Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha 2 ev alatt Europaba koltozne 3-4 millio tajvani, kinai es japan migrans (Trump dolgozik rajta:rolleyes:) akkor az egy nagyon picit felfele rantana az europai atlagot. Pedig alig 4-5 pontal intelligensebben csak nalunk, de teljesen termeszetesen lenne, hogy elfogadnank ezt az infot, akar a kurucinfotol is.
Ha ugyanez a sztori, csak elmaradott muzulmanokra csereljuk a migransokat, akiknel meg nagyobb is az iq pontjaink kozotti kulonbseg, akkor arrol nem beszelhet senki. Ha pedig a kuruc lekozli akkor azonnal lehurrogjak oket. "Azert mondjak mert rasszistak" blabla... Pedig igazuk van.
Osszeuropai szinten ez 1 ponton beluli csokkenest jelenthet. Vagy jelentkezik a felmeresekben vagy nem. De ha kulon vizsgalnank nemetorszagot, ahol a migransok koncentralodnak akkor mar eleg valoszinu, hogy 1 folotti lenne a csokkenes, vagyis mindenkepp latszodna a szamokon is.
Amerikában azon agyalnak ezerrel, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy a faji semlegesség látszata is megmaradjon, és mésge csak sárga diákokkal legyenek tele az egyetemek. Valamelyik nagy egyetem (talán a Columbia) fel is adta a faji semlegességet. A megfelelőnek vélt arányt a felvételik ellenére is előállítják.
Kihagytad a számításból a szaporodást. A mai egy pont, száz év alatt már negyven lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Pontosan.
.

5. Egy populacio intelligenciaja onmagaban nem teszi versenykepesse az adott tarsadalmat; a tudomanyt/technologiat ugyanis nem a populacio erositi, hanem az az ezrelekben merheto reteg, amelyik durvan okosabb/kreativabb az atlagnal.
És itt kell visszakanyarodni az eredeti felvetésemhez. Az általam is fölöslegesnek tartott kékvizi flotta, és a Tu-160asok összes költségét szét kéne csapni azon nagyon okos nők között, akik hajlandóak öt gyereket szülni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 638
1 411
113
Amerikában azon agyalnak ezerrel, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy a faji semlegesség látszata is megmaradjon, és mésge csak sárga diákokkal legyenek tele az egyetemek. Valamelyik nagy egyetem (talán a Columbia) fel is adta a faji semlegességet. A megfelelőnek vélt arányt a felvételik ellenére is előállítják.
Kihagytad a számításból a szaporodást. A mai egy pont, száz év alatt már negyven lessz.

Ha jol emlekszem, ehhez meg en tettem be a forrasokat korabban. Nagyon durva azsiai "uralom" van sok egyetemen (korabban zsido volt). Az mindig szar ugy, ha faji kvotak vannak (erre remek pelda Del-Afrika); az egyetemre menjenek a legjobbak, arra valo az egyetem, nem gender/rassz alapon politizalni.
En pont leszarom, hogy feher, azsiai vagy fekete teszi elhetobbe az eletemet.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 638
1 411
113
És itt kell visszakanyarodni az eredeti felvetésemhez. Az általam is fölöslegesnek tartott kékvizi flotta, és a Tu-160asok összes költségét szét kéne csapni azon nagyon okos nők között, akik hajlandóak öt gyereket szülni.

Ha bolcsen gondolkodnanak, akkor az alapjaitol kezdenek kezelni a problemakat (es ez nemcsak az oroszokra igaz, viszont naluk es Kinaban keresztulvihetoek olyan reform-folyamatok, amelyekre a Nyugat nem kepes).

Egyreszt lehetne azt csinalni, amit mondasz, de emellett lehetne nagyobb egyszeri penzjutalommal motivalni azokat, akik ellenkezo hatassal birnak es a muvi meddove tetelt valasztjak (hosszu tavon sokkal kevesebbe kerul).
Emellett irgalmatlanul felhuzni az oktatast, tehetseggondozast; komoly osztondijrendszerek, stb.

Viszont a szomoru az, hogy emlekeim szerint az oroszoknal is gond az agyelszivas.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
En pont leszarom, hogy feher, azsiai vagy fekete teszi elhetobbe az eletemet.
Azt azért meg tudod tippelni, hogy nagy valószínűséggel melyik fogja élhetőbbé és melyik élhetetlenebbé tenni az életedet. A kvótákra visszatérve, anno az egyetemen voltak cigányoknak fenntartott helyek, ösztöndíj nem tudom volt-e de ingyenes hely volt csak azért mert cigány. És ha jelentkezett ezzel meg is kaphatta. Na hány cigót láttam az egyetemen? Vagy hármat, amikor az egyetem előtti szökőkútban nyáron fürödtek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 638
1 411
113
Azt azért meg tudod tippelni, hogy nagy valószínűséggel melyik fogja élhetőbbé és melyik élhetetlenebbé tenni az életedet. A kvótákra visszatérve, anno az egyetemen voltak cigányoknak fenntartott helyek, ösztöndíj nem tudom volt-e de ingyenes hely volt csak azért mert cigány. És ha jelentkezett ezzel meg is kaphatta. Na hány cigót láttam az egyetemen? Vagy hármat, amikor az egyetem előtti szökőkútban nyáron fürödtek.

Igen, a statisztika itt egyertelmuen mukodik, sajnos. Viszont ugye arra probaltam utalni, hogy le kell szarni a kvotakat meg a kvotak mellett kardoskodokat; az egyetemre tehetseges, elhivatott emberek menjenek.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 547
8 974
113
Én heti 48 órát dolgozok szintén japán cégnél

A japánokat meg a németeket úgy el kellet volna pusztítani hogy csak a történelem könyvben léteznének:mad::mad:

Africa meg a nagy babagyártó cég akkora baba gyártók hogy már exportra is küldenek belőlük pedig azt kéne leatomozni:mad:

Látszik, hogy japánoknál dolgozol. Az idegen népekhez való hozzáállás és a népek közötti etnikai és kultúrális problémák tradicionális japán megoldásait már átvetted :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Igen, a statisztika itt egyertelmuen mukodik, sajnos. Viszont ugye arra probaltam utalni, hogy le kell szarni a kvotakat meg a kvotak mellett kardoskodokat; az egyetemre tehetseges, elhivatott emberek menjenek.
A saját hazájában mindenki kapjon csak előnyt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 569
56 107
113
Annyit még hozzá tennék a témához, hogy az IQ teszt már önmagában azzal is torzít, hogy ki tölti ki. Szerintem országokon belül csak bizonyos társadalmi rétegekbe tartozó emberek töltik ki a teszteket általában.
Meg vagyok arról győződve, hogyha valamilyen módon kitöltetnénk hazánkban kb. 1 millió emberrel egy ilyen tesztet, reprezentatív módon, akkor az az eddigi 100-s IQ érték eléggé meredeken lezuhanna a pontszámok szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 638
1 411
113
Annyit még hozzá tennék a témához, hogy az IQ teszt már önmagában azzal is torzít, hogy ki tölti ki. Szerintem országokon belül csak bizonyos társadalmi rétegekbe tartozó emberek töltik ki a teszteket általában.
Meg vagyok arról győződve, hogyha valamilyen módon kitöltetnénk hazánkban kb. 1 millió emberrel egy ilyen tesztet, reprezentatív módon, akkor az az eddigi 100-s IQ érték eléggé meredeken lezuhanna a pontszámok szerint.

Sorozaskor volt IQ teszt emlekeim szerint, az ilyen szempontbol reprezentativ volt a ferfi lakossagra nezve, bar fogalmam nincs, mennyire elerhetoek ezek az adatok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
En pont leszarom, hogy feher, azsiai vagy fekete teszi elhetobbe az eletemet.
USA-ba pont az a bajuk a kínai diákokkal, hogy suli után viszik a tudást kínába és nem az USA-ba használják föl. Nálunk is ez a balhé tárgya az orvosival. A mi pénzünkön kitanulják (most nem emlékszem, de sokmilliós nagyságrend az államnak mire egy tanulo orvosi diplomát kap) és ahelyett hogy ezzel magyarokat gyógyítana, kimegy az országból.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Sorozaskor volt IQ teszt emlekeim szerint, az ilyen szempontbol reprezentativ volt a ferfi lakossagra nezve, bar fogalmam nincs, mennyire elerhetoek ezek az adatok.
Az nem rendes IQ teszt volt, hanem úgynevezett csoportos IQ teszt. Másabb jellegű és a pontszámozás is más volt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 638
1 411
113
USA-ba pont az a bajuk a kínai diákokkal, hogy suli után viszik a tudást kínába és nem az USA-ba használják föl. Nálunk is ez a balhé tárgya az orvosival. A mi pénzünkön kitanulják (most nem emlékszem, de sokmilliós nagyságrend az államnak mire egy tanulo orvosi diplomát kap) és ahelyett hogy ezzel magyarokat gyógyítana, kimegy az országból.

En a helyi allampolgarokra gondoltam; az valoban problema, amit irsz (bar en a fizetos kepzest is annak tartom).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
tumblr_ojkf0tAqp91rnng97o1_540.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja
Status
Not open for further replies.