T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
Nem csak az T90A -nak van új töltőgépe?

Szerintem az export tankoknál csak annak. Bár ha jól tudom a töltőgép többször is módosult, nem tudom ki tudja követni már ezeket.... o_O

Ezek szerint a T-72B3-asba még manapság is javadalmaznak BM9-est?

Miért ne javadalmaznának?
A szovjetunióban is inkább kiképzőlőszernek tekintették a 3BM9-est, nem hadilőszernek. Olcsó és a célnak megfelel.
Ráadásul egy IFV-t ma is átüt 2 km-en....

Egen, mire rendszerbe kerülnek, el is érik a hidegháborús DM33 és az M829 szintjét is páncélátütésben, de mind a DM43, mind az Öbölháborús M829A1-től még továbbra is messze elmaradnak.

2008-2.jpg

Azért az ebben a táblázatban szereplő adatok hitelessége több, mint megkérdőjelezhető.....
Pl:
M829A1: (Rendszeresítés éve: 1988)
Páncélátütés:
570 mm RHA 0° becsapódási szög mellet 2000 méteren.
A KWE-1-es teljesítményét ugyan ide teszik. Arra a marketing szintén 700 mm-t ígér, a tajvani cikk az USA export dokura hivatkozva meg 550-570 mm-t átütést állít 2 km-en.
Valószínűleg bili acélban, 0 méterről tud 700 mm-t mind a kettő....

Az eredeti DM33 jó ha 2 km-en eléri az 500 mm-t (a mai A3 többet tud!).
A 120CN OFL120-G1-re 420 mm-es adat van 1000 méterre!
A DM43-al megegyező, (eredeti) 120CN OFL-F1 600 mm tud 2 km-en...

Ha innen nézed, nem a fenti táblázatból, akkor a 3BM42 460 mm-s és a 3BM32 500 mm-s garantált átütése egyáltalán nem rossz!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 594
113
A T-90A töltőgépe használhatja a Mango-M, Szvinyec-1,2 modernizálás nélkül. Viszont a T-80BVM töltőgépét modernizálták, hogy tudja használni az előbb leírt lőszereket.
Igen erre gondoltam, hogy a T-90A volt az első olyan ami az újakat is tudta használi és ez alapján csinálták a többi töltőrendszerének modernizációját.

De a sima T90-ben nem vagyok biztos, hogy az új lőszereket ki tudja-e lőni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
Igen erre gondoltam, hogy a T-90A volt az első olyan ami az újakat is tudta használi és ez alapján csinálták a többi töltőrendszerének modernizációját.

De a sima T90-ben nem vagyok biztos, hogy az új lőszereket ki tudja-e lőni.
Sima T-90 harckocsik raktáron vannak,nincsenek harci alakulatoknál. Modernizálva lesznek M szintre, utána tudni fogja.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Azért az ebben a táblázatban szereplő adatok hitelessége több, mint megkérdőjelezhető.....

Hát egy ilyen kijelentést bizony forrásokkal kell alátámasztanod, amik erősebbek mint a Moszkvai Műszaki Egyetem lőszertervezési tankönyve*, ahonnan a fenti táblázat van. Előre szólok, hogy különféle kamu Svéd slideshow, lengyel "Aranysas Magazin" és egyéb "Vologya a netről" kevés lesz.
Lőszer manuálok, gyártói reklámanyagok, szórólapok előnyben.

*Средства поражения и боеприпасы Учебник - А.В. Бабкин, В.А. Велданов, Е.Ф. Грязнов и В.В. Селиванова. - МГТУ им. Н.Э. Баумана - 2008

Pl:
M829A1: (Rendszeresítés éve: 1988)
Páncélátütés:
570 mm RHA 0° becsapódási szög mellet 2000 méteren.
A KWE-1-es teljesítményét ugyan ide teszik. Arra a marketing szintén 700 mm-t ígér, a tajvani cikk az USA export dokura hivatkozva meg 550-570 mm-t átütést állít 2 km-en.
Valószínűleg bili acélban, 0 méterről tud 700 mm-t mind a kettő....

Az eredeti DM33 jó ha 2 km-en eléri az 500 mm-t (a mai A3 többet tud!).
A 120CN OFL120-G1-re 420 mm-es adat van 1000 méterre!
A DM43-al megegyező, (eredeti) 120CN OFL-F1 600 mm tud 2 km-en...
Ha innen nézed, nem a fenti táblázatból, akkor a 3BM42 460 mm-s és a 3BM32 500 mm-s garantált átütése egyáltalán nem rossz!

És te a fentieket honnan veszed?
Forrás?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 882
113
Lőszer manuálok, gyártói reklámanyagok, szórólapok előnyben.

Szerencsére a nyugati reklám anyagok és szórólapok kicsit sem hazudnak.... :D

És te a fentieket honnan veszed?
Forrás?

Mondjuk a KEW-A1 valós értékét szintén egy gyártótól aki az eredeti gyártóval ellentétben kevésbé hazudós:
"KEW-A1 tungsten core armor-piercing discarding sabot possess a penetration depth of approximately 550mm to 570mm. This is probably enough to deal with 96A."
A KEW-A1 lényegében az M829-el egyenértékű.

De kalkulátorral is utána lehet számolni, ugyanis a lövedékek minden paramétere ismert. (hossz, átmérő, sebesség stb...)
Nekem ez alapján 290 HB-s (MBL-1) acélban mérve az M829A1 kb. 600 mm RHA-t lő át, lényegében 0 méteren.
Az évekkel ezelőtti leírásomban kikutatott adatt közvetlen közelre 670 mm volt! 2 km-en 570 mm, ismeretlen acélminőségben. Ha csak 200 HB-ra állítom be a kalkulátorban az acélminőséget akkor kijön a 665 mm-s érték....
150 HB-s hagyományos acélban meg a 710+ mm.... Szóval bili acélban tudnak ezek ha akarnak! :cool:

Az M829 számított értéke 590 mm 0 méteren 290 HB-s acélban. Erre írnak a KEW-1 esetén 550-570 mm-t.
Gondolom én, hogy az M829A1 valódi előnye elsősorban a keskenyebb kialakítás lehet, ami miatt jobban megtartja az erejét 2 km-n, mint a vastagabb M829-es.

Hogy működik-e a kalkulátor?
Valószínűleg igen, ugyanis az M829A3 adataira azt dobta ki, hogy a 290 HB-s acélban 697 mm-t képes behatolni közvetlen közelről.
Ha 150 HB-ra nyomom le a célanyag keménységét akkor a 830 mm is meg van neki!
Ez lényegében megegyezik a gyári értékkel ami 800 mm....

Fofonfanov bácsi adatai alapján nézzük meg a 3BM32-est!
Bevittem az adatokat és doppergés!!!!!!!!!!!!!!
Pontosan kijöt az áthatolási érték! Igaz nem 2 km-re..., mert szerintem a kalkulátor közvetlen közelről mér, de kijött.
3BM32 500 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban.
150 HB-s biliacélban 580 mm-s áthatolás.

3BM46 értéke gyárilag 600 mm.
Nézzük meg!
3BM46-nál szintén kijött, vagy 600 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban....
701 mm-s áthatolás 150 HB-s biliacélban.

Nézzük a DM33-at!
DM33-nál 290 HB-s acélban 514 mm áthatolási érték.
DM53-nál (L55) 290 HB-s acélban 684 mm-s áthatolási érték.
Persze 150 HB-s bili acélban 830 mm-s értéket tud, ami közel van a 2 km-en 810 mm-s "hivatalos" német értékhez :cool:

Források:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát egy ilyen kijelentést bizony forrásokkal kell alátámasztanod, amik erősebbek mint a Moszkvai Műszaki Egyetem lőszertervezési tankönyve*, ahonnan a fenti táblázat van. Előre szólok, hogy különféle kamu Svéd slideshow, lengyel "Aranysas Magazin" és egyéb "Vologya a netről" kevés lesz.
Lőszer manuálok, gyártói reklámanyagok, szórólapok előnyben.
Hát ez a kijelentés is már idejét múlta mondhatnánk nem fedi -hiszen nem fedheti - a valóságot ! A MME lőszertervezési tankönyve ugyan honnan a pacomból tudhatná pontosan azt , hogy mit tud az ellen lőszere a SZU/Orosz HK-ellen -se lőszere , se platformja , se ágyúja , se releváns tesztje nem lehetett hozzá - illetve azt se tudhatja pontosan -legfeljebb becsülheti - , hogy a saját lőszerek miképpen viselkednének az ellen HK-ival szemben ugyan azon ok miatt mert csak becsülni tudták . A régebbi lőszereket / HK-at a helyi háborúkban talán tudták tesztelni / követni de a moderneket nem nagyon .

"Lőszer manuálok, gyártói reklámanyagok, szórólapok előnyben." pont az a kategória amivel elakarják adni a terméket valós tesztek nélkül becsült adatok alapján aztán , hogy ez mennyire áll közel a valósághoz azt meg kitudja . Tudod mondjuk a diesel botrány elég támpont a hitelességhez !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
S

speziale

Guest
Szerencsére a nyugati reklám anyagok és szórólapok kicsit sem hazudnak.... :D



Mondjuk a KEW-A1 valós értékét szintén egy gyártótól aki az eredeti gyártóval ellentétben kevésbé hazudós:
"KEW-A1 tungsten core armor-piercing discarding sabot possess a penetration depth of approximately 550mm to 570mm. This is probably enough to deal with 96A."
A KEW-A1 lényegében az M829-el egyenértékű.

De kalkulátorral is utána lehet számolni, ugyanis a lövedékek minden paramétere ismert. (hossz, átmérő, sebesség stb...)
Nekem ez alapján 290 HB-s (MBL-1) acélban mérve az M829A1 kb. 600 mm RHA-t lő át, lényegében 0 méteren.
Az évekkel ezelőtti leírásomban kikutatott adatt közvetlen közelre 670 mm volt! 2 km-en 570 mm, ismeretlen acélminőségben. Ha csak 200 HB-ra állítom be a kalkulátorban az acélminőséget akkor kijön a 665 mm-s érték....
150 HB-s hagyományos acélban meg a 710+ mm.... Szóval bili acélban tudnak ezek ha akarnak! :cool:

Az M829 számított értéke 590 mm 0 méteren 290 HB-s acélban. Erre írnak a KEW-1 esetén 550-570 mm-t.
Gondolom én, hogy az M829A1 valódi előnye elsősorban a keskenyebb kialakítás lehet, ami miatt jobban megtartja az erejét 2 km-n, mint a vastagabb M829-es.

Hogy működik-e a kalkulátor?
Valószínűleg igen, ugyanis az M829A3 adataira azt dobta ki, hogy a 290 HB-s acélban 697 mm-t képes behatolni közvetlen közelről.
Ha 150 HB-ra nyomom le a célanyag keménységét akkor a 830 mm is meg van neki!
Ez lényegében megegyezik a gyári értékkel ami 800 mm....

Fofonfanov bácsi adatai alapján nézzük meg a 3BM32-est!
Bevittem az adatokat és doppergés!!!!!!!!!!!!!!
Pontosan kijöt az áthatolási érték! Igaz nem 2 km-re..., mert szerintem a kalkulátor közvetlen közelről mér, de kijött.
3BM32 500 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban.
150 HB-s biliacélban 580 mm-s áthatolás.

3BM46 értéke gyárilag 600 mm.
Nézzük meg!
3BM46-nál szintén kijött, vagy 600 mm-s áthatolás 290 HB-s acélban....
701 mm-s áthatolás 150 HB-s biliacélban.

Nézzük a DM33-at!
DM33-nál 290 HB-s acélban 514 mm áthatolási érték.
DM53-nál (L55) 290 HB-s acélban 684 mm-s áthatolási érték.
Persze 150 HB-s bili acélban 830 mm-s értéket tud, ami közel van a 2 km-en 810 mm-s "hivatalos" német értékhez :cool:

Források:
Nem csoda hogy a nyugati cuccok esetében mindent elszámolsz a német lőszerek adatai ugyanis egyáltalán nem jók
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Hát ez a kijelentés is már idejét múlta mondhatnánk nem fedi -hiszen nem fedheti - a valóságot ! A MME lőszertervezési tankönyve ugyan honnan a pacomból tudhatná pontosan azt , hogy mit tud az ellen lőszere a SZU/Orosz HK-ellen -se lőszere , se platformja , se ágyúja , se releváns tesztje nem lehetett hozzá - illetve azt se tudhatja pontosan -legfeljebb becsülheti - , hogy a saját lőszerek miképpen viselkednének az ellen HK-ival szemben ugyan azon ok miatt mert csak becsülni tudták . A régebbi lőszereket / HK-at a helyi háborúkban talán tudták tesztelni / követni de a moderneket nem nagyon .

Pontosan! De talán mégiscsak némileg jobb érthetnek a témához (esetleg sokkal pontosabban becsülhetnek) mint a lelkes (de rettenetesen elfogult) fotelhuszár fórumozók.

"Lőszer manuálok, gyártói reklámanyagok, szórólapok előnyben." pont az a kategória amivel elakarják adni a terméket valós tesztek nélkül becsült adatok alapján aztán , hogy ez mennyire áll közel a valósághoz azt meg kitudja . Tudod mondjuk a diesel botrány elég támpont a hitelességhez !

Minősített technika esetében, pedig ez a legjobb forrás ami nyílt fórumon felhasználható.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Pontosan! De talán mégiscsak némileg jobb érthetnek a témához (esetleg sokkal pontosabban becsülhetnek) mint a lelkes (de rettenetesen elfogult) fotelhuszár fórumozók.



Minősített technika esetében, pedig ez a legjobb forrás ami nyílt fórumon felhasználható.
Tudod ha megkérdezel egy zsidó kereskedőt , hogy mi mibe kerül egyből vissza kérdez : Veszünk vagy eladunk ? Hát ez a cituáció a netes anyagokkal is olyat hozok ami alátámasztja az érveimet a többi meg úgy is hazugság !
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Tudod ha megkérdezel egy zsidó kereskedőt , hogy mi mibe kerül egyből vissza kérdez : Veszünk vagy eladunk ? Hát ez a cituáció a netes anyagokkal is olyat hozok ami alátámasztja az érveimet a többi meg úgy is hazugság !

Pont erről szeretném lenevelni az igen tisztelt olvtársakat.
Egy rakat eredeti minősítés alól feloldott anyag elérhető már a hidegháború korából.
Célszerűbb ezeket nézegetni, mindenféle kétes weboldalak/fórumok helyett.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Pont erről szeretném lenevelni az igen tisztelt olvtársakat.
Egy rakat eredeti minősítés alól feloldott anyag elérhető már a hidegháború korából.
Célszerűbb ezeket nézegetni, mindenféle kétes weboldalak/fórumok helyett.
Csak tudod ezek az általad mélységesen lenézett "fórumozók" azok akik ekeknek az anyagoknak a 90%-át nyilvánosságra hozták... Wolski, Taraszenkó, Hlopotov...
Fikázod őket orrba-szájba, de szemrebbenés nélkül felhasználod a munkájukat...
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1945

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Hát egy ilyen kijelentést bizony forrásokkal kell alátámasztanod, amik erősebbek mint a Moszkvai Műszaki Egyetem lőszertervezési tankönyve*, ahonnan a fenti táblázat van. Előre szólok, hogy különféle kamu Svéd slideshow, lengyel "Aranysas Magazin" és egyéb "Vologya a netről" kevés lesz.
Tudod én meg erre azt mondom, hogy a forrásod Wot-os hamisítvány! Bizonyítsd be, hogy nem az.