Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Zse-ni-á-lis.
Szerinted mi lesz ennek a vége? Biztos elgondolkoztál már rajta, hogy mi lesz így a társadalommal egy-két évtized múlva.

Semmi extra kovetkezmenyre nem szamitok; egy-egy generacio sosem homogen massza, objektiven nezve mindegyikben keves az ertekes ember, viszont mindig van ertekes ember. (Azt se felejtsuk el, hogy az uj generaciokat mindig divat szidni).
Maga az emberanyag kvazi ugyanaz; a tarsadalmi idomitas felulirhato, helyzettol fuggo gyorsasaggal. Leng az inga, barmi lehet.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 621
9 158
113
Nálunk is ez a balhé tárgya az orvosival. A mi pénzünkön kitanulják (most nem emlékszem, de sokmilliós nagyságrend az államnak mire egy tanulo orvosi diplomát kap) és ahelyett hogy ezzel magyarokat gyógyítana, kimegy az országból.

Hát jah. Mondjuk sokat segítene, ha a társadalom és az állam nem sz*rna az orvosokra ha fizetésről vagy munkafeltételekről van szó...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Hát jah. Mondjuk sokat segítene, ha a társadalom és az állam nem sz*rna az orvosokra ha fizetésről vagy munkafeltételekről van szó...
Az orvosok egyáltalán nem keresnek rosszul a magyar lehetőségekhez képest. Nem őket sajnálom, hanem az ápolókat, nővéreket, betegszállítókat. Az orvosok egy dolgot tudnak sokkal jobban, sírni, és követelőzni. Elnézést ha valakit megbántottam, és ez nem az Ő inge, de eddigi tapasztalataim velem ezt mondatják. Be kell menni egy kórházba, és körbenézni hogy bent - előtte a céges helyeken, milyen autókból szállnak ki a doktor urak/hölgyek, no meg a családomban van olyan, aki osztályos nővérként dolgozott 2 évtizedet...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 809
56 353
113
Ez a "kòrhàz orvosi parkolòjàban nèzd meg a kocsikat" nekem is feltünt és nem most, hanem màr 1995 tàjàn pl. a pesti Ròkuskòrhàzban. Csak ùgy néztem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ez a "kòrhàz orvosi parkolòjàban nèzd meg a kocsikat" nekem is feltünt és nem most, hanem màr 1995 tàjàn pl. a pesti Ròkuskòrhàzban. Csak ùgy néztem...
Bizony.

Ez bármelyik random budapesti kórháznál működik egyébként, azóta is... NEM a betegápolók - nővérek járnak általában SEC mercivel, sem Lexus-al, azt azért jobb ha mindenki tudja... Mindezek mellett, láthatjuk, hogy a magyar realitás az inkább az, hogy egy diplomás keres nettó 250.000 ft környékén. Úgy, hogy ott zsebbe már nem kap többet, nincs hálapénz, nincs boríték - ajándékkosár.

Ehhez képest, én azt gondolom, bár valóban tiszteletre méltó, és minden megbecsülést megérdemlő HIVATÁS(-nak kéne lenni) a gyógyítás, azért nálunk mára kicsit elrugaszkodott az a követelőzés, meg az angol - német viszonyokon rugózó hozzáállás, amit menetrend szerint lenyomnak az Orvosi lobby-k...
Amin még igazítani kéne, de nagyon, az valóban az, hogy pl. össze nem mérhető egy altató orvos, és egy fogorvos - nőgyógyász a keresetben, pont a csúszó miatt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 809
56 353
113
A korrupciòròl a magyar orvosi tàrsadalomban ( vulgo hàlapénz) nem is beszélnék. Elvégre az is csak halapénz, ha fizetek a rendörnek, hogy nézze el a gyorshajtàst, vagy a tisztviselönek, hogy kicsit siettesse az épitkezési engedélyemet stb. Hogy az nem hàlapenz, hanem korrupciò ? Mièrt ez a kétféle mèrce? Elvegre a rendör és a tisztviselö is keveset keres. De ök legalàbb nem tartanak igényt arra, hogy a tàrsadalom külön becsülje meg öket....
Nem az egyes orvosok ellen beszélek, hanem a kialakult rendszer ellen. És ez ellen csak kevés orvos làzad fel, azok is eredménytelenül. Az orvosi kamara meg egyàltalàn nem, ami a legnagyobb baj, szerintem.
A multkor ellenörzött a rendör, beszélgettunk, aztàn az lett a vége, hogy " nem tudok-e valamilyen munkàt külföldön?".
Ha olyan rosszul keresnek az orvosok, akkor mièrt van akkora tùljelentkezés a szakra az egyetemeken? Kizàròlag filantropikus hajlambòl? Ha nem lenne jelentkezö az orvosira, màr régen megemelték volna bèreket.
Szerintem a hàlapénz erkölcsileg szétzüllesztette a magyar orvosi tàrsadalmat màr régen. Ràadàsul a hàlapénz elosztàsa is külön problémàkat teremt. Vezetö beosztàsù orvosok hülyere keresik magukat, a beosztott orvosokat meg praktikusan rabszolgasorsban tartjàk.
Ez is olyan, mint a honvèdség. Mielött több penzt adnànak a rendszerbe, àt kellene azt alakitani, hogy ez a pénz elèrje a megcélzott hatást.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
Az orvos nem az állami fizetéséből jár olyan autókkal (legalábbis nálunk) hanem a munkája mellett fenntart még egy magánrendelőt is. Ez alól kivételek akiknek több hálapénz csorog vagy magánklinikán dolgoznak, mert azok már nem kell magánrendelőzzenek. Az ápolók helyzete viszont tényleg katasztrófális, több évtized után rájött erre a kormány is (gondolom miután ezrével leléptek) és úgy hallom most elég szépet emeltek a fizetéseiken.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
A korrupciòròl a magyar orvosi tàrsadalomban ( vulgo hàlapénz) nem is beszélnék. Elvégre az is csak halapénz, ha fizetek a rendörnek, hogy nézze el a gyorshajtàst, vagy a tisztviselönek, hogy kicsit siettesse az épitkezési engedélyemet stb. Hogy az nem hàlapenz, hanem korrupciò ? Mièrt ez a kétféle mèrce? Elvegre a rendör és a tisztviselö is keveset keres. De ök legalàbb nem tartanak igényt arra, hogy a tàrsadalom külön becsülje meg öket....
Nem az egyes orvosok ellen beszélek, hanem a kialakult rendszer ellen. És ez ellen csak kevés orvos làzad fel, azok is eredménytelenül. Az orvosi kamara meg egyàltalàn nem, ami a legnagyobb baj, szerintem.
A multkor ellenörzött a rendör, beszélgettunk, aztàn az lett a vége, hogy " nem tudok-e valamilyen munkàt külföldön?".
Ha olyan rosszul keresnek az orvosok, akkor mièrt van akkora tùljelentkezés a szakra az egyetemeken? Kizàròlag filantropikus hajlambòl? Ha nem lenne jelentkezö az orvosira, màr régen megemelték volna bèreket.
Szerintem a hàlapénz erkölcsileg szétzüllesztette a magyar orvosi tàrsadalmat màr régen. Ràadàsul a hàlapénz elosztàsa is külön problémàkat teremt. Vezetö beosztàsù orvosok hülyere keresik magukat, a beosztott orvosokat meg praktikusan rabszolgasorsban tartjàk.
Ez is olyan, mint a honvèdség. Mielött több penzt adnànak a rendszerbe, àt kellene azt alakitani, hogy ez a pénz elèrje a megcélzott hatást.
Így van. Az Orvosok, főleg a fiatal és még a ranglétra alján lévők sem éhbérért dolgoznak, DE őket hatalmas terhelésnek teszik ki, cserébe a régi csocseszek félrelökdösik a húsosfazéktól. A hálapénz rendszer szerintem is morálisan fertő, tarthatatlan, én ugyan úgy büntetném, ahogy a rendőrt - hivatalnokot ha korrupción érik. Mert nagyon jól rámutattál, UGYAN az a kettő! Az orvosnak KUTYA kötelessége lenne már csak az esküje révén is, minden elesett és beteg embert alapból a legjobb tudása - szándéka szerint meggyógyítani! Ha pénzért külön figyelmet - szakértelmet lehet nála venni, akkor börtönben a helye, csak úgy mint a pénzért más irányba néző rendőrnek, vagy gyorsabb ügymenetet intéző hivatalnoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
A korrupciòròl a magyar orvosi tàrsadalomban ( vulgo hàlapénz) nem is beszélnék. Elvégre az is csak halapénz, ha fizetek a rendörnek, hogy nézze el a gyorshajtàst, vagy a tisztviselönek, hogy kicsit siettesse az épitkezési engedélyemet stb. Hogy az nem hàlapenz, hanem korrupciò ? Mièrt ez a kétféle mèrce? Elvegre a rendör és a tisztviselö is keveset keres. De ök legalàbb nem tartanak igényt arra, hogy a tàrsadalom külön becsülje meg öket....
Nem az egyes orvosok ellen beszélek, hanem a kialakult rendszer ellen. És ez ellen csak kevés orvos làzad fel, azok is eredménytelenül. Az orvosi kamara meg egyàltalàn nem, ami a legnagyobb baj, szerintem.
A multkor ellenörzött a rendör, beszélgettunk, aztàn az lett a vége, hogy " nem tudok-e valamilyen munkàt külföldön?".
Ha olyan rosszul keresnek az orvosok, akkor mièrt van akkora tùljelentkezés a szakra az egyetemeken? Kizàròlag filantropikus hajlambòl? Ha nem lenne jelentkezö az orvosira, màr régen megemelték volna bèreket.
Szerintem a hàlapénz erkölcsileg szétzüllesztette a magyar orvosi tàrsadalmat màr régen. Ràadàsul a hàlapénz elosztàsa is külön problémàkat teremt. Vezetö beosztàsù orvosok hülyere keresik magukat, a beosztott orvosokat meg praktikusan rabszolgasorsban tartjàk.
Ez is olyan, mint a honvèdség. Mielött több penzt adnànak a rendszerbe, àt kellene azt alakitani, hogy ez a pénz elèrje a megcélzott hatást.
Magyarországon mennyit keres egy rendőr? Mert ahogy látom és hallom, nálunk kurvajól keresnek. Persze nem az aki épp rendőr lett, de pár év régiséggel irigylsre méltó fizetéseket kapnak, ami mellé jön a nagy korai nyugdíj.
Az orvosin meg azért van túljelentkezés, mert szép karrier, megbecsült ember vagy orvosként, ha ügyes vagy jól keresel vele stb. De azt is meg kell nézni, hogy hányan vannak ebből másod- és harmadéves orvosisok az egyetemen. Baráti körből van aki ezt végigjárta, az első év egy daráló a szó szoros értelmében, hogy aki nem bírja az essen ki és ne harmadéven adja fel, és van akin már látszanak az őrület jelei. Hosszú és nehéz amíg orvos lesz valaki.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 809
56 353
113
Az orvos nem az állami fizetéséből jár olyan autókkal (legalábbis nálunk) hanem a munkája mellett fenntart még egy magánrendelőt is. Ez alól kivételek akiknek több hálapénz csorog vagy magánklinikán dolgoznak, mert azok már nem kell magánrendelőzzenek. Az ápolók helyzete viszont tényleg katasztrófális, több évtized után rájött erre a kormány is (gondolom miután ezrével leléptek) és úgy hallom most elég szépet emeltek a fizetéseiken.
Ezt tudom. De nézd ezt másképen: Dolgozol mint alkalmazott és amelett egy konkurens vàllalkozàst nyitsz? Ez is csak az orvosoknàl megy :)
Eltekintve attòl, hogy az alkalmazotti tevékenység és a privàt rendelés közt nàluk kicsit zavaros a hatàrvonal meghùzàsa.Pl. a privàt rendelöben fogad, aztàn a kòrhàzban soron kivül röntgeneztet meg...stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Az orvos nem az állami fizetéséből jár olyan autókkal (legalábbis nálunk) hanem a munkája mellett fenntart még egy magánrendelőt is. Ez alól kivételek akiknek több hálapénz csorog vagy magánklinikán dolgoznak, mert azok már nem kell magánrendelőzzenek. Az ápolók helyzete viszont tényleg katasztrófális, több évtized után rájött erre a kormány is (gondolom miután ezrével leléptek) és úgy hallom most elég szépet emeltek a fizetéseiken.
Magyarországon mennyit keres egy rendőr? Mert ahogy látom és hallom, nálunk kurvajól keresnek. Persze nem az aki épp rendőr lett, de pár év régiséggel irigylsre méltó fizetéseket kapnak, ami mellé jön a nagy korai nyugdíj.
Az orvosin meg azért van túljelentkezés, mert szép karrier, megbecsült ember vagy orvosként, ha ügyes vagy jól keresel vele stb. De azt is meg kell nézni, hogy hányan vannak ebből másod- és harmadéves orvosisok az egyetemen. Baráti körből van aki ezt végigjárta, az első év egy daráló a szó szoros értelmében, hogy aki nem bírja az essen ki és ne harmadéven adja fel, és van akin már látszanak az őrület jelei. Hosszú és nehéz amíg orvos lesz valaki.
Hahaha, a nagy korai nyugdíj a múlté... Mire az én korosztályom pl. oda kerül, lehet hogy nyugdíj sem lesz, most 60 nál tartunk épp, és ez is csak mint eddig mindig, inkább emelkedni fog, mint csökkenni. Egy rendőrtiszt kb. annyit keres nagyságrendileg ugyan úgy nyelvvizsgával, diplomával, mint egy orvos, a hálapénzei - magánpraxisa nélkül. A különbség jelenleg annyi, ha a rendőrt megfogják, hogy okoskodik, katonai bíróság, és a műanyag lakat is rárohad, az Orvos meg még ha kicsit szemtelen, direktben meg is mondja, hogy ennyi vagy annyi lesz, ha szeretnéd még mondjuk 2017-ben azt a műtétet, fogtömést, gyerekszülést gond nélkül...
Sokkal többet kell tanulni ahhoz hogy valaki orvos lehessen mint rendőrtiszt? Valószínű! Cserében viszont nem várják el tőled, hogy mindig mindenre az legyen a végszavad, hogy parancs értettem, hogy ne legyél borostás, hogy átmenj a fizikai felmérőkön, hogy ne legyen túlsúlyod, magas vérnyomásod, nem kell a határon migránsokat hajkurászni, vagy néha lehelyszínelni egy két meredek gyilkosság helyszínét, no meg azért arra is kisebb az esély, hogy lepukkantanak. Ez a tipikus valamit valamiért esete, tehát szerintem igenis jól van az, hogy az orvos nem keres lényegesen többet, mint egy rendőrtiszt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az elmút hétben pont sokat kórházaztam. Hát túl vannak fizetve.
Osztály este, nővérek telibeszarnak mindent. Beteg bácsi bent, 4 napig nem kapott gyógyszert. Leszarták mit szed vagy mit kellene.
Mentősök 4 nappal a műtét után fel-le lépcsőztették a 70 éves beteget, mert nem birták el a 80 kilóját. Konkrétan majdnem leejtették, olyan nyúlbélrákok.
Orvos....elérhetetlen. 2 mondatot akartunk neki mondani, hogy melyik kórházban van elintézve a rehab hely. A nővérek nem képesek átadni ennyit sem. Leszarják. Nincs egy felület ahol kommunikálhatnál az orvossal. Reggel ha szerencséd van az orvos szobája előtt lehet 2 perced, hogy elkapd, és boríték ellenében beszélhess vele. Csak másfél órát kell rá várni, hogy megfelelő időpillanatban elérd.

Ha én ilyen munkát végeznék, kib@sznának a munkahelyemről. Kommunista munkáért kommunista bért. Sorry.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 762
113
Ezt tudom. De nézd ezt másképen: Dolgozol mint alkalmazott és amelett egy konkurens vàllalkozàst nyitsz? Ez is csak az orvosoknàl megy :)
Eltekintve attòl, hogy az alkalmazotti tevékenység és a privàt rendelés közt nàluk kicsit zavaros a hatàrvonal meghùzàsa.Pl. a privàt rendelöben fogad, aztàn a kòrhàzban soron kivül röntgeneztet meg...stb.
Konkurens vállalkozás lenne ha nem lenne rá igény és kellene kapkodni a kliensekért, de elég sok beteg van, nem tudnak mindenkit megvizsgálni a kórházi rendelésen, emellett valamelyik osztályon is dolgozik. Ezzel kitelik a munkaideje, egyszerűen annyi fér bele. Magánrendelés alatt meg meg tud oldani kisebb problémákat, ha nagy a gond úgyis kórházban kötsz ki, de ha valami sürgős és nem akarsz tökölni a kórházban 40 másik beteg mellett akkor elméssz magánrendelőbe. Ha csinálja az állami részt is rendesen, nem kér hálapénzt a szolgáltatásaiért akkor nem látok abban kivetnivalót, hogy ha ezen kívül tud, akkor napi pár órát még magánrendeljen. Persze nálunk is volt rá példa, hogy az ismerős szeme szar volt amikor az orvos megvizsgálta és le kellett pecsételje a papírjait a sofőrvizsgához, de délutánra adott egy időpontot a magánrendelőjébe és ott b+ már megjavult a szeme.

Hahaha, a nagy korai nyugdíj a múlté... Mire az én korosztályom pl. oda kerül, lehet hogy nyugdíj sem lesz, most 60 nál tartunk épp, és ez is csak mint eddig mindig, inkább emelkedni fog, mint csökkenni. Egy rendőrtiszt kb. annyit keres nagyságrendileg ugyan úgy nyelvvizsgával, diplomával, mint egy orvos, a hálapénzei - magánpraxisa nélkül. A különbség jelenleg annyi, ha a rendőrt megfogják, hogy okoskodik, katonai bíróság, és a műanyag lakat is rárohad, az Orvos meg még ha kicsit szemtelen, direktben meg is mondja, hogy ennyi vagy annyi lesz, ha szeretnéd még mondjuk 2017-ben azt a műtétet, fogtömést, gyerekszülést gond nélkül...
Sokkal többet kell tanulni ahhoz hogy valaki orvos lehessen mint rendőrtiszt? Valószínű! Cserében viszont nem várják el tőled, hogy mindig mindenre az legyen a végszavad, hogy parancs értettem, hogy ne legyél borostás, hogy átmenj a fizikai felmérőkön, hogy ne legyen túlsúlyod, magas vérnyomásod, nem kell a határon migránsokat hajkurászni, vagy néha lehelyszínelni egy két meredek gyilkosság helyszínét, no meg azért arra is kisebb az esély, hogy lepukkantanak. Ez a tipikus valamit valamiért esete, tehát szerintem igenis jól van az, hogy az orvos nem keres lényegesen többet, mint egy rendőrtiszt.
Ha a rendőrt megfogják akkor tényleg megszopatják, de nem fogják meg. Nagyon nagyon ritka, ha nincs nálad ilyen esetekre előkészített bankjegy amire rá van írva, hogy kenőpénz (UV fényben látszó festékkel) vagy nem írtad le a sorozatszámait, akkor esélytelen. De az orvost is megszopatják, egyiknek az ügyét nagyon felfújták pár éve a szomszéd városban, mert hálapénzt fogadott el (nem tudom kérte vagy csak kapta) de valami röhelyes összegről volt szó, 1-200 lejről és úgy tudom azóta húzódik az ügye. Másik véglet (kb egy féléve-éve történt) amelyik műtét előtt megmondta, hogy ennyi zseton kell neki (nagy összeg volt) hanem nem műti vagy szarul fog sikerülni vagy ilyensmi, s ha nincs pénze akkor menjen hazza és adja el a házát. Az ilyent basszák is meg rendesen, nem sajnálom egy cseppet sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Konkurens vállalkozás lenne ha nem lenne rá igény és kellene kapkodni a kliensekért, de elég sok beteg van, nem tudnak mindenkit megvizsgálni a kórházi rendelésen, emellett valamelyik osztályon is dolgozik. Ezzel kitelik a munkaideje, egyszerűen annyi fér bele. Magánrendelés alatt meg meg tud oldani kisebb problémákat, ha nagy a gond úgyis kórházban kötsz ki, de ha valami sürgős és nem akarsz tökölni a kórházban 40 másik beteg mellett akkor elméssz magánrendelőbe. Ha csinálja az állami részt is rendesen, nem kér hálapénzt a szolgáltatásaiért akkor nem látok abban kivetnivalót, hogy ha ezen kívül tud, akkor napi pár órát még magánrendeljen. Persze nálunk is volt rá példa, hogy az ismerős szeme szar volt amikor az orvos megvizsgálta és le kellett pecsételje a papírjait a sofőrvizsgához, de délutánra adott egy időpontot a magánrendelőjébe és ott b+ már megjavult a szeme.


Ha a rendőrt megfogják akkor tényleg megszopatják, de nem fogják meg. Nagyon nagyon ritka, ha nincs nálad ilyen esetekre előkészített bankjegy amire rá van írva, hogy kenőpénz (UV fényben látszó festékkel) vagy nem írtad le a sorozatszámait, akkor esélytelen. De az orvost is megszopatják, egyiknek az ügyét nagyon felfújták pár éve a szomszéd városban, mert hálapénzt fogadott el (nem tudom kérte vagy csak kapta) de valami röhelyes összegről volt szó, 1-200 lejről és úgy tudom azóta húzódik az ügye. Másik véglet (kb egy féléve-éve történt) amelyik műtét előtt megmondta, hogy ennyi zseton kell neki (nagy összeg volt) hanem nem műti vagy szarul fog sikerülni vagy ilyensmi, s ha nincs pénze akkor menjen hazza és adja el a házát. Az ilyent basszák is meg rendesen, nem sajnálom egy cseppet sem.
Nem a brémet nem fogják meg... Pl. csak hogy egy kicsit is kiszivárgott szitukat mondjak, 2x is volt, hogy több tucat rendőr bukott meg a határon, egyszerre. A két ügy között volt kb. pár hónap csúszás ha jól emlékszem, és 20-30 embert érintett. Tömegesen buktak meg, és buknak is meg folyamatosan, 2-4 esével, nem csak a határon, közúti ellenőrzéseknél, és mindenhol máshol. Külön belső ellenőrzés van rájuk, akik fedetten tesznek mindenféle direkt megcsinált szabálytalanságok utána ajánlatot. VADÁSZNAK konkrétan a korrupt rendőrökre, irtják nagyon helyesen, tűzzel vassal, ahol érik. Szemben az Orvosok meg félsz nélkül sokszor még be is közlik, hogy akkor mi mennyi lesz, és ez olyan hallgatólagos társadalmi tűréshatáron elvan, évtizedek óta...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ja, annyit hozzátennék azért gyorsan, hogy én arról az országról beszélek, ahol forint alapú az elszámolás, nem arról, ahol lej, mert látom te azokat a viszonyokat írtad le, abban meg én nem vagyok érintett, de én a hazai viszonyokról beszéltem, már az elejétől fogva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Zsolti
A korrupcot nem kell osszemosni a paraszolvenciaval. Nem ugyanaz a ketto. Es igen, van valodi korrupcio is az egeszsegugyben.

Egyebkent meg szinte szorol-szora felmondjatok a Mit gondolnak a laikusok az egeszsegugyrol cimu fejezetet az orvosin tanitott mag.tudomanyi konyvekbol. Ha idezojelbe tennetek a fennt leirtakat akkor szociologiabol a kettes mar megvan. :)
Ha kesobb lesz idom akkor megprobalok reagalni ezekre a velemenyekre.