T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Egy rakat eredeti minősítés alól feloldott anyag elérhető már a hidegháború korából.

Már amennyiben a saját haditechnikájukról van szó, mert az ellenségét csak a legritkább esetben ismerték.
Nyugaton ismerték a T-54/55/62-est. Keleten meg az M60-at és a Chieftaint.
Az meg, hogy mit tippelgettek olyan ellenséges tankokról és lőszerekről amikhez nem fértek hozzá, az egy másik történet....

Pontosan! De talán mégiscsak némileg jobb érthetnek a témához (esetleg sokkal pontosabban becsülhetnek) mint a lelkes (de rettenetesen elfogult) fotelhuszár fórumozók.

Jah. És ez nem merült föl benned amikor a másik topikban a hiperszónikus fegyverekkel kapcsolatban ment az okoskodás? :rolleyes:
Hozhatot oda bárki, bármilyen PHD-s kutató munkát arról, hogy mi a helyzet, meg katonai elemzést, ti megmondtátok, hogy középiskolás fizikával nem adja ki XD
Hát azzal nem is :D

A KEW-A1 lényegében az M829-el egyenértékű.

De kalkulátorral is utána lehet számolni, ugyanis a lövedékek minden paramétere ismert. (hossz, átmérő, sebesség stb...)
Nekem ez alapján 290 HB-s (MBL-1) acélban mérve az M829A1 kb. 600 mm RHA-t lő át, lényegében 0 méteren.
Az évekkel ezelőtti leírásomban kikutatott adatt közvetlen közelre 670 mm volt! 2 km-en 570 mm, ismeretlen acélminőségben. Ha csak 200 HB-ra állítom be a kalkulátorban az acélminőséget akkor kijön a 665 mm-s érték....
150 HB-s hagyományos acélban meg a 710+ mm.... Szóval bili acélban tudnak ezek ha akarnak! :cool:

Az M829 számított értéke 590 mm 0 méteren 290 HB-s acélban. Erre írnak a KEW-1 esetén 550-570 mm-t.
Gondolom én, hogy az M829A1 valódi előnye elsősorban a keskenyebb kialakítás lehet, ami miatt jobban megtartja az erejét 2 km-n, mint a vastagabb M829-es.

Hogy működik-e a kalkulátor?
Valószínűleg igen, ugyanis az M829A3 adataira azt dobta ki, hogy a 290 HB-s acélban 697 mm-t képes behatolni közvetlen közelről.
Ha 150 HB-ra nyomom le a célanyag keménységét akkor a 830 mm is meg van neki!
Ez lényegében megegyezik a gyári értékkel ami 800 mm....

Fofonfanov bácsi adatai alapján nézzük meg a 3BM32-est!
Bevittem az adatokat és doppergés!!!!!!!!!!!!!!
Pontosan kijöt az áthatolási érték! Igaz nem 2 km-re..., mert szerintem a kalkulátor közvetlen közelről mér, de kijött.
3BM32 500 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban.
150 HB-s biliacélban 580 mm-s áthatolás.

3BM46 értéke gyárilag 600 mm.
Nézzük meg!
3BM46-nál szintén kijött, vagy 600 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban....
701 mm-s áthatolás 150 HB-s biliacélban.

Nézzük a DM33-at!
DM33-nál 290 HB-s acélban 514 mm áthatolási érték.
DM53-nál (L55) 290 HB-s acélban 684 mm-s áthatolási érték.
Persze 150 HB-s bili acélban 830 mm-s értéket tud, ami közel van a 2 km-en 810 mm-s "hivatalos" német értékhez :cool:
A fentebb elvégzett számítások sem 100%-osan pontosak, nem is lehetnek azok.
Ellenben megközelítóleg jól modellezik a nyíllövedékeket.
Ráadásul rohadt nagy szerencse, hogy van hozzá kalkulátor, mert ennek a modellezése sem középiskolás fizika szintje....
A tajvani, az indiai és a szovjet adatok alapján a matek egyelőre kiadta.

Csináltam egyet a brit L23A1-re is. Annak a pontos átütési adatai ismertek.
A nyíl hosszát 450 mm-nek becsültem, az átmérője 29 mm, anyaga wolfram ötvözet (18600 kg/köbméter) (W-NI-FE), 1547 m/s, orkúp 3.7 mm-s hegy és 88 mm-s hosszúság.
A kalkulátor szerint a perforációs érték 471 mm RHA, 290 HB-s acélban.
Az angol hivatalos 478-482 mm, 23 fokos külső hőmérsékleten, 0 méteren.
Ez alapján ha pontosak a bevitt adatok, akkor viszonylag pontosan lehet számolni....
Kalkulátor:
Méretek:
Belső felépítés:
Hivatalos átütési adatok:
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Jah. És ez nem merült föl benned amikor a másik topikban a hiperszónikus fegyverekkel kapcsolatban ment az okoskodás? :rolleyes:
Hozhatot oda bárki, bármilyen PHD-s kutató munkát arról, hogy mi a helyzet, meg katonai elemzést, ti megmondtátok, hogy középiskolás fizikával nem adja ki XD
Hát azzal nem is :D
Miért, amikor okosabbnak hitte magát az OBRUM mérnökeinél? Az sem gyenge...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 397
113
Már amennyiben a saját haditechnikájukról van szó, mert az ellenségét csak a legritkább esetben ismerték.
Nyugaton ismerték a T-54/55/62-est. Keleten meg az M60-at és a Chieftaint.
Az meg, hogy mit tippelgettek olyan ellenséges tankokról és lőszerekről amikhez nem fértek hozzá, az egy másik történet....



Jah. És ez nem merült föl benned amikor a másik topikban a hiperszónikus fegyverekkel kapcsolatban ment az okoskodás? :rolleyes:
Hozhatot oda bárki, bármilyen PHD-s kutató munkát arról, hogy mi a helyzet, meg katonai elemzést, ti megmondtátok, hogy középiskolás fizikával nem adja ki XD
Hát azzal nem is :D


A fentebb elvégzett számítások sem 100%-osan pontosak, nem is lehetnek azok.
Ellenben megközelítóleg jól modellezik a nyíllövedékeket.
Ráadásul rohadt nagy szerencse, hogy van hozzá kalkulátor, mert ennek a modellezése sem középiskolás fizika szintje....
A tajvani, az indiai és a szovjet adatok alapján a matek egyelőre kiadta.

Csináltam egyet a brit L23A1-re is. Annak a pontos átütési adatai ismertek.
A nyíl hosszát 450 mm-nek becsültem, az átmérője 29 mm, anyaga wolfram ötvözet (18600 kg/köbméter) (W-NI-FE), 1547 m/s, orkúp 3.7 mm-s hegy és 88 mm-s hosszúság.
A kalkulátor szerint a perforációs érték 471 mm RHA, 290 HB-s acélban.
Az angol hivatalos 478-482 mm, 23 fokos külső hőmérsékleten, 0 méteren.
Ez alapján ha pontosak a bevitt adatok, akkor viszonylag pontosan lehet számolni....
Kalkulátor:
Méretek:
Belső felépítés:
Hivatalos átütési adatok:
Ha becsülni kell a penetrátor hosszát az baj. Sok összetesvős az átütés,de a penetrátor hossza alapvető fontosságú. Ha az átmérőjét és a ezzel együtt a tömegét becsülöd meg az sem szerencsés,de oké. Viszont a hossz az egy sokkal kardinálisabb dolog.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Ha becsülni kell a penetrátor hosszát az baj. Sok összetesvős az átütés,de a penetrátor hossza alapvető fontosságú. Ha az átmérőjét és a ezzel együtt a tömegét becsülöd meg az sem szerencsés,de oké. Viszont a hossz az egy sokkal kardinálisabb dolog.
Ez tény. Ezért használtam 2 képet. Az első mm pontos, a második egy robbantott ábra. Ott vannak a hivatkozások!
Az a sárga cucc 77 mm-s. 514-ből 77 az 437. A másik képen túllóg a rúd a sárga "lavor" peremrészén, de csak minimálisan. Így jött ki a 450 mm-s becslés.
Ha 437mm-s hosszal számolsz akkor van 10 mm-s eltérésed!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 397
113
Ez tény. Ezért használtam 2 képet. Az első mm pontos, a második egy robbantott ábra. Ott vannak a hivatkozások!
Az a sárga cucc 77 mm-s. 514-ből 77 az 437. A másik képen túllóg a rúd a sárga "lavor" peremrészén, de csak minimálisan. Így jött ki a 450 mm-s becslés.
Ha 437mm-s hosszal számolsz akkor van 10 mm-s eltérésed!
Nem mondtam,hogy jó vagy rossz a számolásod, csak azt, hogy a penetrátor hossza kritikus fontosságú.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Tudod én meg erre azt mondom, hogy a forrásod Wot-os hamisítvány! Bizonyítsd be, hogy nem az.

Imhol (még mindig nagyon várom a lengyel cikket amit bőszen idéztél...
... tudod, amikor NDKs BM22-essel lőtték a Leo-t :D ):

2021-10-02-21-16-37-Window.jpg

...
2021-10-02-21-17-56-Window.jpg

2021-10-02-21-18-07-Window.jpg

2021-10-02-21-18-18-Window.jpg

2021-10-02-21-18-27-Window.jpg

2021-10-02-21-18-43-Window.jpg

...
2021-10-02-21-16-57-Window.jpg
 
S

speziale

Guest
Szerencsére a nyugati reklám anyagok és szórólapok kicsit sem hazudnak.... :D



Mondjuk a KEW-A1 valós értékét szintén egy gyártótól aki az eredeti gyártóval ellentétben kevésbé hazudós:
"KEW-A1 tungsten core armor-piercing discarding sabot possess a penetration depth of approximately 550mm to 570mm. This is probably enough to deal with 96A."
A KEW-A1 lényegében az M829-el egyenértékű.

De kalkulátorral is utána lehet számolni, ugyanis a lövedékek minden paramétere ismert. (hossz, átmérő, sebesség stb...)
Nekem ez alapján 290 HB-s (MBL-1) acélban mérve az M829A1 kb. 600 mm RHA-t lő át, lényegében 0 méteren.
Az évekkel ezelőtti leírásomban kikutatott adatt közvetlen közelre 670 mm volt! 2 km-en 570 mm, ismeretlen acélminőségben. Ha csak 200 HB-ra állítom be a kalkulátorban az acélminőséget akkor kijön a 665 mm-s érték....
150 HB-s hagyományos acélban meg a 710+ mm.... Szóval bili acélban tudnak ezek ha akarnak! :cool:

Az M829 számított értéke 590 mm 0 méteren 290 HB-s acélban. Erre írnak a KEW-1 esetén 550-570 mm-t.
Gondolom én, hogy az M829A1 valódi előnye elsősorban a keskenyebb kialakítás lehet, ami miatt jobban megtartja az erejét 2 km-n, mint a vastagabb M829-es.

Hogy működik-e a kalkulátor?
Valószínűleg igen, ugyanis az M829A3 adataira azt dobta ki, hogy a 290 HB-s acélban 697 mm-t képes behatolni közvetlen közelről.
Ha 150 HB-ra nyomom le a célanyag keménységét akkor a 830 mm is meg van neki!
Ez lényegében megegyezik a gyári értékkel ami 800 mm....

Fofonfanov bácsi adatai alapján nézzük meg a 3BM32-est!
Bevittem az adatokat és doppergés!!!!!!!!!!!!!!
Pontosan kijöt az áthatolási érték! Igaz nem 2 km-re..., mert szerintem a kalkulátor közvetlen közelről mér, de kijött.
3BM32 500 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban.
150 HB-s biliacélban 580 mm-s áthatolás.

3BM46 értéke gyárilag 600 mm.
Nézzük meg!
3BM46-nál szintén kijött, vagy 600 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban....
701 mm-s áthatolás 150 HB-s biliacélban.

Nézzük a DM33-at!
DM33-nál 290 HB-s acélban 514 mm áthatolási érték.
DM53-nál (L55) 290 HB-s acélban 684 mm-s áthatolási érték.
Persze 150 HB-s bili acélban 830 mm-s értéket tud, ami közel van a 2 km-en 810 mm-s "hivatalos" német értékhez :cool:

Források:

1) nem is értem, hogy a hadiipari cégek miért ölnek sokmillió dollárt szimulációs eszközök fejlesztésébe, amikor itt a neten ilyen remek kis kalkulátor érhető el a penetrációs számításokra :D

2) azt azért elárulhatnád, hogy a belinkelt kalkulátorban pontosan hogyan is tudtad kiszámolni egy olyan kompozit nyíl átütési értékét, aminek a 4,8 kg-os tömegéből 2,7 kg a wolfram a többi meg acél...

3) a kalkulátor nem közvetlen közelre mér...azért is szerepel ott az IMPACT velocity...ami elképesztően sokat számít tekintetbe véve, hogy a DM53-as penetrátora is elveszti az energiája 16%-át a drag miatt, holott az sokkal-sokkal kedvezőbb kialakítású nyíl...

3) korábban linkeltem be, hogy a németek (a 70-es években) TL 2350-001 kategóriájú acélt használtak...

4) modern NERA páncélok esetében el kellene már felejteni ezeket az RHA számításokat...Gorkamorka állítása alapján a Leo2-t 500 méterről sem lőtte át a 3bm26...pedig "papíron" RHA értékben nincs túl nagy eltérés a 3bm42-höz képest...az xm-1-et a wolfrám magos lőszer 1000 méteren belül sem tudta átlőni, míg a monolit DU 4000m-ről is átlőtte... a 3bm42 kialakítása nyilván jelentősen csökkenti ezt a hátrányt, de hogy 0-ra nem redukálja az biztos...

5) engem azért kicsit zavar az a dolog, hogy az általad berakott dm53 méretek alapján a DM53 penetrátor tömege 7-7,1 kg lenne, miközben a teljes lövedék tömege 8,5....és a köpeny a DM33-on is már 3 kg volt....a kisebb méretű dm23-on meg 2,6kg....én egyébként a dm53 penetrátorára 5 kg-os tömeget találtam...és 21mm átmérőt meg 745 mm hosszt..és láss csodát, ezek az adatok összhangban vannak egymással....na ez viszont csak azért fontos, mert ha a dm53 JÓ adatait használod, akkor 0 méteren jön ki 550mm átütés....290 hb-s acélban...na ez viszont semmivel nincs semmilyen összhangban....ez minimum kérdéseket vet fel ennek a kalkulátornak a megbízhatóságával kapcsolatban....

szóval remélem megint nem az az eset áll fenn, hogy addig állítgatod a paramétereket amíg valami hasonló kijön ahhoz, amit olvastál....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Nem mondtam,hogy jó vagy rossz a számolásod, csak azt, hogy a penetrátor hossza kritikus fontosságú.
És ebben teljes mértékig igazat is adok neked.

Amin gondolkodom, hogy a legtöbb NATO-s számítást amit találtam 230-260 HB-s értéken írták.
Miközben a szovjet MBL-1 290 HB-s acél (öntöt), a hivatalos RHA szabvány meg 320-350 HB volt....
Beírtam az angol lőszert a rövidebb (437 mm-s) hosszúságra és 260 HB-s acél célra.
477,4 mm-s perforáció jött ki, mközben a hivatalos érték 478-482 mm.... hmm :rolleyes:
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Már amennyiben a saját haditechnikájukról van szó, mert az ellenségét csak a legritkább esetben ismerték.
Nyugaton ismerték a T-54/55/62-est. Keleten meg az M60-at és a Chieftaint.
Az meg, hogy mit tippelgettek olyan ellenséges tankokról és lőszerekről amikhez nem fértek hozzá, az egy másik történet....

Hihetetlen egy fazon vagy! :D
A Moszkvai Állami Műegyetem nem tudhatja egy nyugat lőszer képességét megbecsülni...

A fentebb elvégzett számítások sem 100%-osan pontosak, nem is lehetnek azok.
Ellenben megközelítóleg jól modellezik a nyíllövedékeket.
Ráadásul rohadt nagy szerencse, hogy van hozzá kalkulátor, mert ennek a modellezése sem középiskolás fizika szintje....
A tajvani, az indiai és a szovjet adatok alapján a matek egyelőre kiadta.

Csináltam egyet a brit L23A1-re is. Annak a pontos átütési adatai ismertek.
A nyíl hosszát 450 mm-nek becsültem, az átmérője 29 mm, anyaga wolfram ötvözet (18600 kg/köbméter) (W-NI-FE), 1547 m/s, orkúp 3.7 mm-s hegy és 88 mm-s hosszúság.
A kalkulátor szerint a perforációs érték 471 mm RHA, 290 HB-s acélban.
Az angol hivatalos 478-482 mm, 23 fokos külső hőmérsékleten, 0 méteren.
Ez alapján ha pontosak a bevitt adatok, akkor viszonylag pontosan lehet számolni....

... de te, ugye otthon a fotelből simán kiszámoltad.
:D
 
  • Vicces
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Ezzel nem bizonyítottál semmit. Gyerekjáték átírni bármit photoshopban.... És mivel megjelent a WT fórumon is, joggal feltételezhetjük, hogy hamisítvány az egész. Ugye? :D

Hát ezzel magadat minősítetted ismét. Tudsz te egyáltalán oroszul?
Te hivatkozol folyamatosan olyan forrásokra, amiket sohasem láttál. (és amúgy nem is léteznek...)
o_O
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
2) azt azért elárulhatnád, hogy a belinkelt kalkulátorban pontosan hogyan is tudtad kiszámolni egy olyan kompozit nyíl átütési értékét, aminek a 4,8 kg-os tömegéből 2,7 kg a wolfram a többi meg acél...

Mutasd már meg ezt a kompozit nyilat légy oly kedves ;)
Vagy megint nem olvastál figyelmesen? :rolleyes:

a kalkulátor nem közvetlen közelre mér...azért is szerepel ott az IMPACT velocity...ami elképesztően sokat számít tekintetbe véve, hogy a DM53-as penetrátora is elveszti az energiája 16%-át a drag miatt, holott az sokkal-sokkal kedvezőbb kialakítású nyíl...

Nem feltételeztem, hogy rájössz arra, hogyha a becsapódási sebességnek a torkolati sebességet adod meg akkor 0 méteren mért átütéssel számol :D

engem azért kicsit zavar az a dolog, hogy az általad berakott dm53 méretek alapján a DM53 penetrátor tömege 7-7,1 kg lenne, miközben a teljes lövedék tömege 8,5....és a köpeny a DM33-on is már 3 kg volt....

Az egyik alumínium a másik szénszálas XD
De tudok még ilyen mágiákat mondani....

szóval remélem megint nem az az eset áll fenn, hogy addig állítgatod a paramétereket amíg valami hasonló kijön ahhoz, amit olvastál....

Remélem megint nem annak az esete áll fenn, hogy alaptalanul ide jöttél kötekedni? :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Hihetetlen egy fazon vagy! :D
A Moszkvai Állami Műegyetem nem tudhatja egy nyugat lőszer képességét megbecsülni...

Én annyit állítottam, hogy túlbecsülték ;)

. de te, ugye otthon a fotelből simán kiszámoltad.
:D
Ugye ebbe nem megyünk bele? Csak így a hiperszónikus repülő eszközök kapcsán...
Hiszen az USA védelmi minisztérium meg a kínai rakétamérnökök nem tudhatták azt, amit ti a "középiskolás" fizikával :D

Azért egy fórumon had legyen szabad gondolkodni nekem is és neked is. Nem hiszem, hogy mindent el kellene hinni amit olvasunk ;)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ezzel nem bizonyítottál semmit. Gyerekjáték átírni bármit photoshopban.... És mivel megjelent a WT fórumon is, joggal feltételezhetjük, hogy hamisítvány az egész. Ugye? :D

Mutasd csak hol is jelent ez meg WOT fórumban? (de ne úgy mint az állítólagos lengyel cikkeidet amikkel csak blöffölgetsz itt a fórumon)
:oops:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Nem akarok a hitelességi versenybe beleszólni, de Hpasp dokumentumok digitalizált változatát használja forrásként. Persze mondhatjuk,hogy PS, csak a mi szintünkön ennél hitelesebb nincs.

Nekem nincs bajom ezekkel a doksikkal, de született egy csomó agyament doksi mind két oldalon.
Volt ahol a leendő Szu-27 képességeit magasabbra becsülték, mint az akkor tervezett nyugati gépekét (pl. EF, Raptor).
Volt olyan doksi ahol a T-64 kevesebbet ért picivel, mint a T-10M és fele annyit, mint a Chieftain.
Aztán a 70's évek közepén lett M60-juk meg Chieftainjük , kipróbálták, letesztelték és röhögtek egy jót rajtuk....
Előtte meg kielemezték, hogy mennyire kell ezektől fosni.

Az összes ilyen elemzés arról szól, hogy a saját képességeidet nagyon szigorúan nézed (lásd. szovjet lőszerek átütése) , miközben az ellenféllel szemben rendkívül megengedő vagy! És ez azért érthető!
Honnan tudjuk, hogy az adatokat nem úgy becsülték meg, hogy számoltak egy értéket és rátettek egy biztonsági plusz 10-15%-ot?
Fogalmunk sincs róla szerintem.... Én csak ezt mondom :)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Nekem nincs bajom ezekkel a doksikkal, de született egy csomó agyament doksi mind két oldalon.
Volt ahol a leendő Szu-27 képességeit magasabbra becsülték, mint az akkor tervezett nyugati gépekét (pl. EF, Raptor).
Volt olyan doksi ahol a T-64 kevesebbet ért picivel, mint a T-10M és fele annyit, mint a Chieftain.
Aztán a 70's évek közepén lett M60-juk meg Chieftainjük , kipróbálták, letesztelték és röhögtek egy jót rajtuk....
Előtte meg kielemezték, hogy mennyire kell ezektől fosni.

2008-as kiadású a fenti tankönyv...
:oops:
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Hát ezzel magadat minősítetted ismét. Tudsz te egyáltalán oroszul?
Te hivatkozol folyamatosan olyan forrásokra, amiket sohasem láttál. (és amúgy nem is léteznek...)
o_O
Nézd csak az L64 átütését! Egy kicsit felturbóztam neked! Ilyen könnyű terjeszteni a kamut! No most ezek után még mindig biztos vagy a forrásodban? Honnan tudod ezek után mi az igazi, és mi nem?

Aki minősítette magát az te vagy barátom. Akkora arcod van, hogy Taraszenkót és az OBRUM mérnökeit is idiótának képzeled, mert szerinted bedőltek egy "Wotos" kamunak... Egyszerűen arról van szó, hogy ami nem fér bele a világképedbe, az már nem is létezik, és mindenki hülye aki másképp gondolja. Még régen ovasgattam az index lérakos fórumát (regisztrálva ott nem voltam) mielőtt valami magát hajóskapitánynak képzelő kretén meg két-három másik szét nem offolta az egészet, akkoriban még nem voltál ennyire elszállva magadtól. Le merném fogadni, ma már képes lennél kioktatni azokat a veteránokat is akik a technikát kezelték annak idején...


3db14e06304286985295cd99ebd8d796.jpg
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fip7 and ogretankHU