Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi

Nem akartam bele szólni a beszélgetésbe, és ne is vedd személyeskedésnek amit írok, de neked lövésed sincs arról, hogy mit jelent ma Magyarországon tőkésnek lenni....
Ilyen milliárdos összegekről hadoválsz, miközben a tőkések 99%-a maximum pár 10 millió forintnyi tőkével rendelkezik....
Ha nem is ismered testközelből a helyzetet, akkor legalább annak néz már utána, hogy a frissen alapított cégek hány %-a szűnik meg 1 illetve 2 éven belül....
A kockázat vállalás fogalmával sem vagy tisztában!
Rakd bele te egy cégbe a nehezen össze spórolt pénzedet, aztán lássuk milyen fejet vágsz akkor amikor nem fizetnek ki a megrendelők, de neked fizetni kellene az adót meg az alkalmazottakat! A NAV inkasszál, mert ő leszarja, aztán a semmiből fizesd ki az alkalmazottakat, akiknek nagyrészt családjuk van!
Tudod nem hatja meg őket az a "kifogás", hogy "majd 10 év alatt lezárul a per, és majd megkapjuk a pénzünket akkor", mert neki holnap is kell enni adnia a gyereknek!
És a tőkés sem sz@rja a pénzt, szóval végtelen mennyiségűt nem tud bele nyomni a cégbe, hogy az minden helyzetet átvészeljen!
Sok olyan embert ismerek akinek BT-je volt, és ilyen helyzetben mindenüket elvesztették, szó szerint az utcára kerültek!
Diverzifikálni meg az tud, aki nagy tétben játszik, csak ugye oda akárki nem juthat ám el, és ez sem garancia arra, hogy jól járj, mert könnyen előfordulhat az, hogy egyik cégből a másikba kell rakosgatnod a lóvét, hogy ne fogj padlót!
Az állami megrendeléseket sem azért szeretik a vállalkozók, mert lopni lehet, (minden hülye ezt hiszi) hanem azért, mert az állam 100%-ban kifizet! (már ha te vagy a fővállalkozó)
Mondom, lövésed sincs arról, hogy mivel jár ma tőkésnek lenni, meg arról, hogy valójában milyenek a tőke viszonyok és a kockázatok a való életben.
Addig meg amíg ezzel nem vagy tisztában , fölösleges róla okoskodni. Szerintem.....

Nem Magyarországról beszéltem, és nyilván "kistőkésnek" lenni is nehéz, mert a nagytőkések (és az állam is, amelyet a nagytőke mozgat) mindent megtesznek azért, hogy lerugdaljanak téged vissza a tőkésosztályból a munkásosztályba.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
haubagoi

Nem akartam bele szólni a beszélgetésbe, és ne is vedd személyeskedésnek amit írok, de neked lövésed sincs arról, hogy mit jelent ma Magyarországon tőkésnek lenni....
Ilyen milliárdos összegekről hadoválsz, miközben a tőkések 99%-a maximum pár 10 millió forintnyi tőkével rendelkezik....
Ha nem is ismered testközelből a helyzetet, akkor legalább annak néz már utána, hogy a frissen alapított cégek hány %-a szűnik meg 1 illetve 2 éven belül....
A kockázat vállalás fogalmával sem vagy tisztában!
Rakd bele te egy cégbe a nehezen össze spórolt pénzedet, aztán lássuk milyen fejet vágsz akkor amikor nem fizetnek ki a megrendelők, de neked fizetni kellene az adót meg az alkalmazottakat! A NAV inkasszál, mert ő leszarja, aztán a semmiből fizesd ki az alkalmazottakat, akiknek nagyrészt családjuk van!
Tudod nem hatja meg őket az a "kifogás", hogy "majd 10 év alatt lezárul a per, és majd megkapjuk a pénzünket akkor", mert neki holnap is kell enni adnia a gyereknek!
És a tőkés sem sz@rja a pénzt, szóval végtelen mennyiségűt nem tud bele nyomni a cégbe, hogy az minden helyzetet átvészeljen!
Sok olyan embert ismerek akinek BT-je volt, és ilyen helyzetben mindenüket elvesztették, szó szerint az utcára kerültek!
Diverzifikálni meg az tud, aki nagy tétben játszik, csak ugye oda akárki nem juthat ám el, és ez sem garancia arra, hogy jól járj, mert könnyen előfordulhat az, hogy egyik cégből a másikba kell rakosgatnod a lóvét, hogy ne fogj padlót!
Az állami megrendeléseket sem azért szeretik a vállalkozók, mert lopni lehet, (minden hülye ezt hiszi) hanem azért, mert az állam 100%-ban kifizet! (már ha te vagy a fővállalkozó)
Mondom, lövésed sincs arról, hogy mivel jár ma tőkésnek lenni, meg arról, hogy valójában milyenek a tőke viszonyok és a kockázatok a való életben.
Addig meg amíg ezzel nem vagy tisztában , fölösleges róla okoskodni. Szerintem.....


Ezt az élethelyzetet igen jól leírtad, de aki így gondolkodik és élnek, azokat MO-n is csak egy "kisvállalkozó"-nak hívják és nem egy nagytőkésnek. Mert gondolod, hogy Csányit, Mészárost és Szélest pont ezek a napi likviditási gondok idegesítik? És akkor még csak itthoniakról beszéltem és nem néztem ki az EU-ba és az USA-ba...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Fip7 - akkor szögezzük le, hogy amiről én beszéltem az világviszonylatban a tőkés rendszer működése, nem pedig a magyarországi szerencsétlen munkásból Bt, Kft, tulajdonossá avanzsálni iparkodó szerencsétlenek helyzete, jó?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Annyi a szépséghiba ebben, hogy a felelős kisbefektetőből a legritkább esetben lesz nagybefektető. Ki tudja egészíteni a konyhapénzt, pedig a Te elveid szerint ugyanazt csinálja, mint a Soros Gyuri bácsi... Ha a kisbefektetőtől nem kell félnünk, akkor miért félünk a Gyuri bácsitól, aki elviekben ugyanazt csinálja?
Hogy mire költi a többletjövedelmét ami a tőkéből jön az megint csak irreleváns, de a kisbefektető is fektethet be ugyanabba, mint a nagy, és ugyanakkor mint a nagy. Ez alól persze vannak kivételek, pl nagy befektetési bankok egyenként milliárd eurós kötvényei, de ha egy jól diverzifikált portfóliót akarsz, akkor vehetsz pl S&P 500-at vagy egyéb alapkezelők termékeit. Kizárólag a befektetési oldalát nézve, és nem a civilszervezetes mocskolódást, te is megteheted ugyanazt, mint Soros. Szépséghiba benne, hogy nem tudod, hogy mibe mikor fektet és mikor mit ad el vagy shortol. De ha rálátnál az ügyleteire, és ugyanazt ugyanakkor végigcsinálnád te is egymilliomod annyi pénzzel, ugyanazt keresnéd a befektetéseddel arányban, mint ő. És függetlenűl attól, hogy az ő pénze esetleg elég egy valuta vagy bankrendszer összeomlasztásához a tied meg messze nem, továbbra is ha ugyanazokat az ügyleteket kötöd meg mint ő, a hozamod is ugyanaz lesz arányaiban, mint az övé, és ezen nem befolysol, hogy az ő ügyleteivel (a nagy volumennel) milyen piaci mozgásokat vagy károkat okozott.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ezt az élethelyzetet igen jól leírtad, de aki így gondolkodik és élnek, azokat MO-n is csak egy "kisvállalkozó"-nak hívják és nem egy nagytőkésnek. Mert gondolod, hogy Csányit, Mészárost és Szélest pont ezek a napi likviditási gondok idegesítik? És akkor még csak itthoniakról beszéltem és nem néztem ki az EU-ba és az USA-ba...

Igen! És következetesen ezért használom a tőkés szót a vállalkozó helyett! A vállalkozó csak egy kistőkés, aki éppen kitörni próbál a munkásosztályból, de a tőkésosztály tagjai nem akarják maguk közé befogadni, ezért minden lehetséges módon akadályozzák az életét. Erről beszél fip7, és meg is értem!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
És szerinted abból a pénzből teszi, ami nem változtat az életszínvonlán? :D

De egyébként innen már látszik a saját butaságod, mert nyilván egy szegény embernek egy kevés pénz is sokat változtat az életszínvonalán, és ebből egyenesen következik, hogy alig marad befektethető pénze.
Ha pedig befektet 10 Ft-ot, akkor abból ugyanúgy nem tud megélni, mintha az egészet úgy ahogy van bebaszná a játékautomatába.
Valamiért még mindig nem érted. Ha elveszti, akkoris ugyanúgy lesz kaja az asztalon, számla kifizetve, élet megy tovább, mert nem a kajapénzt s a lakbért tette egy futures ügylet fedezésére, hanem azt, ami a hó végén mindenképp megmaradt volna. Ha ebből veszít, az nem ront az életszínvonalán. Valahogy felfogod vagy kell rajzolgassak s mutogassak?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 903
58 144
113
haubagoi
szpg9

"akkor szögezzük le, hogy amiről én beszéltem az világviszonylatban a tőkés rendszer működése, nem pedig a magyarországi szerencsétlen munkásból Bt, Kft, tulajdonossá avanzsálni iparkodó szerencsétlenek helyzete, jó?"

Jó, akkor tessék ezt konkretizálni, mert itt ugye folyamatosan csak "tőkésezés" ment, és mint mondtam a tőkések 99%-a az amiről/akikről én írtam.
A nagytőke ritkán köthető egy személyhez, általában RT-k , amiknél vannak nagy részvényesek is. "Régies" nevükön ez a karvaly vagy finánc tőke.
Szóval definiáljuk pontosan, hogy miről van szó :)
(Amúgy nehogy azt gondoljátok, hogy akinek van 1-2 milliárdja, az már oda tartozik. Személyesen is ismerek olyat aki milliárdosból lett milliomos, pedig a belét is kidolgozza a mai napig, csak hát történt ami történt.....)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Valamiért még mindig nem érted. Ha elveszti, akkoris ugyanúgy lesz kaja az asztalon, számla kifizetve, élet megy tovább, mert nem a kajapénzt s a lakbért tette egy futures ügylet fedezésére, hanem azt, ami a hó végén mindenképp megmaradt volna. Ha ebből veszít, az nem ront az életszínvonalán. Valahogy felfogod vagy kell rajzolgassak s mutogassak?

Ezt felfogom, de akkor mi is van? Ennyi erővel azt is leírhattad volna, hogy 1+1=2. Ez is igaz, de min változtat? Ha egy szegény befektet 10 Ft-ot, amely elvesztése után ugyanúgy lesz kaja az asztalon, akkor mi van? Mire ment a 10 Ft-tal?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi
szpg9

"akkor szögezzük le, hogy amiről én beszéltem az világviszonylatban a tőkés rendszer működése, nem pedig a magyarországi szerencsétlen munkásból Bt, Kft, tulajdonossá avanzsálni iparkodó szerencsétlenek helyzete, jó?"

Jó, akkor tessék ezt konkretizálni, mert itt ugye folyamatosan csak "tőkésezés" ment, és mint mondtam a tőkések 99%-a az amiről/akikről én írtam.
A nagytőke ritkán köthető egy személyhez, általában RT-k , amiknél vannak nagy részvényesek is. "Régies" nevükön ez a karvaly vagy finánc tőke.
Szóval definiáljuk pontosan, hogy miről van szó :)
(Amúgy nehogy azt gondoljátok, hogy akinek van 1-2 milliárdja, az már oda tartozik. Személyesen is ismerek olyat aki milliárdosból lett milliomos, pedig a belét is kidolgozza a mai napig, csak hát történt ami történt.....)

Ok! Nem esem abba a hibába, hogy a középosztályt vagy akár a felső-közepet tőkésezzem, nyugi. (Azokat a legfelsőbb körök szokták odataszítani a népharag elé, amikor már nagy az elégedetlenség. Számomra egy Bt., Kft. tulajdonos még nem tőkés.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Ezt felfogom, de akkor mi is van? Ennyi erővel azt is leírhattad volna, hogy 1+1=2. Ez is igaz, de min változtat? Ha egy szegény befektet 10 Ft-ot, amely elvesztése után ugyanúgy lesz kaja az asztalon, akkor mi van? Mire ment a 10 Ft-tal?
Nem érdekel, hogy mire ment 10 forinttal, mert irreleváns a befektetés szempontjából. Az az összeg abból a pénzből volt, aminek a részleges vagy teljes elvesztése nem veszélyzetette az életvitelét. Ha 10 millió lenne ugyanez az összeg, akkoris ugyanez lenne rá érvényes.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem érdekel, hogy mire ment 10 forinttal, mert irreleváns a befektetés szempontjából. Az az összeg abból a pénzből volt, aminek a részleges vagy teljes elvesztése nem veszélyzetette az életvitelét. Ha 10 millió lenne ugyanez az összeg, akkoris ugyanez lenne rá érvényes.

Nem. Mert, nagy összegből viszont már juthatsz akkora tőkejövedelemhez, amelyből meg is tudsz élni, anélkül, hogy munkaviszonyt kellene vállalnod.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Valamiért még mindig nem érted. Ha elveszti, akkoris ugyanúgy lesz kaja az asztalon, számla kifizetve, élet megy tovább, mert nem a kajapénzt s a lakbért tette egy futures ügylet fedezésére, hanem azt, ami a hó végén mindenképp megmaradt volna. Ha ebből veszít, az nem ront az életszínvonalán. Valahogy felfogod vagy kell rajzolgassak s mutogassak?


Joker, igazából te is hasonló vagy PAL-hoz csak egy másik topicban. Ő sem sokmindent ért meg, de elég szívós fajta. Az, hogy a veszteség ne fájjon, annyi pénzednek kell lenni, hogy ne tudd elkölteni.. Azaz azon felűl is legyen pénzed, hogy minden létező és eszedbe jutó ötletedre van pénzed. (Nekem van egy távoli osztrák ismerősöm, van neki egy akkora saját kastélya, mint a körmendi Batthyányi kastély amit úgy 55 körül az édesapja vett neki a diplomaosztójára, mert végzett építészmérnök lett...) . Mert akkor az egész már nem arról szól, hogy most nyerek vagy nem, hanem pusztán a statisztikáról. Lehet, hogy elég 100 befektetésből 15-ben nyerni (az olajipar kb. ilyen kockázatokkal dolgozik a világban). De aki elbukja a kajapénzen felüli befektetni való pénzét, az azt sem tudja megcsinálni, hogy egy másik projektbe fektessen be, mert az egyszeri veszteségét újra elő kell állítania mondjuk bérmunkából. (De volt aki már emiatt rabolt!.)
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Nem. Mert, nagy összegből viszont már juthatsz akkora tőkejövedelemhez, amelyből meg is tudsz élni, anélkül, hogy munkaviszonyt kellene vállalnod.
És ezzel most mit akarsz bizonyítani? Ettől nem változik az meg, hogy a befektetett pénzed utáni tőkejövedelmed a kockázatért cserébe kapod.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Joker, igazából te is hasonló vagy PAL-hoz csak egy másik topicban. Ő sem sokmindent ért meg, de elég szívós fajta. Az, hogy a veszteség ne fájjon, annyi pénzednek kell lenni, hogy ne tudd elkölteni.. Azaz azon felűl is legyen pénzed, hogy minden létező és eszedbe jutó ötletedre van pénzed. (Nekem van egy távoli osztrák ismerősöm, van neki egy akkora saját kastélya, mint a körmendi Batthyányi kastély amit úgy 55 körül az édesapja vett neki a diplomaosztójára, mert végzett építészmérnök lett...) . Mert akkor az egész már nem arról szól, hogy most nyerek vagy nem, hanem pusztán a statisztikáról. Lehet, hogy elég 100 befektetésből 15-ben nyerni (az olajipar kb. ilyen kockázatokkal dolgozik a világban). De aki elbukja a kajapénzen felüli befektetni való pénzét, az azt sem tudja megcsinálni, hogy egy másik projektbe fektessen be, mert az egyszeri veszteségét újra elő kell állítania mondjuk bérmunkából. (De volt aki már emiatt rabolt!.)
A veszteség fáj, mert kevesebb pénzed lesz, mintha több lenne, de ez az a veszteség ami nem b*ssza össze az életed. És mitől ne tudna újra befektetni a másik egy bkás után? Ha eddig volt "kajapénzen felűli" pénze, akkor most is lesz, ha más nem változott, csak a befektetésein bukott. Esetleg változni fognak a kockázati preferenciái, de újra tud befektetni, ha akar.
Ja és ne hasonlítgass Palhoz!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mellesleg, lehet, hogy a pénzét a játékautomatába dobáló roma srác racionálisabb befektető, mint a lakosság igyekvő, felkapaszkodni próbáló nem-roma része.
Ugyanis a roma srác látja, hogy a kapitalizmusban lefelé lejt a pálya, eleve olyanok a játékszabályok, hogy nem is lehet belőle soha tőkés. Ezért ő meg sem próbálja.
Tőkefelhalmozás helyett (amely úgyis lehetetlen számára), inkább elveri a pénzét, VISZONT csinál gyereket.
A lakosság nem-roma része meg hisz a kapitalizmusban és igyekszik, beveszi a mesét, hogy dolgozz keményen, belőled is lehet tőkés, mert a lehetőség mindenki számára adott.
Aztán kapja az első pofonokat (ahogy fip7 is leírta), amikor megpróbálja élete első Bt-jét, Kft.-jét összehozni.
Egész életében igyekszik, tapos, működteti a kapitalista rendszert, ÉS elfelejt gyereket csinálni.
A végén veszít, mert miután az egész életét végigdolgozta, a tőkések (az igaziak, mint Soros) behívják az ő pótálására a bevándorlókat.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 903
58 144
113
haubagoi

"Ok! Nem esem abba a hibába, hogy a középosztályt vagy akár a felső-közepet tőkésezzem, nyugi. (Azokat a legfelsőbb körök szokták odataszítani a népharag elé, amikor már nagy az elégedetlenség. Számomra egy Bt., Kft. tulajdonos még nem tőkés.)"

Pedig a hivatalos terminológia szerint én is tőkés vagyok, sőt polgár is, hiszen piaci alapon a saját magam erejéből tartom el magam, a saját tőkém és az alkalmazottaim segítségével, miközben az adómmal a köz ügyeit támogatom. És még szavazni is járok :p
Lehet, hogy te a tőkés alatt mást értesz, de aki olvassa az írásaidat az nem biztos, hogy ugyan arra gondol, mint amire te. Legalább írd oda, hogy "nagytőkés" szerintem.

E mellet pedig a kapitalista társadalom legerősebb tartó pillére a KKV szektor. Mindig el is mondják a politikusok, hogy jól meg kellene erősíteni, aztán lehúznak róla még egy bőrt, a multi meg adókedvezményt kap :D

A másik érdekes kérdés, hogy a Soros György féle emberek nagytőkések -e ?
Mert szerintem a spekulánsok nem tőkések, hanem egy külön kategória.
A nagytőkés azért teszi be a pénzét egy adott helyre, mert valamit létre akar hozni, hogy abból sok haszna legyen.
De a spekulánst nem érdekli, hogy létre hoznak-e a pénzéből valamit, ő csak nyerészkedni akar a piac változásain. Ilyen arcok azok azok akik megvesznek azért egy céget, hogy azt később felszámolják, és a cég kirablásából meggazdagodjanak, miközben mindenkit az utcára tesznek. Szerintem ezek az arcok semmilyen szempontból nem tőkések, csak hiénák.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 363
55 993
113
Még mindig nem mentetek vissza a kályháig,csak a következményekről beszéltek.
Már ha még a szocializmus vs kapitalizmus, a kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És ezzel most mit akarsz bizonyítani? Ettől nem változik az meg, hogy a befektetett pénzed utáni tőkejövedelmed a kockázatért cserébe kapod.

Ezt mondja a tankönyv, de valójában a befektető a tőkejövedelmet a semmi után kapja, mert azt a pénzét kockáztatta csak, amelyre amúgy sem lett volna szüksége, hiszen - hogy téged idézzelek - csak azt tette kockára, amelynek elvesztése esetén is még ugyanúgy lesz kaja az asztalon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi

"Ok! Nem esem abba a hibába, hogy a középosztályt vagy akár a felső-közepet tőkésezzem, nyugi. (Azokat a legfelsőbb körök szokták odataszítani a népharag elé, amikor már nagy az elégedetlenség. Számomra egy Bt., Kft. tulajdonos még nem tőkés.)"

Pedig a hivatalos terminológia szerint én is tőkés vagyok, sőt polgár is, hiszen piaci alapon a saját magam erejéből tartom el magam, a saját tőkém és az alkalmazottaim segítségével, miközben az adómmal a köz ügyeit támogatom. És még szavazni is járok :p
Lehet, hogy te a tőkés alatt mást értesz, de aki olvassa az írásaidat az nem biztos, hogy ugyan arra gondol, mint amire te. Legalább írd oda, hogy "nagytőkés" szerintem.

E mellet pedig a kapitalista társadalom legerősebb tartó pillére a KKV szektor. Mindig el is mondják a politikusok, hogy jól meg kellene erősíteni, aztán lehúznak róla még egy bőrt, a multi meg adókedvezményt kap :D

A másik érdekes kérdés, hogy a Soros György féle emberek nagytőkések -e ?
Mert szerintem a spekulánsok nem tőkések, hanem egy külön kategória.
A nagytőkés azért teszi be a pénzét egy adott helyre, mert valamit létre akar hozni, hogy abból sok haszna legyen.
De a spekulánst nem érdekli, hogy létre hoznak-e a pénzéből valamit, ő csak nyerészkedni akar a piac változásain. Ilyen arcok azok azok akik megvesznek azért egy céget, hogy azt később felszámolják, és a cég kirablásából meggazdagodjanak, miközben mindenkit az utcára tesznek. Szerintem ezek az arcok semmilyen szempontból nem tőkések, csak hiénák.

Igazad van, ezeket a kategóriákat meg kell különböztetni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7