Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Tudom, hogy többnyire nem kell PayPal-hoz, de még az elcseszett vírusirtó online liszensz vásárlásához is kéri bank/hitelkártya kapcsolását, meg youtube prémium, stream, Patreon (nCore :) ) mindhez kéne. Egyéb online boltokhoz általában nem.
Virtuális kártya? (Revoluton pl. lehet több is, nem tudom mennyi, de mindegyiknél egyedi limit adható, akár témánként külön kártyát adhatsz meg, és ha egyet letiltasz nem kell a többi helyen is változtatni a fizetési adatokon... az is remek móka kényelmes digitális világunkban :p Elsétált a Tesco futár a kártyámmal, fél perc után visszahozta (az alatt le is fotózhatta akár mindkét oldalt), le kellett tiltsam, volt pár óra mindenhol átállítani utána a fizetési módot...)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 163
113
Virtuális kártya? (Revoluton pl. lehet több is, nem tudom mennyi, de mindegyiknél egyedi limit adható, akár témánként külön kártyát adhatsz meg, és ha egyet letiltasz nem kell a többi helyen is változtatni a fizetési adatokon... az is remek móka kényelmes digitális világunkban :p Elsétált a Tesco futár a kártyámmal, fél perc után visszahozta (az alatt le is fotózhatta akár mindkét oldalt), le kellett tiltsam, volt pár óra mindenhol átállítani utána a fizetési módot...)
Mondom, tervezek valami hitelkártyafélét, csak most kissé sok mást is kéne csinálni. A PayPal nagyon jó volt, amíg el nem kezdték ezt a hitelkártyakapcsolási mizériát.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Sajnálom :( Van eg ymásik ismerős pár akik szintén hasonló cipőben járnak. Csak azért osztottam meg, mert sokkoló minta az új "középosztály" elméjéből... Sok ilyen rossz példát láttam a környezetemben, nyilván az extrémebb esetek jobban megragadják a figyelmem, de nem tudnám kirívónak nevezni azok alapján, ami láttam, max más más felesleges dolgokra költi az "ingyenpénzt", akár gyepre költ milliókat, vagy legó gyűjtésre... nem érzem, hogy jó helyre megy az a pénz a látott minták alapján.
A páromnak van egy-két bölcsis dadusként dolgozó ismerőse. Cifra dolgokat mesélnek néha. Bár zömében melós családok az alanyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Rettenetesen komplikált. Nem csak itthon, de világ szerte. 1 rokonom fogadott örökbe gyereket, évekig tartott. A másik sokáig próbálkozott, aztán 35 éves lett és akkor már nem jöhetett számitásba az örökbefogadáshoz (nem itthon).
Hülyeség, nem így van. Bár valóban nem egyik napról a másikra megy, d ez szerintem nem is baj.
 

JKoenig

Member
2020. augusztus 9.
25
52
13
Szóba került már többször, jártunk is utána. Emocionálisan komplikált a páromnak.
Hivatalilag " még elviselhetően" komplikált ( előtte a lombikprogram ,na az fizikailag és
lelkileg nagyon kemény lehet a nőnek) 3 évig vártunk a telefonra hogy találkozhatunk
a kisfiúval aki a miénk lehet. Megérte várni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mér' a kártyád nem képes rá?

A vezeték már olyan fos...

Nem is tudom mi lenne velem ilyen marhaságokkal. A telefonom kapcsolódik a Toyotám kihangosítójához bluetoothon de mindent a telefonon csinálok

Pfff. Amikor 2 év után elkezdi a telefonod saját magát lassítani, mert
már az Applenek szüksége van a pénzedre... well.

Az fontos! Hogy a gyerek összekeni magát vagy a koccanás után lefényképezd a törött autókat, ahhoz feltétlen 5 optika, meg 69MP kell! :)

Az én fos androidomon is van. Meg kell nyomni a halkító gombot

Egy sima androidos dzsunka dzar is bír 2-3 napot elég sokat nyomkodva is!

Cserébe nekem a Redmi-m dobozában volt csomagolva egy egyszerű szilikon tok, meg a kijelzőn volt egy már felragasztott védőfólia.

Ez fontos! :rolleyes:
Társaságban mondjuk bunkóság telefonnal villogni, de én ebbe nem szólnék bele.

Eddig vagy 3 kínai telefonom volt. Teljesen rendben volt e téren az összes.

Na ilyen előfordult nekem is, de hogy 3-4 havonta esetleg újra kell indítani a telefont azt kibírom ha ezzel spórolok 3-400k-t.

Helyette Apple. Siristül... :oops:

Félre ne érts! Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de ne emeljünk piedesztálra, és reklámozzunk olyan dolgokat, amiben semmilye különleges nincs.
Én egy 30 ezres Zte Blade A31-et használok... szeretem, mert kompakt és mert nem féltem. Két dolgot lehet vele, telefonálni, meg böngészni. Szóval mindent tud. Persze nem mondom, hogy néha nem hiányzik belőle egy tűrhető kamera, de arra ott az asszony telefonja.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mér' a kártyád nem képes rá?

A vezeték már olyan fos...

Nem is tudom mi lenne velem ilyen marhaságokkal. A telefonom kapcsolódik a Toyotám kihangosítójához bluetoothon de mindent a telefonon csinálok

Pfff. Amikor 2 év után elkezdi a telefonod saját magát lassítani, mert
már az Applenek szüksége van a pénzedre... well.

Az fontos! Hogy a gyerek összekeni magát vagy a koccanás után lefényképezd a törött autókat, ahhoz feltétlen 5 optika, meg 69MP kell! :)

Az én fos androidomon is van. Meg kell nyomni a halkító gombot

Egy sima androidos dzsunka dzar is bír 2-3 napot elég sokat nyomkodva is!

Cserébe nekem a Redmi-m dobozában volt csomagolva egy egyszerű szilikon tok, meg a kijelzőn volt egy már felragasztott védőfólia.

Ez fontos! :rolleyes:
Társaságban mondjuk bunkóság telefonnal villogni, de én ebbe nem szólnék bele.

Eddig vagy 3 kínai telefonom volt. Teljesen rendben volt e téren az összes.

Na ilyen előfordult nekem is, de hogy 3-4 havonta esetleg újra kell indítani a telefont azt kibírom ha ezzel spórolok 3-400k-t.

Helyette Apple. Siristül... :oops:

Félre ne érts! Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de ne emeljünk piedesztálra, és reklámozzunk olyan dolgokat, amiben semmilye különleges nincs.
Boldogok a lelki szegények!