Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 952
113
ott van a Statbucksban is ‘1000 dollar facebook machine’-ként
Hogy én ettől mennyire hidegrázást kapok!
A Zasszonypajti egyik barinője ilyen divatmajom. Havi két kilót kicsengetnek lakástörlesztőre, de a samsung galaxy ultra pro majd fél millás faszomtudja milyen telefon az kell neki, persze részletre, de a kicseszett navigációt rajta meg nem tudja használni! Az volt a duma, hogy azért kell, mert szép képeket tud csinálni, de amiket közzétesz, azok szétfilterezett borzalmak túltolt szaturációval. Persze nem esett jól neki, mikor kiröhögtem ezért...
Ja, a sírás-rívás az megy éjjel-nappal, hogy milyen drága minden.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Én valami olyan mendemondáta emlékszem, hogy a nem is annyira a hangkártya volt jó hangzás minősègű, hanem a latency (kb késleltetés) valami extrém alacsony, ami azért élő koncerten elég gáz ha nincs.

Arról nem is beszélve, hogy élő koncerten kilőni az összeomló alkalmazást majd újraindítani a windowst ugye nem opció :D
A windowssal semmi ilyen gond nincs nagoyn rég (legalább 15 éve max rossz driverek miatt vannak ilyen gondok, már az XP idején elég jó volt audiora is). Egyszerűen volt pár jó nagytudású audio cucc applere, és kis késleltetést is tudott, meg egy időben a Firewire volt nagy dobás, a korai USB-nél sokkal jobb volt valósidejű feladatokra, hiába tud az USB is isochronous módot (plusz a sávszélis nagyobb volt). Windowsra is voltak jó audió cuccok, kollégám windows alatt tolta. Az egész kicsit vendor lock ines volt, amivel elkezdtél dolgozni, azzal mentél tovább, mert túl sok pénzt költöttél a felszerelésre. :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 601
34 260
113
A Német Táplálkozástudományi Társaság (DGE) új irányelveket tervez élelmiszer-ajánlásaihoz. És a húsról való radikális lemondást akarja sugallni a német polgároknak.
︎ Az új "élelmiszerstratégiáról" szóló belső dokumentum szerint napi tíz gramm húst, azaz havonta 30 deka húst kellene enni, nem többet.

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Hogy én ettől mennyire hidegrázást kapok!
A Zasszonypajti egyik barinője ilyen divatmajom. Havi két kilót kicsengetnek lakástörlesztőre, de a samsung galaxy ultra pro majd fél millás faszomtudja milyen telefon az kell neki, persze részletre, de a kicseszett navigációt rajta meg nem tudja használni! Az volt a duma, hogy azért kell, mert szép képeket tud csinálni, de amiket közzétesz, azok szétfilterezett borzalmak túltolt szaturációval. Persze nem esett jól neki, mikor kiröhögtem ezért...
Ja, a sírás-rívás az megy éjjel-nappal, hogy milyen drága minden.
Remélem változó kamatozású hitel aminek a kamatfixálását most én fizethetem... (kérlek ne triggerelj jobban)

Nekem a legdurvább az volt, amikor épp egy BMW-vel utazunk, aminek egy fontos főalkatrésze kis részben a kezem munkáját is tartalmazza, és erről beszélgettünk, barátom aki a bérautót vezette épp szidta a készüléket (bár a vezetéssegítő rendszert, ahhoz nincs közöm) ami majdnem balesetbe vitte, és mondta, hogy akkor se kéne neki ez a gép, ha fizetnének érte. Ennek apropóján mondta, hogy egy ismerőse (akit én futólag ismerek egy közös munkáról) felesége alig várja, hogy végre bölcsibe adhassa a gyereket, és visszamehessen dolgozni, mert utálja a gyerekeket, a sajátját is, csak idegesíti, és csak azért csinálták, hogy a Babaváróból meglegyen az önrész az M BMW-hez az asszonynak, de kéne már az asszony bére a törlesztőre...

@SilvioD @jurgenbauer @pöcshuszár és a többi rajongó nem látja, hogy ez az újraelosztással teremtett középosztály, ami az én zsíromból él tücsök módra, és ez az a népesség szaporulat, amit ez a családpolitika támogat, a gyerek letéve a tv elé kezében tablettel amin youtubeozik, anyuka borozgat a barátnőkkel a kertipartin... a multis exceltologató kolléganőivel a fontos nagy hozzáadott értékű munkaköréből

Közben ugye a Phd.-t végző természettudósok szétszívatják olyan havi zsebpénzért, aminél többet tankol el egy alkalommal ez a csodás személy, és látom a Phdző temrészettudós ismerős nőkön, hogy vagy nincs gyerek, vagy elmennek a picsába külföldre, és akkor lesz, de többé haza nem jönne max látogatóba. Így működik ez a családtámogatás...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem az Apple egy "smooth" termék, amit csak emiatt vesznek tömegesen. Lehet, hogy nem vagyok hozzáértő, de itten van egy néhány éves i5 laptop (Lenovo) Win10el, volt vagy 220k. .

Nekem az ütött be, mikor vmi aktuális iPhone bejelentés alatt nekiállt nyígni egy kölyök, hogy nem tudja meg kapja-e majd részletre, mivel az előzőt is késve törleszti...
Mikor kérdőre lett vonva akkor mi a faxért kell neki az új az volt a válasz "mert a személyiségem része".
Egy qva telefon B+


Btw. cégnél Lenovo-k vannak (munkakörtől függően Thinkpad vagy Legion), nem adnám érte a 4 éves Asus-omat...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
Nekem az ütött be, mikor vmi aktuális iPhone bejelentés alatt nekiállt nyígni egy kölyök, hogy nem tudja meg kapja-e majd részletre, mivel az előzőt is késve törleszti...
Mikor kérdőre lett vonva akkor mi a faxért kell neki az új az volt a válasz "mert a személyiségem része".
Egy qva telefon B+


Btw. cégnél Lenovo-k vannak (munkakörtől függően Thinkpad vagy Legion), nem adnám érte a 4 éves Asus-omat...
Sosem értettem, mire jó egy 500+k mobil 100k feletti része.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Sosem értettem, mire jó egy 500+k mobil 100k feletti része.
Én azt nem értem, aki erőn felül vásárol ilyeneket... amúgy próbáld ki, majd rájössz. Sok apróság. Bár a legjobb dolgokat lemodernizálják (pl. fizikai némítás kapcsolót). De 100k -ért elég gyenge kamerát, szoftver minőséget kapsz. Nem lesznek frissítésed 5+ évig "ingyen" (előre kifizetve)! Az átlag Android telefonnál 2-3 év terméktámogatás már jónak mondható, sok pedig már kiadáskor elavult, sebezhető szoftverrel jön ki, ami úgy is marad (Ez a 100k alatti kategória).

Inkább a 350k feletti részt nem annyira érzem át.
De 100k alatt lesz olyan amiben van
  • érintés mentes fizetés,
  • vezeték nélküli töltés,
  • hackelés nélkül működő képernyőtürözés autóba (megcsináltam a xiaomival is anno apkmirroros android autóval, pedig régiózárral tiltott azoknak itt),
  • 5 év terméktámogatás,
  • jó kamera,
  • fizikai némítógomb
  • egész jó akkuidő
  • egyen szappantartóhoz mérten esztétikus megjelenés (ha valaki jönne a "rugged phone mémekkel")
  • minimális reprezentatív érték
  • jó kihangosító és mikrofon (olcsó telefonokban eléggé kétesélyes eddigi tapasztalataim alapján, volt már jó is meg fos is)
  • gyors és pontos gps/iránytű (androidon volt amikor perceket kellett a lockra várni, vagy rebootolni kellett az eszközt hozzá, huawei és xiaomi, samasung is hozta ezt), nyílt terepen. Jó iránytűt pedig android alatt én még nem találtam nem iphone árú készülékekben.
  • no google


Amúgy ha megnézed, akkor 400k feletti rész az újraelosztásra megy (ÁFA). A 300k-400k közötti is, inflációs áremelkedés és mindenféle azt fokozó újraelosztások formájában.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Nekem az ütött be, mikor vmi aktuális iPhone bejelentés alatt nekiállt nyígni egy kölyök, hogy nem tudja meg kapja-e majd részletre, mivel az előzőt is késve törleszti...
Mikor kérdőre lett vonva akkor mi a faxért kell neki az új az volt a válasz "mert a személyiségem része".
Egy qva telefon B+
Idióták mindig is voltak.
Szerinted az normális, hogy felnőtt emberek több százezreket, milliókat fizetnek cipőkért? Vagy maga az NFT őrület?
Az az igazság, hogy a fejlődésbe bele van kódolva a gyehenna ami mostanában világháborúk képében valósul meg, hogy a kitekert értékrendek helyrebillenjenek. :(
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
érintés mentes fizetés,
Mér' a kártyád nem képes rá?
vezeték nélküli töltés,
A vezeték már olyan fos...
hackelés nélkül működő képernyőtürözés autóba (megcsináltam a xiaomival is anno apkmirroros android autóval, pedig régiózárral tiltott azoknak itt),
Nem is tudom mi lenne velem ilyen marhaságokkal. A telefonom kapcsolódik a Toyotám kihangosítójához bluetoothon de mindent a telefonon csinálok
5 év terméktámogatás,
Pfff. Amikor 2 év után elkezdi a telefonod saját magát lassítani, mert
már az Applenek szüksége van a pénzedre... well.
Az fontos! Hogy a gyerek összekeni magát vagy a koccanás után lefényképezd a törött autókat, ahhoz feltétlen 5 optika, meg 69MP kell! :)
fizikai némítógomb
Az én fos androidomon is van. Meg kell nyomni a halkító gombot
egész jó akkuidő
Egy sima androidos dzsunka dzar is bír 2-3 napot elég sokat nyomkodva is!
egyen szappantartóhoz mérten esztétikus megjelenés (ha valaki jönne a "rugged phone mémekkel")
Cserébe nekem a Redmi-m dobozában volt csomagolva egy egyszerű szilikon tok, meg a kijelzőn volt egy már felragasztott védőfólia.
minimális reprezentatív érték
Ez fontos! :rolleyes:
Társaságban mondjuk bunkóság telefonnal villogni, de én ebbe nem szólnék bele.
jó kihangosító és mikrofon (olcsó telefonokban eléggé kétesélyes eddigi tapasztalataim alapján, volt már jó is meg fos is)
Eddig vagy 3 kínai telefonom volt. Teljesen rendben volt e téren az összes.
gyors és pontos gps (androidon volt amikor perceket kellett a lockra várni, vagy rebootolni kellett az eszközt hozzá, huawei és xiaomi, samasung is hozta ezt), nyílt terepen.
Na ilyen előfordult nekem is, de hogy 3-4 havonta esetleg újra kell indítani a telefont azt kibírom ha ezzel spórolok 3-400k-t.
Helyette Apple. Siristül... :oops:

Félre ne érts! Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de ne emeljünk piedesztálra, és reklámozzunk olyan dolgokat, amiben semmilye különleges nincs.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
Én azt nem értem, aki erőn felül vásárol ilyeneket... amúgy próbáld ki, majd rájössz. Sok apróság. Bár a legjobb dolgokat lemodernizálják (pl. fizikai némítás kapcsolót). De 100k -ért elég gyenge kamerát, szoftver minőséget kapsz. Nem lesznek frissítésed 5+ évig "ingyen" (előre kifizetve)! Az átlag Android telefonnál 2-3 év terméktámogatás már jónak mondható, sok pedig már kiadáskor elavult, sebezhető szoftverrel jön ki, ami úgy is marad (Ez a 100k alatti kategória).

Inkább a 350k feletti részt nem annyira érzem át.
De 100k alatt lesz olyan amiben van
  • érintés mentes fizetés,
  • vezeték nélküli töltés,
  • hackelés nélkül működő képernyőtürözés autóba (megcsináltam a xiaomival is anno apkmirroros android autóval, pedig régiózárral tiltott azoknak itt),
  • 5 év terméktámogatás,
  • jó kamera,
  • fizikai némítógomb
  • egész jó akkuidő
  • egyen szappantartóhoz mérten esztétikus megjelenés (ha valaki jönne a "rugged phone mémekkel")
  • minimális reprezentatív érték
  • jó kihangosító és mikrofon (olcsó telefonokban eléggé kétesélyes eddigi tapasztalataim alapján, volt már jó is meg fos is)
  • gyors és pontos gps/iránytű (androidon volt amikor perceket kellett a lockra várni, vagy rebootolni kellett az eszközt hozzá, huawei és xiaomi, samasung is hozta ezt), nyílt terepen. Jó iránytűt pedig android alatt én még nem találtam nem iphone árú készülékekben.
  • no google


Amúgy ha megnézed, akkor 400k feletti rész az újraelosztásra megy (ÁFA). A 300k feletti is, inflációs áremelkedés és mindenféle azt fokozó újraelosztások formájában.
Sosem hack-elték meg a telefonomat, legalább is úgy., hogy tudtam volna róla. Sose használtam 5 évig mobilt, mindig lett valami baja, összetört, elhagytam, és nem volt nagy döntés lecserélni <70k-ért. Mondjuk lehet, ez a 3. évét nyomja most, tiszta pókhálótörés a hátlapja (leejtés...), de még normálisan üzemel. Lehetne jobb kamerája? Lehetne. És? Nem vagyok én fotóművész, a ZTE üstököst meg ezzel is le lehetett fotózni. A kinézet meg áll 1 képernyőből megy egy tokból. Még a hátlap színe sem látszik (meg szerencsére az sem, hogy törött) :) A jól működő programok már szerintem alapok, jól megy a GPS is, nem kell a +400k. A google-val mi a baj? Nálam a Facebook van leirtva. Fizikai némítógomb van, csík hosszan (néhány másodperc) kell nyomni a hangerő- gombot. A számítási teljesítmény növelésének sem látom okát, már ez is bőven elég mindenre. Mondjuk az jellemző, hogy nem tudom, 4k videót egyáltalán tud-e csinálni, mert minek is kéne nekem? Azért gondolom előbb, utóbb úgy elhasználódik vagy avul, hogy nem lesz kedvem kézbe venni, akkor lecserélem. A fő "baj", hogy most sincsenek más igényeim a mobillal kapcsolatban, mint voltak korábban, és ezek most is teljesülnek. Mondjuk az igaz, hogy az első kínai mobilom érzékenyebb volt a térerő gyengeségére, mint a megelőző Sony. De azóta nem vettem észre különbséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Sosem hack-elték meg a telefonomat, legalább is úgy., hogy tudtam volna róla. Sose használtam 5 évig mobilt, mindig lett valami baja, összetört, elhagytam, és nem volt nagy döntés lecserélni <70k-ért. Mondjuk lehet, ez a 3. évét nyomja most, tiszta pókhálótörés a hátlapja (leejtés...), de még normálisan üzemel. Lehetne jobb kamerája? Lehetne. És? Nem vagyok én fotóművész, a ZTE üstököst meg ezzel is le lehetett fotózni. A kinézet meg áll 1 képernyőből megy egy tokból. Még a hátlap színe sem látszik (meg szerencsére az sem, hogy törött) :) A jól működő programok már szerintem alapok, jól megy a GPS is, nem kell a +400k. A google-val mi a baj? Nálam a Facebook van leirtva. Fizikai némítógomb van, csík hosszan (néhány másodperc) kell nyomni a hangerő- gombot. A számítási teljesítmény növelésének sem látom okát, már ez is bőven elég mindenre. Mondjuk az jellemző, hogy nem tudom, 4k videót egyáltalán tud-e csinálni, mert minek is kéne nekem? Azért gondolom előbb, utóbb úgy elhasználódik vagy avul, hogy nem lesz kedvem kézbe venni, akkor lecserélem. A fő "baj", hogy most sincsenek más igényeim a mobillal kapcsolatban, mint voltak korábban, és ezek most is teljesülnek. Mondjuk az igaz, hogy az első kínai mobilom érzékenyebb volt a térerő gyengeségére, mint a megelőző Sony. De azóta nem vettem észre különbséget.
tl;dr tehát nem tudsz egy a kritériumoknak megfelelő telefont mondani 100k alatt.

legalábbis úgy, hogy tudnál róla :D De az is ide tartozik, hogy esetleg a bankod oldalát/appját nem tudod használni, mert elavult a titkosítási technológia annak sebezhetősége miatt. (<TLS1.2, de nemsokára a TLS1.2 is megy a lecsóba.)

(előző telefonom a felfújódó akkuja tette tönkre, eltörte a kijelzőt belülről, nálam 3-5 évet kibír egy telefon, és nem én szoktam összetörni őket. Ha az előzőt nem teszi tönkre az akku, még lenne feladatom számára...)

A googlel sok baj van, messzire vezet. Első körben a korlátlan megfigyelés és kémkedés, de a termékeik és azok támogatása (nagy belső verseny azonos feladatú termékek közt, amiket hamar elkaszálnak, a termékeikre építeni többnyire hiba, pár kivételtől eltekintve)

Az nem az a fizikai némítógomb, amiről én beszélek... egy másik felhasználási esetet vázoltál. Amit én keresek: egy mozdulattal néma üzemmód (és pl opcionálisan: aki keres automatikusan értesüljön arról, hogy nem érek rá), majd épp ugyanarra a hangerőre mint előtte vissza tudjak álni egy mozdulattal, a megelőző hangerő szint memorizálásának szükségessége nélkül. (amúgy is a hangerőszabályzó ne a csengőhang erejét, hanem a média erejét állítsa már... ki akarja a csengőhangot adminisztrálni rendszeresen naponta többször?)

De ez is olyan azt hiszem, mint az autó vásárlás sok paramétere... aki nem próbálta, nem tudja miről van szó, plusz egyénileg különböző igények.

A GPS és a jó GPS közötti különbség neked esetleg nem releváns, vagy jobb olcsó telefonokat fogtál ki, mint én. Viszont ez éri meg a pluszt: hogy nem kell lutrizni, egyszerűen jó lesz. Hiába nem cserélhető az akku... (cseréltem amúgy olcsó kínai telefonban akkut, ott is ragasztva volt, és ott is irtózatos szopatás volt hozzáférni, pedig nem a sátáni apple vendor lock injéhez tervezték)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
tl;dr tehát nem tudsz egy a kritériumoknak megfelelő telefont mondani 100k alatt.

legalábbis úgy, hogy tudnál róla :D De az is ide tartozik, hogy esetleg a bankod oldalát/appját nem tudod használni, mert elavult a titkosítási technológia annak sebezhetősége miatt. (<TLS1.2, de nemsokára a TLS1.2 is megy a lecsóba.)

(előző telefonom a felfújódó akkuja tette tönkre, eltörte a kijelzőt belülről, nálam 3-5 évet kibír egy telefon, és nem én szoktam összetörni őket. Ha az előzőt nem teszi tönkre az akku, még lenne feladatom számára...)

A googlel sok baj van, messzire vezet. Első körben a korlátlan megfigyelés és kémkedés, de a termékeik és azok támogatása (nagy belső verseny azonos feladatú termékek közt, amiket hamar elkaszálnak, a termékeikre építeni többnyire hiba, pár kivételtől eltekintve)

Az nem az a fizikai némítógomb, amiről én beszélek... egy másik felhasználási esetet vázoltál. Amit én keresek: egy mozdulattal néma üzemmód (és pl opcionálisan: aki keres automatikusan értesüljön arról, hogy nem érek rá), majd épp ugyanarra a hangerőre mint előtte vissza tudjak álni egy mozdulattal, a megelőző hangerő szint memorizálásának szükségessége nélkül. (amúgy is a hangerőszabályzó ne a csengőhang erejét, hanem a média erejét állítsa már... ki akarja a csengőhangot adminisztrálni rendszeresen naponta többször?)

De ez is olyan azt hiszem, mint az autó vásárlás sok paramétere... aki nem próbálta, nem tudja miről van szó, plusz egyénileg különböző igények.

A GPS és a jó GPS közötti különbség neked esetleg nem releváns, vagy jobb olcsó telefonokat fogtál ki, mint én. Viszont ez éri meg a pluszt: hogy nem kell lutrizni, egyszerűen jó lesz. Hiába nem cserélhető az akku... (cseréltem amúgy olcsó kínai telefonban akkut, ott is ragasztva volt, és ott is irtózatos szopatás volt hozzáférni, pedig nem a sátáni apple vendor lock injéhez tervezték)
Oké, ez mind szép és jó. Mondjuk mobilról még nem bankoltam, NFC chip is le van tiltva. Az, hogy az androidot nem frissítik egy idő után az nem szép dolog, de valahogy a mobilt nem nagyon használom érzékeny dolgokra, mert az nem egy központi figura az életemben, csak egy segédeszköz elsősorban telefonálása, másodsorban alkalmi szórakozásra, harmadsorban információszerzésre (mert általában van asztali gép is a közelben ami nagyságrenddel kényelmesebb erre egy mobilnál). De továbbra sem látom a +400k létjogosultságát, de elfogadom, hogy másnak lehet fontos, amit adnak érte. Még egy ifjú hölgynek is, hogy jelentősen megszépített szelfiket toljon az instagramra párkeresés céljából :) De olyan magyarázatot is kaptam már, hogy neki nics TV-je, száímítógépe, csak mindenre ez az egy félmiliós mobil. Mondom neki, itt nem került a laptop, TV meg a mobil együtt ennyibe, és mind jobb a maga műfajában, egy mobilnál (mondjuk a mobilt kivéve).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Rövid iPhone tulajdonos időm alatt 2 dolog tetszett:
FaceID és a kamera.

De inkább maradtam a jó öreg redmi-nél.
+9-es széria óta gyárilag van telepítve android auto, pöcc-röff működik.

Az, hogy a google kémkedik meg...
Pont az apple bukott le vele, hogy hacker-ek hozzáfértek érzékeny katonai információkhoz a katonák őrjáratozási szokásai alapján.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Oké, ez mind szép és jó. Mondjuk mobilról még nem bankoltam, NFC chip is le van tiltva. Az, hogy az androidot nem frissítik egy idő után az nem szép dolog, de valahogy a mobilt nem nagyon használom érzékeny dolgokra, mert az nem egy központi figura az életemben, csak egy segédeszköz elsősorban telefonálása, másodsorban alkalmi szórakozásra, harmadsorban információszerzésre (mert általában van asztali gép is a közelben ami nagyságrenddel kényelmesebb erre egy mobilnál). De továbbra sem látom a +400k létjogosultságát, de elfogadom, hogy másnak lehet fontos, amit adnak érte. Még egy ifjú hölgynek is, hogy jelentősen megszépített szelfiket toljon az instagramra párkeresés céljából :) De olyan magyarázatot is kaptam már, hogy neki nics TV-je, száímítógépe, csak mindenre ez az egy félmiliós mobil. Mondom neki, itt nem került a laptop, TV meg a mobil együtt ennyibe, és mind jobb a maga műfajában, egy mobilnál (mondjuk a mobilt kivéve).
Kétfaktoros hitelesítésre dedikált hardverkulcsot használsz! Grat! Én sajna csak mobilos TOTP-t. A kb 300 accountomból a kb 30 2fa-t igénylőhöz a TOTP 2FA belépés ezzel kezelem. Gondolom persze ilyeneket se csinálsz, ha nem használsz mobilbankot se, de akkor a véleményed azért... nem tipikus okostelefon felhasználóé. De a bankod megerősítő SMS-e is a mobilodra megy. Ennyit a nem érzékeny használatról. A biztonság akkor is fontos, ha nem is tudsz róla. De innentől amúgy kár is a szócséplés, ha még erre se használod a telefont, nem fogod a millió apró dolgot értékelni, amivel több tud lenni a belépőszintnél.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Pont az apple bukott le vele, hogy hacker-ek hozzáfértek érzékeny katonai információkhoz a katonák őrjáratozási szokásai alapján.
Az a stadia volt. Vagy hozz forrást ilyen erős általános kijelentéshez.

(faceid-t direkt nem írtam, bár magam is szeretem, kényelmes és tűrhető kompromisszum a kényelem és biztonság tengelyen. Amúgy "prémium" androidos cuccok is elég jók tudnak lenni, ha van terméktámogatás. a félbehajthatóság és stylus pl. jópofa, majd ha már kiforrott lesz, értékelni fogom)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
Kétfaktoros hitelesítésre dedikált hardverkulcsot használsz! Grat! Én sajna csak mobilos TOTP-t. A kb 300 accountomból a kb 30 2fa-t igénylőhöz a TOTP 2FA belépés ezzel kezelem. Gondolom persze ilyeneket se csinálsz, ha nem használsz mobilbankot se, de akkor a véleményed azért... nem tipikus okostelefon felhasználóé. De a bankod megerősítő SMS-e is a mobilodra megy. Ennyit a nem érzékeny használatról. A biztonság akkor is fontos, ha nem is tudsz róla. De innentől amúgy kár is a szócséplés, ha még erre se használod a telefont, nem fogod a millió apró dolgot értékelni, amivel több tud lenni a belépőszintnél.
Igen, aki imigyen munkaeszköznek használja a mobilját, az ok. Csak a vásárlók nagy része szerintem nem ilyen, és csak a csillivilli miatt ad rá ennyi pénzt. (Mellékesen hitelkártyám sincs csak PayPal, amihez nincs bankkártya kapcsolva. De ez egyre több limitációt okoz, úgyhogy lehet lassan lesz nekem is.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Igen, aki imigyen munkaeszköznek használja a mobilját, az ok. Csak a vásárlók nagy része szerintem nem ilyen, és csak a csillivilli miatt ad rá ennyi pénzt. (Mellékesen hitelkártyám sincs csak PayPal, amihez nincs bankkártya kapcsolva. De ez egyre több limitációt okoz, úgyhogy lehet lassan lesz nekem is.)
hitelkártya != bankkártya, ugye tudod (sokaknál összemosódik)? Paypalhez nem kell hitelkártya, nekem debittel működik... Na a hitelkártya az ami nekem kívül esik a komfortzónámon, bár tudnám felelősen használni, de nem akarom a macerát, könnyű extra költségekbe csúszni. Autó bérlésen kívül nem látom amúgy hol adna igazán előnyt nekem (a visszatérítéses mézesmadzag nem nyűgöz le, oszotottam-szoroztam, és nem hiszem, hogy én azon tudnék nyerni)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 952
113
felesége alig várja, hogy végre bölcsibe adhassa a gyereket, és visszamehessen dolgozni, mert utálja a gyerekeket, a sajátját is, csak idegesíti, és csak azért csinálták, hogy a Babaváróból meglegyen az önrész az M BMW-hez az asszonynak, de kéne már az asszony bére a törlesztőre...
Nekünk meg nem lehet gyerekünk, pedig mennyire szeretnénk... :(
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
hitelkártya != bankkártya, ugye tudod (sokaknál összemosódik)? Paypalhez nem kell hitelkártya, nekem debittel működik... Na a hitelkártya az ami nekem kívül esik a komfortzónámon, bár tudnám felelősen használni, de nem akarom a macerát, könnyű extra költségekbe csúszni. Autó bérlésen kívül nem látom amúgy hol adna igazán előnyt nekem (a visszatérítéses mézesmadzag nem nyűgöz le, oszotottam-szoroztam, és nem hiszem, hogy én azon tudnék nyerni)
Tudom, hogy többnyire nem kell PayPal-hoz, de még az elcseszett vírusirtó online liszensz vásárlásához is kéri bank/hitelkártya kapcsolását, meg youtube prémium, stream, Patreon (nCore :) ) mindhez kéne. Egyéb online boltokhoz általában nem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
Nekünk meg nem lehet gyerekünk, pedig mennyire szeretnénk... :(
Sajnálom :( Van eg ymásik ismerős pár akik szintén hasonló cipőben járnak. Csak azért osztottam meg, mert sokkoló minta az új "középosztály" elméjéből... Sok ilyen rossz példát láttam a környezetemben, nyilván az extrémebb esetek jobban megragadják a figyelmem, de nem tudnám kirívónak nevezni azok alapján, ami láttam, max más más felesleges dolgokra költi az "ingyenpénzt", akár gyepre költ milliókat, vagy legó gyűjtésre... nem érzem, hogy jó helyre megy az a pénz a látott minták alapján.