T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 372
55 013
113
Jó, én tényleg nem értelek.
akkor te tudtad hogy van ilyen nyugati tank, minek írtad ezt:
"Csak egy olyan nyugati tankot mutass ami ezt utána csinálja:"

Amit linkeltél Abrams fele ilyen magasról sem ugrik, a másik egy generációval régebbi harckocsi szintén alacsonyabbról.
A beszélgetés meg abból indult, hogy gorka szerint szar minden ami ruszki, beleértve a T-90 felfüggesztését is.
Erre linkeltem a videót. Aminek szar a felfüggesztése az ezt nem csinálja meg!:cool:
Hülyeséget mondott szokás szerint, én meg megcáfoltam. Ennyi történt.
És igen, tudtam, hogy van olyan nyugati tank amely kisebb magasságból képes hasonlóra, pl. a Leclerc is ilyen.
De azt is tudtam, hogy neki lövése sincs erről. ;)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 140
113
Amit linkeltél Abrams fele ilyen magasról sem ugrik, a másik egy generációval régebbi harckocsi szintén alacsonyabbról.
A beszélgetés meg abból indult, hogy gorka szerint szar minden ami ruszki, beleértve a T-90 felfüggesztését is.
Erre linkeltem a videót. Aminek szar a felfüggesztése az ezt nem csinálja meg!:cool:
Hülyeséget mondott szokás szerint, én meg megcáfoltam. Ennyi történt.
És igen, tudtam, hogy van olyan nyugati tank amely kisebb magasságból képes hasonlóra, pl. a Leclerc is ilyen.
De azt is tudtam, hogy neki lövése sincs erről. ;)
Jól van, de akkor én kérek videót olyan orosz tankról ami 20km/h-val tolat. Csak 45 utániak érnek. :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 449
113
Amit linkeltél Abrams fele ilyen magasról sem ugrik, a másik egy generációval régebbi harckocsi szintén alacsonyabbról.
A beszélgetés meg abból indult, hogy gorka szerint szar minden ami ruszki, beleértve a T-90 felfüggesztését is.
Erre linkeltem a videót. Aminek szar a felfüggesztése az ezt nem csinálja meg!:cool:
Hülyeséget mondott szokás szerint, én meg megcáfoltam. Ennyi történt.
És igen, tudtam, hogy van olyan nyugati tank amely kisebb magasságból képes hasonlóra, pl. a Leclerc is ilyen.
De azt is tudtam, hogy neki lövése sincs erről. ;)
Bocsi, hogy belevau, szerintem az, hogy nincs ilyen video nem bizonyítja, hogy biztos ne tudnának. Én meglepődnék, ha ne tudnák. Ez szerintem olyan lehet, mint a kobra. Arról is sokáig ment, hogy nyugati gép nem tudja. Aztán kiderült, hogy tudják, csak biztonsági okból nem engedik. Újabbakon konkrétan tiltja az elektronika.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 280
120 090
113
Amit linkeltél Abrams fele ilyen magasról sem ugrik, a másik egy generációval régebbi harckocsi szintén alacsonyabbról.
A beszélgetés meg abból indult, hogy gorka szerint szar minden ami ruszki, beleértve a T-90 felfüggesztését is.
Erre linkeltem a videót. Aminek szar a felfüggesztése az ezt nem csinálja meg!:cool:
Hülyeséget mondott szokás szerint, én meg megcáfoltam. Ennyi történt.
És igen, tudtam, hogy van olyan nyugati tank amely kisebb magasságból képes hasonlóra, pl. a Leclerc is ilyen.
De azt is tudtam, hogy neki lövése sincs erről. ;)
Azért megnézném a felfüggesztést az ugrándozás után bármelyiknél, tuti nem köszöni meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 372
55 013
113
Bocsi, hogy belevau, szerintem az, hogy nincs ilyen video nem bizonyítja, hogy biztos ne tudnának. Én meglepődnék, ha ne tudnák. Ez szerintem olyan lehet, mint a kobra. Arról is sokáig ment, hogy nyugati gép nem tudja. Aztán kiderült, hogy tudják, csak biztonsági okból nem engedik. Újabbakon konkrétan tiltja az elektronika.

Egyszer mindegyikkel lehet ugratni :D

Azért megnézném a felfüggesztést az ugrándozás után bármelyiknél, tuti nem köszöni meg.

A T-80-asok, T-90-esek elég jól bírják. Volt egyszer egy UVZ riport erről, az a titok, hogy az egész felfüggesztés a T-72B-re volt méretezve régi anyagtechnológiával. A T-90A-tól meg a felújított tankoktól kezdve sokkal jobb anyagtechnológiát használnak, miközben alig a nőtt a tömeg.
Nem mondom, hogy nem lehet őket tönkre tenni, de nagyon masszív így minden.
A szintén könnyű Leclerc szintén elég jól bírja a hasonló mutatványokat.
Egy 70+ tonnás nyugati nehéztank összefossa magát egy ilyentől. Ez a helyzet.

Pl. Az olvastam izraeli írást is erről régebben. Leírták, hogy a Merkava IV felfüggesztése eleve ahhoz a súlyhoz lett tervezve, tök jól bírja a kemény sziklás terepet is (lásd. topikban a videót), de nem lehet vele ugratni, mert tönkre megy tőle azonnal. Túl nehéz. Pedig eleve ehhez a súlyhoz tervezték a felfüggesztést.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Egyszer mindegyikkel lehet ugratni :D



A T-80-asok, T-90-esek elég jól bírják. Volt egyszer egy UVZ riport erről, az a titok, hogy az egész felfüggesztés a T-72B-re volt méretezve régi anyagtechnológiával. A T-90A-tól meg a felújított tankoktól kezdve sokkal jobb anyagtechnológiát használnak, miközben alig a nőtt a tömeg.
Nem mondom, hogy nem lehet őket tönkre tenni, de nagyon masszív így minden.
A szintén könnyű Leclerc szintén elég jól bírja a hasonló mutatványokat.
Egy 70+ tonnás nyugati nehéztank összefossa magát egy ilyentől. Ez a helyzet.

Pl. Az olvastam izraeli írást is erről régebben. Leírták, hogy a Merkava IV felfüggesztése eleve ahhoz a súlyhoz lett tervezve, tök jól bírja a kemény sziklás terepet is (lásd. topikban a videót), de nem lehet vele ugratni, mert tönkre megy tőle azonnal. Túl nehéz. Pedig eleve ehhez a súlyhoz tervezték a felfüggesztést.

Ez nem tömegű függő. A Merkava tekercs rugókat használ, azzal nagyobb rugóút érhető el. A torziós rugókkal nem, azok rövidebb úton keményebben kell, hogy elnyeljék az energiát (a lengéscsillapítókkal)
Viszont a torziós tengelyek könnyen törnek, és nem feltűnő, az első hátsó görgő, kicsit feljebb van.
Ezért nem biztos, hogy egy ilyen ugratás után nem kell rugókat cserélni. A tank megy úgy is, csak gyakran felüt a hepe hupákon.
A nyugati is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
És állítólag 200+ db újat pattintottak oda a csapatoknak az elmúlt hónapban!

Európa meg itt buziskodik miképpen kellene 100db leó2-t hadrafoghatóvá varázsolni .

Erre van hiteles forrás? Mert a propaganda hírek nem azok.
Azért vannak kételyeim, mert az elmúlt évtizedekben az orosz harckocsi gyártás kapacitását nagyon leépítették. A havonta, kéthavonta bemutatott UVZ-ből ki gördülő szerelvényeken sosem látni egyszerre 4 -nél több T-90M -et....
Ami még mindig nem rossz teljesítmény a KMW -hez képest, hisz az évi 40-50 harckocsi gyártás, felújítást jelent (mert a szerződés T-90A átalakításra T-90M-re és T-90M gyártásra szól).
Ezért a 200 T-90M "megérkezése" elég sci-fi kategória.
Az orosz képes arra, hogy egy állami megrendelést (ami lehet 200, háború van), azt az igazság nem minden szeletének kibontásával úgy mutasson be, hogy "van 200 T-90M".
Ezért lenne jó a forrás, hátha segít eligazodni.
:)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Én 238 db-ról tudok és 454 db van a gyártás valamilyen fázisában. ;)

T-90A -ból valami 221-re emlékszem. A 454 is lehet gyártás valamilyen fázisában, leginkább vasércként a földben.
A T-90A-k egy részéből lesz T-90M. A felújítás, korszerűsítés szerintem gyorsabban megy, mint a kopp új gyártás.
Biztos lesznek hosszabb szerelvények is az UVZ udvarán.
 
  • Imádom
Reactions: gigabiga

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 280
120 090
113
És állítólag 200+ db újat pattintottak oda a csapatoknak az elmúlt hónapban!

Európa meg itt buziskodik miképpen kellene 100db leó2-t hadrafoghatóvá varázsolni .
A 200+ vegyes modernizált és pár új gép inkább esélyes egykét hónap alatt mint a 200+ t-90M nem?

Elég sok 2022 mintájú T-72b3 -ról volt vasúti szállításos vidi
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Erre van hiteles forrás? Mert a propaganda hírek nem azok.
Azért vannak kételyeim, mert az elmúlt évtizedekben az orosz harckocsi gyártás kapacitását nagyon leépítették. A havonta, kéthavonta bemutatott UVZ-ből ki gördülő szerelvényeken sosem látni egyszerre 4 -nél több T-90M -et....
Ami még mindig nem rossz teljesítmény a KMW -hez képest, hisz az évi 40-50 harckocsi gyártás, felújítást jelent (mert a szerződés T-90A átalakításra T-90M-re és T-90M gyártásra szól).
Ezért a 200 T-90M "megérkezése" elég sci-fi kategória.
Az orosz képes arra, hogy egy állami megrendelést (ami lehet 200, háború van), azt az igazság nem minden szeletének kibontásával úgy mutasson be, hogy "van 200 T-90M".
Ezért lenne jó a forrás, hátha segít eligazodni.
:)
Pár napja kérdeztem meg @boki -t szerinte negyedévente kb egy tucat került átadásra és:

Becslésem szerint 67-100 T-90M lehet nekik.

Szóval a 200 tank az inkább a szumma átadottúj/átépített tank ebben az évben. Persze ezen felül beküldték az összes rövid úton reaktiválható vasat is (pl T-62M, ami ugye a BARS miatt működőképesebb állapotban volt, mint sok modernebb hk...).
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A 200+ vegyes modernizált és pár új gép inkább esélyes egykét hónap alatt mint a 200+ t-90M nem?

Elég sok 2022 mintájú T-72b3 -ról volt vasúti szállításos vidi
Nem ! Volt hír január elején , hogy 200 db T90M-t kaptak a csapatok melyekből már jutott a frontra is ! T72B3-t már nem gyártanak/modernizálnak hanem csak a T72B3M -t más nevén T72B4-t . Legalábbis szerintem !
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Nem ! Volt hír január elején , hogy 200 db T90M-t kaptak a csapatok melyekből már jutott a frontra is ! T72B3-t már nem gyártanak/modernizálnak hanem csak a T72B3M -t más nevén T72B4-t . Legalábbis szerintem !
Linkeld kérlek, mert többünk figyelmét elkerülte. Hivatalos forrás?