Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Igy van, pont ezért írtam én is. Simán elhiszem, hogy egy angolul esetleg flottul beszélő, magát görögnek kiadó megnyerő pali egy elegáns ruhában fel tud vinni nálunk 10 ből 8 nőt első randi után a lakására...

Jaja, siman.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
El tudom képzelni a jelenetet:
Eddig egyetlen nemi eroszakos esettel talalkoztam. (Korabban meg is irtam itt.) Ott a helyzet pontosan ugyanez volt.
Csak akkor durvult be az elkoveto amikor mar kettesben maradt a lannyal. Szerencsere sikerult elmenekulnie, de amikor ratalaltam akkor mar egyetlen ruhadarab sem volt akkor rajta... Gyorsan tortentek a dolgok.
A tortenet elejeben semmi extra. Egy szep es naiv magyar egyetemista lany italozott a barataival egy szorakozohelyen es osszeismerkedett egy sraccal. A fiu az orvosin tanult. Az arab apukaja is itt orvos eleg regota. Draga ing, csilligo karora, jol fesult, borotvalt arcu stb., stb. Ki a fene gondolna azt, hogy egy allat lesz, ha kettesben marad egy lannyal egy szobaban?
Sok arabban eltem egy kollegiumben. Hosszu evekbe telt mire megtanultam, hogy 10-bol 7-8 bizony eleg nagy barom. (Es ez egy elit egyetemen volt!) Az elmult 2 evben talan sokan rajottek ugyanerre, de ezek szerint nem mindenki.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 723
4 128
113
Sok arabban eltem egy kollegiumben. Hosszu evekbe telt mire megtanultam, hogy 10-bol 7-8 bizony eleg nagy barom.
Ennyi idő kellett, hogy rájöjj? :eek: Megkérdeztél volna, oszt megmondom :D

Lehet hörögni, hogy rasszizmus, meg mittudoméjn, de az arab, néger, indiai, paki, cigány, zsiráf, az jellemzően cinkes népség és rohadtul vigyázni kell velük.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ennyi idő kellett, hogy rájöjj? :eek: Megkérdeztél volna, oszt megmondom :D

Lehet hörögni, hogy rasszizmus, meg mittudoméjn, de az arab, néger, indiai, paki, cigány, zsiráf, az jellemzően cinkes népség és rohadtul vigyázni kell velük.
Az én tapasztalatom 31/29 és fél.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hirek24.com/bejegyzes/a-tulhajszolt-japan-dolgozok-barhol-el-tudnak-aludni

"A túlhajszolt dolgozók legtöbbször szívinfarktusban vagy agyvérzésben halnak meg"

:(

Én heti 48 órát dolgozok szintén japán cégnél ,Lehet sok pénz ha szexuális életük nulla és minhdenc idejét a munkába öli.

Engem átvett a cég és kifizettek a 20 nap szabadságbóll 14 napot mjad vigyorogtam JJÉÉÉ tehát 2016 -ban 6 nap szabadsággal voltam el és heti 48 órát dolgoztam + néha kötelező 12 órázás


A japánokat meg a németeket úgy el kellet volna pusztítani hogy csak a történelem könyvben léteznének:mad::mad:

Africa meg a nagy babagyártó cég akkora baba gyártók hogy már exportra is küldenek belőlük pedig azt kéne leatomozni:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
http://www.hirek24.com/bejegyzes/a-tulhajszolt-japan-dolgozok-barhol-el-tudnak-aludni

"A túlhajszolt dolgozók legtöbbször szívinfarktusban vagy agyvérzésben halnak meg"

:(

Én heti 48 órát dolgozok szintén japán cégnél ,Lehet sok pénz ha szexuális életük nulla és minhdenc idejét a munkába öli.

Engem átvett a cég és kifizettek a 20 nap szabadságbóll 14 napot mjad vigyorogtam JJÉÉÉ tehát 2016 -ban 6 nap szabadsággal voltam el és heti 48 órát dolgoztam + néha kötelező 12 órázás


A japánokat meg a németeket úgy el kellet volna pusztítani hogy csak a történelem könyvben léteznének:mad::mad:

Africa meg a nagy babagyártó cég akkora baba gyártók hogy már exportra is küldenek belőlük pedig azt kéne leatomozni:mad:
Itt nem a cég(vezetés) a hibás, hanem a kormány amelyik ezt megengedi. Németországban a 8 óra az 8 óra, az alatt dolgozik, utána a főnöke fel sem hívhatja. Hanem úgy megb*sszák a céget, hogy abból koldul. De amelyik országokban megengedik az alkalmazottak kifacsarását ott megteszik, ugyanúgy, mint ahol megengedik a környezetszennyező termelést, ott nem fognak német / japán standardok szerint környzetet kímélni, mert az drágább. Japán cég ide vagy oda, ha rendesen rászállna a munkaűgy, 10 évre visszamenőleg a heti +8 órát minden alkalmazottnál felszámolnák, az egyéb túlórákat ha néha 12 óráztok, az emiatti bűntetést mert ezt nem szabad, a be nem fizetett adókat és járulékokat ezek után, az egészre a kamatot jó vastagon, akkor legközelebb biztos nem csinálnák meg, mert minimum évi profitjuk rámenne a bűntetésre. Persze lehet ha a cég elhagyná az országot válaszul, de a többinek is figyelmeztetés lenne. Amíg a kormány nem áll a sarkára és az alkalmazottak érdekeit nem védi addig ez lesz. De nem csak nálatok van ez, én is ebben a világban élek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Maskepp megfogalmazva: az eredeti tanulmany nelkul ez egy orbitalis csusztatasnak tunik kuruc modra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Pedig nem olyan bonyolult. Van egy embertömeg 100-as átlagos IQ-val amibe ha beszivárog egyre több olyan akinek az IQ-ja csak átlagosan 80 és az oktatásban nem is akar részt venni, ellenben gyorsan szaporodik, akkor a két tömeg átlagos inteligenciaszintje 100 alá kell csökkenjen, és minden új jövevénnyel a butább csoportból egyre jobban csökkenni fog 80 irányába.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Az IQ az egy relatív érték, mert a népesség átlaga mindig 100. Ha hülyül a lakosság akkor is 100 marad az átlag. A különbség akkor látszana ha a pontszámokat vetnék össze a régi és az új kitöltők esetén.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Akkor újra kell csinálni a teszteket, mert ha egy rakás butább ember jön be az lenyomja az átlagot. Tehát vagy 100 alá esik az átlag, vagy a standardokat kell lennebb vinni, hogy 100 maradjon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Maskepp megfogalmazva: az eredeti tanulmany nelkul ez egy orbitalis csusztatasnak tunik kuruc modra.
Ha 2 ev alatt Europaba koltozne 3-4 millio tajvani, kinai es japan migrans (Trump dolgozik rajta:rolleyes:) akkor az egy nagyon picit felfele rantana az europai atlagot. Pedig alig 4-5 pontal intelligensebben csak nalunk, de teljesen termeszetesen lenne, hogy elfogadnank ezt az infot, akar a kurucinfotol is.
Ha ugyanez a sztori, csak elmaradott muzulmanokra csereljuk a migransokat, akiknel meg nagyobb is az iq pontjaink kozotti kulonbseg, akkor arrol nem beszelhet senki. Ha pedig a kuruc lekozli akkor azonnal lehurrogjak oket. "Azert mondjak mert rasszistak" blabla... Pedig igazuk van.
Osszeuropai szinten ez 1 ponton beluli csokkenest jelenthet. Vagy jelentkezik a felmeresekben vagy nem. De ha kulon vizsgalnank nemetorszagot, ahol a migransok koncentralodnak akkor mar eleg valoszinu, hogy 1 folotti lenne a csokkenes, vagyis mindenkepp latszodna a szamokon is.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Az IQ az egy relatív érték, mert a népesség átlaga mindig 100. Ha hülyül a lakosság akkor is 100 marad az átlag. A különbség akkor látszana ha a pontszámokat vetnék össze a régi és az új kitöltők esetén.

Pontosan.
Adott populacioban vizsgaljak az intelligenciat (pl. orszag alapon), de fel lehet venni egy szabolcsi ciganysort es a Muegyetem diakjait is egy-egy vizsgalt csoportnak es minket esetben 100 lesz az atlag, csak mas tudasszintet kepvisel a 100 abszolut ertekben.

Azert dolgoznak/dolgoztak pl. a kulturafuggetlen teszteken, hogy kulonbozo kulturak/populaciok tudasszintje is osszehasonlithato legyen. Az mas kerdes, hogy igazan senki nem fogadja el ezeket a teszteket kulturafuggetlennek, mert oke, hogy mintakat kell felismerni (pattern recognition), de akkor sem ugyanakkora esellyel indul egy europai fiatal meg egy busman. Mikozben a busman a sajat mintakeresesi metodusaival eletben marad ott, ahol az europai nem.

Legjobb tudasom szerint a kulturafuggetlen teszteket egyebkent szokas korrigalni a Flynn-effektnek megfeleloen.

Viszont nem is itt buzlik a dolog:

1. Milyen metodus alapjan dontik el, hogy okosabbak voltak 200 eve az emberek? Semmilyen most hasznalt teszt, alkalmazott matematikai/pszichologiai hatter nem letezett akkor.

2. Az intelligencia adott populacioban haranggorbevel leirhato. Nem kell ahhoz kulso hatas (azaz migransok), hogy az abszolut ertelemben vett intelligencia csokkenjen, ha a kevesbe intelligensek fertilisebbek. Ehhez eleg az, hogy a mernok 1 gyereket vallaljon, Lakatos Romeo meg negyet.
Nyilvan ilyen ertelemben van hatasa a migracionak (ezzel a reszevel egyetertek), de nem lehet kizarolag a migracio szamlajara irni a dolgot (csusztatas).

3. Korabban mar volt szo rola, hogy az intelligencia harom faktor kozos eredmenye. Genetika, taplalkozas, kornyezet (oktatas). Igencsak meglepodnek, ha a viktorianus atlagember jobb taplalkozast/kornyezetet (oktatast) kapott volna a genetikai oroksege kiteljesitesehez.

4. Az intelligencia (IQ) nem lotto otos onmagaban. A kelet-azsiaiak abszolut pontszama durvan 3 ponttal magasabb az europaiaknal (ott is nagy am a szoras), viszont gyakorlatilag "masolo" kulturak, mert az IQ nem azonos a kreativitassal/kreativ intelligenciaval.
3 pont az a lo...asz kategoriaja, szinte semmit jelent, nagyobb kulonbseget jelent, hogy reggel vagy este toltod ki a tesztet.

5. Egy populacio intelligenciaja onmagaban nem teszi versenykepesse az adott tarsadalmat; a tudomanyt/technologiat ugyanis nem a populacio erositi, hanem az az ezrelekben merheto reteg, amelyik durvan okosabb/kreativabb az atlagnal.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and fip7