T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Orryx 1600+ harckocsinál jár már ne is haragudj.
Az Oryx szerinted megbízható, hiteles?

Lehet hogy pont azért, mert jóval messzebb volt mint akár az APFSDS pásztázott lőtávja?

Amúgy én ebből konkrétan szart se láttam, tényleg ment valami fehér folt(az atgm) egy másik alig látható fehérzajra.
Itt ez a T-80BVM reflekszel, ez milyen messziről durranthatta le a célt éjjel, a két BMP-hez ha nincs lassítva/gyorsítva a felvétel időtartama, kb. 20 - 20 másodpercig repült a két rakéta, amit találtam nyílt forrásból, az nekem azt hozta ki hogy kb 5000m-es hatótáv szélén lehettek a célpontok!

HA és amennyiben tényleg éjjel 5km-ről lövöldöznek és találnak el BMP méretű célokat az orosz harckocsik, akkor szerintem annyira nem lehet szánalmas a műszaki színvonaluk.

Félreértek valamit?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Az Oryx szerinted megbízható, hiteles?


Itt ez a T-80BVM reflekszel, ez milyen messziről durranthatta le a célt éjjel, a két BMP-hez ha nincs lassítva/gyorsítva a felvétel időtartama, kb. 20 - 20 másodpercig repült a két rakéta, amit találtam nyílt forrásból, az nekem azt hozta ki hogy kb 5000km-es hatótáv szélén lehettek a célpontok!

HA és amennyiben tényleg éjjel 5km-ről lövöldöznek és találnak el BMP méretű célokat az orosz harckocsik, akkor szerintem annyira nem lehet szánalmas a műszaki színvonaluk.

Félreértek valamit?
Olvasd el, hogy mit írtam.

Igen, nekem is az jött ki, hogy az a cél bizony közel 5000 méterre van és lám nem hülyeség a SOSNA U 5000 méteres látótávolsága, hisz a monitorról ki nem veszed, hogy mire lő (és ezen a kis nagyítás sem segít), csupán csak egy pacát látsz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Olvasd el, hogy mit írtam.

Igen, nekem is az jött ki, hogy az a cél bizony közel 5000 méterre van és lám nem hülyeség a SOSNA U 5000 méteres látótávolsága, hisz a monitorról ki nem veszed, hogy mire lő (és ezen a kis nagyítás sem segít), csupán csak egy pacát látsz.
Egy gyors és kicsit pofátlan kérdésem van már csak mint Columbonak:

Telikúrták 5km környékén éjjel a 2-ből a 2-t?


Működött?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Ami pedig a szánalmasságot illeti a baj az, hogy egy modern hőkamerával ilyen távolságból beazonosítod a típust, nem csak egy pacát látsz. Már krissz is leírta, hogy az azonosítás miatt kell a minél nagyobb látó/felismerési/azonosítási távolság,
Azért attól ne legyünk elájulva, hogy ATGM-el 5000 méterről eltaláltak két álló célt (az első az lehet, hogy mozgott, de a második az tuti, hogy állt )..
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Ami pedig a szánalmasságot illeti a baj az, hogy egy modern hőkamerával ilyen távolságból beazonosítod a típust, nem csak egy pacát látsz. Már krissz is leírta, hogy az azonosítás miatt kell a minél nagyobb látó/felismerési/azonosítási távolság,
Azért attól ne legyünk elájulva, hogy ATGM-el 5000 méterről eltaláltak két álló célt (az első az lehet, hogy mozgott, de a második az tuti, hogy állt )..
Ok, ez a kép egy kalap szarnak nézett ki, de valaki azt írta hogy direkt lebutított képet adnak ki az oroszok a hőkameráikról, egyszer egyszer lehet látni lerontás nélküli képet - Ka-52 volt talán ide írva példának - és ott állítólag igen jól nézett ki a kép.

Én ezt innen eldönteni nem tudom, az a 20 másodpercig repülő reflex kb. sejteti hogy 5km-környékén telibasztak 2-ből 2-t éjjel, ez még ha tényleg olyan szar is a kép/nem lerontva van, akkor is engem meggyőz, mert akkor meg kurva ügyesek, a technikai hátrányt behozzák kezelői képzettséggel.

Lehet hogy ez semmi extra, de szerintem azt is ki lehet mondani, hogy TALÁN nem a szánalmas kategória, mert Te 2 napja talán ezzel kifejezéssel éltél ha jól emlékszem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Szerintem az Oryx fölé lő egy jó 10-15%-al.
Az oryxszal továbbra is az a gond, hogy még ha a függetlenségre valóban adnának is (és nem egy vágyvezérelt török csinálná Hollandiából, a bellingcat oldalágán), akkor se tudna hiteles lenni - gondoljatok csak bele, mennyire szigorúan figyelnek az ukránok a tőlük kikerülő képanyagokra. Az ilyen OSINT kezdeményezések pedig ebből fognak dolgozni.
Annyit akarok mondani ezzel, hogy az SBU által jóváhagyott (dez)információk vannak itt átcsomagolva, egy hitelesnek tűnő köntösben és semmi más.

Nem kétlem amúgy, hogy nagy veszteségeik voltak az oroszoknak, a konkrét számokat viszont nem hiszem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Ok, ez a kép egy kalap szarnak nézett ki, de valaki azt írta hogy direkt lebutított képet adnak ki az oroszok a hőkameráikról, egyszer egyszer lehet látni lerontás nélküli képet - Ka-52 volt talán ide írva példának - és ott állítólag igen jól nézett ki a kép.

Én ezt innen eldönteni nem tudom, az a 20 másodpercig repülő reflex kb. sejteti hogy 5km-környékén telibasztak 2-ből 2-t éjjel. Lehet hogy ez semmi extra, de szerintem azt is ki lehet mondani, hogy TALÁN nem a szánalmas kategória, mert Te 2 napja talán ezzel kifejezéssel éltél ha jól emlékszem.
Ez nem lebutított felvétel, ennyit tud egy 754 x 576 felbontású monitor. A Kamovokban sokkal jobb hőkamera és monitor van mint ami a harckocsikban és ott azért nagyon látszik a mesterséges butítás aminek ezen a felvételen nyoma sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 248
113
Az oryxszal továbbra is az a gond, hogy még ha a függetlenségre valóban adnának is (és nem egy vágyvezérelt török csinálná Hollandiából, a bellingcat oldalágán), akkor se tudna hiteles lenni - gondoljatok csak bele, mennyire szigorúan figyelnek az ukránok a tőlük kikerülő képanyagokra. Az ilyen OSINT kezdeményezések pedig ebből fognak dolgozni.
Annyit akarok mondani ezzel, hogy az SBU által jóváhagyott (dez)információk vannak itt átcsomagolva, egy hitelesnek tűnő köntösben és semmi más.

Nem kétlem amúgy, hogy nagy veszteségeik voltak az oroszoknak, a konkrét számokat viszont nem hiszem.
Ezért mondom, hogy fölé lő.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Ok, ez a kép egy kalap szarnak nézett ki, de valaki azt írta hogy direkt lebutított képet adnak ki az oroszok a hőkameráikról, egyszer egyszer lehet látni lerontás nélküli képet - Ka-52 volt talán ide írva példának - és ott állítólag igen jól nézett ki a kép.

Én ezt innen eldönteni nem tudom, az a 20 másodpercig repülő reflex kb. sejteti hogy 5km-környékén telibasztak 2-ből 2-t éjjel, ez még ha tényleg olyan szar is a kép/nem lerontva van, akkor is engem meggyőz, mert akkor meg kurva ügyesek, a technikai hátrányt behozzák kezelői képzettséggel.

Lehet hogy ez semmi extra, de szerintem azt is ki lehet mondani, hogy TALÁN nem a szánalmas kategória, mert Te 2 napja talán ezzel kifejezéssel éltél ha jól emlékszem.
Én írtam, de orosz tankos hőkamera képből még semmilyen direct-feedet nem láttunk (csak ilyen mobiltelefonnal rögzített fost). A Kamov kamerájának képéből már igen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Ez nem lebutított felvétel, ennyit tud egy 754 x 576 felbontású monitor. A Kamovokban sokkal jobb hőkamera és monitor van mint ami a harckocsikban és ott azért nagyon látszik a mesterséges butítás aminek ezen a felvételen nyoma sincs.
Én ezt elfogadom!


Akkor viszont tényleg vagy előretolt felderítők adták nekik a célok helyzetét rádión, vagy drónok, vagy kurva ügyesek, és két paca kicsit máshogyabban nézett ki a többi folton azon a szar képernyőn, de úgy is a jó kezelő elboldogul, és kikúrta a két BMP-t 5 kiliről 100% hatásfokkal, gyors egymásutánban.

Akkor meg az a harckocsiszemélyzet vérprofi!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Én ezt elfogadom!


Akkor viszont tényleg vagy előretolt felderítők adták nekik a célok helyzetét rádión, vagy drónok, vagy kurva ügyesek, és két paca kicsit máshogyabban nézett ki a többi folton azon a szar képernyőn, de úgy is a jó kezelő elboldogul, és kikúrta a két BMP-t 5 kiliről 100% hatásfokkal, gyors egymásutánban.

Akkor meg az a harckocsiszemélyzet vérprofi!
Maradjunk annyiban, hogy könnyen előállhatott az a helyzet, hogy pontosan tudták, nem lehetett orosz az a két páncélos, amit (még ha csak nagyjából is, de) láttak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Én írtam, de orosz tankos hőkamera képből még semmilyen direct-feedet nem láttunk (csak ilyen mobiltelefonnal rögzített fost). A Kamov kamerájának képéből már igen.
Nem is fogsz soha olyan képet, mert az a kis szerencsétlen vacak ilyenre nem képes. Nincs az orosz harckocsiban digitális adatátviteli rendszer amin el tudnák küldeni a hőkamera képét bárhová is és merevlemez sem amire el lehetne menteni, hoyg később lejátszhasd valahol. Nem viccből magyarázom én, hogy a Sosna U egy elavult valami.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and cirqle

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Én ezt elfogadom!


Akkor viszont tényleg vagy előretolt felderítők adták nekik a célok helyzetét rádión, vagy drónok, vagy kurva ügyesek, és két paca kicsit máshogyabban nézett ki a többi folton azon a szar képernyőn, de úgy is a jó kezelő elboldogul, és kikúrta a két BMP-t 5 kiliről 100% hatásfokkal, gyors egymásutánban.

Akkor meg az a harckocsiszemélyzet vérprofi!
Sokkal valószínűbb, hogy fingjuk nem volt arról, hogy mire lőnek, de azt tudták, hogy orosz nem lehet. Ami még elképzelhető az az, hogy az azonosítást más végezte el a harckocsik helyett.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Az oryxszal továbbra is az a gond, hogy még ha a függetlenségre valóban adnának is (és nem egy vágyvezérelt török csinálná Hollandiából, a bellingcat oldalágán), akkor se tudna hiteles lenni - gondoljatok csak bele, mennyire szigorúan figyelnek az ukránok a tőlük kikerülő képanyagokra. Az ilyen OSINT kezdeményezések pedig ebből fognak dolgozni.
Annyit akarok mondani ezzel, hogy az SBU által jóváhagyott (dez)információk vannak itt átcsomagolva, egy hitelesnek tűnő köntösben és semmi más.

Nem kétlem amúgy, hogy nagy veszteségeik voltak az oroszoknak, a konkrét számokat viszont nem hiszem.
Elég sokat dolgoztam a csávó "környezetében" és a hónapok alatt összeismerkedtem egy csomó más emberrel akik egész hasznos info forrásnak bizonyultak. Szerintem az orosz listájuk kb oké, legalábbis az a része amin én személyesen dolgoztam és láttam. Az való igaz, hogy Oryx el van szállva magától, de szerencsére ennek következményeképp a valóságban a nyár eleje óta nem is ő csinálja, sőt senki egy ember kezében nincs döntési jog, a vitás esetek csak konszenzus alapján kerülhetnek föl. Oryx kicsit rosszindulatúan a listát népszerség növelésre használta (könyveket ír amúgy... és abból él), a munka nehezét meg mások végzik. Az ukrán lista teljességéről sajnos nem tudok nyilatkozni, de azt el tudom mondani, hogy kapcsolatban vannak egy másik bloggal, ami átveszi a LostArmor listát. Az pedig nem ukránbarát. Egyébként Oryx hónapokig baszott felvenni többszáz ukrán veszteséget a listára a LostArmor-ról. Ez azóta meg lett oldva és fent vannak már. Onnan tudom, hogy részt vettem benne.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Nem is fogsz soha olyan képet, mert az a kis szerencsétlen vacak ilyenre nem képes. Nincs az orosz harckocsiban digitális adatátviteli rendszer amin el tudnák küldeni a hőkamera képét bárhová is és merevlemez sem amire el lehetne menteni, hoyg később lejátszhasd valahol. Nem viccből magyarázom én, hogy a Sosna U egy elavult valami.
Figyu, te azon pörögsz, hogy elavult. Én meg csak annyit állítok, hogy többször is láttuk munkában, és a feladatát elvégzi.
A Golf II példánál maradva: te azt mondod, nem Audi, én meg azt, hogy négy keréken elvisz két embert úgy 600 km-re.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Sokkal valószínűbb, hogy fingjuk nem volt arról, hogy mire lőnek, de azt tudták, hogy orosz nem lehet. Ami még elképzelhető az az, hogy az azonosítást más végezte el a harckocsik helyett.
A nyugati harckocsiban lévő hőkamera az éjjel ilyen távolságról - 5000m környéke - mutatja azt is hogy T-72B3, és egy behúzott/elhagyott orosz harckocsit amit kirántott az ukrán traktor, átfestettek digit camora az ukik?

Vagy még azt is látod vele, hogy ennél a BMP-nél aki mellette cigizik, kezelő, az malbit szív éppen, de úgy hogy Ő tekerte be a papírba a dohányt :D ?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Figyu, te azon pörögsz, hogy elavult. Én meg csak annyit állítok, hogy többször is láttuk munkában, és a feladatát elvégzi.
A Golf II példánál maradva: te azt mondod, nem Audi, én meg azt, hogy négy keréken elvisz két embert úgy 600 km-re.
Ez azért hamis dolog, mert az ukránoknak csak elavultabb eszköz van mint egy T-80BVM vagy T-72B3.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
A nyugati harckocsiban lévő hőkamera az éjjel ilyen távolságról - 5000m környéke - mutatja azt is hogy T-72B3, és egy behúzott/elhagyott orosz harckocsit amit kirántott az ukrán traktor, átfestettek digit camora az ukik?

Vagy még azt is látod vele, hogy ennél a BMP-nél aki mellette cigizik, kezelő, az malbit szív éppen, de úgy hogy Ő tekerte be a papírba a dohányt :D ?
A Leopard 2A7-be Full HD hőkamera kerül. A németeknél az A6 flotta nagyon vegyes, mert ott össze vissza van mindenfajta hőkamera attól függően, hogy mikor modernizálták az adott szériát A5-ről A6-ra. Az új Challangerbe megint csak szinte a legjobb francia hőkamera kerül, a modernizált Leclerc-ben szintén csúcsminőségű cucc van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre