T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Ok,de mina helyzet az elektronika terén,én csak a hardware részét értem,ez már ellát a kellő messzeségbe,és van panorámás nézőkéje a parancsnoknak?
Ez ugyanaz a SOSNA U mint ami a B3-ban van. A másik monitor aminek az oldalán gombok vannak az a hálózat alapú rendszer kijelzője lenne, csak az a baj, hogy nincs mit kijeleznie, mert nem létezik hálózat alapú parancsnoki rendszer az orosz haderőben, így max egy digitális térképpel tudja segíteni a parancsnok munkáját amellett, hogy ezen jelenik meg a parancsnok panoráma periszkópjának a képe..
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider and fip7

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Ez ugyanaz a SOSNA U mint ami a B3-ban van. A másik monitor aminek az oldalán gombok vannak az a hálózat alapú rendszer kijelzője lenne, csak az a baj, hogy nincs mit kijeleznie, mert nem létezik hálózat alapú parancsnoki rendszer az orosz haderőben, így max egy digitális térképpel tudja segíteni a parancsnok munkáját amellett, hogy ezen jelenik meg a parancsnok panoráma periszkópjának a képe..
Úgy érted nincs BMS?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Úgy érted nincs BMS?
Igen úgy. Tényleg azt gondolod, mimden orosz harcjárműben digitális adatátviteli rendszer van meg GPS? Mert ezek nélkül nem létezik BMS rendszer. És akkor még nem is beszéltem a magasabb szintű szerverjárművekről amik már meg kell, hogy jelenkenek zászlóalj szinten is.

Tényleg azt gondoltad, hogy van BMS rendszer az oroszoknál amikor egy halom ezredest meg tábornokot lőttek ki az ukránok a háború elején azért, mert telefonon voltak kénytelenek irányítani a becsődölt az orosz taktikai kommunikációs rendszernek hála?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Igen úgy. Tényleg azt gondolod, mimden orosz harcjárműben digitális adatátviteli rendszer van meg GPS? Mert ezek nélkül nem létezik BMS rendszer. És akkor még nem is beszéltem a magasabb szintű szerverjárművekről amik már meg kell, hogy jelenkenek zászlóalj szinten is.

Tényleg azt gondoltad, hogy van BMS rendszer az oroszoknál amikor egy halom ezredest meg tábornokot lőttek ki az ukránok a háború elején azért, mert telefonon voltak kénytelenek irányítani a becsődölt az orosz taktikai kommunikációs rendszernek hála?
Én csak kérdeztem, nyugi van.
Megvan róla a véleményem, de az kb annyira releváns itt, mint a tied.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Én csak kérdeztem, nyugi van.
Megvan róla a véleményem, de az kb annyira releváns itt, mint a tied.
Én tényt közöltem, nem véleményt. Ott van a T-90M-ről a videó, abból meg tudod nezni, hogy milyen híradóeszközök vannak a harckocsiban. Ugyanezt megteheted szinte az összes orosz harcjárművel, mert mindegyik küzdőteréfől van kép vagy videó az interneten.

Aztán az is tény, hogy az ukránok a mobiljaikat használó orpsz főtiszteket lőtték ki.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Én tényt közöltem, nem véleményt. Ott van a T-90M-ről a videó, abból meg tudod nezni, hogy milyen híradóeszközök vannak a harckocsiban. Ugyanezt megteheted szinte az összes orosz harcjárművel, mert mindegyik küzdőteréfől van kép vagy videó az interneten.

Aztán az is tény, hogy az ukránok a mobiljaikat használó orpsz főtiszteket lőtték ki.
Nem akartalak triggerelni, komolyan!
 
  • Tetszik
Reactions: GI83 and waterloo

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Nem tetted, csak elképedek néha azon, hogy miket feltételeztek. A jól működő BSM rendszer még az oroszokhoz képest kőgazdag nyugaton is ritkaság olyan mértékben mint amire itt sokan gondolnak BSM alatt mint a fehér holló.
Én azt feltételezem, hogy egy adott egységszint fölött az oroszoknak is kell, hogy legyen működő BMS-e.
Hogy a parancsnokok meg mire használják a mobiltelefonjaikat, az az ő felelőtlenségük. De mobilhasználat alapján mindkét oldal mért már csapást a másikra. A mai társadalmat elnézve szerintem nem lenne ez máshogy a szuperfejlett nyugati erőknél sem - ők is emberek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Én azt feltételezem, hogy egy adott egységszint fölött az oroszoknak is kell, hogy legyen működő BMS-e.
Hogy a parancsnokok meg mire használják a mobiltelefonjaikat, az az ő felelőtlenségük. De mobilhasználat alapján mindkét oldal mért már csapást a másikra. A mai társadalmat elnézve szerintem nem lenne ez máshogy a szuperfejlett nyugati erőknél sem - ők is emberek.
A BSM nagy előnye nem a dandár és hadosztály vezetesi szinten mutatkozik meg, hanem zászlóalj és az alatt. Persze fontos magasabb szintenis, nem akarom elbagatelizálni, de nem ott van a nagyobb előnye.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
A BSM nagy előnye nem a dandár és hadosztály vezetesi szinten mutatkozik meg, hanem zászlóalj és az alatt. Persze fontos magasabb szintenis, nem akarom elbagatelizálni, de nem ott van a nagyobb előnye.
Ezzel nem is vitatkozom, de szerintem az oroszoknál pont az alacsonyabb szinteken nem lehet túl elterjedt a BMS.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 414
113
A-t nem lehet M-re upgradelni. Más az M tornya.

A 2017 - 2019 közötti időszakra az Orosz Hadsereg 160 T-90M-et rendelt be. Az első két széria 60 harckocsit jelent, ebből 10 újgyártású, a teknőtől, az alapoktól, és 50 pedig korszerűsített, és korai T-90-es, közel 1993-as gyártású példányok. A harmadik széria a meglevő T-90A-k (2004-től) modernizálása a T-90M szintjére, egyszerű toronycserével.