member

Ok :) Bár azt hittem hasonló, mint az angol harckocsi. Ott beépített teafőző van, a japánoknak meg beépített PlayStation.

Jó, ezek valóban jól hangzanak. Az automata töltő és a kis méret tényleg érdekes. Bár azt jó lenne tudni, hogy a tényleges páncélvédettség valójában mekkora.

3. wolfram

wolfram Well-Known Member

A Type 10-ben mi a menő?</blockquote>

Fip7 már válaszolt, de én a CVT-t és az aktív felfüggesztést emelném ki.

A minőséget meg kell fizetni! :p Egyébként szerintem erősen "F-22 szindróma". Ha jóval többet gyártanának, urambocsá' exportra is, akkor jóval kevesebb lehetne az ára.

4. telak

telak New Member

"<i>A minőséget meg kell fizetni! :p Egyébként szerintem erősen "F-22 szindróma". Ha jóval többet gyártanának, urambocsá' exportra is, akkor jóval kevesebb lehetne az ára.</i>"

Nem véletlen egyébként, hogy időről időre előkerül a hadi cuccok exportja a parlamentjükben. Lassan tarthatatlanok ezek a védelmi ipari költségek.

5. speziale

speziale Well-Known Member

Azért ezt a CVT váltót nem egészen értem, hogy miért lenne olyan komoly fegyvertény. Ráadásul az autókban is ez egy nehezen javítható és drága konstrukció, nem véletlen, hogy szinte csak a Toyo hibridekben terjedt el.

Azzal kapcsolatban viszont komoly kételyeim vannak, hogy 48 tonnával hol van ennek a páncélvédettsége a Leo2 A6/M1a2/challenger2-höz képest

6. telak

telak New Member

Mivel kb. 10-15%-al kisebb mint a nyugati "csúcstankok" nem hiszem hogy annyira rossz lenne. Szerintem valahol a T-90MS szintjén lehet.

7. telak

telak New Member

Ukrán továbbfejlesztés

Valami egyiptomi "izé" azthiszem ködvető rakéták

8. telak

telak New Member

Csak lerepül ennek is a tornya:

9. wolfram

Azért ezt a CVT váltót nem egészen értem, hogy miért lenne olyan komoly fegyvertény. Ráadásul az autókban is ez egy nehezen javítható és drága konstrukció, nem véletlen, hogy szinte csak a Toyo hibridekben terjedt el.</blockquote>

Az inkább az "érdekes" kategóriában szerepel. Egy korszerű, előremutató megoldás szerintem. Az aktív felfüggesztésnek viszont már tényleg jelentősebb előnye is van.

Fip7 fejtegette már itt párszor, elsősorban a T-90 kapcsán, hogy mivel maga a méret is jelentősen kisebb, ezért az alacsonyabb tömeg ellenére a páncél nem feltétlenül vékonyabb, mint a nehezebb, de jóval nagyobb tankok esetén. Konkrét védettségi értékeket meg nem lehet tudni egyetlen mai modern tank esetén sem...

10. nyugger

nyugger Well-Known Member

Valahol a Távol-Keleten

ghostrider likes this.
  11. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

12. nyugger

T-62-k gyakorlaton valamikor a 70-es években

Python likes this.
  13. nyugger

Első csecsen háború 1993

T-62M menetben

antigonosz, silurusglanis and fishbed like this.
  14. ghostrider

15. ghostrider

16. akagi

akagi Well-Known Member

Mire gondoltok? A ++ ra, vagy a mínuszosra?
    A sok hozzá szólónak fogalma sincs a "százas" lőszer javadalmazásáról...

17. wolfram

What?

18. akagi

akagi Well-Known Member

A töltetek súlya nem egyforma a "malacok"-ban.

19. wolfram

Ok, ez stimm. De ettől függetlenül (vagy függően?), nem világos... Bocsesz, de én nem vagyok (és voltam) harckocsizó... :( Szóval, ha bővebben kifejtenéd, azt köszönném. :)

20. dudi

dudi Well-Known Member

Azzal,hogy némelyik töltetbentöbb a lőpor (nebezeb)más elsz a röppálya.A + és - jelek a szabvány tömegtől való eltérést jelzik.Ez egy módszer a szórás csökkentésére.Ha külön válogazod a különböző gránátokat akkor nem lesz az,hogy egy ++os után egy -ost és csodálkozol,hogy akkora a szórásod mint egy családi ház.

wolfram likes this.

Ezen oldal megosztása