T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 429
113
K

Kopi2000

Guest
200 új gyártású T-90M érkezik a frontra.


Ha nem csak propaganda, ez minimum 25 harckocsi/hónap a felújítási és modernizációs programok mellett.




Ez konkrétan ugyanaz a helyszín, ugyan az a beállítás.
Dícséretes a kétkedésed. Mert az orosz propi is csak propi, meg az ukrán propi is az. (De sajnos a magyar propi is csak propi.) Ember legyen a talpán, aki eligazodik eme dezinformációs őserdőben. Ezért hiszek én inkább a harctéri filmeknek. ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 259
113
Dícséretes a kétkedésed. Mert az orosz propi is csak propi, meg az ukrán propi is az. (De sajnos a magyar propi is csak propi.) Ember legyen a talpán, aki eligazodik eme dezinformációs őserdőben. Ezért hiszek én inkább a harctéri filmeknek. ...
A harctéri "filmjeid" amiket bepakolsz egy angol bulvárlapból vannak és legtöbbször rommà vannak vágva...
 
K

Kopi2000

Guest
A harctéri "filmjeid" amiket bepakolsz egy angol bulvárlapból vannak és legtöbbször rommà vannak vágva...
Szerintem meg minden rommá van vágva. A visszajelzésekben meg pont most írtam, hogy bukott le már orosz propifilm is.. De, be szoktam tenni rendszeresen olyan filmeket, amelyek geolokáltak... (Azok sem valóságos történetek, ugye?) Nyilván azok is vágottak.. De, ugye katona létedre Te sem gondolod, hogy a kilőtt járművek, halottak csak kellékek és statiszták, különböző helyszínekre applikálva??? Egyébként több forrásból teszek fel filmeket, néha olyanokat is, ahol ukrán veszteségek vannak...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Dícséretes a kétkedésed. Mert az orosz propi is csak propi, meg az ukrán propi is az. (De sajnos a magyar propi is csak propi.) Ember legyen a talpán, aki eligazodik eme dezinformációs őserdőben. Ezért hiszek én inkább a harctéri filmeknek. ...

Jahh, amiknek az egyik oldalon a 90%-a full kamu (Arma, DCS, mf CoD, Hegyi karabah újravágva...).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 259
113
Szerintem meg minden rommá van vágva. A visszajelzésekben meg pont most írtam, hogy bukott le már orosz propifilm is.. De, be szoktam tenni rendszeresen olyan filmeket, amelyek geolokáltak... (Azok sem valóságos történetek, ugye?) Nyilván azok is vágottak.. De, ugye katona létedre Te sem gondolod, hogy a kilőtt járművek, halottak csak kellékek és statiszták, különböző helyszínekre applikálva??? Egyébként több forrásból teszek fel filmeket, néha olyanokat is, ahol ukrán veszteségek vannak...
Nem csak le van vágva a vége ahol pl a legénység túléli, vagy a rakétát indító kollégát rommá lövik 25 másodpercre az indítás után. Abban én sem hiszek, hogy az ukrán bollywood állandó jelleggel harctéri felvételt hamisítana, bàr volt példa ilyenre is.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
200 új gyártású T-90M érkezik a frontra.


Ha nem csak propaganda, ez minimum 25 harckocsi/hónap a felújítási és modernizációs programok mellett.




Ez konkrétan ugyanaz a helyszín, ugyan az a beállítás.
Hát, elég szkeptikus vagyok. Egyrészt nem látok egyik képkockán sem 5-6 darabnál többet egyszerre, másrészt sokkal észerűbb lenne havonta 20-30 harckocsit küldeni, zászlóalj/ezred méretben, ha tudnak annyit kiállítani, mint várni, amíg kb két hadosztálynyi fegyverzet összegyűlik.
 
W

Wilson

Guest
T-90M vs Stugna-P Bahmutnál...




Jurij Butusov ukrán újságíró mutatta be az erről készült felvételeket .


Уражена російська техніка у районі Бахмута. Грудень 2022. Україна. Кадри з відео Юрія Бутусова

Megrongálódott orosz harckocsi Bakhmut közelében. december 2022. Ukrajna. Képek Jurij Butusov videójából..


 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 259
113
T-90M vs Stugna-P Bahmutnál...




Jurij Butusov ukrán újságíró mutatta be az erről készült felvételeket .


Уражена російська техніка у районі Бахмута. Грудень 2022. Україна. Кадри з відео Юрія Бутусова

Megrongálódott orosz harckocsi Bakhmut közelében. december 2022. Ukrajna. Képek Jurij Butusov videójából..


Ez akár még informatív is lehetne ha nem egy kenyérpirítóval vették volna föl olyan szögben hogy semmi sem látszik értelmesen.
Idegesítő...
 
W

Wilson

Guest
Ez akár még informatív is lehetne ha nem egy kenyérpirítóval vették volna föl olyan szögben hogy semmi sem látszik értelmesen.
Idegesítő...
Igen ebben van igazság de a Stugna-P vezérlőpult kijelzője sem 4K felbontású...:) és ez látszik a telefonnal készült felvételen is , ráadásul a T-90M is elég távol volt a Stugna-P indítótól én 18 másodpercet számoltam a rakéta indítása és a találat között és mivel a rakéta 200 m/s sebességgel halad a cél felé, így a T-90M kb 3600 méterre lehetett az indítótól, így az a kijelző alacsony felbontása miatt eléggé elmosódottan látszott a képernyőn...
 
  • Tetszik
Reactions: Roni
W

Wilson

Guest
Ebben a videóban az a fura, hogy elméletileg van lézer besugarzás jelző a T-90M-en ami köszöni szépen 18 masodperc alatt semmit nem csinált.
Vagy újabban azt is lespórolják?
Igen ez nekem is feltűnt, vártam mikor burkolózik füstfelhőbe a T-90-es , de nem történt semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
W

Wilson

Guest
Az ukrik szerint ezt a T-90M-t miután egy tankelhárító aknára hajtottak vele elhagyta a személyzete ezt követően az ukrik egy drónról módosított RKG-3 páncéltörő kumulatív gránátokat dobáltak az elhagyott T-90M-re amelyektől a harckocsiban tárolt lőszer felrobbant és "ledobta" a tornyát...
Az ukrik szerint ez a nyolcadik dokumentált orosz T-90M veszteség Ukrajnában...

photo-2022-12-26-19-39-32.jpg





photo-2022-12-26-19-39-37.jpg