Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Gorilla glass - Apple megkérdezte az autóüveggyártót tudna-e neki vékony karcálló üveget gyártani és azt a választ kapta igen.

Retina display egy flancos elnevezés a LG és Samsung által gyártott nagy pixelsűrűségű panelekre.
Megkérdezte más? Nem. Le se szarták, a többi gyártó a belepattintom a műanyagba szintig jutott, amit leírsz.
Az Apple ehhez képest új igényekkel ment, új követelményekkel, és részt vett a fejlesztésben, szabadalmakat is szerzett többek közt, vagy részesedést, a corning pl. kifejezettem az apple igényeihez fejlesztett ki új technológiát, az apple pénzén...

Mivel foglalkozol amúgy civilben? Van termékfejlesztéshez köze? Csak, hogy lássam.

Nem lesz itthon sosem több az összeszerelő üzemnél, ha a fejek is csak ennyiben képesek gondolkozni...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az Aplle szuper hardware fejlesztő/gyártó cég, a szoftver vonalukon vannak gondok, de sosem a hardvereik támogatását illetően.
Hát ez addig igaz, amíg a hardverek szoftveres támogatásáról írod. Ha már a hardverek hardveres támogatásáról beszélünk, akkor kritikán aluli, illetve a szabotázs szó jut eszembe.
Aki azt gondolta, hogy a MacBook Pro vonalnál alkalmazott gépházba ragasztott akkumulátor kiválló ötlet, azt egészen biztosan köztörvényes börtönbe zárnám.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hát ez addig igaz, amíg a hardverek szoftveres támogatásáról írod. Ha már a hardverek hardveres támogatásáról beszélünk, akkor kritikán aluli, illetve a szabotázs szó jut eszembe.
Aki azt gondolta, hogy a MacBook Pro vonalnál alkalmazott gépházba ragasztott akkumulátor kiválló ötlet, azt egészen biztosan köztörvényes börtönbe zárnám.
Az egy szükséges rossz a megcélzott egyéb, fontosabbnak ítélt paraméterekhez. Én is a cserélhető akkut pártolom alapvetően, de úgy nehéz kompakt gépet csinálni. Ráadásul a cserélhető akku nagy (a műanyag mechanika merevség és illesztési pontosság korlátai miatt), és nem annyira könnyen cserélhető, kényelmetlen sok esetben, a legtöbb ember nem is vesz pót akkut, vagy nem is cseréli, max ha az előző elhasználódott. Nem annyira tragikus egy szervízbe elvinni egy órára 3-5 év után. Szerintem az Apple szervízei ma is cserélik a régebbi gépek akkuit is, kérdés persze, hogy mennyiért. De az Apple olyan, mint a BMW, Merci, Alfa: ha drágállod az alkatrészt, karbantartást, akkor lehet, hogy inkább pl. Opelre vagy Suzukira van szükséged. Ott másra optimalizáltak, az másban igazán jó.

Választék egyelőre van, csak nem szeretem a K+F és az innováció lefitymálását, eltagadását, mivel tudom, hogy mi van a kulisszák mögött...
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Retina display egy flancos elnevezés a LG és Samsung által gyártott nagy pixelsűrűségű panelekre.

Az. Csak másnak éppen nem volt, a konkurrencia akkor itt tartott...

A NOKIA volt akkoriban a globálisan legnagyobb telefongyártó az elképesztően ergya Symbiannal (ritka egy szar volt), aztán szőrén-szálán el is tűnt valamiért.

Nokia_e6_biala.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az. Csak másnak éppen nem volt, a konkurrencia akkor itt tartott...

A NOKIA volt akkoriban a globálisan legnagyobb telefongyártó az elképesztően ergya Symbiannal (ritka egy szar volt), aztán szőrén-szálán el is tűnt valamiért.

Nokia_e6_biala.jpg

Vagy nem

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az egy szükséges rossz a megcélzott egyéb, fontosabbnak ítélt paraméterekhez. Én is a cserélhető akkut pártolom alapvetően, de úgy nehéz kompakt gépet csinálni. Ráadásul a cserélhető akku nagy (a műanyag mechanika merevség és illesztési pontosság korlátai miatt), és nem annyira könnyen cserélhető, kényelmetlen sok esetben, a legtöbb ember nem is vesz pót akkut, vagy nem is cseréli, max ha az előző elhasználódott. Nem annyira tragikus egy szervízbe elvinni egy órára 3-5 év után. Szerintem az Apple szervízei ma is cserélik a régebbi gépek akkuit is, kérdés persze, hogy mennyiért. De az Apple olyan, mint a BMW, Merci, Alfa: ha drágállod az alkatrészt, karbantartást, akkor lehet, hogy inkább pl. Opelre vagy Suzukira van szükséged. Ott másra optimalizáltak, az másban igazán jó.

Választék egyelőre van, csak nem szeretem a K+F és az innováció lefitymálását, eltagadását, mivel tudom, hogy mi van a kulisszák mögött...
Nem tudom, hogy mennyire vagy képben az Apple laptopok javíthatóságával de elmondom, hogy 2012 és 2017 között párhuzamosan alkalmazott 2 teljesen eltérő technológiát a gépeiben az Apple. A MB Pro-kban ragasztották az akkut, míg az Airben 5 csavar tartotta a top caseben. Jelzem, hogy az Air vékonyabb, mint a Pro.
A helyzet az, hogy az Apple már nagyon régen afelé megy el, hogy megnehezítse a gépeinek a szervizelhetőségét. Mivel nem csak a gépek eladásán, de a szervizén is le akarnak húzni. Illetve, hogy szándékosan teszi egyes eszközeit inkompatibilissé más gyártókéval csak azért, hogy a saját szegmenségeb korlátozza a versenyt, illetve, hogy mindenért jogdíjat tudjon kialkudni.
Amikor még volt Apple Superdrive, például szándékosan úgy gyártották ezeket, hogy kizárólag Apple gépekkel működjenek, pedig sima USB-sek voltak...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekem ilyenem is volt, még az iphone/android őrület hajnalán. Ritka szar telefon...


Mennyit kellett trükközni ha videót akartam nézni rajta...
Hivatalosan csak 320*240-es 3gp-t játszott le, DE.

Saját videót 720*480-ban vette fel, amit szétnyújtva 800*480-ban játszotta le.
Így ment a trükközés videó kódolásnál torzított képpel, hogy a telefonon normális legyen...
 
  • Hűha
Reactions: Veér Ispán

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 163
113
Nem tudom, hogy mennyire vagy képben az Apple laptopok javíthatóságával de elmondom, hogy 2012 és 2017 között párhuzamosan alkalmazott 2 teljesen eltérő technológiát a gépeiben az Apple. A MB Pro-kban ragasztották az akkut, míg az Airben 5 csavar tartotta a top caseben. Jelzem, hogy az Air vékonyabb, mint a Pro.
A helyzet az, hogy az Apple már nagyon régen afelé megy el, hogy megnehezítse a gépeinek a szervizelhetőségét. Mivel nem csak a gépek eladásán, de a szervizén is le akarnak húzni. Illetve, hogy szándékosan teszi egyes eszközeit inkompatibilissé más gyártókéval csak azért, hogy a saját szegmenségeb korlátozza a versenyt, illetve, hogy mindenért jogdíjat tudjon kialkudni.
Amikor még volt Apple Superdrive, például szándékosan úgy gyártották ezeket, hogy kizárólag Apple gépekkel működjenek, pedig sima USB-sek voltak...
Ezt hívják kapitalizmusnak. De ha nem tetszik, vehet mást az ember olcsóbbért olcsóbban fenntarthatót.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nekem ilyenem is volt, még az iphone/android őrület hajnalán. Ritka szar telefon...


Mennyit kellett trükközni ha videót akartam nézni rajta...
Hivatalosan csak 320*240-es 3gp-t játszott le, DE.

Saját videót 720*480-ban vette fel, amit szétnyújtva 800*480-ban játszotta le.
Így ment a trükközés videó kódolásnál torzított képpel, hogy a telefonon normális legyen...
Hát igen, itt is látszik, hogy az Apple csak belepattintotta mások cuccait a műanyagba...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezt hívják kapitalizmusnak. De ha nem tetszik, vehet mást az ember olcsóbbért olcsóbban fenntarthatót.
A kapitalizmusban sem díjjazzák a felhasználók lehúzását. Pontosan emiatt kezdték meg az Apple megregulázását. Sorra hozzá a javíthatósági, és kompatibilitás növelő intézkedéseket világszinten.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 163
113
A kapitalizmusban sem díjjazzák a felhasználók lehúzását. Pontosan emiatt kezdték meg az Apple megregulázását. Sorra hozzá a javíthatósági, és kompatibilitás növelő intézkedéseket világszinten.
Szerintem az Apple egy "smooth" termék, amit csak emiatt vesznek tömegesen. Lehet, hogy nem vagyok hozzáértő, de itten van egy néhány éves i5 laptop (Lenovo) Win10el, volt vagy 220k. Mindenre jó, amire nekem szükségem van. Vehettem volna 1 misiért valami áramvonalas Apple-t, az is mindenre jó lett volna, egy előnnyel: könnyebb lett volna hordozni. De ez nekem nem ért meg 800k-t. Akinek meg megér ennyit, az nem fog azon görcsölni, hogy hogyan cserél majd akkut, mert úgysem az a gépe lesz már akkor. És van az a réteg, aki anyagilag erősen leterhelve magát vesz Apple-t és szomorkodok, hogy fenntartani sem olcsó, mert annak is megkérik az árát. De ezt mindenre el lehet mondani, az autóktól a mosogatógépekig.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szerintem az Apple egy "smooth" termék, amit csak emiatt vesznek tömegesen. Lehet, hogy nem vagyok hozzáértő, de itten van egy néhány éves i5 laptop (Lenovo) Win10el, volt vagy 220k. Mindenre jó, amire nekem szükségem van. Vehettem volna 1 misiért valami áramvonalas Apple-t, az is mindenre jó lett volna, egy előnnyel: könnyebb lett volna hordozni. De ez nekem nem ért meg 800k-t. Akinek meg megér ennyit, az nem fog azon görcsölni, hogy hogyan cserél majd akkut, mert úgysem az a gépe lesz már akkor. És van az a réteg, aki anyagilag erősen leterhelve magát vesz Apple-t és szomorkodok, hogy fenntartani sem olcsó, mert annak is megkérik az árát. De ezt mindenre el lehet mondani, az autóktól a mosogatógépekig.
Tedd hozzá, hogy egy Lenovo üzleti sorozatú laptop van simán volt 1M akkoriban azonos teljesítményben, hasonló akkuidővel, globális garanciával, stb. Viszont passzív hűtésben a Mac Air nyomába se érnek sajnos a PC-k, és kellett egy igazán mobil gép. (a macOS kikerget a világból, de kénytelen vagyok ezt használni, mert nem kapok más gépet ami hordozhatóságban, garanciában, minőségben pariban van vele, szerencsére sok feladatra elég jó ez is, sajna van amire egy PC notebookot is fenn kell tartsak.

Sok üzleti gép megfordult a kezem közt, és nem igazán nyűgöztek le, a kiváló garancia ügyintézéstől eltekintve (pl. dell: szerelő kijön és helyszínen cserél alkatrészt és javítja egy óra alatt esetekben!))
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 163
113
Tedd hozzá, hogy egy Lenovo üzleti sorozatú laptop van simán volt 1M akkoriban azonos teljesítményben, hasonló akkuidővel, globális garanciával, stb. Viszont passzív hűtésben a Mac Air nyomába se érnek sajnos a PC-k, és kellett egy igazán mobil gép. (a macOS kikerget a világból, de kénytelen vagyok ezt használni, mert nem kapok más gépet ami hordozhatóságban, garanciában, minőségben pariban van vele, szerencsére sok feladatra elég jó ez is, sajna van amire egy PC notebookot is fenn kell tartsak.

Sok üzleti gép megfordult a kezem közt, és nem igazán nyűgöztek le, a kiváló garancia ügyintézéstől eltekintve (pl. dell: szerelő kijön és helyszínen cserél alkatrészt és javítja egy óra alatt esetekben!))
Tőlem távol áll az üzleti felhasználás, akár egy amerikai háziasszonytól. Ez utóbbi mégis Apple-vel fogy villogni, ha már laptopot akar venni. De lehet, nagy tévedésben vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Tőlem távol áll az üzleti felhasználás, akár egy amerikai háziasszonytól. Ez utóbbi mégis Apple-vel fogy villogni, ha már laptopot akar venni. De lehet, nagy tévedésben vagyok.

Ismerős videóvágásra használja és arra is vette az M1 vagy M2 chipes Macbook Proját.

Iszonyat drága volt, valami misi körül.

Viszont… videovágáskor valami egészen elképesztően, szürreálisan gyorsabban kész van. Nem emlékszem a pontos számokra de olyan arányokra kell gondolni, hogy ami az egyébként erős PC-n volt 3 óra, az itt 10 perc.

A másik hogy a régi asztali (még inteles) Mac Pro-t a kijelző miatt is választották, abszolút színhelyes volt gyárilag, amihez a PC-s fronton nagyon, nagyon zsebbe kellett nyúlni valami EIZO vagy hasonló momitorral.

Nem véletlenül használják a profik.

Az hogy emelett ott van a Statbucksban is ‘1000 dollar facebook machine’-ként ebből nem von le semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Tőlem távol áll az üzleti felhasználás, akár egy amerikai háziasszonytól. Ez utóbbi mégis Apple-vel fogy villogni, ha már laptopot akar venni. De lehet, nagy tévedésben vagyok.
Az Apple cuccokról az egy tévképzet, hogy konzumer cuccok. Egyszerűen olyan minőségűek, hogy mind konzumer, mind üzleti felhasználásra megállják a helyük. Van akinek otthon is Beta szerszámkészlete van...
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ismerős videóvágásra használja és arra is vette az M1 vagy M2 chipes Macbook Proját.

Iszonyat drága volt, valami misi körül.

Viszont… videovágáskor valami egészen elképesztően, szürreálisan gyorsabban kész van. Nem emlékszem a pontos számokra de olyan arányokra kell gondolni, hogy ami az egyébként erős PC-n volt 3 óra, az itt 10 perc.

A másik hogy a régi asztali (még inteles) Mac Pro-t a kijelző miatt is választották, abszolút színhelyes volt gyárilag, amihez a PC-s fronton nagyon, nagyon zsebbe kellett nyúlni valami EIZO vagy hasonló momitorral.

Nem véletlenül használják a profik.

Az hogy emelett ott van a Statbucksban is ‘1000 dollar facebook machine’-ként ebből nem von le semmit.
Zeneszerzők, dj-k, zenével foglalkozók is előszeretettel használták, használják. Nem értek hozzá, de elég jó hangproci volt/van benne gyárilag. Azt nem tudom, hogy a zeneszerkesztő szoftvereket, kezdetben, csak Apple-re írták-e, azért is lett népszerű. Régebben is rengeteg stúdió és koncertfelvételen lehetett látni McBook-t, meg dj fellépéseken is.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 163
113
Ismerős videóvágásra használja és arra is vette az M1 vagy M2 chipes Macbook Proját.

Iszonyat drága volt, valami misi körül.

Viszont… videovágáskor valami egészen elképesztően, szürreálisan gyorsabban kész van. Nem emlékszem a pontos számokra de olyan arányokra kell gondolni, hogy ami az egyébként erős PC-n volt 3 óra, az itt 10 perc.

A másik hogy a régi asztali (még inteles) Mac Pro-t a kijelző miatt is választották, abszolút színhelyes volt gyárilag, amihez a PC-s fronton nagyon, nagyon zsebbe kellett nyúlni valami EIZO vagy hasonló momitorral.

Nem véletlenül használják a profik.

Az hogy emelett ott van a Statbucksban is ‘1000 dollar facebook machine’-ként ebből nem von le semmit.
Viszont a profi felhasználó nem fog szomorkodni, hogy ragasztott az aksi és szervízben kell cseréltetni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Zeneszerzők, dj-k, zenével foglalkozók is előszeretettel használták, használják. Nem értek hozzá, de elég jó hangproci volt/van benne gyárilag. Azt nem tudom, hogy a zeneszerkesztő szoftvereket, kezdetben, csak Apple-re írták-e, azért is lett népszerű. Régebben is rengeteg stúdió és koncertfelvételen lehetett látni McBook-t, meg dj fellépéseken is.

Én valami olyan mendemondáta emlékszem, hogy a nem is annyira a hangkártya volt jó hangzás minősègű, hanem a latency (kb késleltetés) valami extrém alacsony, ami azért élő koncerten elég gáz ha nincs.

Arról nem is beszélve, hogy élő koncerten kilőni az összeomló alkalmazást majd újraindítani a windowst ugye nem opció :D