T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
T-80BVM
EJVHKAwUcAA-R7w.png

EJVHKAuUYAASWdy.jpg
Amcsis hasonló van? :) :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
A dzsangaságból ítélve ukrajna,de látható belülről a szekér,hát nem élhettek nagy társasági életet benne,kb egy jót nyújtózkodni sem volt benne hely. :eek:
A vezetőnek ülése sincs,csak egy puff,komolyabb terepen,hogy maradt a helyén a harcos? :eek:


 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
A dzsangaságból ítélve ukrajna,de látható belülről a szekér,hát nem élhettek nagy társasági életet benne,kb egy jót nyújtózkodni sem volt benne hely. :eek:
A vezetőnek ülése sincs,csak egy puff,komolyabb terepen,hogy maradt a helyén a harcos? :eek:


Nem láttál még orosz tankot belülről? :D
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
Nem láttál még orosz tankot belülről? :D


Újabbat igen,a T-90 már egész élhetőnek tűnt,mondjuk nem a 190 centimhez,de ez most megrázott kicsit,egy kib@szot ülés sincs benne,egy több órás feladatot negcsinálnak,mittomén lapulni iis kell 2 órát,meg vagy 2 órát menni vele,benne némi terep,harcászat,és mehet a legénység az ortopédiára?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Újabbat igen,a T-90 már egész élhetőnek tűnt,mondjuk nem a 190 centimhez,de ez most megrázott kicsit,egy kib@szot ülés sincs benne,egy több órás feladatot negcsinálnak,mittomén lapulni iis kell 2 órát,meg vagy 2 órát menni vele,benne némi terep,harcászat,és mehet a legénység az ortopédiára?

Ez se nagyobb szerintem :D
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Újabbat igen,a T-90 már egész élhetőnek tűnt,mondjuk nem a 190 centimhez,de ez most megrázott kicsit,egy kib@szot ülés sincs benne,egy több órás feladatot negcsinálnak,mittomén lapulni iis kell 2 órát,meg vagy 2 órát menni vele,benne némi terep,harcászat,és mehet a legénység az ortopédiára?


Hát nem véletlenül írjuk itt páran, hogy a 72-eink kukába valók.
Részben ezért is. Mert ergonómiai hulladék.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113

Ez se nagyobb szerintem :D



Hát nem....o_O
Mondjuk én egy olyan képsort láttam,ami már az újabb gépet mutatta,abban fasza ülések voltak,4 pontos övekkel,meg abban már érintőképernyők voltak,nem rozsdás tekerentyűk,meg lekopott festék.
Mitől 2x vastagabb az egyik,bal,ha jól emlékszem,búvónyílás fedele,mint a másik?Már ezen a régi modellen is elég combosnak tűnik a tetőpáncél,pl az 55-öshöz képest :D ,a legbelső réteg az valami hővédő,hő elvezető réteg lehet?Mintha a 2 búvónyílás nem is egyforma lenne?
Mit kombinálják,mitől jobb az egyik?
A vasmunka,a hegesztések,a kidolgozás botrányos,gondolom nem érinti a látvány a harcértéket,de pl amennyit matekoztak a lángvágóval a balos fedélen,annyiból lehetett volna egy tisztességes öntő,vagy prés formát gyártani,és nem is kell után lángvágózni,meg ki is néz valahogy,éppen ez előtt nézegettem Orosz,mostani,új dózerek bemutató videóit,hát azt legalább pipecül összehegesztik,normális varratok,illesztések vannak mindenhol,öröm nézni a részleteket,de itt bakker,ami a torony elejére pakolt előtét páncélt tartja segédváz,hát öcsém,ezért engem 5 perc alatt kirúgnának,nem hiszem el,hogy nem lehet úgy szervezni a gyártást,hogy az ilyen fő varratokat sorrendben végezzék,pl a nevezettett még a torony korai szakaszában hegesszék fel,amikor el lehet forgatni hozzá az üres tornyot,vagy hegesszék géppel,és nem fog úgy kinézni,mintha oda szartak volna.:(
Esetleg ezek lehetnek valamilyen belpiacos gyakorló darabok,amiket arra gyártottak,hogy a kopaszok gyepálják őket?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 995
113
Hát nem....o_O
Mondjuk én egy olyan képsort láttam,ami már az újabb gépet mutatta,abban fasza ülések voltak,4 pontos övekkel,meg abban már érintőképernyők voltak,nem rozsdás tekerentyűk,meg lekopott festék.
Mitől 2x vastagabb az egyik,bal,ha jól emlékszem,búvónyílás fedele,mint a másik?Már ezen a régi modellen is elég combosnak tűnik a tetőpáncél,pl az 55-öshöz képest :D ,a legbelső réteg az valami hővédő,hő elvezető réteg lehet?Mintha a 2 búvónyílás nem is egyforma lenne?
Mit kombinálják,mitől jobb az egyik?
A vasmunka,a hegesztések,a kidolgozás botrányos,gondolom nem érinti a látvány a harcértéket,de pl amennyit matekoztak a lángvágóval a balos fedélen,annyiból lehetett volna egy tisztességes öntő,vagy prés formát gyártani,és nem is kell után lángvágózni,meg ki is néz valahogy,éppen ez előtt nézegettem Orosz,mostani,új dózerek bemutató videóit,hát azt legalább pipecül összehegesztik,normális varratok,illesztések vannak mindenhol,öröm nézni a részleteket,de itt bakker,ami a torony elejére pakolt előtét páncélt tartja segédváz,hát öcsém,ezért engem 5 perc alatt kirúgnának,nem hiszem el,hogy nem lehet úgy szervezni a gyártást,hogy az ilyen fő varratokat sorrendben végezzék,pl a nevezettett még a torony korai szakaszában hegesszék fel,amikor el lehet forgatni hozzá az üres tornyot,vagy hegesszék géppel,és nem fog úgy kinézni,mintha oda szartak volna.:(
Esetleg ezek lehetnek valamilyen belpiacos gyakorló darabok,amiket arra gyártottak,hogy a kopaszok gyepálják őket?
Szerintem csak szimplán szarnak bele, jólvan az úgy. De amúgy nagyobb hely az újabb verziókban sincs csak beleraktak 2-3 képernyőt, meg új az ülés.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 519
113
Szerintem csak szimplán szarnak bele, jólvan az úgy. De amúgy nagyobb hely az újabb verziókban sincs csak beleraktak 2-3 képernyőt, meg új az ülés.


Persze,a hely minimálisan lehet csak nagyobb,csak maga a komfortérzet,meg a kinézet,abban már nem voltak ilyen kábelkötegek,meg millió kis kapcsoló,bizgentyú,izé,mizé,sőt,mint a kocsikban,irányítható kis levegő fúvó rácsok voltak ahol a klíma hűtötte a harcost,le volt kárpitozva benn minden,lehet megszaladt a fantáziám,de abban mintha már nem is botkormányokkal vezettek volna,hanem csak olyan kis ökörszarvval,mint az armatában, valamelyik export verzió lehetett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Hát nem....o_O
Mondjuk én egy olyan képsort láttam,ami már az újabb gépet mutatta,abban fasza ülések voltak,4 pontos övekkel,meg abban már érintőképernyők voltak,nem rozsdás tekerentyűk,meg lekopott festék.
Mitől 2x vastagabb az egyik,bal,ha jól emlékszem,búvónyílás fedele,mint a másik?Már ezen a régi modellen is elég combosnak tűnik a tetőpáncél,pl az 55-öshöz képest :D ,a legbelső réteg az valami hővédő,hő elvezető réteg lehet?Mintha a 2 búvónyílás nem is egyforma lenne?
Mit kombinálják,mitől jobb az egyik?
A vasmunka,a hegesztések,a kidolgozás botrányos,gondolom nem érinti a látvány a harcértéket,de pl amennyit matekoztak a lángvágóval a balos fedélen,annyiból lehetett volna egy tisztességes öntő,vagy prés formát gyártani,és nem is kell után lángvágózni,meg ki is néz valahogy,éppen ez előtt nézegettem Orosz,mostani,új dózerek bemutató videóit,hát azt legalább pipecül összehegesztik,normális varratok,illesztések vannak mindenhol,öröm nézni a részleteket,de itt bakker,ami a torony elejére pakolt előtét páncélt tartja segédváz,hát öcsém,ezért engem 5 perc alatt kirúgnának,nem hiszem el,hogy nem lehet úgy szervezni a gyártást,hogy az ilyen fő varratokat sorrendben végezzék,pl a nevezettett még a torony korai szakaszában hegesszék fel,amikor el lehet forgatni hozzá az üres tornyot,vagy hegesszék géppel,és nem fog úgy kinézni,mintha oda szartak volna.:(
Esetleg ezek lehetnek valamilyen belpiacos gyakorló darabok,amiket arra gyártottak,hogy a kopaszok gyepálják őket?

A belső réteg a repeszképződést csökkenti és azért nem egyforma a két búvónyílás mert a parancsnoki tele van műszerezve az irányzójé meg nem.