Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Mellesleg, lehet, hogy a pénzét a játékautomatába dobáló roma srác racionálisabb befektető, mint a lakosság igyekvő, felkapaszkodni próbáló nem-roma része.
Ugyanis a roma srác látja, hogy a kapitalizmusban lefelé lejt a pálya, eleve olyanok a játékszabályok, hogy nem is lehet belőle soha tőkés. Ezért ő meg sem próbálja.
Tőkefelhalmozás helyett (amely úgyis lehetetlen számára), inkább elveri a pénzét, VISZONT csinál gyereket.
A lakosság nem-roma része meg hisz a kapitalizmusban és igyekszik, beveszi a mesét, hogy dolgozz keményen, belőled is lehet tőkés, mert a lehetőség mindenki számára adott.
Aztán kapja az első pofonokat (ahogy fip7 is leírta), amikor megpróbálja élete első Bt-jét, Kft.-jét összehozni.
Egész életében igyekszik, tapos, működteti a kapitalista rendszert, ÉS elfelejt gyereket csinálni.
A végén veszít, mert miután az egész életét végigdolgozta, a tőkések (az igaziak, mint Soros) behívják az ő pótálására a bevándorlókat.
Akkor hajrá, legyél "racionális" a te racionalitásoddal, irány a játékgép, a nyomor, alkoholizmus, munkanélküliség, segííííly, meg a 10 gyermek!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Akkor hajrá, legyél "racionális" a te racionalitásoddal, irány a játékgép, a nyomor, alkoholizmus, munkanélküliség, segííííly, meg a 10 gyermek!

Nézd, én pont nem ezt csináltam. Én az utóbbira vagyok példa, az igyekvőre, aki rájött, hogy 40 éves lett és nincs gyereke. Ugyanúgy vesztettem mint egy játékgépező roma. Talán még jobban.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ezt mondja a tankönyv, de valójában a befektető a tőkejövedelmet a semmi után kapja, mert azt a pénzét kockáztatta csak, amelyre amúgy sem lett volna szüksége, hiszen - hogy téged idézzelek - csak azt tette kockára, amelynek elvesztése esetén is még ugyanúgy lesz kaja az asztalon.
Attól, hogy ma kikiáltottad magad önjelölt közgazdásznak, még nem értesz hozza, nem szakmád és nem is vagy képben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 487
113
haubagoi

" Én az utóbbira vagyok példa, az igyekvőre, aki rájött, hogy 40 éves lett és nincs gyereke. Ugyanúgy vesztettem mint egy játékgépező roma. Talán még jobban."

Hát ha férfi vagy akkor még nem vesztettél! Apám 50+ osan is tudott nekem tesót csinálni, szóval ne ad még fel! ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem te mondtad, hogy a pénznek csak azt a részét szabad befektetni, amelynek elvesztése után is biztosított marad a megélhetésed?
De, mivel nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén, és el kellett magyarázzam, hogy ez miért nem igaz, ha ésszel csinálja és addig nyújtózódik amíg a takaró ér és nem addig amíg kinyúl.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De, mivel nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén, és el kellett magyarázzam, hogy ez miért nem igaz, ha ésszel csinálja és addig nyújtózódik amíg a takaró ér és nem addig amíg kinyúl.

Oké, akkor ha valaki a pénzének azt a részét fekteti be, amelynek elvesztése sem változtat az életvitelén, akkor azzal valójában véve kockáztat bármit is?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De, mivel nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén, és el kellett magyarázzam, hogy ez miért nem igaz, ha ésszel csinálja és addig nyújtózódik amíg a takaró ér és nem addig amíg kinyúl.

"nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén"

te, ezt hol mondtam??
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Oké, akkor ha valaki a pénzének azt a részét fekteti be, amelynek elvesztése sem változtat az életvitelén, akkor azzal valójában véve kockáztat bármit is?
Igen,a pénzét kockáztatja, azzal, hogy befekteti egy olyan dologba, amin akár bukhat is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
mégegyszer: én azt mondtam, hogy ha 1000 dollárból élsz meg, akkor abból nagyobb dolog kockára tenni 500 dollárt, mintha 2 millió dollárból élsz meg, és abból kockára tenni 1 millió dollárt.
erre Joker: "nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén"
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
mégegyszer: én azt mondtam, hogy ha 1000 dollárból élsz meg, akkor abból nagyobb dolog kockára tenni 500 dollárt, mintha 2 millió dollárból élsz meg, és abból kockára tenni 1 millió dollárt.
erre Joker: "nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén"


Szerintem lényeg a motíváció is... A kisbefektető, még ha okosan fektet is be, azért csinálja, hogy jobban éljen. Mondjuk a hozam egy részéből elviszi a nejét Bali-ra. De attól még úgy él, mint egy kispolgár. Ettől más, amikor már valaki csak elvont célokért csinálja. Mondjuk, hogy több legyen azon a kurva sok nullás bankszámlán, mert így neki lett igaza. Név nélkül: MO egyik leggazdagabb embere mesélte nekem, hogy elment Anglába golfozni és egyszer egy olyan klubba akart bemenni, ahová még azután sem engedték be, hogy megmondta, kicsoda, mekkora befolyása és pénze van... Hazajött és alapított egy golfcentrumot... Hát ez valami más motíváció… A történet igaz, de idevalóságát csak akkor veszed észre, ha el tudsz vonatkoztatni....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
mégegyszer: én azt mondtam, hogy ha 1000 dollárból élsz meg, akkor abból nagyobb dolog kockára tenni 500 dollárt, mintha 2 millió dollárból élsz meg, és abból kockára tenni 1 millió dollárt.
erre Joker: "nem győzted ecsetelni, hogy a kisbefektető rögtön megdöglik ha bukik a tőzsdén"
Ha fennáll, hogy fele-fele arányban megy élni és befektetni a pénzből mindkét esetben, akkor nincs különbség abban, hogy ha 500 ill. 1 milliót fektet be és bukik el, akkor nem kell változtatnia az életvitelén.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha fennáll, hogy fele-fele arányban megy élni és befektetni a pénzből mindkét esetben, akkor nincs különbség abban, hogy ha 500 ill. 1 milliót fektet be és bukik el, akkor nem kell változtatnia az életvitelén.

Akkor nincs. De vajon függ-e attól, hogy valaki meg tud-e élni az összeg 50%-ából, hogy mekkora az az összeg?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
És? A pénzének azt a részét kockáztatja, amelyre úgy sincs szüksége, hiszen ha elveszíti is, akkor sem változik az életvitele.
Nincs olyan, hogy "nincs szüksége a pénzre". Ha több van, akkor majd él jobban belőle, de ez is irreleváns, hogy mit kezd majd vele, de szándékosan nem mond le róla, így ha kockáztatja, akkor többletjövedelmet vár el cserébe.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Leszarom. Állítson be olyan százalékot, hogy abból meg tudjon élni és a maradékkal tőzsdézzen csak.

Ilyenkor jön a tartalék Joker-i érv: a "leszarom". Brilliáns. Mert a következő kérdésem az lett volna, ha igen, akkor vajon az is igaz-e, hogy több pénzből több %-ot tud valaki kockáztatni? Mondjuk 50% helyett 70%-ot, mivel a több pénz 30% is már elég a megélhetésre.