• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Mind megfizetjük az árát, ugyanakkor igyekeztem rámutatni arra a tényre, hogy lehetséges rá upgrade akkor is, ha elvesztetted a hátteret, amennyiben szükséged van harckocsikra. Az, hogy te úgy látod, hogy ők valami távoli ország, akiknek van feszült viszonyuk a szomszédokkal, az elég érdekes, mert csak a szomszédunk, némi fődünket bitorolva. Khmm.

Csak úgy szólok, hogy jelenleg ezt csinálják a kormányban. Létre hoznak egy IFV gyárat, amit felkészítenek már a tervezés és építés alatt arra, hogy a legmodernebb hk-kat is ki tudja szolgálni. Egy zöldmezős T-72 gyárral ellentétben rentábilisen. Sehol nem olvastál tőlem olyat, hogy Lynx gyárra nincs szükségünk, mely egy Leopárd2-t is képes mozgatni (össze)szerelés közben.
Ahogy Kaposvárnak is megvan, hogy milyen lehetőséget akarunk oda gyártás terén. És az is, hogy nem fognak kártyázni a melósok az után, hogy a mi pár éves rendelésünk kifutott, készen van.

Semmit nem mondtál, mire jók, csak azt, hogy szerinted x dologra nem

Szerintem meg nagyon világosan fogalmaztam. Nem tudom, nálad mi ment félre és miért nem vetted észre. A T-72-esnek -reményeim szerint- a közepes dd-ben lesz szerepe. Nem, nem azért, mert nincs elég tankalakulatunk és mert nekik páncélgránátos alakulatokkal kellene összecsapni. A közepes dd harcát képes segíteni, ha az is például közepes dd-vel kerül szembe.

Alkalmas arra a T-72, hogy a tank állományunk mennyiségi problémáit ellensúlyozza a környező országok haderejével szemben?

Szerintem nem. A jelenlegi körülbelül két tucat bevethető darabot 1 vs. 1 szituációban sem küldeném be egy modernizált szerb ellen. Az ukránok jelenleg azon dolgoznak, hogy a páncélos erőiket felkészítsék az orosz T-72B3-ak ellen. Nem egyértelmű, hogy pontosan milyen mennyiségben és milyen modernizációs szinten lesz nekik majd T-80U származék, de azokkal szemben sem küldeném a most Tatán lévő hetvenketteseket.
Azt feltételezni, hogy a románok végig fogják nézni, ahogy mindenben lassan föléjük növünk haderő tekintetében és TR-85-ösök és át nem épített T-55-ösökkel fognak minket várni, az jelen pillanatban megengedhető magunknak. Csak ne várja senki, hogy én erre az opcióra pénzt fogok feltenni egy fogadáson!
És csak a teljesség kedvéért beszélhetünk arról, hogy ha Szlovákiában valóban meglépik a K2 beszerzést, akkor azok ellen van-e értelme T-72-t küldeni... Hipotetikusan Ausztria hadbelépése esetén az ő Leo2-eseik ellen melyik magyar katonai vezetés mondaná, hogy a T-72-es jó lesz?

Nem csak világviszonylatban érzem azt, hogy a T-72 elavult technológia egy páncélos fölény kivívására, de a Kárpát-medencében is -szerintem- az küldi be őket tank csatázni, akinek nincs más. És csak a te értelmezésedben zárja ez ki, hogy a meglévő technikát a meglévő szinten fenntartsam és a többi szerepkörben használjam. Ez még mindig egy olyan technika, aminek nem kihívás egy könnyű páncélozott jármű leküzdése, ami komoly akadály lehetne a gyalogság számára. Ha az ellenség gyalogsága RPG-7-essel rendelkezik, akkor az ellen komoly túlélési esélye van. Érdemes bevetni.
De te szerintem figyelmen kívül hagyod, hogy rengeteg szituációban ma már nem állja meg a helyét. Egy APS-sel felszerelt Leopárd2-t akár beküldhetek ukrán Javelin rakéták vagy román Spike ellen is nagyobb nyugalommal, mint egy T-72-t. Ha a szituáció igényli, akkor a cicák ezt a helyzetet meg tudják oldani, egy T-72-es meg nem. Sokkal nagyobb szüksége van ennek a tanknak a felderítési és hírszerzési támogatásra, mint egy első vonalas tanknak. Az esetek egy jelentős hányadában ez azt fogja jelenteni, hogy a T-72-es legénysége tényleg "szotyizni" fog hátul. Érdemes tanulni az oroszoktól, akik a miénkhez képest messze jobb harcértékkel rendelkező tankjaikat a jól ismert módszerrel emelkedőre állították és sokszor hagyományos tüzér szerepben vetették be Kelet-Ukrajnában és nem a te általad hozod módon, hogy mindig és mindenáron közvetlen tüzeléssel kell támogatnia a gyalogságot. Én nagyon remélem, hogy az osztott tüzérséget legalább annyira begyakorolják majd a fiúk, mint a többi szerepkört.

Mert akár tetszik, akár nem, a T-72 már most is jóval ritkábban tud klasszikus hk feladatokat ellátni. Amikor meg erre már van lehetőség, akkor kell előre tolni és használni a páncélját. Te azt mondtad, hogy egy hk feladata, hogy ott legyen a területen és az ellenség gyalogságának le kelljen győzni. Igaz? Szerintem ez hibás megközelítés egy kifutó széria esetén mindenképpen. Szerintem pont az lesz a feladata, hogy az idő nagy részében ne lássák és egy másodvonalas tank esetében akkor vetem be és tolom előre, amikor megvagyok róla győződve, hogy nem feleslegesen elvesztem csupán. (Hogy megint azokkal a csúnya oroszokkal jöjjek, a reptérért folytatott csata egész ideje alatt ott voltak a háttérben. De csak az utolsó szakaszban használták őket klasszikus hk szerepkörben, amikor át kellett gázolniuk a romokon.)

Remélem most már érted és elfogadod, hogy nem egyszerűsíthetjük le a hk-t arra, hogy neki van egy tüzérségi fegyvere elöl, meg páncélja és ezért ő közvetlen tüzeléssel is tudja segíteni a gyalogságot, míg egy arty csak mindig pontatlanul meg nagy távolságból. Amit korábban mondtam, hogy megbocsájthatatlan bűnnek tartanám, ha egy nagyszabású T-72 reinkarnáló program kedvéért késlekedés lenne a másik kettő dd tüzérségének kiépítésében. Szerintem 25-25 db 155-ös Reimetall sokkal több hasznot adna a Honvédségnek, mint 75 db T-72.

Nekem ez a véleményem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 500
77 285
113
Csak úgy szólok, hogy jelenleg ezt csinálják a kormányban. Létre hoznak egy IFV gyárat, amit felkészítenek már a tervezés és építés alatt arra, hogy a legmodernebb hk-kat is ki tudja szolgálni. Egy zöldmezős T-72 gyárral ellentétben rentábilisen. Sehol nem olvastál tőlem olyat, hogy Lynx gyárra nincs szükségünk, mely egy Leopárd2-t is képes mozgatni (össze)szerelés közben.
Ahogy Kaposvárnak is megvan, hogy milyen lehetőséget akarunk oda gyártás terén. És az is, hogy nem fognak kártyázni a melósok az után, hogy a mi pár éves rendelésünk kifutott, készen van.



Szerintem meg nagyon világosan fogalmaztam. Nem tudom, nálad mi ment félre és miért nem vetted észre. A T-72-esnek -reményeim szerint- a közepes dd-ben lesz szerepe. Nem, nem azért, mert nincs elég tankalakulatunk és mert nekik páncélgránátos alakulatokkal kellene összecsapni. A közepes dd harcát képes segíteni, ha az is például közepes dd-vel kerül szembe.

Alkalmas arra a T-72, hogy a tank állományunk mennyiségi problémáit ellensúlyozza a környező országok haderejével szemben?

Szerintem nem. A jelenlegi körülbelül két tucat bevethető darabot 1 vs. 1 szituációban sem küldeném be egy modernizált szerb ellen. Az ukránok jelenleg azon dolgoznak, hogy a páncélos erőiket felkészítsék az orosz T-72B3-ak ellen. Nem egyértelmű, hogy pontosan milyen mennyiségben és milyen modernizációs szinten lesz nekik majd T-80U származék, de azokkal szemben sem küldeném a most Tatán lévő hetvenketteseket.
Azt feltételezni, hogy a románok végig fogják nézni, ahogy mindenben lassan föléjük növünk haderő tekintetében és TR-85-ösök és át nem épített T-55-ösökkel fognak minket várni, az jelen pillanatban megengedhető magunknak. Csak ne várja senki, hogy én erre az opcióra pénzt fogok feltenni egy fogadáson!
És csak a teljesség kedvéért beszélhetünk arról, hogy ha Szlovákiában valóban meglépik a K2 beszerzést, akkor azok ellen van-e értelme T-72-t küldeni... Hipotetikusan Ausztria hadbelépése esetén az ő Leo2-eseik ellen melyik magyar katonai vezetés mondaná, hogy a T-72-es jó lesz?

Nem csak világviszonylatban érzem azt, hogy a T-72 elavult technológia egy páncélos fölény kivívására, de a Kárpát-medencében is -szerintem- az küldi be őket tank csatázni, akinek nincs más. És csak a te értelmezésedben zárja ez ki, hogy a meglévő technikát a meglévő szinten fenntartsam és a többi szerepkörben használjam. Ez még mindig egy olyan technika, aminek nem kihívás egy könnyű páncélozott jármű leküzdése, ami komoly akadály lehetne a gyalogság számára. Ha az ellenség gyalogsága RPG-7-essel rendelkezik, akkor az ellen komoly túlélési esélye van. Érdemes bevetni.
De te szerintem figyelmen kívül hagyod, hogy rengeteg szituációban ma már nem állja meg a helyét. Egy APS-sel felszerelt Leopárd2-t akár beküldhetek ukrán Javelin rakéták vagy román Spike ellen is nagyobb nyugalommal, mint egy T-72-t. Ha a szituáció igényli, akkor a cicák ezt a helyzetet meg tudják oldani, egy T-72-es meg nem. Sokkal nagyobb szüksége van ennek a tanknak a felderítési és hírszerzési támogatásra, mint egy első vonalas tanknak. Az esetek egy jelentős hányadában ez azt fogja jelenteni, hogy a T-72-es legénysége tényleg "szotyizni" fog hátul. Érdemes tanulni az oroszoktól, akik a miénkhez képest messze jobb harcértékkel rendelkező tankjaikat a jól ismert módszerrel emelkedőre állították és sokszor hagyományos tüzér szerepben vetették be Kelet-Ukrajnában és nem a te általad hozod módon, hogy mindig és mindenáron közvetlen tüzeléssel kell támogatnia a gyalogságot. Én nagyon remélem, hogy az osztott tüzérséget legalább annyira begyakorolják majd a fiúk, mint a többi szerepkört.

Mert akár tetszik, akár nem, a T-72 már most is jóval ritkábban tud klasszikus hk feladatokat ellátni. Amikor meg erre már van lehetőség, akkor kell előre tolni és használni a páncélját. Te azt mondtad, hogy egy hk feladata, hogy ott legyen a területen és az ellenség gyalogságának le kelljen győzni. Igaz? Szerintem ez hibás megközelítés egy kifutó széria esetén mindenképpen. Szerintem pont az lesz a feladata, hogy az idő nagy részében ne lássák és egy másodvonalas tank esetében akkor vetem be és tolom előre, amikor megvagyok róla győződve, hogy nem feleslegesen elvesztem csupán. (Hogy megint azokkal a csúnya oroszokkal jöjjek, a reptérért folytatott csata egész ideje alatt ott voltak a háttérben. De csak az utolsó szakaszban használták őket klasszikus hk szerepkörben, amikor át kellett gázolniuk a romokon.)

Remélem most már érted és elfogadod, hogy nem egyszerűsíthetjük le a hk-t arra, hogy neki van egy tüzérségi fegyvere elöl, meg páncélja és ezért ő közvetlen tüzeléssel is tudja segíteni a gyalogságot, míg egy arty csak mindig pontatlanul meg nagy távolságból. Amit korábban mondtam, hogy megbocsájthatatlan bűnnek tartanám, ha egy nagyszabású T-72 reinkarnáló program kedvéért késlekedés lenne a másik kettő dd tüzérségének kiépítésében. Szerintem 25-25 db 155-ös Reimetall sokkal több hasznot adna a Honvédségnek, mint 75 db T-72.

Nekem ez a véleményem.
Amit leírtál az nagyon jó, csak az a baj vele, hogy nem harckocsi. A harckocsinak az a lényege, hogy van jó mozgékonysága és páncélja emiatt egy olyan ágyút raknak bele ami közvetlen irányzással a leghatékonyabb használni. Tehát a harckocsi elöl megy, mert mindene erre van kihegyezve. Ha nem így használod, akkor feleslegesen van harckocsid. Ha nem tudod elavultság okán így használni a harckocsid, akkor feleslegesen van harckocsid. Tökéletesen látod, hogy egy elavult szar amit bűn előre engedni! Abban viszont óriási a tévedésed, hogy ennek ellenére próbálsz neki helyet találni, mert ezzel rengeteg pénzt és embert rabolsz el más területektől ahol égető szükség lenne rá.
Ki kell baszni az összeset a picsába és ha csak az egy évben így megspórolt pénzen lőszert veszel és ellöveted a katonával a PzH-val meg a Leoparddal a másikfelet meg ellopják akkor is sokkal értelmesebben használtad fel a pénzt mintha a 72-esekre költötted volna.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Még te beszélsz... Egyetlen értelmes hozzászólásod sem volt egyetlen témához sem, kicsi troll...
jack3.jpg
 
  • Vicces
Reactions: yangwenli
W

Wilson

Guest
Csak úgy szólok, hogy jelenleg ezt csinálják a kormányban. Létre hoznak egy IFV gyárat, amit felkészítenek már a tervezés és építés alatt arra, hogy a legmodernebb hk-kat is ki tudja szolgálni. Egy zöldmezős T-72 gyárral ellentétben rentábilisen. Sehol nem olvastál tőlem olyat, hogy Lynx gyárra nincs szükségünk, mely egy Leopárd2-t is képes mozgatni (össze)szerelés közben.
Ahogy Kaposvárnak is megvan, hogy milyen lehetőséget akarunk oda gyártás terén. És az is, hogy nem fognak kártyázni a melósok az után, hogy a mi pár éves rendelésünk kifutott, készen van.



Szerintem meg nagyon világosan fogalmaztam. Nem tudom, nálad mi ment félre és miért nem vetted észre. A T-72-esnek -reményeim szerint- a közepes dd-ben lesz szerepe. Nem, nem azért, mert nincs elég tankalakulatunk és mert nekik páncélgránátos alakulatokkal kellene összecsapni. A közepes dd harcát képes segíteni, ha az is például közepes dd-vel kerül szembe.

Alkalmas arra a T-72, hogy a tank állományunk mennyiségi problémáit ellensúlyozza a környező országok haderejével szemben?

Szerintem nem. A jelenlegi körülbelül két tucat bevethető darabot 1 vs. 1 szituációban sem küldeném be egy modernizált szerb ellen. Az ukránok jelenleg azon dolgoznak, hogy a páncélos erőiket felkészítsék az orosz T-72B3-ak ellen. Nem egyértelmű, hogy pontosan milyen mennyiségben és milyen modernizációs szinten lesz nekik majd T-80U származék, de azokkal szemben sem küldeném a most Tatán lévő hetvenketteseket.
Azt feltételezni, hogy a románok végig fogják nézni, ahogy mindenben lassan föléjük növünk haderő tekintetében és TR-85-ösök és át nem épített T-55-ösökkel fognak minket várni, az jelen pillanatban megengedhető magunknak. Csak ne várja senki, hogy én erre az opcióra pénzt fogok feltenni egy fogadáson!
És csak a teljesség kedvéért beszélhetünk arról, hogy ha Szlovákiában valóban meglépik a K2 beszerzést, akkor azok ellen van-e értelme T-72-t küldeni... Hipotetikusan Ausztria hadbelépése esetén az ő Leo2-eseik ellen melyik magyar katonai vezetés mondaná, hogy a T-72-es jó lesz?

Nem csak világviszonylatban érzem azt, hogy a T-72 elavult technológia egy páncélos fölény kivívására, de a Kárpát-medencében is -szerintem- az küldi be őket tank csatázni, akinek nincs más. És csak a te értelmezésedben zárja ez ki, hogy a meglévő technikát a meglévő szinten fenntartsam és a többi szerepkörben használjam. Ez még mindig egy olyan technika, aminek nem kihívás egy könnyű páncélozott jármű leküzdése, ami komoly akadály lehetne a gyalogság számára. Ha az ellenség gyalogsága RPG-7-essel rendelkezik, akkor az ellen komoly túlélési esélye van. Érdemes bevetni.
De te szerintem figyelmen kívül hagyod, hogy rengeteg szituációban ma már nem állja meg a helyét. Egy APS-sel felszerelt Leopárd2-t akár beküldhetek ukrán Javelin rakéták vagy román Spike ellen is nagyobb nyugalommal, mint egy T-72-t. Ha a szituáció igényli, akkor a cicák ezt a helyzetet meg tudják oldani, egy T-72-es meg nem. Sokkal nagyobb szüksége van ennek a tanknak a felderítési és hírszerzési támogatásra, mint egy első vonalas tanknak. Az esetek egy jelentős hányadában ez azt fogja jelenteni, hogy a T-72-es legénysége tényleg "szotyizni" fog hátul. Érdemes tanulni az oroszoktól, akik a miénkhez képest messze jobb harcértékkel rendelkező tankjaikat a jól ismert módszerrel emelkedőre állították és sokszor hagyományos tüzér szerepben vetették be Kelet-Ukrajnában és nem a te általad hozod módon, hogy mindig és mindenáron közvetlen tüzeléssel kell támogatnia a gyalogságot. Én nagyon remélem, hogy az osztott tüzérséget legalább annyira begyakorolják majd a fiúk, mint a többi szerepkört.

Mert akár tetszik, akár nem, a T-72 már most is jóval ritkábban tud klasszikus hk feladatokat ellátni. Amikor meg erre már van lehetőség, akkor kell előre tolni és használni a páncélját. Te azt mondtad, hogy egy hk feladata, hogy ott legyen a területen és az ellenség gyalogságának le kelljen győzni. Igaz? Szerintem ez hibás megközelítés egy kifutó széria esetén mindenképpen. Szerintem pont az lesz a feladata, hogy az idő nagy részében ne lássák és egy másodvonalas tank esetében akkor vetem be és tolom előre, amikor megvagyok róla győződve, hogy nem feleslegesen elvesztem csupán. (Hogy megint azokkal a csúnya oroszokkal jöjjek, a reptérért folytatott csata egész ideje alatt ott voltak a háttérben. De csak az utolsó szakaszban használták őket klasszikus hk szerepkörben, amikor át kellett gázolniuk a romokon.)

Remélem most már érted és elfogadod, hogy nem egyszerűsíthetjük le a hk-t arra, hogy neki van egy tüzérségi fegyvere elöl, meg páncélja és ezért ő közvetlen tüzeléssel is tudja segíteni a gyalogságot, míg egy arty csak mindig pontatlanul meg nagy távolságból. Amit korábban mondtam, hogy megbocsájthatatlan bűnnek tartanám, ha egy nagyszabású T-72 reinkarnáló program kedvéért késlekedés lenne a másik kettő dd tüzérségének kiépítésében. Szerintem 25-25 db 155-ös Reimetall sokkal több hasznot adna a Honvédségnek, mint 75 db T-72.

Nekem ez a véleményem.
Azért az nem véletlenül van úgy, hogy egyetlen európai haderő sem ahol ez opcióként/lehetőségként fenn áll, huzamosabb ideig rendszerbe akarja tartani a nyugati hk-t a szovjet hk "örökségével".
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 135
113
Csak úgy szólok, hogy jelenleg ezt csinálják a kormányban. Létre hoznak egy IFV gyárat, amit felkészítenek már a tervezés és építés alatt arra, hogy a legmodernebb hk-kat is ki tudja szolgálni. Egy zöldmezős T-72 gyárral ellentétben rentábilisen. Sehol nem olvastál tőlem olyat, hogy Lynx gyárra nincs szükségünk, mely egy Leopárd2-t is képes mozgatni (össze)szerelés közben.
Ahogy Kaposvárnak is megvan, hogy milyen lehetőséget akarunk oda gyártás terén. És az is, hogy nem fognak kártyázni a melósok az után, hogy a mi pár éves rendelésünk kifutott, készen van.
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagy levegő. Essünk neki. Sajnálom, hogy nem tudok lenyugvó hangnemben válaszolni, pedig már ott kellene talán tartanunk. A történelem ismétli önmagát, csak igen gyorsan. Ugyanezzel kellett megküzdenem önmagába forduló hurkokban a korai viták során, hogy random, ha nem sikerült elterelni a témát, akkor jöttek a mellékes dolgok, meg lejjebb a fantázia kivetítése a partnerre öncélú szintmeghatározás céljából, hogy annak megfelelően nyertesen lehessen arra a hiábavaló húsz percre feltűnni, amíg a partner erőt vesz hozzá, hogy megint visszkanyarodjon a legelejére.

Lynx. Gyalogsági harcjármű gyár. Rentábilisen. Gyalogsági harcjárműveket gyárthat a jövőben exportra is, amennyiben lesz rá kereslet. Felmutatnád kérlek a retábilitását igazoló megrendelésekről szóló híreket? Amikor majd a legmodernebb harckocsikat kiszolgálja, akkor is épp rentábilis lesz piacilag(óhh, szent piac), vagy csak képes megfelelni a feladatnak és közben nyelni az adófizetők pénzecskéjét? o_O

Szóval szeretném látni a kapcsolatot a felhozott infók és a beszélgetés eddigi tartalma között. Mert a Lynx gyár Lynx gyártással fog foglalkozni, pénznyelőként amíg a miénket gyártja. A Leopardok szervize jelenleg a KMW szervízsátorban történik, utána amikor készen lesz a tatai laktanya 11 vagy 14(nem emlékszek már pontosan) állásos erre kiépített műhelyében fog történni. Jó lesz az RM extra kapacitása mire is? Az én meglátásomban arra, hogy betoljuk oda a T-72-őt, és a csodálatosan K+F részleg ügyeskedése után annyi Lynx alkatrészt rakjunk beléjük, amennyit csak lehet. De ez ugye eretnekség, főleg mert bár eddig is a T-72 modernizálásról volt szó, lejjebb önkényesen végig, hogy tarts valami képzeletbeli pozíciót, anélküli T-72-ről értekezel. Nekem ez az összefüügést hiányoló halmaz kertén mellébeszélésnek tűnik, de igyekszek valahogy megtalálni az összefüggést, a Lynx gyár, a legmodernebb hk-k kiszolgálása és a pucér T-72 közt.

Jaaa, tudom, a piac amiről senki nem beszél a történetben. :D
Szerintem meg nagyon világosan fogalmaztam. Nem tudom, nálad mi ment félre és miért nem vetted észre. A T-72-esnek -reményeim szerint- a közepes dd-ben lesz szerepe. Nem, nem azért, mert nincs elég tankalakulatunk és mert nekik páncélgránátos alakulatokkal kellene összecsapni. A közepes dd harcát képes segíteni, ha az is például közepes dd-vel kerül szembe.
Tehát páncélgránátos alakulatokkal kellene összecsapnia? :D Vagy csak akkor, ha pont közepes dd-t küldenek pont vele szemben, szigorúan megfontoltan hk támogatás nélkül? :D Hogy fogja segíteni a közepes dd harcát? Csak nem tűztámogatóként? Vagy esetleg harckocsiként? :D Szóval mi lenne a mód? Megint meetingen vagyunk. :D
Alkalmas arra a T-72, hogy a tank állományunk mennyiségi problémáit ellensúlyozza a környező országok haderejével szemben?
A T-72 jelen pillanatban is ezt teszi. Ma is, holnap is, sőt még egy csomó napont át. Tekintve, hogy a hk állományunk legszámosabb tagja és az még akkor is így lesz, ha minden Leopard 2 befutott. Szóval ez megint egy kérdés volt anélkül, hogy mondtál volna valamit. Alkalmas, most is éppen alkalmas rám. Tökre azt teszi, mert ezek a harckocsijaink vannak és ha ma kellene háborúzni, akkor a fiúk ezekkel mennének háborúba. Ez a harckocsiállományunk, T-72M1,M csupaszon, szarul, de működőképesen. Most. Mivel ez az állapotuk, amikor arról beszélek, hogy fejlesztés, upgrade, akkor ennek az állapotnak a jobbá tételéről illetve fejlettebbé tételéről beszélek. Ezt jelenti a magyar fejlesztés szavunk, de sűrűn használom az upgrade szót is, ami nem magyar, a Heroes of Might and Magic 3 óta, mert megtetszett a szó. De persze sokkal jobban tudjuk ellensúlyozni a környező állományokat, ha hagyjuk lerohadni a sajátunkat nem? :D
Szerintem nem. A jelenlegi körülbelül két tucat bevethető darabot 1 vs. 1 szituációban sem küldeném be egy modernizált szerb ellen. Az ukránok jelenleg azon dolgoznak, hogy a páncélos erőiket felkészítsék az orosz T-72B3-ak ellen. Nem egyértelmű, hogy pontosan milyen mennyiségben és milyen modernizációs szinten lesz nekik majd T-80U származék, de azokkal szemben sem küldeném a most Tatán lévő hetvenketteseket.
Mivel betettem a modernizált szerbet, már számolsz is vele. Mennyire volt rentábilis nekik a modernizáció(már legalább kettő van, lehet, hogy több is)? Ja, semennyire, hanem azért az elvont honvédelem nevű fogalomért csinálják, beleöntve a pénzt. Szóval felmutatják a nem éri meg, tehát nem csinálják, csak úgy mégis modernizálódott valahogy harckocsit és bár eddig a saját modernizálásáról ment a diskurzus, mintha ismét a korábbi vitákban lennék, a mi csupasz M1 állományunkat nem mernéd nekiküldeni, mert hát nincsen modernizálva. Hogy lehet ez? Hát modernizálni kéne hozzá, de nem éri meg, mert a piac, meg különben is nem alaklmas másodvonalas blablabla, de nem küldeném a szerbek modernizált és számukra elsővonalas T-72(M84, igen, az is az) hk-i ellen. Igaz, hogy ezek szerint a modernizált T-72 képes kiegyensúéyozni az általunk okozott nyomást, de ne is törődj vele, biztos hülyeség a részükről. :D Az ukránoknak sem éri meg, az egész környék a példa, hogy mennyire nem alkalmas már semmire igaz? :D
1583345143-3883.jpeg

Nem is akarnak kiegyensúlyozni velük semmit, hiszen nem éri meg, mert nincs Lynx gyáruk, ami IFV-t gyárt. Meg különben is csak B3-ak ellen kellenek, nem TR85, meg hasonló rettenet ellen.
Azt feltételezni, hogy a románok végig fogják nézni, ahogy mindenben lassan föléjük növünk haderő tekintetében és TR-85-ösök és át nem épített T-55-ösökkel fognak minket várni, az jelen pillanatban megengedhető magunknak. Csak ne várja senki, hogy én erre az opcióra pénzt fogok feltenni egy fogadáson!
És csak a teljesség kedvéért beszélhetünk arról, hogy ha Szlovákiában valóban meglépik a K2 beszerzést, akkor azok ellen van-e értelme T-72-t küldeni... Hipotetikusan Ausztria hadbelépése esetén az ő Leo2-eseik ellen melyik magyar katonai vezetés mondaná, hogy a T-72-es jó lesz?
A románok ha beszereznek valamit, az akkor lesz, amikor beszereznek valamit. Az a valami lehet korszerű, vagy majdnem az, vagy csak látszólag az. Pillanatnyilag nem kapkodnak, mert a saját megítélésük szerint a szarjaik is elegen vannak, hiába lesz bármink, és egy kisebb upgrade-del is jelentősen tudják növelni a harcértéküket. A TR85 ellen, mégha fejlesztik is, jelen állapotukban is elsősorban modern lőszer kellene a 72-höz nekünk, de ha modernizált T-72 lenne, modern lőszerrel, akkor leoboázhatnák magukat vele. Így nem para nekik a helyzet annyira, mégha meg is jönek a leók majd.

Visszatérő érvelési kísérlet újabb felvonás. De ha K2...Akkor azokra majd küldünk Leopardot, a TR ellen meg modernizált T-72-őt. Ja,ez így túl jó lenne. Csupasz, szar T-72-őt, mert úgyse tudja kiegyensúlyozni... :D De még úgy is tudná simán HEAT-tel. :D

A hipotetikus osztrák ellen meg a mai hadvezetés mondaná, hogy jó lesz, mert a mai hadvezetésnek T-72 ÁLL A RENDELKEZÉSÉRE. :D Megint hihetetlen valóságtól elrugaszkodott távokba révedünk eszetlenül.


 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 135
113
Nem csak világviszonylatban érzem azt, hogy a T-72 elavult technológia egy páncélos fölény kivívására, de a Kárpát-medencében is -szerintem- az küldi be őket tank csatázni, akinek nincs más. És csak a te értelmezésedben zárja ez ki, hogy a meglévő technikát a meglévő szinten fenntartsam és a többi szerepkörben használjam. Ez még mindig egy olyan technika, aminek nem kihívás egy könnyű páncélozott jármű leküzdése, ami komoly akadály lehetne a gyalogság számára. Ha az ellenség gyalogsága RPG-7-essel rendelkezik, akkor az ellen komoly túlélési esélye van. Érdemes bevetni.
De te szerintem figyelmen kívül hagyod, hogy rengeteg szituációban ma már nem állja meg a helyét. Egy APS-sel felszerelt Leopárd2-t akár beküldhetek ukrán Javelin rakéták vagy román Spike ellen is nagyobb nyugalommal, mint egy T-72-t. Ha a szituáció igényli, akkor a cicák ezt a helyzetet meg tudják oldani, egy T-72-es meg nem. Sokkal nagyobb szüksége van ennek a tanknak a felderítési és hírszerzési támogatásra, mint egy első vonalas tanknak. Az esetek egy jelentős hányadában ez azt fogja jelenteni, hogy a T-72-es legénysége tényleg "szotyizni" fog hátul. Érdemes tanulni az oroszoktól, akik a miénkhez képest messze jobb harcértékkel rendelkező tankjaikat a jól ismert módszerrel emelkedőre állították és sokszor hagyományos tüzér szerepben vetették be Kelet-Ukrajnában és nem a te általad hozod módon, hogy mindig és mindenáron közvetlen tüzeléssel kell támogatnia a gyalogságot. Én nagyon remélem, hogy az osztott tüzérséget legalább annyira begyakorolják majd a fiúk, mint a többi szerepkört.
MI a többi szerepkör, amire használnád a mai állapotukat fenntartva? :D Félelem? Ha az ellen gyalogsága RPG-7-tel rendelkezik, akkor nem fognak PG7VR-rel lőni rá, sőt egyáltalán semmi mással? Az ő gyalogságuk nem kér tűztámogatást, hk támogatást, légitámogatást? A modernizált szerb T-72 sem állja meg a modern körülmények között a helyét? Iráni? Orosz? Ukri? Az APS az csak a Leopardon működne? :D Ez megintcsak egy visszatérő rémálom, sokáig tartott korábban is, annyira fura módon működik sokak agya. Szóval a T-72 elbassza a rászerelt APS-t? Vagy mi a gondolatvilágodban a helyzet? Miért jobb egy Leopardon az APS, mintha egy T-72-re szerelnénk? Az APS utálná, hogy T-72 van alatta és nem védené meg, mert köcsög T-72? KOMOLYAN!!!???? Mi a fasz van ilyenkor a fejetekben? Nem lenne nagyobb túlélési esélye a modern harctéren egy T-72-nek, ha vannak rászerelve modern eszközök, amiket rá kell szerelni a modern hk-ra is, hogy túlélje ugyanazon a harcmezőn? Páncél? Nem raknál rá? Jajj, meghatak a fiúk, hogy lehet ez. Pedig nem raktam rá se extra páncélt, se aps-t, a León meg van mindkettő, vajon mitől élhették azok túl. Hmm. Lassan elmegyek lobotómiára, mert nehezen fogadok be újra ennyit ugyanazokból a faszságokból.

A vége kiüt. Eddig nem is gondoltam, hogy a hk-t lehet közvetett tüzérségi módon is alkalmazni. :eek: Az univerz.......:confused::confused:
Mert akár tetszik, akár nem, a T-72 már most is jóval ritkábban tud klasszikus hk feladatokat ellátni. Amikor meg erre már van lehetőség, akkor kell előre tolni és használni a páncélját. Te azt mondtad, hogy egy hk feladata, hogy ott legyen a területen és az ellenség gyalogságának le kelljen győzni. Igaz? Szerintem ez hibás megközelítés egy kifutó széria esetén mindenképpen. Szerintem pont az lesz a feladata, hogy az idő nagy részében ne lássák és egy másodvonalas tank esetében akkor vetem be és tolom előre, amikor megvagyok róla győződve, hogy nem feleslegesen elvesztem csupán. (Hogy megint azokkal a csúnya oroszokkal jöjjek, a reptérért folytatott csata egész ideje alatt ott voltak a háttérben. De csak az utolsó szakaszban használták őket klasszikus hk szerepkörben, amikor át kellett gázolniuk a romokon.)
Igen, egyre kevésbé. Szíria, India, Irak, Irán, Lengyelország, Oroszország, Fehéroroszország, Azerbajdzsán, Kazahsztán, összes volt szu tag, Szerbia, Horvátország, Magyarország....használja egyre kevésbé. Senki nem is foglalkozott a modernizációjukkal, csak a háromnegyede. Van ami jól sikerült, van ami nem, a legfrissebbek elég jók, de azok nem példaértékűek, mert a T-72-inket nem vetnéd be ellenük a jelen állapotukban. :D Inkább dugdosnád taktikai elképzelés nélkül is mert a jelen állapotukban nem alkalmasak...Az oroszok meg adott harchelyzetben nem egyből azokat küldték. Nahát. :)
Remélem most már érted és elfogadod, hogy nem egyszerűsíthetjük le a hk-t arra, hogy neki van egy tüzérségi fegyvere elöl, meg páncélja és ezért ő közvetlen tüzeléssel is tudja segíteni a gyalogságot, míg egy arty csak mindig pontatlanul meg nagy távolságból. Amit korábban mondtam, hogy megbocsájthatatlan bűnnek tartanám, ha egy nagyszabású T-72 reinkarnáló program kedvéért késlekedés lenne a másik kettő dd tüzérségének kiépítésében. Szerintem 25-25 db 155-ös Reimetall sokkal több hasznot adna a Honvédségnek, mint 75 db T-72.

Nekem ez a véleményem.
TE egyszerűsíted így le és csak azért, hogy motyoghass valamit a saját álláspontod értelmének a látszati fenntartásához. A végével részben egyetértek, csak míg beszerzés a másik két dd tüzérségéhez láthatáron sincs, a legfontosabb harceszközből itt rohad 75-90 db, ami mondjuk a PZH egységárhoz képes némileg ócóbb lenne, ha foglalkoznának velük.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagy levegő. Essünk neki. Sajnálom, hogy nem tudok lenyugvó hangnemben válaszolni, pedig már ott kellene talán tartanunk.

Olvasd el, amit Dudi írt! Nem, nem lesz modernizáció és nem lesznek újabb T-72-esek. És Krissnek tetszik esztétikailag a szerb modernizáció, de nem tartja olyan komoly harcértéknek, mint te; tudtommal ezt már többször is kifejtette a múltban. Érdekes módon a legtöbb fórumtárs, akiről tudom, hogy katona, az nem szokott olyan lelkesen írni arról, hogy ezekkel fogunk harcba menni, mint ahogy te ezt megteszed. (Nagyon erős kijelentésnek érezném, hogy 2026-ban, amikor beérkeznek a gyártás alatt lévő vasak, a szerbek elégedetten hátra dőlnének, hogy náluk minden rendben, több hk-juk van, mint nekünk.)

Apró betű: Én ha kell, gyalog elsétálok Tatára és megnézem, amikor sátorban fogják végezni az élettartam növelő nagyszervizet! Kíváncsi leszek rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 135
113
utána amikor készen lesz a tatai laktanya 11 vagy 14(nem emlékszek már pontosan) állásos erre kiépített műhelyében fog történni

Olvasd el, amit Dudi írt! Nem, nem lesz modernizáció és nem lesznek újabb T-72-esek. És Krissnek tetszik esztétikailag a szerb modernizáció, de nem tartja olyan komoly harcértéknek, mint te; tudtommal ezt már többször is kifejtette a múltban. Érdekes módon a legtöbb fórumtárs, akiről tudom, hogy katona, az nem szokott olyan lelkesen írni arról, hogy ezekkel fogunk harcba menni, mint ahogy te ezt megteszed. (Nagyon erős kijelentésnek érezném, hogy 2026-ban, amikor beérkeznek a gyártás alatt lévő vasak, a szerbek elégedetten hátra dőlnének, hogy náluk minden rendben, több hk-juk van, mint nekünk.)

Apró betű: Én ha kell, gyalog elsétálok Tatára és megnézem, amikor sátorban fogják végezni az élettartam növelő nagyszervizet! Kíváncsi leszek rá.
 
  • Imádom
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 405
55 228
113
Jéééézus... Te ennyire tudatlan vagy???! ÉS még te akarsz másokat oktatni mindenféle pdf-el páncélzatról meg másról???
Eszem ágában nem volt, nincs is személyeskedni.

LOL :D

Mit gondolsz hogy kapta meg pl. az UVZ a T-64 terveit? Elloptak egyet? Hogy fejlesztették ki belőle a T-72-t?
A technológiát megosztották egymás között a tervezőirodák.

Egyrészt még irodán belül sem kapták meg a terveket lásd. Mig-23 vs. Mig-25 esete.
E melelt a Mig-29 vs. Szu-27-nél sem lett volna a nagy balhé ha ez igaz lenne.
A T-64 terveit azért küldték el a gyártóknak mert a T-55/62-höz hasonló általános harckocsinak szánták.
Csak erre nem volt alkalmas.
A T-72-őt a T-64 terveinek ismeretében, de a T-62 alapján tervezték! Mire megkapták a T-64 terveit már létezett a T-62-s protó a saját automata töltővel például.
Napról napra sikerül bebizonyítanod, hogy nagyon felszínesen ismered az akkori viszonyokat! :confused:
Ennek megfelelően az RPG-29-et az NPO Bazalt készíti, míg a Kornetet a KBP Tula. Nem adtak át kulcsinfókat egymásnak!

Maga a komplexum nem azonos, mert export változat. De a rakéta ugyanaz.

A Kornet rakétájának csak én 3 generációjáról tudok.... Nagyon nem ugyan az.
És az a szomorú, hogy hiába adok infókat lepereg rólad.

Arra kíváncsi lennék, mi az a technológia ami az RPG-29-ben már megvolt, a jóval későbbi Kornetben meg nem. Forrás? (jaaa az nincs, már megszoktuk...)
Konkrétan leírtam ezt is, ez is leperget....

Amúgy az ne zavarjon, hogy a Merkava 3D nem NERA-t használ, hanem NxRA-t... (bár kétlem, hogy tudod mi a különbség...) Annyira rájöttek, hogy ez szar, hogy ugyanúgy építik a Merkava 4-et is... Szegény zsidók, ennyire buták, hogy 20+ évvel a T-72B után sem tudtak összehozni nála valami jobbat...

Szegény zsidók a Kornet+RPG-29 tűz után, amit 2006-ban kaptak kifejlesztették a Trophy rendszert, csak szólok ;)

Pedig igen erős a gyanú, hogy selejtes rakétákat használtak. A Stora teszten alig 4 ért el találatot a 10-ből, és az egésznek semmi köze nem volt a Storához.

Ha valami nem illik a világképedbe az mindig műszaki a hibás XD
A Storát zavarásra találták ki. Ezek szerint működik is.
Csak szólok TOW ellen is tesztelték, 3-ból 2 rakéta mellé ment... Tudom, műszaki hiba :D
Olvasnivaló a rendszerről:

Csak szeretnéd, hogy beletartozna! csak szeretnéd!

Úgy érzem ez volt az érvelésed csúcspontja :D

Tudod a jenkik is ennyire hülyék akkor, hogy mindig nyitott búvónyílással harcolnak... N.Moran említette, hogy amíg kint volt irakban, soha egyszer sem csukta be a búvónyílást. Sem ő, sem mások. Valahogy mégsem megy be nekik a lökéshullám... Volt is valahol régen egy elemzés erről, majd megkeresem.

Egyrészt aki így harcol az hülye, másrészt a 3 kg RDX ami a TOW fejében van az nem kicsit robban 1 méterre a búvó nyílástól. Az meg, hogy a lökéshullámból és a nyomásváltozásból szerinted semmi nem jut be a nyitott búvónyíláson az egy vicc... ;)
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Egyrészt még irodán belül sem kapták meg a terveket lásd. Mig-23 vs. Mig-25 esete.
Bullshit. Egy fegyverrendszer tervezése több irodát foglalt magába.

A T-72-őt a T-64 terveinek ismeretében, de a T-62 alapján tervezték! Mire megkapták a T-64 terveit már létezett a T-62-s protó a saját
Egy frászt. Látszik, hogy semmit nem tudsz a témáról. A T-64 konkurense az Objekt-167M volt, jóval primitívebb mint az Objekt-432, nem is fogadták el rendszeresítésre. A T-64 gyenge pontja akkoriban az 5TD motor volt, egyrészt az elején még nem volt elég megbízható, másrészt meg nem állt rendelkezésre elegendő gyártókapacitás, ez utóbbi volt a komolyabb probléma. Ezért rendelte el a honvédelmi minisztérium, hogy hozzanak létre egy alternatív változatot, V45 motorral. Köze nem volt még ekkor sem az UVZ-nek az egészhez, mivel Harkov kezdte el a munkát, eredménye az Objekt-436, majd 438 és 439 lett, lényegében sikerrel zárult az egész projekt. Tagil viszont nem volt hajlandó gyártani Harkovi tankot, ők mindenképpen saját típust akartak, ezért indult el többé kevésbé párhuzamosan a saját "fejlesztés" (=lopás és gányolás).


Az Objekt-172 teljes egészében a T-64A tervein alapult, az egyedüli tagili "fejlesztés" a saját AZ töltőgép beépítése volt. Még a motor és motortér sem uráli tervezés, az a VNIITM munkája.
Ennyit a hülyeségedről, hogy nem osztották meg a terveket... :) Vagy kicsit nézz utána honnan származik a T-80U (Leningrád) és T-80UD (Harkov) tornya... :D


aadeb9511084cef3b8f0d8ac9b79c564.jpg


A Kornet rakétájának csak én 3 generációjáról tudok.... Nagyon nem ugyan az.
És az a szomorú, hogy hiába adok infókat lepereg rólad.
Ne zavarjon, hogy 2010-ben még csak nem is létezett pl. a 9M133M2... A Hezbollah már 2006-ban is használta a rakéta alapváltozatát.

Konkrétan leírtam ezt is, ez is leperget....
Hol is írtad? Mert én csak annyiról tudok, hogy szerinted az "RPG-29 hiperszupertitkos akármi" technológiát alkalmaz, amiről fogalma sincs a KBP-nek...
Ha valami nem illik a világképedbe az mindig műszaki a hibás XD
A Storát zavarásra találták ki. Ezek szerint működik is.
Csak szólok TOW ellen is tesztelték, 3-ból 2 rakéta mellé ment... Tudom, műszaki hiba :D
Olvasnivaló a rendszerről:
Na, szelektív gondolkodás! Ami nem illik a világképedbe azt nem vagy hajlandó elfogadni. :D

Két dolog:
1, Ezek szerint nem jött le neked, hogy a Kornet lézervezérlésű... Szóval neked kellene olvasgatnod, így talán rájönnél, hogy a rendszer immunis a Stora féle zavarásra... :D
2, Biztony, hogy működik a Stora a TOW ellen! Sőt, még az ITOW ellen is! Ami viszont nem fog beleférni a világképedbe, hogy a TOW-2-től kezdve az irányítórendszer kétcsatornás, így immunis a Stora féle zavarásra! Pontosan ezért tűntek el a Stora zavarói a T-90M-ről is, mert hatástalanok.

Egyrészt aki így harcol az hülye, másrészt a 3 kg RDX ami a TOW fejében van az nem kicsit robban 1 méterre a búvó nyílástól. Az meg, hogy a lökéshullámból és a nyomásváltozásból szerinted semmi nem jut be a nyitott búvónyíláson az egy vicc...
Azt ugye tudod, hogy egy valódi harckocsizót hülyéztél le? Talán neki több tapasztalata van erről, mint neked... Tudod neki ez a szakmája.
De ha annyira sokat tudsz a témáról, szerinted miért van így kialakítva a búvónyílás? (open protected vagy umbrella)

5:30-nál magyarázza miért... Bár szerintem egy mukkot nem fogsz érteni belőle :D

Itt meg egy szimuláció, itt is jól látszik ahogy a páncélzat eltereli a lökéshullámot

De várom(hiába) a forrásaidat ha jobban tudod!
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Az aerosolképző meg csak malmozik? Vagy az melyik valóságban nem része a Storanak?
TOW ellen nem működik, mert nem észleli a rendszer az indítást. (nincs lézerbesugárzás)
Amennyiben a harckocsi személyzete szerencsés, és látja, hogy rakétát indítottak rájuk, akkor a ködgránátvetőkkel természetesen lehet védekezni, de az már a manuális mód.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 405
55 228
113
TOW ellen nem működik, mert nem észleli a rendszer az indítást. (nincs lézerbesugárzás)

Szíriában harci körülmények között TOW zavarás....

A Stora több dologra is képes.
1. Képes blokkolni a rakéta által az indítónak küldött pozíció jelet, ezért a rávezetés megszakad
2. Képes magát a rávezető állomást IR sávban zavarni azzal, hogy "kivakítja" a rávezető állomást, ezzel akadályozva a pontos célzást
3. Képes a harckocsi tornyát a lézerbesugárzás irányába fordítani automatikusan. Szír topikban volt erről egy tök jó videó.
4. Képes ködgránáttal fedni a harckocsit.

A későbbi verziók kaptak már dedikált rakéta indításra figyelmeztető rendszert is.... (hasonló, mint a repülő gépeken)

1, Ezek szerint nem jött le neked, hogy a Kornet lézervezérlésű... Szóval neked kellene olvasgatnod, így talán rájönnél, hogy a rendszer immunis a Stora féle zavarásra... :D
Lásd. fentebb. Az alap kornet nem volt az!
Később kapott egy IR zavar szűrőt az állomás, hogy eredményesebb tudjon lenni.... (Saját promó videójukban volt a youtubon....keres rá ;-)

Ami viszont nem fog beleférni a világképedbe, hogy a TOW-2-től kezdve az irányítórendszer kétcsatornás, így immunis a Stora féle zavarásra!

Ha kivakítják a rávezető állomást úgy nehéz lesz....
De a nappali optikai rávezetést sem könnyíti meg. E mellet ott a 4-es pont....

Pontosan ezért tűntek el a Stora zavarói a T-90M-ről is, mert hatástalanok.

Igazából nem sok köze van a TOW-hez.
A Javelinhez meg a Spike-hoz annál inkább.
Meg ahhoz, hogy az Arena-M "hard kill" védelmi rendszert kapja majd meg minden orosz harckocsi a Stora-1 "soft kill" rendszer helyet.

Itt meg egy szimuláció, itt is jól látszik ahogy a páncélzat eltereli a lökéshullámot

Azt ugye vágod, hogy itt totál mást szimulálnak.
Konkréten pont azt, hogy becsukott búvónyílások mellet képes-e egy 125 mm-s repeszlőszer kinyírni az M1 abrams vezetőjét a vékony tetőpáncélon keresztül!
Nem tudom, hogy te milyen szemmel látod ezt a világot....

De ha annyira sokat tudsz a témáról, szerinted miért van így kialakítva a búvónyílás? (open protected vagy umbrella)

Hogy ne essenek a fejére dolgok, mondjuk kézigránát?
Azt ugye tudod, hogy a levegő oda bejut ám? Pont azért nyitják ki, hogy szellőzzön!
Szerinted ha hirtelen 1000 szeresére nő a légnyomás mert 1 méterre robbant 5 kg TNT hatóerő, az nem jut be?
Vagy miután túlmegy a nyomáshullám a mögötte lévő vákum nem szív ki onnan levegőt?
Milyen alternatív fizikánál nincsenek ilyen hatások?

Egy frászt. Látszik, hogy semmit nem tudsz a témáról.

Azt vágod ugye, hogy a T-72-nek és a T-64-nek a váltó és a löveg ami részben közös alkatrész, amúgy semmi!
Azt ugye tudod, hogy a T-64-nek szar és drága motorja volt, erre kapott volna másik motort csak nem bírta annak a nyomatékát a T-64?
Azt ugye tudod, hogy nem is lehetett erre átépíteni, mert olyan gyenge volt az alap konstrukció?
Azt ugye tudod, hogy a T-64-et az összes többi harckocsigyár vissza dobta, mert hibás tervezésűnek tartották?
A T-64 a T-72-vel konstrukciósan annyira azonos, mint a MIG-25 az F-15-el. A laikusnak nagyon hasonlít kb ennyi.

Erre linkelsz nekem egy ukrán faszverést arról, hogy ők tanították az oroszokat tankot tervezni:
"https://andrei-bt.livejournal.com/350802.html"

Most nem bántásból de kezdjük ott, hogy a T-72 nem az object 172 alapján készült, hanem az obejct 172M alapján.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
1. Képes blokkolni a rakéta által az indítónak küldött pozíció jelet, ezért a rávezetés megszakad

Bocsi, hogy bele kérdezek, de tudnál részletesebb felvilágosítást adni, hogy a rakéta hogyan továbbítja a pillanatnyi pozíciójának a koordinátáit? Nekem ez nagyon fura.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 405
55 228
113
Bocsi, hogy bele kérdezek, de tudnál részletesebb felvilágosítást adni, hogy a rakéta hogyan továbbítja a pillanatnyi pozíciójának a koordinátáit? Nekem ez nagyon fura.

A rakéta hátulján vannak eltérő frekin üzemelő lámpák, pl. IR tartományban.
Ezek megmutatják a rávezető állomás számítógépének, hogy mekkora az eltérés a rakéta pozíciója és a rávezetési pont között.
A rávezető állomás számítógépe pedig ez alapján korrigálja a rakéta pozícióját.
A rakéta az adatokat kábelen vagy rádión kapja meg. A TOW pl. így működik.

A Stora-1 képes olyan frekvenciájú IR jelent sugározni amilyet a TOW használ. Ezzel elfedi a rakéta valós jelét és azt így a rávezető állomás nem képes célra vezetni.
De például a rádiófrekis adatküldős rakétáknál a rádiójelet zavarással szintén el lehet nyomni.

Sthtora-1:
t90a.jpg


tow5.jpg

A képen jól látszik, hogy a rakéta hátulján van a hő és a xenon lámpa. Ezek fénye alapján dolgozik az indító állomás számítógépe. Ha elveszti a jelet akkor nem képes a rakétát célra vezetni. Az előző hozzászólásomban lévő videón ez látszik.