T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Csak, hogy értsd, hogy mi a modern harckocsi éjszakai harcképessége, mihez viszonyítok én. A 3. generációs ATTICA hőkamerának ( Leopard 2A7) 15.700méter a látótávolsága, 9300méter a felismerési távolsága és 4800méter az azonosítási távolsága harckocsi méretű célra. Ezt hasonlítsd össze a SOSNA U-val vagy a 1PN-96МТ-02-vel.
Nyilván egy Leo2A7 az sokkal jobb lesz műszerezettségben mint egy T-80.

Mennyi van a németeknek belőle?
Azonosítás után, amit mondjuk megcsinál nem is 4800, hanem pont így mint itt a videóban a T-80, 5000m-ről, tudja hogy az itt az orosz-ukránban nem OROSZ, hanem UKRÁN BMP-1, mivel küzdi azt le?

Csak mert máshol azt olvastam, hogy nem az igazi 5km-környékén már a találati arány, ATGM-meg neki nincs...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 463
46 364
113
Sokkal valószínűbb, hogy fingjuk nem volt arról, hogy mire lőnek, de azt tudták, hogy orosz nem lehet. Ami még elképzelhető az az, hogy az azonosítást más végezte el a harckocsik helyett.
Na pont emiatt gondolhatták azt, hogy vállalható a kockázat, hogy csak egy 1PN96MT-02 került a felújításoknál a harckocsikba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Nyilván egy Leo2A7 az sokkal jobb lesz műszerezettségben mint egy T-80.

Mennyi van a németeknek belőle?
Azonosítás után, amit mondjuk megcsinál nem is 4800, hanem pont így mint itt a videóban a T-80, 5000m-ről, tudja hogy az itt az orosz-ukránban nem OROSZ, hanem UKRÁN BMP-1, mivel küzdi azt le?

Csak mert máshol azt olvastam, hogy nem az igazi 5km-környékén már a találati arány, ATGM-meg neki nincs...
A németek most kezdik rendszeresíteni a DM73 lőszert (a DM63A gond nélkül átalakítható DM73-ra így gyorsan lehet DM73-hoz jutni, mert nem kell új lsőzert gyártani hozzá) amivel a hatásos lőtávolság mozgó célra 4000-4500 méter. Az A7-eket pedig folyamatosan kapják a németek. Az még nem teljesen tiszta előttem, hogy hány új gyártású és hány A6-ból modernizált lesz nekik.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
A németek most kezdik rendszeresíteni a DM73 lőszert (a DM63A gond nélkül átalakítható DM73-ra így gyorsan lehet DM73-hoz jutni, mert nem kell új lsőzert gyártani hozzá) amivel a hatásos lőtávolság mozgó célra 4000-4500 méter. Az A7-eket pedig folyamatosan kapják a németek. Az még nem teljesen tiszta előttem, hogy hány új gyártású és hány A6-ból modernizált lesz nekik.

Tehát akkor kimondhatjuk, hogy a németek JELENLEG nem rendelkeznek ezzel a képességgel, amivel itt az oroszok kibasztak éjjel egy harckocsival kb. 5km-ről 2 páncélozott célt, gyors egymásutánban, de hamarosan lesz nekik HASONLÓ képesség, úgy hogy szépen csöpögnek majd a kurvadrága A7-esek, pár év múlva akár már lehet nekik mennyi, 100 ilyen is?

Tudom hogy kicsit szemét a stílusom, de bevallom élvezem, azok után hogy leírtad két napja, hogy SZÁNALMAS az egész orosz harckocsi ipar, meg fegyvernem. Ez úgy kellett neked ilyen gyorsan arra a kemény kijelentésedre ez a videó, mint szar a zsebbe :D!

Bocs :p !
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 686
113
Tehát akkor kimondhatjuk, hogy a németek JELENLEG nem rendelkeznek ezzel a képességgel, amivel itt az oroszok kibasztak éjjel egy harckocsival kb. 5km-ről 2 páncélozott célt, gyors egymásutánban, de hamarosan lesz nekik HASONLÓ képesség, úgy hogy szépen csöpögnek majd a kurvadrága A7-esek, pár év múlva akár már lehet nekik mennyi, 100 ilyen is?

Tudom hogy kicsit szemét a stílusom, de bevallom élvezem, azok után hogy leírtad két napja, hogy SZÁNALMAS az egész orosz harckocsi ipar, meg fegyvernem. Ez úgy kellett neked ilyen gyorsan arra a kemény kijelentésedre ez a videó, mint szar a zsebbe :D!

Bocs :p !
A pédéefből olvasták, hogy szánalmas.
Kurva nagy bajok lesznek itt :(
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 263
113
Csak, hogy értsd, hogy mi a modern harckocsi éjszakai harcképessége, mihez viszonyítok én. A 3. generációs ATTICA hőkamerának ( Leopard 2A7) 15.700méter a látótávolsága, 9300méter a felismerési távolsága és 4800méter az azonosítási távolsága harckocsi méretű célra. Ezt hasonlítsd össze a SOSNA U-val vagy a 1PN-96МТ-02-vel. De mondok jobbat, az új PUMA-kban is ez kerül és a régiekben is egy olyan van ami jobb mint bármi ami az oroszoknak van.

Akkor most menj ki, nézz körül, és keress olyan pontokat magad körül, ahol 15 700 méterre tiszta rálátásod / rálövési lehetőséged is van...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Akkor most menj ki, nézz körül, és keress olyan pontokat magad körül, ahol 15 700 méterre tiszta rálátásod / rálövési lehetőséged is van...
Nem a 15,700 méteres látótáv a lényeg, hanem a 4800 méteres azonosítási távolság. Csak a fizikát nem lehet megszexuálni, így a 4800 méteres azonosításhoz egy feleslegesen nagy látótávolság párosul.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Tehát akkor kimondhatjuk, hogy a németek JELENLEG nem rendelkeznek ezzel a képességgel, amivel itt az oroszok kibasztak éjjel egy harckocsival kb. 5km-ről 2 páncélozott célt, gyors egymásutánban, de hamarosan lesz nekik HASONLÓ képesség, úgy hogy szépen csöpögnek majd a kurvadrága A7-esek, pár év múlva akár már lehet nekik mennyi, 100 ilyen is?

Tudom hogy kicsit szemét a stílusom, de bevallom élvezem, azok után hogy leírtad két napja, hogy SZÁNALMAS az egész orosz harckocsi ipar, meg fegyvernem. Ez úgy kellett neked ilyen gyorsan arra a kemény kijelentésedre ez a videó, mint szar a zsebbe :D!

Bocs :p !
Van már rendszerben A7-es a németeknél, a DM73-al nem tudom hogy állnak, de az álló célt azért Leopard 2 A6+DM63 kombóval is eltalálták volna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
A pédéefből olvasták, hogy szánalmas.
Kurva nagy bajok lesznek itt :(
A nyugati harckocsik, bármilyen élvonalbeli haditechnika szenzorokban, éjjelátó/hőkamera/radar és ezek fúziójában TUTI fix hogy jóval az oroszok előtt vannak. Én ezzel nem is akarok vitázni!

Ami kicsit megütött, mikor konkrétan leírta hogy SZÁNALMAS. Egy olyan helyzetben, ahol az oroszok lassan egy éve tolják a nyugat által felkészített, feltápolt, felfegyverzett Ukrajna ellen a teljesítményt, meg hogy vicc, használhatatlan, SZÁNALMAS.

Azt ott egy kicsit azért eltúlzottnak, kimondom: szakmaiatlanul elitistának éreztem!
Ma szembejött ez a videó, és felröhögtem, csúnyán, hangosan :p.
Nagyjából ide szerettem volna eljutni Dudival való beszélgetésben, ahová végül sikerült :D !

Mindezt az éjjeli 5km környéki 2x kilövést tényleg úgy hozzák össze, hogy közben az új gyártás meg pláne a felújítás mellett ÖNTIK a valóban nagy veszteségeik/intenzív elhasználódás mellett is az új/újszerű harckocsikat.

Sosem szabad az oroszokat lebecsülni, szerintem!


Remélem, NAGYON remélem hogy nem lesznek kurva nagy bajok, hanem simán valami igazságos béke felé veszi az emberiség az irányt, és mindenki lenyugszik már a picsába!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Van már rendszerben A7-es a németeknél, a DM73-al nem tudom hogy állnak, de az álló célt azért Leopard 2 A6+DM63 kombóval is eltalálták volna.
Akkor most már csak meg kell számolni, hogy mennyi A6 van nekik, meg az oroszoknak mennyi olyan harckocsi, ami ugyan erre képes, mint itt a videón látható, hogy este 5-ről kikúr 2-ből 2 tényleg igen lapos/nehéz célpont BMP-t gyors egymásutánban. S isten bizony nem a németeket akarom én itt balfasznak beállítani, froclizni, csak azért mondom, tettél egy igen erős kijelentést két napja ezekre az orosz eredetű gépekre, úgy ám blokk erre a fegyvernemre...

Nem lehet hogy kicsit elragadott a hév, és túl kemény volt az a kijelentés, esetleg változott a véleményed egy picit?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A nyugati harckocsik, bármilyen élvonalbeli haditechnika szenzorokban, éjjelátó/hőkamera/radar és ezek fúziójában TUTI fix hogy jóval az oroszok előtt vannak. Én ezzel nem is akarok vitázni!

Ami kicsit megütött, mikor konkrétan leírta hogy SZÁNALMAS. Egy olyan helyzetben, ahol az oroszok lassan egy éve tolják a nyugat által felkészített, feltápolt, felfegyverzett Ukrajna ellen a teljesítményt, meg hogy vicc, használhatatlan, SZÁNALMAS.

Azt ott egy kicsit azért eltúlzottnak, kimondom: szakmaiatlanul elitistának éreztem!
Ma szembejött ez a videó, és felröhögtem, csúnyán, hangosan :p.
Nagyjából ide szerettem volna eljutni Dudival való beszélgetésben, ahová végül sikerült :D !

Mindezt az éjjeli 5km környéki 2x kilövést tényleg úgy hozzák össze, hogy közben az új gyártás meg pláne a felújítás mellett ÖNTIK a valóban nagy veszteségeik/intenzív elhasználódás mellett is az új/újszerű harckocsikat.

Sosem szabad az oroszokat lebecsülni, szerintem!


Remélem, NAGYON remélem hogy nem lesznek kurva nagy bajok, hanem simán valami igazságos béke felé veszi az emberiség az irányt, és mindenki lenyugszik már a picsába!
Leírom újra, hogy nem a SOSNA U-ra írtam a szánalmasat, noha azt sem tartom valami világ csodájának.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Akkor most már csak meg kell számolni, hogy mennyi A6 van nekik, meg az oroszoknak mennyi olyan harckocsi, ami ugyan erre képes, mint itt a videón látható, hogy este 5-ről kikúr 2-ből 2 tényleg igen lapos/nehéz célpont BMP-t gyors egymásutánban. S isten bizony nem a németeket akarom én itt balfasznak beállítani, froclizni, csak azért mondom, tettél egy igen erős kijelentést két napja ezekre az orosz eredetű gépekre, úgy ám blokk erre a fegyvernemre...

Nem lehet hogy kicsit elragadott a hév, és túl kemény volt az a kijelentés, esetleg változott a véleményed egy picit?
Nem nem gondolom, főleg annak tükrében nem, hogy nem Németország vs Oroszroszág lenne, hanem NATO VS Oroszország. Erre való a védelmi szövetség.
 
  • Vicces
Reactions: papajoe and cirqle

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Leírom újra, hogy nem a SOSNA U-ra írtam a szánalmasat, noha azt sem tartom valami világ csodájának.
Nem is az! Nyilván, a helyén kell kezelni, egy 20 évvel ezelőtti francia eredetű cucc.

Mint az ÉLES helyzet mutatta, a valóságban arra elég, hogy a max effektív harckocsiágyú lőtávján túl, a csőből indítható ATGM-hatótávolságának max értéke közelében, 2-ből 2 alacsony/lapos célpont megsemmisítését végre lehessen hajtani vele ÉJJEL.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Nem nem gondolom, főleg annak tükrében nem, hogy nem Németország vs Oroszroszág lenne, hanem NATO VS Oroszország. Erre való a védelmi szövetség.
Amit a NATO sem tudna megnyerni, ha NATO vs Oroszországban gondolkodunk. Pont úgy basznánk rá NATO-ként, mint az Oroszok egyedül, magukban.

Van egy olyan szar kényszerképzetem, hogy hiába vagyunk egy kis pici, globálisan jelentéktelen ország, még nekünk is jutna több töltet is.

Szóval én amennyire lehet, próbálom elhessegetni ezt a NATO vs Oroszország scenario-t, mert nem hiszek benne hiába vagyunk sokkal hatalmasabbak, meg erősebbek mint egy fasza VÉDELMI szövetség, szerintem csúfondáros módon rábasznánk mi is!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 263
113
Nem a 15,700 méteres látótáv a lényeg, hanem a 4800 méteres azonosítási távolság. Csak a fizikát nem lehet megszexuálni, így a 4800 méteres azonosításhoz egy feleslegesen nagy látótávolság párosul.

Épp hogy nincs benne lényeg.

Autóskártyázás, az van, látszik hogy addig gugliztál amíg találtál valami nagyobb számot, most pedig arra csápolsz, elfelejtve a gyakorlati felhasználásban a kettő között nincs érdemi különbség képességben, egyszerűen azért, mert

1. Hiába kevésbé fejlett SOSNA-U, ha azzal is a ugyanúgy fel fogják deríteni és el fogják találni a cél gyakorlati harctávolságon
2. Gyakorlati harctávolság pedig az, ahol
a) épületek, tereptárgyak nem korlátozzák le a látó-és lőtávolságot a legjobb esetben is pár kilométerre
b) a löveg kül- és végballisztikai korlátai nem korlátozzák le a gyakorlati hatásos lőtávolságot, függetlenül attól hogy mit tudsz felderíteni és arra milyen tűzvezetést tudsz csinálni. Értsd: hiába tudsz cél felderíteni 10 km-en egy dombtetőről, ha 10 másodperc odaérni a lövedéknek, jelentős szórással, ami azon a távolságon már semmi kárt nem fog tenni páncélozott célokban

És ez még az ukrán sztyeppe, ahol vannak nagy sík területek is. Közép Európában meg örülj, ha 1 km sík, beépítetlen, fásítatlan terepet találsz..
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Az kevés, hogy látsz éjszaka, célozni is tudni kell. az ukrán gyalogság tömegesen AK-t, RPK-t és PKM-et használ, ezekre nem tudod feltenni az optikákat, mert nincs mire.

Persze ezen nem tud meggazdagoni semelyik amcsi, ukrán oligarcha..
De egy ak47 távcsősín az 10e pénz:

HUF 3,817.29 35%OFF | Quick Detach Side Model AK47 Model AK 74 Scope Mount AK 102 105 mi mount Weapon Gun Light Rail Red Dot New Zenitco AK-SD GEN 2


Civil szférába is simán kapsz olyan éjjellátót aprópénzért, ami bőven sok egy szaros ak-ra.
Nyilván nem egy zeiss, de ha dupla áron akarod az amcsik zsebét tömni, akkor egy zeiss dt3/35ös legyen 1 hekyett 2 misi.. és megoldódott a lehetetlen feladat.
Remélemnem kell leírnom, hogy egy távcsősínt hogy kell felszerelni.
Ez ennyire lehetetlen feladat.

Persze elfogadom, ha szerinted a nyugat hadiipara képtelen előállízani nagy tételben távcsősínt.
Nekem itthon menne...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Csak, hogy értsd, hogy mi a modern harckocsi éjszakai harcképessége, mihez viszonyítok én. A 3. generációs ATTICA hőkamerának ( Leopard 2A7) 15.700méter a látótávolsága, 9300méter a felismerési távolsága és 4800méter az azonosítási távolsága harckocsi méretű célra. Ezt hasonlítsd össze a SOSNA U-val vagy a 1PN-96МТ-02-vel. De mondok jobbat, az új PUMA-kban is ez kerül és a régiekben is egy olyan van ami jobb mint bármi ami az oroszoknak van.
16 kmre már a Föld görbülete miatt nem látsz egy tankot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Épp hogy nincs benne lényeg.

Autóskártyázás, az van, látszik hogy addig gugliztál amíg találtál valami nagyobb számot, most pedig arra csápolsz, elfelejtve a gyakorlati felhasználásban a kettő között nincs érdemi különbség képességben, egyszerűen azért, mert

1. Hiába kevésbé fejlett SOSNA-U, ha azzal is a ugyanúgy fel fogják deríteni és el fogják találni a cél gyakorlati harctávolságon
2. Gyakorlati harctávolság pedig az, ahol
a) épületek, tereptárgyak nem korlátozzák le a látó-és lőtávolságot a legjobb esetben is pár kilométerre
b) a löveg kül- és végballisztikai korlátai nem korlátozzák le a gyakorlati hatásos lőtávolságot, függetlenül attól hogy mit tudsz felderíteni és arra milyen tűzvezetést tudsz csinálni. Értsd: hiába tudsz cél felderíteni 10 km-en egy dombtetőről, ha 10 másodperc odaérni a lövedéknek, jelentős szórással, ami azon a távolságon már semmi kárt nem fog tenni páncélozott célokban

És ez még az ukrán sztyeppe, ahol vannak nagy sík területek is. Közép Európában meg örülj, ha 1 km sík, beépítetlen, fásítatlan terepet találsz..
Nem nagyon érted azt, hogy egy technológiailag fejletlenebb ellenséggel szemben a SOSNA U is jó, de ez azonnal változik, ha az ellenség lesz a modernebb. Egy teoretikus példában a Leopard 2A7-el szemben ugyanolyan vak a SOSNA U-val felszerelt harckocsi mint amilyen vakok voltak a BMP-k a videóba. Érted már? Egy Leopard 2 A5-tel szemben sincs fölényben a T-72B3 vagy T-80BVM!

A kutya nem akar 10km-re lőni, nemhogy a németek. Nem tudok azzal mit kezdeni, ha képtelen vagy felfogni, hogy a 4800 méter a fontos, minden más (látótáv, felismerési táv) ennek a következméynye, mert a fizikát megbaszni nem lehet.