Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38

Üdv a klubban :D
Amúgy tuti valami bölcsészpalánta a gyerek és így próbálja pótolni az elbukott ösztöndíját.

Stílus 1:1 Elte Bölcsészkar, ismerek onnan egy szerencsétlent aki MsC-t is letette, most a diplomájával és 3 nyelvvizsgával Tourinform-nál ügyfélszolgálatos, de még mindig odavan magáért, hogy ő milyen okos :D .
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Viszont kicsit sem szanalmas, hogy ervelni egyikotok sem bir a velemenye mellett, csak megy a prekoncepciozas ezerrel...:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
<blockquote rel="tarzaan">Na, Ignore ON.

Üdv a klubban :D
Amúgy tuti valami bölcsészpalánta a gyerek és így próbálja pótolni az elbukott ösztöndíját.

Stílus 1:1 Elte Bölcsészkar, ismerek onnan egy szerencsétlent aki MsC-t is letette, most a diplomájával és 3 nyelvvizsgával Tourinform-nál ügyfélszolgálatos, de még mindig odavan magáért, hogy ő milyen okos :D .</blockquote>

OFF

Van rá esély. Nekem van bölcsész meg két nem bölcsész diplomám is, ég és föld a különbség a két kategória közt.

A magam részéről nem is veszem komolyan azt a területet, ahova nem kell valami komolyabb matek (kivéve orvosi)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Furcsa volt, hogy elkussolt a gyerek, de aztán eszembe jutott:
Most van a buzivonulás Budapesten ami miatt a fél várost lezárták.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
2ndt

Egy hosszabb kommentet akartam írni, reagálva a te válaszaidra, de inkább nem teszem. Kicsit frusztrált lettem attól, hogy nem nagyon emlékszel bizonyos érveimre, megállapításaimra. Nem úgy mentem bele ebbe a vitába, hogy majd megváltoztatom az álláspontodat (nem vagyok naív), az viszont zavar, hogy elbeszélünk egymás mellett.
Biztos, hogy ötköztetni fogjuk még az érveinket más vitákban itt a fórumon, addig is:
<b>Köszönöm a vitát!</b>
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szia Lord Gazember, mire gondolsz? Siman lehet, hogy kihagytam valamit; bocs, ha igy tortent. Ha gondolod, folytathatjuk privatban majd. En is koszonom a vitat; jo latni, hogy azert vannak vitakepes arcok is itt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Két cikk a menekült áradathoz

"Őrnaszád a Földközi-tengerre: 300 millió euró - Műholdas, repülőgépes és hajós megfigyelőrendszer a Földközi-tengerre: évi 4 milliárd euró - Amikor a csúcstechnikád mutatja az 1000 fős menekülthajót közeledni Olaszországhoz, és fogalmad sincs, mihez kezdj vele: az élmény megfizethetetlen. Minden másra ott a bankkártyád."

http://kard.blog.hu/2015/07/15/menekultugy_civilizacios_kihivas_europanak#comments



"Hatvan éve a muszlimok száma még alig haladta meg a 20 ezer főt az Egyesült Királyságban, de 1991-re lélekszámuk átlépte a milliós határt. Ma már 3 millióhoz közelít a létszámuk, többségük pedig Londonban él"

http://spiler.blog.hu/2015/07/14/a-londoni-pokol#comments
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Hétfőről keddre virradóra találták meg annak a 60 éves pozsonyi nőnek a holttestét, akit minden valószínűség szerint 37 éves indiai férje ölt meg. Az esetről Tatiana Kurucová, a rendőrség szóvivője tájékoztatta portálunkat.
http://www.bumm.sk/regio/2015/07/15/indiai-ferfi-olte-meg-feleseget-pozsonyban

Hát, ki mint vet.........
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
A liberalizmus, mint módszer
http://progressziv.blog.hu/2015/01/28/a_liberalizmus_mint_modszer
2ndt vélemény?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Érdemes végignézni. Eddig nem nagyon kedveltem, most egy picit nőtt a szememben. Az egészséges társadalom egyik sarokköve a táplálkozás, életmód, mozgás, amiért bizony aktívan tenni is kell, mert elég nagy és erős az ellentábor.

Azok számára, akik világszinten irányítják az élelmiszeripart, és a gyógyszeripart, azoknak olyanok vagyunk, mint a sertések az ólban, akiket minél gyorsabban fel kell hizlalni, és aztán minél hamarabb levágni, mert aztán már csak pénzbe kerülnek - mondta Schobert Norbert az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
http://www.atv.hu/belfold/20150717-schobert-a-cukorbetegsegert-es-a-rakert-is-a-szenhidrat-a-felelos
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A liberalizmus, mint módszer
http://progressziv.blog.hu/2015/01/28/a_liberalizmus_mint_modszer
2ndt vélemény?

Korabban mar olvastam, de koszi, megtettem ujra. Mi erdekel? Egy resze jogos, egy resze onellentmondas. En alapvetoen nem hiszek sem a liberalis, sem a konzervativ megkozelitesben; kozosseg szintjen mindketto a "tomegeknek" szol. Az ember-emberiseg szuksegletei konnyen leirhatoak, definialhatoak; mindket megkozelites karos, ha nem parosul racionalis ertekitelettel. Az, hogy mennyit bir el egy kozosseg, ket szempontbol is vizsgalhato; az egyik a teherbiras pl. a szuksegtelen/irracionalis jelensegek iranyaba, a masik az idofaktor, ami a valtozasok bekovetkeztenek sebessege a "konzervativok" vonalan illetve a kozosseg tulelesehez szukseges lepesek idoszerusegenek viszonya.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Úgy látszik a társadalmi agymosás nem kímél senkit és semmit:

Hulk Hogan-t aki lassan 40 éve a műbirkózás (mifelénk pankráció) hőse, a mai nap megkapta a magáét a polkorrektség nevében:
Napvilágra került egy sok évvel ezelőtti házi szexkazetta hanganyaga a volt feleségétől, amiben szeretkezés után fennhangon szidja a lányát amiért összefeküdt egy n.... pfu majdnem kimondtam.
Hiszen aki egy kisebbséget szid az otthonában azt...
Azonnal ki kell rúgni és el kell távolítani minden nyomát, hogy valaha nálunk dolgozott (a Hall of Fame-ből is).
Mert a WWE ezt tette.

https://www.youtube.com/watch?v=xhrY2JJqkiI
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezért az emberért sem morzsolok el egy könnycseppet sem. Ripacs. A mentegetőzése is egy gyenge ember mentegetőzése.

Amúgy azt halkan megkérdezném, hogy Mike Tysont törölték mindenhonnan a nemi erőszakért, vagy O. J. Simpsont?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mondjuk nem értek egyet mindennel ami benne van, de azért elgondollkodtató.
Oktatásról van szó benne
http://hvg.hu/itthon/201530_valaszol_rado_peter_oktataskutato_a_kilenco
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 874
113
<i>"A tizedikes szakmunkástanulók átlagos szövegértési szintje alacsonyabb, mint az általános iskolák hatodikosaié. Az általános iskola végén ugyanis sosem voltak kimeneti elvárások, a bizonyítvány csak azt igazolja, hogy valaki sokat ült iskolában. Utána a szakiskola végén, általános kompetenciák tekintetében ugyanez a helyzet."</i>

Ez a valódi probléma ami miatt az oktatásunk egy nagy kalap sz@r.
Volt itt már erről vita, én akkor leírtam a 6+6 osztály ötletét és azt, hogy az első 6 osztály után már beállítottság alapján szakosítani kellene a tanulókat.
Nem biztos, hogy nekem van igazam, csak így gondolok.