T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 448
113
Ami a teknőt illeti: láttam olyan grafikát, amin a U-nál a textolitot kerámiára cserélték, ha ez igaz, akkor a teknő is jelentősen véddettebb mint a BV teknője.

Pl. az én HH-s harckocsis írásomban is láthattál ilyet. :rolleyes:
Meg volt ilyen UD-s verzióban is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 448
113
A betyár kurva élet bassza már meg az bassza meg !


Én értem, hogy új szülötnek minden vicc új, de azért ne szopjál már be mindent :rolleyes:
Ez egy zsákmányolt tank. A zelenszki média szépen kirakta a full HD kamerát, a tankot távirányítással végig küldik egy szép helyen, jön a drón minden szipi szuper. A vicc az, hogy belülről fölrobbantották ;)
Még az ukrán háború előtt láttam ilyen marketing videót Javelinnel, lőteres lövészettel. Ott is hasonló volt a helyzet csak T-72-essel.
Utólag beismerték, hogy belülről felrobbantották TNT-vel, hogy látványosabb legyen a videó. :D
Minden harckocsi föl tud így robbani, lásd valós harctéri videó a Leopárd 2-esekről szíriában, vagy ugyan itt akár szír T-72-esek.
Csak egyik robbanás se így néz ki. Csak mondom ;)
Meg nem veszi egy fixen lerakott TV-s kamera :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
A betyár kurva élet bassza már meg az bassza meg !





omg-gif-3.gif
Ez elenn nincs páncél, mondom már mióta...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én értem, hogy új szülötnek minden vicc új, de azért ne szopjál már be mindent :rolleyes:
Ez egy zsákmányolt tank. A zelenszki média szépen kirakta a full HD kamerát, a tankot távirányítással végig küldik egy szép helyen, jön a drón minden szipi szuper. A vicc az, hogy belülről fölrobbantották ;)
Még az ukrán háború előtt láttam ilyen marketing videót Javelinnel, lőteres lövészettel. Ott is hasonló volt a helyzet csak T-72-essel.
Utólag beismerték, hogy belülről felrobbantották TNT-vel, hogy látványosabb legyen a videó. :D
Minden harckocsi föl tud így robbani, lásd valós harctéri videó a Leopárd 2-esekről szíriában, vagy ugyan itt akár szír T-72-esek.
Csak egyik robbanás se így néz ki. Csak mondom ;)
Meg nem veszi egy fixen lerakott TV-s kamera :D
Itt egy valós esemény pubi!
A tények nem hazudnak
 
  • Vicces
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Látom kényszeresen nem vagy képes abbahagyni, de nem baj, majd sokszor megnézzük még az egy szem videód és képed.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 448
113
Látom kényszeresen nem vagy képes abbahagyni, de nem baj, majd sokszor megnézzük még az egy szem videód és képed.
Csak kérni kell:
Jé, kiszállnak... Jé, nem robban föl azonnal...

Itt meg a bevallottan kamu, ahol belülről TNT-vel robbantják a tankot, hogy látványosabb legyen:

Azért jó lenne már néha, ha a legócskább szar propagandát nem terjesztenétek....
Van egy videó, TV kamerával, beállított környezetben csinálnak egy propaganda filmet, belülről TNT-vel robbantott tankkal.
De nektek ez így oké... És végül is az a "hülye" aki szól róla, hogy "gyerekek ez így nem valós, nem igaz amit állítanak".
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Akkor sem csinálták, amikor kitaláltaák a BVM programot. Csak arra tudok gondolni, hogy valaminek lejár a szavatossága a páncélban és nem érte meg cserélni.
T-80U-ból kevesebb volt mint kétszáz, a T-80B-ből meg állítólag háromezer fölött volt. Azért ez elég jelentős különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and fishbed

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem értem, mi olyan hihetetlen egy ilyen robbanásban. Bő egy tonna a bemálházott lőszer tomege. Az meg simán produkál ekkora robbanást.
Ezen felül az oroszok is megosztanak ukrán robbanó harckocsikat, amik ugyanígy robbannak.
 
Last edited:

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 403
113
Itt egy valós esemény pubi!
A tények nem hazudnak

Az M1A2 Abrams tornyát is sikerült teljesen kitépniük az iraki gerilláknak, hogy 3 x 155-ös tüzérségi lövedékből tákoltak egy szép nagy IED-et ...

AN0N2Mo.jpg


Az mióta a harckocsi hibája, hogy pakolnak belé egy rakás C4-et / mellé egy böszmenagy IED-et, és úgy tépődik le a torony ?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
3 x 155-ös tüzérségi lövedékből tákoltak egy szép nagy IED-et ...
Na jó hogy ez megsüti az m1a2 is de nem egy hoki rpg-7-től repül akkor a torony hogy rendesen öröm nézni !

Itt körbelövik az m1a1 rpg7-ekkel és tovább harcol ! Egy fpv dron meg neki repült rpg-7 cuccal a t-80bvm -nek oszt eldobja az agyát !
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
229
1 171
93
Én értem, hogy új szülötnek minden vicc új, de azért ne szopjál már be mindent :rolleyes:
Ez egy zsákmányolt tank. A zelenszki média szépen kirakta a full HD kamerát, a tankot távirányítással végig küldik egy szép helyen, jön a drón minden szipi szuper. A vicc az, hogy belülről fölrobbantották ;)
Még az ukrán háború előtt láttam ilyen marketing videót Javelinnel, lőteres lövészettel. Ott is hasonló volt a helyzet csak T-72-essel.
Utólag beismerték, hogy belülről felrobbantották TNT-vel, hogy látványosabb legyen a videó. :D
Minden harckocsi föl tud így robbani, lásd valós harctéri videó a Leopárd 2-esekről szíriában, vagy ugyan itt akár szír T-72-esek.
Csak egyik robbanás se így néz ki. Csak mondom ;)
Meg nem veszi egy fixen lerakott TV-s kamera :D
Legyen meg itt is, hátha valaki ritkán néz bele az ukrán topikba (mint például én):
A kipukkanó T-80BVM-hez kapcsolódó hitvitához három tényszerű állítással azért bekapcsolódnék:

1) Pontosan tudjuk hol történt, Krasznohorivka és Avdijivka között (48.190837, 37.723505). Az felső képen a tereptárgyak, az alsó térképeken pedig a frontvonal látható két időpontban, itt kék körrel jelöltem a helyszínt:

YZaxtq0.jpg

37yZ8aB.jpg


2) Ahogy laci74 észrevette, arrafele most hótakaró van, ez alapján csak január 8-a előtt készülhetett a felvétel.

3) Még a T-80 topikban fip7 felvetette, hogy ez valami fixen telepített TV kamera vette fel mert túl jó a képminőség(??)
Szóval ez kizárt, egyrészt mert a közelben nincs semmilyen magas tereptárgy, távvezetékoszlop stb. ahonnan ilyen szögből lehetne videót készíteni. Másrészt meg egy belépőszintű DJI Mini 3 is bőven hozza ezt a nem túl egetrengető képminőséget, nemhogy egy Mavic 3, amiből van pár az ukránoknak. Harmadrészt látszik a videóban egy enyhe de jellegzetes "vibrálás", ezt a digitális képstabilizálás okozza, ami ugyancsak jelzi hogy mozgásban a kamera.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 685
14 403
113
Na jó hogy ez megsüti az m1a2 is de nem egy hoki rpg-7-től repül akkor a torony hogy rendesen öröm nézni !

Roni, elnézést, de el vagy maradva a harckocsik műszaki paraméterei, és az alkalmazásuk terén.

A T-64A-t, és a T-72-es Urált annak idején, a 60-as években úgy tervezték, hogy elviseljék az RPG-7-es találatait, ERA kazetta nélkül. A kettő közül a T-72-es Urál látott háborút, és az Irak - Iráni háborúban a TOW páncéltörő rakétán kívül semmi nem volt veszélyes rá, az 1,038 példányból mindössze 60 példány lett veszteség.

A probléma az, hogy a haditechnika meghaladta az RPG-7-es, és a TOW szintjét, és az oroszok pechére

egyrészt) az ukránok szinte csak tandem fejes páncéltörő rakétákat használnak, mint a PG-7VR, az RPG-29 Vámpír, a Konkursz-M, Metyisz-M, a Kornyet, és a Sztugna.

másrészt) az oroszok számára már több mint 20 éve ismert a tesztlőtérről ez, hogy a tandemes cuccok majdnem mindig legyőzik a harckocsit, de a katonai vezetés legyintett, hogy nem érdekli őket a probléma. Nem a tervező - fejlesztőgárda a hülye, hanem az, aki hagyta a sereget leépülni.


 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
T-80U-ból kevesebb volt mint kétszáz, a T-80B-ből meg állítólag háromezer fölött volt. Azért ez elég jelentős különbség.
Amikor elindult a BVM program, akkor 450db-al számoltak, azaz ennyit akartak modernizálni főként a sarkvidéki (a gázturbina hidegben jobb mint a Diesel) és TGY erők számára. A kb 200 az ennek a mennyiségnek nagyjából a fele.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 448
113
Nem értem, mi olyan hihetetlen egy ilyen robbanásban. Bő egy tonna a bemálházott lőszer tomege. Az meg simán produkál ekkora robbanást.
Ezen felül az oroszok is megosztanak ukrán robbanó harckocsikat, amik ugyanígy robbannak.

Nem önmagában az a hihetetlen, hogy felrobbant. Mint írtam előfordul. E mellet jó helyen is találták el, akit érdekel miért nézzen meg egy-két metszetett.
Azt meg, hogy miért kételkedem a videó hitelességében kifejtettem.
Jó pár instant tank robbanásos videót láttam már. (M60, T-55/62/72/Leopárd 2) Mindnél van találat után egy minimális késés a robbanásig. Meg ha ilyen közelről veszik sokszor látható a szétrepülő személyzet is...
Maga a videó minősége, a beállítás szöge, a berendezettnek tűnő helyszín (hasonlít egy gyakorló térre amúgy) mind kételyeket ébresztettek bennem.

Legyen meg itt is, hátha valaki ritkán néz bele az ukrán topikba (mint például én):

Végre egy normális érvelés. Elfogadom a te verziódat is lehetséges opciónak. Reális amit írtál.

Na jó hogy ez megsüti az m1a2 is de nem egy hoki rpg-7-től repül akkor a torony hogy rendesen öröm nézni !

Itt körbelövik az m1a1 rpg7-ekkel és tovább harcol ! Egy fpv dron meg neki repült rpg-7 cuccal a t-80bvm -nek oszt eldobja az agyát !

Még mindig ott tartunk, hogy nem mindegy, hogy valamit hol találsz el meg mivel....
Ha nem lennél ilyen szelektív két perc alatt találnál számtalan olyan videót, ahol az orosz vasak több találatot is vígan túlélnek.
És olyat is, ahol az M1-et ért első találat végzetes volt azonnal... Pl. az ominózus videó arról, hogy az RPG-29 oldalba veri az M1-et.
Abban 3-an haltak meg ha jól emlékszem.