de azért gondolom a genetikai rizikókra is bevezetsz szorzókat, mint az usában.
Igen, ezt is be kell árazni. Ez már részben a kötelezően befogadandó problémás ügyfelek kategóriájába tartozik, de ma már megoldható, hogy ne öröklődjön tovább a rizikó, így aki vállalja az egy állami eugenikai program részeként abszolút előnyben részesülhet az örökbefogadás vagy génszerkesztéssel operáló mesterséges megtermékenyítés terén, cserébe, hogy nem örökíti tovább a genetikai problémáját és ezért cserébe még a kötelező és nem túl magas biztosítási díjjal való befogadását is kikényszerítheti az állami szabályozás. Itt egyéni és társadalmi igazaságosságnak egyszerre kell érvényesülnie. Nem tehet a saját genetikájáról, de tehet az utódaiéról, tehát ha felelősen viselkedik, akkor működnie kell az esetében közteherviseléssel járó kompenzációnak.
ember, még mindig, az eü ennyibe kerül. 10 éve volt, egy 44-es, nem is a legnagyobb ételalergia tesztlap kb 100 euró. Ha az eü valós áraira vagy kíváncsi lesd meg az állatorvosi laborokat, ott semmit nem térít a tb. Tehát amikor ott 40 ezer ft egy 22-es kis alergiateszt, és 70 egy kombi (ezelőtt még mindig 10 évvel) az a humáneüben is minimum ennyi.
Igen, erre írtam, hogy a
nemzeti gyógyszeripar fenntartása mennyire fontos! A honi eü például olcsó teszteket kaphat a leggyakrabban használtak körében, de cserébe támogatja más téren őket. Például kutatás-fejlesztés terén (ahol az MTA-tól elvett kutatóintézet hálózatot szétosztják az egyetemek között, és szoros egységbe szervezik a hazai iparral, ezt állami fejlesztési programokkal megtámogatva, ahogy azt a kínaiak is teszik). Így kell az egészségügyön élősködést letörni szabályozói-piaci együttműködés révén.
amúgy jellemző... nem annyit fizessünk a magyar orvosnak, hogy magyar orvos legyen a kórházban, hanem adjunk továbbra is éhbért, de cseréljük le egy kanibálra, mert az megelégszik ezzel, ha megeheti a hullaház tartalmát, meg néha valami élőt is.
Nem jellemző, de ha nincs elég gyerek, márpedig nincs, akkor nem lesz elég jelentkező sem orvosi karra és nem lesz elég orvos sem, ha a végzett diák választhat a külföld és a magyar állami egészségügy között. A helyes válasz a külföld, mert a magyar állami egészségügyre minden épeszű ember azt mondja, hogy ehhez nem akarja, hogy köze legyen! De sebaj, majd gyógyítanak téged a kannibálok az áldott áldott magyar állami egészségügyedben, mert más nem lesz. Indusok lesznek, mert a négerek se fognak ide jönni (végül is jobban képzettek mint az indusok).
menjünk tovább, születés előtt, és után is teljes genetikai térképezés, és aki betegségre hajlamos, azt azonnal abortáljuk/üljük meg, a nemzeti eugenikai hatóság nevében.
Így kellene. Mégjobb lenne eleve felderíteni a gyereket vállalni akaró párok genetikai hátterét és közölni velük, hogy a gyerekük beteg lesz. Namost miféle szörnyeteg az, aki ezek után megcsinálja természetes úton, ahelyett, hogy génszerkesztést választaná lombikban vagy az örökbefogadást! Merthogy te most itt a beteg gyerekeket szándékosan nemző szülők jogai mellett akarsz uszítani ha jól látom a már-már nácizásba hajlás előszobájába jutott retorikádat!
Nem fog menni, azokat a szörnyetegeket, akik szánt szándékkal beteg gyerekeket akarnak nemzeti le kell állítani!
Én az abortusztilalom híve vagyok pár kivétellel: az egyik a génhibás, beteg magzatok esete. Nincs jogunk szenvedésre ítélni senkit. Az összes állampolgár előzetes szűrésével és erre alapuló felelős és tényszerű genetikai szempontú gyermekvállalási tanácsadással és előírásokkal kell megoldást találnji egy egészséges, szenvedésmentes társadalom létrehozására. És ez bizony veretes eugenika, ha pedig nem tetszik a szó, akkor legyél te génhibás szenvedő szerencsétlen valami ritka és nyomorúságos betegségben! Csak azért, mert politikai sötétségtől vezérelve megtagadod a társadalomtól a technikai civilizáció eszköztárának használatát az emberi nyomorúság csökkentése érdekében! Mert az nem számít, csak az ember nem számít ott, ahol az ideológia és vakhitek az urak.
A többit nincs értelme kommentálni, mert kezdesz elszaladni a sötét demagógia legmélyére! Itt viszont racionális, társadalmi, finanszírozási és strukturális kérdésekről beszélünk.