1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-72

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. independence

independence Active Member

Dudi !

Nem rég azt mondtad mikor kérdeztem , hogy a kivont régi tankjaink , már semmire se lesznek jók , nincs értelme másra se alakítani.

Na ezekkel cáfolható a dolog . :

http://hu.wikipedia.org/wiki/BMPT

és

http://en.wikipedia.org/wiki/BTR-T

2. independence

independence Active Member

Asszem a védelmi szintjeit kifogásoltad pontosan.

De ezt meg azért nem értem mert a manapság használt IFV , stb se valami védettek , a legtöbb még egy 30-as lőszert se bír ki mindenhol...

3. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">independence</a>

De az IFV nem harckocsi...

4. Fade

Fade Well-Known Member

"a manapság használt IFV , stb se valami védettek , a legtöbb még egy 30-as lőszert se bír ki mindenhol…"

Mit vársz? Egy 30as pácéltörőt még dedikát tankok T72/T90 is csak frontból bírnak ki. Sött leginkább frontban csak. Több T72t Bradleyk löttek ki nem towwal, hanem M242vel, oldalról. 

Pumanak fulos verzioban van all aspect 30mmes védelme. De az 43tonna úgy, hogy nincs rajta tanktorony ami egy tank súlyának ~30%. 

5. Roni

Roni Well-Known Member

A t-90 tankokat már nem vesznek az oroszok , volt is róla egy hír azt hiszem .

Amúgy hány t-90 van az oroszoknak?

6. dudi

dudi Well-Known Member

"Egy 30as pácéltörőt még dedikát tankok T72/T90 is csak frontból bírnak ki."

A T-90-re ez már nem igaz!A T-72-höz meg nem kell modern páncéltörő lőszer elég a 30 éves orosz is,hogy átlője oldalról.

7. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">Roni</a>

Ember nem tudja mennyi van nekik de kb 500-1000 közötti a szám.

8. Roni

Roni Well-Known Member

Találtam infót az "orosz hírek"-ben

2010-ben 500 db volt majd abban az évben kaptak 261 db 18 milliárd rubel értékben .

2010-ben azt mondták hogy 1400 db akarják növelni a t-90 tankok számát .

9. boki

boki Well-Known Member

2010-ben azt mondták hogy 1400 db akarják növelni a t-90 tankok számát .

2020-ig.

2010-ben 500 db volt majd abban az évben kaptak 261 db 18 milliárd rubel értékben .

500 darab ul (496), de 261 darabot nem kaptak.

10. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Én örülnék neki, ha a T72-eseink kapnának egy kis tuningot... Eddig is voltak szép megoldások (degman, sim1), és akár lehetnének még ezeknél sokkal jobbak is (pl. vastagabb páncélzat).

Amennyire én tudom, ezek üzemideje lejárt, szóval persze, szerezzünk valami nyugati típust, azok biztos jobbak is lesznek, de ahhoz, hogy legyen elég is, meg jó is, az egy hosszú folyamat lesz, addig meg vagy nincs vagy nincs elég harckocsink, hacsak nem használjuk a már meglevőket feltuningolva.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

És akkor, mennyi az annyi?

12. boki

boki Well-Known Member

Fel lehetne akár M1M szintre.....

13. boki

boki Well-Known Member

2011-ben a hivatalos infok szerint nem tobb mint 60 darab T-90-est adtak át. 2012-ben semmit.

Osszesen lehet nekik kb 560 drb.

14. Mackensen

Köszi boki, teljesen ellentmodásos értékek keringenek az interneten.

15. zotyek78

Fel lehetne akár M1M szintre.....</blockquote>
    Annyit akár valamilyen üzletelés részeként ingyen...

16. Mackensen

Szerintem a szükséges minimumon kívül nem kéne rájuk költeni. Inkább LEO2, de ha nagyon muszáj, akkor max a rádiókat lecserélni újjakra (ha netalán nem történt volna meg mostanáig).

17. zotyek78

Nyílván a Leo2 lenne a legjobb, csak gondolom min. 3-4x annyi lenne, mint egy T72-est kb. olyan szinten átalakítani, mint a Degman-t.  (Ezek ugye millió dolláros cuccok.) No most az MH költségvetésével nem mindegy... Vagy évente veszünk 5 Leo2-t, és 20 év múlva már lesz 100. :)

18. Roni

Roni Well-Known Member

A t-90s mennyibe kerül ? vagy az új ms változat ?

19. zotyek78

Wikin ez van...

$2.77 – 4.25 million USD in 2011

Ez meg a Leo2-höz ugyanott.

<table>
    <tbody>
    <tr>
    <td>2A6: <a title="US$" href="http://en.wikipedia.org/wiki/US$">US$</a>5.74 million (2007)</td>
    </tr>
    </tbody>
    </table>

20. bczozo

bczozo New Member

Roni

Abból a 260 darab tankból, ha jól emlékszem  200 darab T-72 BA  volt átadva (modernizált T-72).

Ezen oldal megosztása