1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-80

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Bizony,bizony,tud Iván,ha dodót lát.;)

Ahogy az sem mindegy,ki fotózkodik a vasban...:rolleyes::D

zsolti, svajcibeka, Rotten878 and 3 others like this.
  2. papajoe

Közben találtam egy linket,nagyon részletesen le vanb írva a típus,csak 2 óra volt mire átfutottam,az autoloader,célzókomjuter,a GT,minden nagyon részletesen ki van vesézve,képekkel,animációkkal,érdemes belőle olvasgatni,aki kedveli a típust,ha volt már a link,akkor bocsesz.

https://thesovietarmourblog.blogspot.com/2016/02/t-80-gambol.html

3. fip7

fip7 Well-Known Member

papajoe

A T-64/T-80 ergonómiája még szovjet/orosz mércével mérve is szar volt.
    A T-72-őt ebből a szempontból jobbnak tartották.

fonak9 likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azokon kis zsámolyokon körbe kellett tudni fordulni. A festék meg csak a tűzveszélyt fokozza. Ezzel szemben a rozsda ártalmatlan. Nekem a hegesztésekkel sincs semmibajom, és a kopott kallantyúkkal és tekerentyűkkel sem. Sőt! Szerintem az érintőképernyő egy baromság, és plussz baleseti forrás. Ez egy célgép.
    Ráadásul a Szovjetunió 55ezret tartott hadrendben. Na, ez az ami számít.
    Különben is: Ventillátor jeszty!

5. papajoe

Hová forog itt a harcos?:D

A sofőr is úgy ül a helyén mint a faszent,elég bemászni neki,nem még ott forogni is.
    Csak volt annyi eszük,hogy nem éghető festéket használtak.:eek:
    Hát,ha valahol kell az elektronika,akkor az a hk-k tűzvezető rendszere,már 76 körül jó,1300m-re láttak aktívban,és 850-méterre passzívban,és már akkor volt a T80-ban ballisztikai kompjuter,szerintem okkal.
    A kőkorszak a 70's végén véget ért,mármint keleten is,látod milyen cuccokat raktak már a T90-be,hát még a T14-be később,mire érintőképernyő nélkül megtalálod a célt,becélzod,lősz,5x szétlőnek az elektronikával rendelkező ellen oldalról,szóval nagyon is kell a elektronika oda.
    A tank vezetéséhez már szerintem sem kellene annyi kütyü,a rudazat,meg a gömbcsuklók zavarhatatlanok,meg nem áznak be,és nem lesznek zárlatosak,se nem verik le a biztosítékot :D ,csak irányítják a tankot.

Bleroka likes this.
  6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én csak az érintőképernyőket mondtam. A 72esből ki kellett venni a lézertávmérőt, mert túlfűtötte a tankot.
    A fedélen körbe vannak prizmák. Azok után is kell forogni. Ahoz, hogy ez székestül, háttámlástul lehetséges legyen, kellett körben plussz 20 centi hely.
    Putyin meg pont harckocsizó méret.

papajoe likes this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Még is mi a retket csinálnál lézertávméfő nélkül.Nincs hely az orosz harckocsikban ahhoz,hogy forogj.Annyit gudsz fotogni amennyit a derekad dnged.

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Pedig így volt. Itt a képeken is megnézheted, a parancsnoknak körbe van prizmája.
    Nézd csak Putyin feje körül!

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

10. dudi

dudi Well-Known Member

Hol látsz te ott hátrafelé prizmákat?6 óra irányban nincs prizma.Ráadásul a kép nem T-90A-ban készült.

11. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Gondolom körbe - a toronnyal;)

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. boki

boki Well-Known Member

Drozd-2 KAZ-t is tesztelik

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása