T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Bizony,bizony,tud Iván,ha dodót lát.;)

67939861_2520921688128644_3228907279217074535_n.jpg



full



Ahogy az sem mindegy,ki fotózkodik a vasban...:rolleyes::D


69660110_162549901595490_167761301269442340_n.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Közben találtam egy linket,nagyon részletesen le vanb írva a típus,csak 2 óra volt mire átfutottam,az autoloader,célzókomjuter,a GT,minden nagyon részletesen ki van vesézve,képekkel,animációkkal,érdemes belőle olvasgatni,aki kedveli a típust,ha volt már a link,akkor bocsesz.

https://thesovietarmourblog.blogspot.com/2016/02/t-80-gambol.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azokon kis zsámolyokon körbe kellett tudni fordulni. A festék meg csak a tűzveszélyt fokozza. Ezzel szemben a rozsda ártalmatlan. Nekem a hegesztésekkel sincs semmibajom, és a kopott kallantyúkkal és tekerentyűkkel sem. Sőt! Szerintem az érintőképernyő egy baromság, és plussz baleseti forrás. Ez egy célgép.
Ráadásul a Szovjetunió 55ezret tartott hadrendben. Na, ez az ami számít.
Különben is: Ventillátor jeszty!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Azokon kis zsámolyokon körbe kellett tudni fordulni. A festék meg csak a tűzveszélyt fokozza. Ezzel szemben a rozsda ártalmatlan. Nekem a hegesztésekkel sincs semmibajom, és a kopott kallantyúkkal és tekerentyűkkel sem. Sőt! Szerintem az érintőképernyő egy baromság, és plussz baleseti forrás. Ez egy célgép.
Ráadásul a Szovjetunió 55ezret tartott hadrendben. Na, ez az ami számít.
Különben is: Ventillátor jeszty!



Hová forog itt a harcos?:D

T-90-interior_TC_view_ET_2010.jpg



A sofőr is úgy ül a helyén mint a faszent,elég bemászni neki,nem még ott forogni is.
Csak volt annyi eszük,hogy nem éghető festéket használtak.:eek:
Hát,ha valahol kell az elektronika,akkor az a hk-k tűzvezető rendszere,már 76 körül jó,1300m-re láttak aktívban,és 850-méterre passzívban,és már akkor volt a T80-ban ballisztikai kompjuter,szerintem okkal.
A kőkorszak a 70's végén véget ért,mármint keleten is,látod milyen cuccokat raktak már a T90-be,hát még a T14-be később,mire érintőképernyő nélkül megtalálod a célt,becélzod,lősz,5x szétlőnek az elektronikával rendelkező ellen oldalról,szóval nagyon is kell a elektronika oda.
A tank vezetéséhez már szerintem sem kellene annyi kütyü,a rudazat,meg a gömbcsuklók zavarhatatlanok,meg nem áznak be,és nem lesznek zárlatosak,se nem verik le a biztosítékot :D ,csak irányítják a tankot.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hová forog itt a harcos?:D

T-90-interior_TC_view_ET_2010.jpg



A sofőr is úgy ül a helyén mint a faszent,elég bemászni neki,nem még ott forogni is.
Csak volt annyi eszük,hogy nem éghető festéket használtak.:eek:
Hát,ha valahol kell az elektronika,akkor az a hk-k tűzvezető rendszere,már 76 körül jó,1300m-re láttak aktívban,és 850-méterre passzívban,és már akkor volt a T80-ban ballisztikai kompjuter,szerintem okkal.
A kőkorszak a 70's végén véget ért,mármint keleten is,látod milyen cuccokat raktak már a T90-be,hát még a T14-be később,mire érintőképernyő nélkül megtalálod a célt,becélzod,lősz,5x szétlőnek az elektronikával rendelkező ellen oldalról,szóval nagyon is kell a elektronika oda.
A tank vezetéséhez már szerintem sem kellene annyi kütyü,a rudazat,meg a gömbcsuklók zavarhatatlanok,meg nem áznak be,és nem lesznek zárlatosak,se nem verik le a biztosítékot :D ,csak irányítják a tankot.
Én csak az érintőképernyőket mondtam. A 72esből ki kellett venni a lézertávmérőt, mert túlfűtötte a tankot.
A fedélen körbe vannak prizmák. Azok után is kell forogni. Ahoz, hogy ez székestül, háttámlástul lehetséges legyen, kellett körben plussz 20 centi hely.
Putyin meg pont harckocsizó méret.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Én csak az érintőképernyőket mondtam. A 72esből ki kellett venni a lézertávmérőt, mert túlfűtötte a tankot.
A fedélen körbe vannak prizmák. Azok után is kell forogni. Ahoz, hogy ez székestül, háttámlástul lehetséges legyen, kellett körben plussz 20 centi hely.
Putyin meg pont harckocsizó méret.

Még is mi a retket csinálnál lézertávméfő nélkül.Nincs hely az orosz harckocsikban ahhoz,hogy forogj.Annyit gudsz fotogni amennyit a derekad dnged.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Még is mi a retket csinálnál lézertávméfő nélkül.Nincs hely az orosz harckocsikban ahhoz,hogy forogj.Annyit gudsz fotogni amennyit a derekad dnged.
Pedig így volt. Itt a képeken is megnézheted, a parancsnoknak körbe van prizmája.
Nézd csak Putyin feje körül!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Pedig így volt. Itt a képeken is megnézheted, a parancsnoknak körbe van prizmája.
Nézd csak Putyin feje körül!

Hol látsz te ott hátrafelé prizmákat?6 óra irányban nincs prizma.Ráadásul a kép nem T-90A-ban készült.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Málházzák a lőszert.


Itt meg a loader működés közben,lehet még a gyártás közben,a torony nélkül filmezték,vagy egy tanításra készített tankon,megjegyzem kqrva jó cucc ez az automata töltő,lehet tévedek,de a T-80-és mintha mésabb lenne,gyorsabbnak tűnik mint a 72-esé,ott külön tölti be a hajító töltete,meg a lövedéket,itt megy úgy látom egy mozdulattal bevágja mindkettőt,nagyon szalonna,meg kenyér,és idő takarékos cucc. ;):)
Nem tudom fejből,de mintha valamelyik szovjet szekérben egy kapcsoló segítségével ki lehet választani,hogy milyen lőszert töltsön a loader,ill a tüzér előtt volt pár visszajelző lámpácska,hogy mit töltött a gép.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 324
76 952
113
Málházzák a lőszert.


Itt meg a loader működés közben,lehet még a gyártás közben,a torony nélkül filmezték,vagy egy tanításra készített tankon,megjegyzem kqrva jó cucc ez az automata töltő,lehet tévedek,de a T-80-és mintha mésabb lenne,gyorsabbnak tűnik mint a 72-esé,ott külön tölti be a hajító töltete,meg a lövedéket,itt megy úgy látom egy mozdulattal bevágja mindkettőt,nagyon szalonna,meg kenyér,és idő takarékos cucc. ;):)
Nem tudom fejből,de mintha valamelyik szovjet szekérben egy kapcsoló segítségével ki lehet választani,hogy milyen lőszert töltsön a loader,ill a tüzér előtt volt pár visszajelző lámpácska,hogy mit töltött a gép.


Egybe van építve az autoloader a toronnyal így nem tudod levenni a tornyot úgy,hogy a krausszel benne maradjon a teknőben.Igen a T-72/90 és a T-64/80 nem azonos automata töltővel készül/készült(nem is csoda mert negy egy cég kervezte a két-két harckocsit).
Itt van ,hogy melyik hogy működik:

https://external-preview.redd.it/Oq...p4&s=e0aeeaec99145eb8fbf55895c93e4766b07c9a10
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 028
11 898
113
Itt meg a loader működés közben,lehet még a gyártás közben,a torony nélkül filmezték,vagy egy tanításra készített tankon,megjegyzem kqrva jó cucc ez az automata töltő,lehet tévedek,de a T-80-és mintha mésabb lenne,gyorsabbnak tűnik mint a 72-esé,ott külön tölti be a hajító töltete,meg a lövedéket,itt megy úgy látom egy mozdulattal bevágja mindkettőt,nagyon szalonna,meg kenyér,és idő takarékos cucc. ;):)
Nem tudom fejből,de mintha valamelyik szovjet szekérben egy kapcsoló segítségével ki lehet választani,hogy milyen lőszert töltsön a loader,ill a tüzér előtt volt pár visszajelző lámpácska,hogy mit töltött a gép.
A T-64 (és T-80) töltője pneumatikus a T-72-é pedig elektromos működtetésű.
Ha egymás után ugyanazt a lőszert tüzeled, akkor a T-80-as gyorsabb, de ha váltani kell, akkor a T-72.
És a T-72-é megbízhatóbb.
Részletek a linkben.
https://zen.yandex.ru/media/vartehnologe/pochemu-avtomat-zariajaniia-t72-nadejnee-t64-5e25e83c6d29c100ada9b689[URL]https://zen.yandex.ru/media/vartehnologe/pochemu-avtomat-zariajaniia-t72-nadejnee-t64-5e25e83c6d29c100ada9b689[/URL]