Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Talán még az amiknak is drága volt az M1 TTB / Abrams Block III.
Jajj!Az egész világ le van maradva nem csak az oroszok.Légierőileg sincsenek lemaradva az Oroszok, Adolf Tolkacsev 5 - 10 évet és milliárdokat spórolt meg az Amerikaiaknak.
Azért a kongresszus nem biztos hogy így gondolja. Keményen megy a lobbizás.Fejlesztettek 5 csökkentett észlelhetőség repülőt + helikoptert, akkor a 10 Nimitz, és még sorolhatnám, és azt is elviseli a gazdaságuk, ha 3 - 4-et leállítanak a finishben.
Az Oroszok miért ragaszkodnak az Armata-vérvonalhoz, más projektek rovására, 1980 óta, az USA meg legyártotta, tesztelte, és először csak szabad ég alá vágták ki, majd restaurálva múzeumba rakták az M1 TTB / Abrams Block III-asukat ?
Mil,en követelmény az,hogy az első 10sec-ben 3 lövés?Mire jó ez?Lynx kapcsán is elég gyakran előjött az emberes vs. embernélküli torony. A legtöbbeknek csalódás volt a kormány döntése a hagyományos, személyzettel ellátott torony miatt. De úgy ítélem meg, hogy a többség együtt tud vele élni.
Armata a jelek szerint még mindig megelőzte a korát. Szovjet tervező iskola kevésbé preferálja az emberi tényezőt, szerkezetileg sokkal többet épít a statisztikai adatokra. Hosszútávon nehéz versenyezni azzal, hogy körülbelül 10 tonnával csökken a teljes szerkezet tömege. Messze biztonságosabb egy toronyt ért lövés esetén. (Általában a találatok 80%-a a tank felső harmadát éri, ez elsődlegesen a tank alkalmazási irányelvei miatt alakul ki szinte mindenhol. Ha nem szükséges, nem fogod kitenni a teljes tank testet. De megemlíthetjük a növényzet kitakaró hatását is. És a felülről jövő támadások: repülők, UAV, TOP ATTACK rakéták, vagy magaslati pozícióból tüzelnek rá.) A muszka kevésbé veszi figyelembe, hogy az elkészült verzióban a kezelő személyzet hamar kifárad, elvesztheti tájékozódási képességét, stb. De nem tudtak a léc fölött se átugrani... egyelőre.
Ezen felül az Armata nem csak szerkezetileg jobb. Olyan rendszerekről beszélünk kommunikáció szintjén, amely képes alacsonyabb képességekkel bíró hk-k számára is tűzrávezetést biztosítani. Jelentősen megdrágítja a fejlesztését a benne lévő sw.
Hátránya, hogy nem tudta megoldani azokat a gondokat sw szintjén, amik még a Hiúzból is hiányzik. Számunkra ez lesz egy fontos munka Zalaegerszegen. Nekik részben infrastruktúra kellene hozzá, legfőképpen rengeteg pénz, ami még hiányzik.
További hátrány, hogy nem teljesíti azt a követelményt, hogy az első 10 mp-ben három lövést legyen képes leadni. De ez a hátrány majd akkor fog előjönni, ha Nyugaton valamelyik típus képes lesz erre.
Abba ne kételkedjen senki, hogy az Armata a megjelenésekor a frászt hozta a nyugati katonai elemzőkre. A mögé rakott perspektíva az volt, hogy 1000 db-ot legyártanak hazai fogyasztásra. Ez visszatermelte volna a fejlesztésre fordított pénzeket. A növekvő olajár szolgáltatott volna pénzügyi alapot erre. Ha nem jön az árháború és az arabok nem viszik le 120$/hordóról első hullámban 45-re, közel a ruszki szibériai kitermelési költségeihez, akkor már régen ki lett volna javítva az összes gyerekbetegség.
Ezt betetézte, hogy a hibák és a nyugati diplomáciai nyomás hatására exportot sem volt eddig képes termelni. Márpedig a Vörös Hadsereg régi fényének visszaállítása és az erre fordított olaj pénzek az ország gazdasági válságát is orvosolni lett volna hivatott. Nem csak a jelenlegi hibákat kellett volna fedezni, de a jövőbeni fejlesztéseket is önfenntartóvá tenni.
Óvva intenék, hogy pusztán egy kétes szórásképpel rendelkező nagy kaliberű ágyús változatot összehasonlítsunk egy innovatív megoldásokat tartalmazó termékkel. Ha egy hk egyetlen érdeme, hogy nem szakad le a tornya az első lövés erejétől, az még nem elégít ki minden igényt. (Az RM 120-as és 130-as között is pont 50%-ot írnak különbségnek. A németek ezek szerint szemmel már sokkal észrevehetőbb kaliber különbséggel tudták megoldani ugyan azt. Ha a ruszkik behozzák a pár lőszeres változatukat, akkor 5 év sem kell, Born kicsapja a jóval több lőszer javadalmazással rendelkező máig el nem készült tankját. Demonstátorokat könnyebb csinálni, mint kész terméket.)
Mil,en követelmény az,hogy az első 10sec-ben 3 lövés?Mire jó ez?
Nem tudsz ilyen gyorsan célt leküzdeni és nem a tűzgyorsaság a korlát.Az ágyú még nem melegszik fel annyira, hogy a pontosság érdemben csökkenjen, de jelentős előnyt tudsz szerezni.
Azok nagy szilárdságú porcelán golyók vagy betétek én ezzel a kifejezéssel leginkább a T-64-ek páncélzatáról szóló orosz anyagokban találkoztam......
"Töltőanyagként" nagy szilárdságú betont, üveget, diabázt, kerámiát (porcelán, ultraporcelán, uralit) és különböző üvegszálas műanyagokat vizsgáltak. A vizsgált anyagok közül a legjobb tulajdonságokat a nagy szilárdságú "ultra-porcelánból" és az AG-4S üvegszálas műanyagból készült "bélések"mutatták. Ezeket az anyagokat kombinált páncélok töltőanyagaként ajánlották használni. A kombinált páncélok használatának súlyelőnye a monolitikus acél páncélokkal szemben 20-25%-os volt."
"А. Tarasenko"
Nem tudsz ilyen gyorsan célt leküzdeni és nem a tűzgyorsaság a korlát.
A megszokottan európai nyelvekben a csempék világában a kerámia=porcelán, szóval nem lenne meglepő.100% biztos vagyok benne, hogy esetünkben a porcelán=kerámia.
És a konkrét estben az alkalmazott kerámia a korund volt.
A megszokottan európai nyelvekben a csempék világában a kerámia=porcelán, szóval nem lenne meglepő.
Amit 2-ből nem lősz át azt 3-ból sem.Nem feltétlen 3 különböző célpont. Ahhoz valóban elkapkodott célzás kellene.
Szerintem a golyó formának egyéb oka van. Téglaformát az ilyenekből könnyebben gyártanak általában, csak nyomja a gép a masszát, amit elvagdalnak, aztán megy a kemencébe. Szerintem a golyó, ugy mivel több sorban és így lényegében átlapolva volt a páncélzatban, a közegváltás közben fém-korunk, ugyanúgy viselkedik a lövedékkel szemben, mind egy levegő-acél közegváltás esetén csak más mechanikai mutatókkal. Egyik közegből a másikba lépve a felülete elvezetheti oldalirányba a penetrátort, ami ha csak kismértékű is, de elég roncsolódást okozhat benne, másrészt a más helyzetben hátrébb levő korundgolyó megint megvezetheti akár más irányban így a fémben haladó, energiájából vesztett és így megszorulni, törni képes rudat.Bizonyám! Meg ugye az általunk porcelánnak hívott porcelán nem alkalmas páncélzatnak.
Ellentétben a korund-al, ami megfelelő minőség esetén alkalmas. Az 1960-as évek végén mind az SZU-ban, mind az USA-ban ismerték a korund (ipari zafír) golyós kerámia páncélzatott. Az USA szabadalom ha jól emlékszem 1967-es. Csak ők kisebb golyókban gondolkodtak és helikopterekbe szánták páncélnak.
És, hogy miért golyó, nem téglatest, annak meg gyártás technológiai oka van. Egyszerűen golyót tudtak gyártani a megfelelő minőségben, tégla testett nem.
Szerintem a golyó formának egyéb oka van. Téglaformát az ilyenekből könnyebben gyártanak általában, csak nyomja a gép a masszát, amit elvagdalnak, aztán megy a kemencébe. Szerintem a golyó, ugy mivel több sorban és így lényegében átlapolva volt a páncélzatban, a közegváltás közben fém-korunk, ugyanúgy viselkedik a lövedékkel szemben, mind egy levegő-acél közegváltás esetén csak más mechanikai mutatókkal. Egyik közegből a másikba lépve a felülete elvezetheti oldalirányba a penetrátort, ami ha csak kismértékű is, de elég roncsolódást okozhat benne, másrészt a más helyzetben hátrébb levő korundgolyó megint megvezetheti akár más irányban így a fémben haladó, energiájából vesztett és így megszorulni, törni képes rudat.
Nekem ez az elméletem a golyó formára régóta és ebből kiindulva van némi baszott jó ötletem.
Könnyen meglehet, de nekem igazából elsőre ez jutott eszembe annó róluk, mikor találkozam vele a netes kezdeti kutatásaimban.Ma már a korundot is méhsejt formájú csempében alkalmazzák. Lásd. MEXAS.
Nem tudom részleteiben az okot, de én több helyen is azt olvastam, hogy csak a golyó formát tudták páncélzati minőségben gyártani.
Szerintem a golyó formának egyéb oka van. Téglaformát az ilyenekből könnyebben gyártanak általában, csak nyomja a gép a masszát, amit elvagdalnak, aztán megy a kemencébe. Szerintem a golyó, ugy mivel több sorban és így lényegében átlapolva volt a páncélzatban, a közegváltás közben fém-korunk, ugyanúgy viselkedik a lövedékkel szemben, mind egy levegő-acél közegváltás esetén csak más mechanikai mutatókkal. Egyik közegből a másikba lépve a felülete elvezetheti oldalirányba a penetrátort, ami ha csak kismértékű is, de elég roncsolódást okozhat benne, másrészt a más helyzetben hátrébb levő korundgolyó megint megvezetheti akár más irányban így a fémben haladó, energiájából vesztett és így megszorulni, törni képes rudat.
Nekem ez az elméletem a golyó formára régóta és ebből kiindulva van némi baszott jó ötletem.
Ez inkább engem támaszt alá akkor, bár nekem ez tényleg csak a dolog fejbéli levezetése alapján jött, nincs forrásom.Én is az átlapolásról olvastam a T-64 esetén.
T-72B torony homlok páncélzata, amikor először nyugati kézbe került...
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..