Elárulom,hogy van olyan szakasz is,hogy harc erdős-hegyes terepen.....
De ami a lényeg,és nem érted meg,hogy a csapatok az ellen peremvonalátol 0,6-1km-ter távolságra veszik fel a harcalakzatot,addig harc elötti algzatban vonulnak az utolsó terepfedezéket is kihasználva.Egy mondattal feljebb még érdekesebbet ir.
Kombinált harcrendben végrehajtott támadás esetén a gyalogsági fegyverek pásztázott lőtávolságán kívül, a terep fedőtulajdonságait kihasználva, harcjárműről szállás terepszakaszokat jelölhetnek ki.
Manapság a rohamot rendszerint kombinált hadrendben szokás csinálni.Már akinek van hozzá tankja,legalábbis.A gyalogsági fegyverek pásztázott lötávja mennyi is?300méter.És terepfedezék szó szerepel,mint kihasználandó terepalakulás,persze csak ha van.Rohamtávolság megközelitése TEREPFEDEZETEK kihasználásával.Harcalakzat felvétele közvetlenül a rohammegindulási körletben,fél-egy km-re az ellen peremvonalátol-és megintcsak TEREPFEDEZET,TEREPTAKARÁSOK KIHASZNÁLÁSA.
Persze ezek általános harcászati elvek,amiket a gyakorlatban mindig hozzá kell igazitani az aktuális harcászati helyzethez.
Dd 10km-es támadási sávja is ilyen idealizált érték.Azon kivűl ezen belöl a tényleges harcérintkezési szakasz az áttörési sáv,ami csak 2-3 km.És már megint idéznem kell Saron áttörését,ahol 20km arcvonalszakaszon 2 napig harcolt 4 (négy) HADOSZTÁLY,hogy sikerüljön az az áttörés....Szóval ennyit arrol,hogy a tankönyvi 10km/dd mennyire van kőbevésve-semennyire.