T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
nekem csak 1 kérdésem van:

ha a svéd teszt eredményeit nem oldották fel titkosítás alól, márpedig @Hpasp anyaga alapján ez nem történt meg, mert a Leo2 és M1 adatai ki vannak takarva, akkor azok hogyan szerepelhetnek bármilyen dián?

Úgy hogy az orosz WoT fanok (akik nem tudnak svédül) angolul beszúrtak pár diát ami alátámasztja a butaságaikat.
Ezt persze nehéz elengednie a fotelhuszárjainknak, csak ők még nem láttak valódi minősítés alól felodott anyagokat.
Ezért is szúrtam be egy valódi svéd minősítés alól feloldott dokut.

Egy ilyen anyagon rajta van...
1, a minősítés szintje
2, keletkezésének dátuma
3, az adott példány száma (mennyiből)
4, mely személyek / intézetek kapnak példányokat (és hányadikat)
5, minősítés törlésének sorszáma / oka / jellemzően a titokgazda személye és aláírása
... és ez ugyanígy megy magyar, orosz, és egyéb külföldi minősített anyagoknál is.

Ők meg elhiszik hogy bárki is egy slide-ra majd jól felrakja majd a kurrens nyugati harckocsik minősített páncélzottságának részletes paramétereit?
Teljesen komolytalan az egész.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Persze hogy BÁRMIT ahogy azt te elképzeled. :D
Egészen konkrétan ezt ajánlották:
o_O
cg-artikel-13.jpg
Vagy éppen ez volt kéznél amikor a bemutatót tartották a svédeknek... Nem tartod furának, hogy az alig pár éve rendszeresített 9M119 rakéta ott van, űrméret alattiból meg csak az ősöreg 3BM15-öt adnák? Még csak nem is 3BM22-t? Az egyilből megkapod a legjobbat, a másikból meg csak a szart kapod?
Mégis hol írják, hogy a 3BM15 volt a legjobb amit eladtak?

Amikor meg a finnek légvédelmi cuccokat akartak vásárolni, gyakorlatilag MINDENT megkaphattak volna jó pénzért?

Vagy szíriában a T-72-esekhez a 3BM42?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1945

Guest
Úgy hogy az orosz WoT fanok (akik nem tudnak svédül) angolul beszúrtak pár diát ami alátámasztja a butaságaikat.
Ezt persze nehéz elengednie a fotelhuszárjainknak, csak ők még nem láttak valódi minősítés alól felodott anyagokat.
Ezért is szúrtam be egy valódi svéd minősítés alól feloldott dokut.

Egy ilyen anyagon rajta van...
1, a minősítés szintje
2, keletkezésének dátuma
3, az adott példány száma (mennyiből)
4, mely személyek / intézetek kapnak példányokat (és hányadikat)
5, minősítés törlésének sorszáma / oka / jellemzően a titokgazda személye és aláírása
... és ez ugyanígy megy magyar, orosz, és egyéb külföldi minősített anyagoknál is.

Ők meg elhiszik hogy bárki is egy slide-ra majd jól felrakja majd a kurrens nyugati harckocsik minősített páncélzottságának részletes paramétereit?
Teljesen komolytalan az egész.

Imhol egy orosz harckocsi lőszerek tervezéséről szóló tankönyv.
Ez a 3583-as példány csak "speciális kezelésű" volt (gondolom nem vihették haza az intézetből) majd az adott szabályok szerint a "speciális kezelést" jelentő minősítése 94-ben megszűnt.

2021-09-19-20-09-40-2-pdf.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Vagy éppen ez volt kéznél amikor a bemutatót tartották a svédeknek... Nem tartod furának, hogy az alig pár éve rendszeresített 9M119 rakéta ott van, űrméret alattiból meg csak az ősöreg 3BM15-öt adnák? Még csak nem is 3BM22-t? Az egyilből megkapod a legjobbat, a másikból meg csak a szart kapod?
Mégis hol írják, hogy a 3BM15 volt a legjobb amit eladtak?

Ne fárassz már a fantáziálásoddal, olvasd el a cikket.
Leírták benne mit ajánlottak megvételre, le is fotózták a svédek. (meg is lepődtek hogy mindent is fotózhattak)

Amikor meg a finnek légvédelmi cuccokat akartak vásárolni, gyakorlatilag MINDENT megkaphattak volna jó pénzért?

Tényleg? Én bizony ezt sem így tudom, de szívesen megvitatom.
:D

Vagy szíriában a T-72-esekhez a 3BM42?

Negyed századdal későbbi háborúval jössz?
Tényleg?
o_O
 
M

molnibalage

Guest
Ne fárassz már a fantáziálásoddal, olvasd el a cikket.
Leírták benne mit ajánlottak megvételre, le is fotózták a svédek. (meg is lepődtek hogy mindent is fotózhattak)



Tényleg? Én bizony ezt sem így tudom, de szívesen megvitatom.
:D



Negyed századdal későbbi háborúval jössz?
Tényleg?
o_O
A Buk-M1 és Sz-300V-t is felajánlották és az Igla egyik első vásárlója volt és az elsőt vették meg.
Mi volt az a csúcs, amit szerettek volna, de nem kaptak meg? Sz-300P családot szerették volna és az NOGO volt?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Úgy hogy az orosz WoT fanok (akik nem tudnak svédül) angolul beszúrtak pár diát ami alátámasztja a butaságaikat.

Aztán beszúrták svédül is. És közben a dia film eredeti jogtulajdonosa ezt nagy ívben leszarja? :rolleyes:
Én hiszek neked, amennyiben be tudod bizonyítani, hogy az eredeti svéd szerző ehhez nem adta a nevét....
Ha meg igen, akkor lehet vitatni amit állít, csak éppen ő ott volt, mi meg nem.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A Buk-M1 és Sz-300V-t is felajánlották és az Igla egyik első vásárlója volt és az elsőt vették meg.
Mi volt az a csúcs, amit szerettek volna, de nem kaptak meg? Sz-300P családot szerették volna és az NOGO volt?

Mindegyik fegyverből csak a 3. (arab) világnak szántat kapták, nem az európai változatot, mondjuk pont ahogy a Jugók is.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Adsz egy linket a teljesen svéd nyelvű prezentációra a wayback machine-ból?
Már adtam két oldallal előbb...

Úgy hogy az orosz WoT fanok (akik nem tudnak svédül) angolul beszúrtak pár diát ami alátámasztja a butaságaikat.
Tudod ezt bizonyítani is kellene. Kérek linket wot fórumról ahonnan indult az egész...
+ egy rakás teljesen irreleváns diát is beszúrtak, aminek semmi köze a harckocsikhoz... Érdekes, mind megegyezik a svéd eredetikkel...

Egy ilyen anyagon rajta van...
Vagy nincs...
Egy rakás egykor titkos szovjet dokumentumot lehet letölteni ma már, de egyiken sincs rajta amit te elvársz... Ja, hát persze, az is orosz wot fanok műve :D
Vagy éppen jópár CIA dokumentum is ami már szabadon hozzáférhető... Ja de csak az van rajta, hogy "confidental"... Ááááá, persze, putyó hekkelte meg a CIA oldalát és wot fanok feltöltötték oda is a szarjaikat! :D

Ők meg elhiszik hogy bárki is egy slide-ra majd jól felrakja majd a kurrens nyugati harckocsik minősített páncélzottságának részletes paramétereit?
Teljesen komolytalan az egész.
Wolski elhiszi, Taraszenkó elhiszi, az Obrum elhiszi, a Below the turret ring írója elhiszi (RM alkalmazott)... Tudod ők egy kicsit többet tettek le az asztalra mint te... Ja csak te vagy itt helikopter, mindenki más hülye, igaz? :D
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Már adtam két oldallal előbb...

Pont onnan nem lehet letölteni.
Adj működő linket.

Tudod ezt bizonyítani is kellene. Kérek linket wot fórumról ahonnan indult az egész...
+ egy rakás teljesen irreleváns diát is beszúrtak, aminek semmi köze a harckocsikhoz... Érdekes, mind megegyezik a svéd eredetikkel...

Figyelj, az hogy te hülyét csinálsz magadból egy nyílt fórumon az engem a legkevésbé sem zavar.
Tőlem nyugodtan hiheted hogy a NATO összes titkát a wayback machine-ről le lehet tölteni egy svéd Slideset közepére beillesztett angol nyelvű pár diából.
Én csak felhívtam a többi olvasó figyelmét arra hogy néz ki egy valódi minősített illetve minősítését vesztett doku.
Tőlem aztán bárki bármit hihet.
:D

Mivel ugyanazokat a köröket futjuk, szerintem ideje témát váltani.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Pont onnan nem lehet letölteni.
Adj működő linket.



Figyelj, az hogy te hülyét csinálsz magadból egy nyílt fórumon az engem a legkevésbé sem zavar.
Tőlem nyugodtan hiheted hogy a NATO összes titkát a wayback machine-ről le lehet tölteni egy svéd Slideset közepére beillesztett angol nyelvű pár diából.
Én csak felhívtam a többi olvasó figyelmét arra hogy néz ki egy valódi minősített illetve minősítését vesztett doku.
Tőlem aztán bárki bármit hihet.
:D

Mivel ugyanazokat a köröket futjuk, szerintem ideje témát váltani.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Ezt a könyvet ajánlom olvasgatásra: (Ahti Lappi vezette a finn légvédelmi eszköz beszerzéseket a hidegháború alatt majd utána is jó ideig - lehet ebből is írok majd egy cikket valaha :rolleyes:)
Személyesen nekem dedikálta ezt a példányt. :cool:

2021-09-19-20-36-34-Ilmatorjuntaohjukset-Suomen-Puolustuksessa-pdf-Adobe-Acrobat-Reader-DC-32-b.jpg
Jó akkor meg is lehet mutatni azt a részt ahol írja, hogy 3. világ számára gyártott, butított verziót kaptak!
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU