Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Teljes mértékig tisztázott ahogy az is, hogy a GMO-nak semmi köze hozzá, mert a CCD a teljesen GMO mentes területeken is azonos intenzitással van jelen. Fölösleges hazudoznod, a legtöbb európai ország, különös tekintettel a német és svájci kutatásokra ezt már tisztázta.
Látom az értő olvasás, és az összetett mondatok elemzése nem megy. Sebaj, nem vagy egyedül basszameg...
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem, nagyon nem. Csak abban a kevés dologban szoktam vitatkozni, ami érdekel és amiről tudok is valamit. Egy egy nagyon hasznos hozáállás, sokan megfogadhatnák!

GMO-hoz nem értek, csak annyit, hogy Ukrajnában már marketing fogásnak számít ha olyan felirat van a terméken, hogy "Без GMO". Viszont Kína topic-ban sikeresen bebizonyítottad, hogy abba is belekontárkodsz amiről fogalmad sincs.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 505
113
Megavárosokban. Az első ilyen most formálódik a Gyöngy folyó deltájában százmillió lakóval. Ez egy viszonylag civilizált formájú szuperváros, de lesznek hasonlók bádogból is hamarosan. A világ népességének 99%-a urbánus lesz pár száz éven belül és a város lesz a természeti környezet a világ lakható területén, amely folyamat végén az egész bolygó egyetlen hatalmas város lesz, különféle intenzitású beépítettséggel. Maga a termőföld, mint talajtípus is megszűnik létezni, maximum mint archeológiai lelet lesz megismerhető a feltört beton alatt.

Ez a hozzászólásodtól sokkot kaptam és nagyon megmaradt bennem .:eek:

Most - a Zindex ajánlotta blogokon szörfölve - rögtön beugrott ez a hozzászólásod egy bekezdés olvasása közben.
Íme:

"...„A helyzet az, hogy a kozmopolita metropoliszokban sokkal fontosabbnak tartják a fejlődést, mint az ott élő embereket. Olyan, mintha mindenki kapzsi lenne, függetlenül attól, hogy ez hogyan hat az emberekre, pedig végül lényegében önmaguknak okoznak kárt vele. A fejlődés lehet pozitív dolog, de jól kell csinálni” – fogalmazott Michael Wolf..."

http://kivultagasabb.blog.hu/2016/11/10/a_pokol_maga

Csak éppen az embernek köszönhető fejlődés az őt éltető bioszférára nézve, na meg összességében, minden csak nem pozitív - szerintem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én nem féltem a vidéki népességet. Erős a gyanúm, hogy a globális város olyan környezet lesz, ahol újra kialakul a vidék-város ellentét a fejlettségi, szociális törésvonalak mentén. Mi több, lesz olyan korszaka is az új civilizációk keretei között, amikor városi mentalitású népesség nem is nagyon fog élni ebben a mi fogalmunkkal urbánus környezetben. A föld helyét átveszi a termelőhely, annak birtoka, legyen háztáji, kollektív, vagy feudális tulajdon kitermel egy paraszti mentalitású proletariátust is ott, ahol az urbanizált népesség elbukik és barbárok veszik át a helyét.

Hogy a ma is mert világ, annak bioszférájával együtt eltűnik, na affelől nincs kétségem.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Én nem féltem a vidéki népességet. Erős a gyanúm, hogy a globális város olyan környezet lesz, ahol újra kialakul a vidék-város ellentét a fejlettségi, szociális törésvonalak mentén. Mi több, lesz olyan korszaka is az új civilizációk keretei között, amikor városi mentalitású népesség nem is nagyon fog élni ebben a mi fogalmunkkal urbánus környezetben. A föld helyét átveszi a termelőhely, annak birtoka, legyen háztáji, kollektív, vagy feudális tulajdon kitermel egy paraszti mentalitású proletariátust is ott, ahol az urbanizált népesség elbukik és barbárok veszik át a helyét.

Hogy a ma is mert világ, annak bioszférájával együtt eltűnik, na affelől nincs kétségem.

Én azt hittem ilyen lesz.

latest
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Na tessék elvtársak az oroszok ki fognak halni muszlimok lesznek stb
http://hvg.hu/ingatlan/20161112_Putyin_bedobta_magat_az_oroszok_pedig_lelkesen_kovetik

Oroszok még most indítanak csak lakás fejlesztés és jelzálog hitelezést ami ott alacsony szinten volt. Ezzel próbálnak vergődésből ki jönni mi? Lehet így is gondolni. De ők nem hülyék ha kell olajból műtrágyát csinálnak és érintetlen hatalmas földterületeket kezdenek el művelni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igen, tudom. De a sci-fik nem számolnak a valósággal, ezért tudnak csillogó-villogó megavárosokat renderelni ott, ahol a valóságban a nyomorból és sötétségből kinövő tornyok tetejét érné csak a fény. Egyébként meg itt egy jó példa KÍnából a vidék átalakulására egy urbanizált vidékké. Hogy tűnik el a termőföld a falusi magasházak között. Merthogy itt ebben parasztok élnek és ez nem valami rendkívüli koncentráció, hanem a keleti part alföldi területein több Magyarországnyi területet borít ez az összefüggő falu, ami a jövő átmeneti vidékét mutatja a termőföld teljes eltűnése előtti utolsó fázisból:
hzc2.jpg

hzc3.jpg

hzc4.jpg


Ezt tényleg úgy képzeld el, hogy mondjuk elindulnál Budapestről és ez lenne folyamatosan Mátészalkáig, majd ha átkelsz a Kárpátokon, akkor utánna még Ukrajna teljes területe is ilyen lenne. Folyamatosan.

Egy teljesen új világ születik a szemünk előtt és a régi fogalmainkat ("vidék", "város", "mező", stb.) egyre kevésbé tudjuk használni az új keretek között.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Katonai szempontból e kínai "vidékről" a normandiai sövényzóna (bocage) jut eszembe a partraszállás zónája mögött. Iszonyú lehet itt harcolni. Ráadásul a Bocage-vidéknek vége volt, az egy sáv volt, míg ez folyamatos, ezen egy vékony sávot megtisztítva áttörni se lehet a nehézgyalogsággal! Az urbanizáció léptéke teljesen új katonaföldrajzi szituációt teremt. Én úgy gondolom amúgy, hogy a jövő városi harcászatának a nuklerális, a biológiai fegyverek és a harci gázok lesznek az alapeszközei. Az utóbbit az első világháború intenzitásához képest nagyságrenddel brutálisabban fogják alkalmazni, monthatni az alapfegyver lesz. Máshogy nem látok lehetőséget a megacity-k elfoglalására, vagy egy ilyen "vidéken" való áttörésre.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egy teljesen új világ születik a szemünk előtt és a régi fogalmainkat ("vidék", "város", "mező", stb.) egyre kevésbé tudjuk használni az új keretek között.
Egy ilyen helyen az infrastruktura kiepitese es fenntartasa sokkal tobb penzbe kerulhet, mint a centralizalt telepuleseknel. Az allattartas sem megoldhato. A kis monokulturas parcellak sem latnak el egyenkent egy-egy csaladot. Az emberek jelenlete is tul nagy teruleten zavarja a termeszetet. stb, stb. Elsore jo otletnek tunik, de jobban belegondolva... Ez nem eleg jo. A partbizottsag egyik meddo probalkozasa lehet. (Korabban sose hallottam errol.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy ilyen helyen az infrastruktura kiepitese es fenntartasa sokkal tobb penzbe kerulhet, mint a centralizalt telepuleseknel. Az allattartas sem megoldhato. A kis monokulturas parcellak sem latnak el egyenkent egy-egy csaladot. Az emberek jelenlete is tul nagy teruleten zavarja a termeszetet. stb, stb. Elsore jo otletnek tunik, de jobban belegondolva... Ez nem eleg jo. A partbizottsag egyik meddo probalkozasa lehet. (Korabban sose hallottam errol.)

Ez a természetes fejlődés, nézd meg a Google Earthön Hangcsou, Shanghaj környékén magyarországnyi területek ilyenek a kínai vidéken! A parasztok többek között azért is terjeszkednek fölfelé a lakó és háziipari igényeiket kielégítendő tér megteremtése során, hogy kis földjeik alapterületét már ne csökkentsék tovább. Ez a kínai vidéki valóság a legfejlettebb területeken.