T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 414
113
Hiába ha egy hagyományos kisebb konfliktust nem tudnak megnyerni! Hajadra kenheted te azt!

Az Ukrán Légierő az nemlétező, és az Ukrán helikopteresek is levegőbe lövöldözik a nemirányított rakétákat.

Harcászati rakéták egy fullos, ereszd-el-a-hajamat típusú háborúnál valók.

Szerinted harcászati rakéta nincsen hagyományos robbanófejjel, azon is belül kazettással / repesz-rombolóval ? Egy reptér kap 5 - 7 harcászati rakétát, tegyük fel, a 90 %-uk célt talál, akkor a repterek hasonló részét kivonják forgalomból, és füstölgő roncsokkal / lyukak ütötte reptérrel mihez tudnak kezdeni ? És akkor még a másik fél légiereje garázdálkodhat kedvére.

Mh87hUj.jpg


De azt nem értem, hogy jön ide az F-35-ös a T-90-es topicjába ???
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
T-90M megsemmisülése harc közben, elvileg valahol Harkov közelében:

Az ukrán hadsereg instagrammja szerint Javelin, de az elég nagy és lassú ahhoz, hogy kiszúrható legyen a felvételen, szóval valószínűleg nem erről van szó.
Redditelők jobban kielemezték a képkockákat, hogy megtalálják a lövedéket, ez alapján valószínűleg egy másik harckocsi lőtte ki:

PgvJHNg.png
Ezek sem WOT-oztak, mert lövés után tolatni kell.
Valamint biztos nem tank volt ami kilőtte, mert feljebb elolvastam hogy a T-90-et egyik másik tank sem tudja kilőni.
Továbbá hogy néz ki a másik fél? Lehet ez:
tumblr_mm8kkrSgMa1s917bwo1_400.gif
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Catles and dudi

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 492
113
30 éve1900 M1est vittek a sivatagba. Ebből 30 kapott találatot. A legénységből senki sem halt meg.
Most T-90M. 20 db van harctéren (hahaha :D) Urán páncél? Nincs. Urán skuló? Nem tudom. Halottak? Nem tudom.

Az föltűnt, hogy ukrajna nem sivatag és az ellenfél nem kínai T-55 másolatokkal mászkál egy két magyar megyényi területen? o_O
Mert csak ennyi különbség van a körülményekben.

Rendes M1esük csak az amerikaiaknak van. Az exportváltozatok csak M1nek kinéző tárgyak.
Ez csak mellébeszélés....

Az Abramsból ilyenkor éppen szoktak kimászni.

Nem, nemszoktak.... Ha ugyan így a teknőt találják el, felrobbani nem szokott, ellenben van legalább 3 halottad a lőszer+teknő oldalfalának a repeszeitől.
Hangsebesség fölötti repeszekről beszélünk zárt térben.
De iraki és jemeni tapasztalat, hogy kumulatív találat esetén is minimum 2-3 halott van, attól függetlenül, hogy kívülről épnek néz ki a tank.
Tanulság: Harckocsival próbálj mindig szemben állni az ellenséggel, mert oldalról nem igazán van páncélzatod.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 492
113
Valamint biztos nem tank volt ami kilőtte, mert feljebb elolvastam hogy a T-90-et egyik másik tank sem tudja kilőni.

Nem tudom mit olvastál, de nincs a világon olyan tank, amit oldalról merőlegesen ne lőne ki egy T-55-ös harckocsi, vagy egy ősöreg Rapira pct. ágyú.
A harckocsik szemből, maximum. 30 fokos szögtartományig páncélozottak ilyen szempontból.
A típusok között a különbséget az adja-e téren, hogy mondjuk a C1 Ariette-t oldalról már kb. 10 fokban is belövöd szemből, addig egy STRV-122 vagy T-90 akár 25 fokig is megvéd egy modernebb nyíllövedékkel szemben.
Olyat még senki nem látott, hogy merőlegesen (90 fok körül) megfogott volna egy nyilat a páncélzat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 995
32 971
113
Az föltűnt, hogy ukrajna nem sivatag és az ellenfél nem kínai T-55 másolatokkal mászkál egy két magyar megyényi területen? o_O
Mert csak ennyi különbség van a körülményekben.


Ez csak mellébeszélés....



Nem, nemszoktak.... Ha ugyan így a teknőt találják el, felrobbani nem szokott, ellenben van legalább 3 halottad a lőszer+teknő oldalfalának a repeszeitől.
Hangsebesség fölötti repeszekről beszélünk zárt térben.
De iraki és jemeni tapasztalat, hogy kumulatív találat esetén is minimum 2-3 halott van, attól függetlenül, hogy kívülről épnek néz ki a tank.
Tanulság: Harckocsival próbálj mindig szemben állni az ellenséggel, mert oldalról nem igazán van páncélzatod.
Éppen csak a páncéltörő kezelőket meg pont arra oktatják,hogy ne szemből támadjanak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 492
113
Éppen csak a páncéltörő kezelőket meg pont arra oktatják,hogy ne szemből támadjanak...

Még jó. Ki az a hülye aki szemből akar kilőni egy harckocsit? o_O
Ez a sztori lényege. Én a tankban mindig szemben akarok állni az ellenséggel, az ellenség meg mindig oldalba akar kerülni.
Az marad életben aki véghez tudja vinni az akaratát.

Nézd meg a videót. Lő a tank, aztán tolatás helyet bámészkodik tovább....
Szembe gondolom nem tud fordulni a terepakadályok miatt. Ilyenkor lő, tolat, újra előre megy, lő, tolat stb...
Így legalább mozgó célt kell lőjön az ellenség.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 995
32 971
113
Még jó. Ki az a hülye aki szemből akar kilőni egy harckocsit? o_O
Ez a sztori lényege. Én a tankban mindig szemben akarok állni az ellenséggel, az ellenség meg mindig oldalba akar kerülni.
Az marad életben aki véghez tudja vinni az akaratát.

Nézd meg a videót. Lő a tank, aztán tolatás helyet bámészkodik tovább....
Szembe gondolom nem tud fordulni a terepakadályok miatt. Ilyenkor lő, tolat, újra előre megy, lő, tolat stb...
Így legalább mozgó célt kell lőjön az ellenség.
Itt a fórumon a többségnek,sajnos,ez egyáltalán nem magától értetődő dolog
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 414
113
Gondolj a II. Vh-ra, a 2. magyar hadseregre es megvilagosodsz. Remelem erthheto az analogia?

A Magyar Királyi Honvédség az biciklista hadosztállyal, meg 1-2 nehezen kikönyörgött Pz III / Pz IV-vel lett kiküldve. A Wehrmacht meg teljes erőből.

Most az Oroszok a töménytelen mennyiségű és öreg T-72-esektől át az elfogadhatóan modernizált T-80BVM-eken át a vadiúj T-90M-ig mindent felvonultatnak. 2,000 harckocsit is mozgósíthattak, ami a flotta kétharmada.

És egy másik topicban összegeztem a nagy tankhadseregeket, az USA / Kína / Indiával vannak együtt, elsőkként. Csak értelmes szervezés - vezetés, az nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and fip7
K

Kopi2000

Guest
A Magyar Királyi Honvédség az biciklista hadosztállyal, meg 1-2 nehezen kikönyörgött Pz III / Pz IV-vel lett kiküldve. A Wehrmacht meg teljes erőből.

Most az Oroszok a töménytelen mennyiségű és öreg T-72-esektől át a vadiúj T-90M-ig mindent felvonultatnak, meg 2,000 harckocsit is mozgósíthattak, ami a flotta 2 / 3-a.

És egy másik topicban összegeztem a nagy tankhadseregeket, az USA / Kína / Indiával vannak együtt, elsőkként. Csak értelmes szervezés - vezetés, az nincs.
Konkretan arra gondoltam, hogy a 2. M. Kir. Hds. kapott egy nagy, szeles arcvonalat a csekely eroihez merve. Az oroszok ma ugyanigy jartak Ukrajnaban. Elegtelen az erejuk, es a front terseget egy-ket tankot es BTR-t, BMP-t magaba foglalo jarorokkel ellenorzik...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 980
5 420
113
Az Abramsból ilyenkor éppen szoktak kimászni. Itt se tudjuk, mi robbant be? Lehet, hogy szeparált lőszerszekrény. Bár én se fogadnék egy lukas kétfilléresbe sem, hogy itt bárki is életbe maradt.
Sivatagi viharban egy Apache 4 abramset lőtt ki téves azonosítás miatt Hellfire rakétával.Mind a 4 harckocsi személyzete túlélte sérülésekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator and Roni

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 687
14 414
113
Konkretan arra gondoltam, hogy a 2. M. Kir. Hds. kapott egy nagy, szeles arcvonalat a csekely eroihez merve. Az oroszok ma ugyanigy jartak Ukrajnaban. Elegtelen az erejuk, es a front terseget egy-ket tankot es BTR-t, BMP-t magaba foglalo jarorokkel ellenorzik...

A 12 front helyett most két front van, egyik a Herszoni, ott a tüzérség és légierő simán elég az Ukránok megállítására. A Harkovi frontnál vannak harckocsik, ott meg megint nem tudják használni őket.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 362
33 446
113
Rendes M1esük csak az amerikaiaknak van. Az exportváltozatok csak M1nek kinéző tárgyak.
Én első kézből ismerem az arabokat. Velük voltam katona. Tényleg szarfaszú link alakok. Viszont ők 10 évente lenyomnak egy háborút. Jól tudják, mi működik, és mi nem. Furcsa innen a Zalkáról kritizálni olyan katonákat, akiknek fejenként több harci tapasztalata van, mint az egész Varsói Szerződésnek összesen.
Legjobb példa, amikor a kitüntetésektől csörömpölve megérkeztek Egyiptomba a Hős Szovjet Pilóták (majd mi megmutatjuk), és egyiptomi kolégáikkal őrjáratra indultak úgy hatan a Szuezi csatorna fölé. Szóltak nekik, hogy felszállt két zsidó vadászgép. Erre a hős Szovjet Pilótáknak mondták az egyiptomi kolégák, hogy na, most kell tiplizni. De a hős Szovjet pilóták nem ijednek meg az ellenségtől! Az arabok leléptek, a három vagy néhy Hős Szovjet Pilóta meg öt perc múlva ott füstölgött a sivatagban. A zsidók meg hazamentek uzsonnázni.

Ez ennél kissé bonyolultabb sztori, ha a Szuezi-csatorna feletti esetre gondolsz. De elbizakodottak voltak, belesétáltak a felállított csapdába. "Rimon 20" hadművelet.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
T-90M megsemmisülése harc közben, elvileg valahol Harkov közelében:

Az ukrán hadsereg instagrammja szerint Javelin, de az elég nagy és lassú ahhoz, hogy kiszúrható legyen a felvételen, szóval valószínűleg nem erről van szó.
Redditelők jobban kielemezték a képkockákat, hogy megtalálják a lövedéket, ez alapján valószínűleg egy másik harckocsi lőtte ki:

PgvJHNg.png
Valószínuleg nem T-90 M volt.