Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Mi jellemzőbb általánosságban a világra az "épeszűen menedzselt egészségügy" vagy az anomáliák?

Es ezzel vissza is kerultunk oda, ahonnan az egesz vitank kiindult: szukseges a _kepessegek_ novelese, mert maskepp anomaliak lesznek:)
Olyan fenntarthato rendszert ugyanis nem tudsz csinalni nepessegtervezes/mesterseges beavatkozas nelkul, amiben mindenkinek egyenlo lehetosegei vannak.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Hát most aztán meggyőztél.
Szóval mivel alapból jellemzőbb az hogy a gazdagok jobb ellátásban részesülnek, sőt szerintem mindenből jobbat kapnak, dobjuk be a képletbe hogy genetikailag is előnyösebbek legyenek. Aztán várjunk a csodára hogy ettől minden megoldódik.
Szerinted a te verziód valószínűbb vagy az enyém figyelembe véve a mai állapotokat?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
:))))) Ne kezdjuk ujra, de dontsd mar el, hogy kit definialsz gazdagkent! A magyarok szinte mind gazdagok az atlag szomaliaihoz kepest es toredeket keresik a nyugat-europai embereknek (csorok hozzajuk kepest). Erdekes modon Afrika problemaja nem az, hogy azok a geci gyogyszergyartok marha dragan merik nekik az oltasokat (pedig igy kene lennie a te logikad szerint), hanem az, hogy ok is hozzajuthattak - kvazi ingyen,- , mikozben a kulturajuk nem adaptalodott a 21. szazad kovetelmenyeihez.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Azt definiálom gazdagként aki egy adott társadalmi közegben az átlagnál jelentősen nagyobb anyagi javakkal rendelkezik. De itt nem a fogalmi definíciókról van szó.
Csak ismerd be hogy a jelenlegi helyzetből következtetve sokkal valószínűbb hogy a fejlesztett gének inkább megosztják mint egységesítik a társadalmat.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@omoe: soha nem araztal meg be uj termeket, ha jol sejtem (vagy vettel reszt a fejleszteseben), ugye?

"Csak ismerd be hogy a jelenlegi helyzetből következtetve sokkal valószínűbb hogy a fejlesztett gének inkább megosztják mint egységesítik a társadalmat. "

A jelenleg rendelkezesre allo analog fejlesztesek pont forditva mukodtek. Minden eljutott az atlagemberhez relative rovid ido leforgasa alatt. Ezert nem tudtal peldat irni a dologra.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
A jelenleg rendelkezesre allo analog fejlesztesek pont forditva mukodtek. Minden eljutott az atlagemberhez relative rovid ido leforgasa alatt. Ezert nem tudtal peldat irni a dologra.
Mik azok az analóg fejlesztések? Szike a bontóbárd helyett? Az tényleg mindenkinek elérhető. Az igaz, hogy a várólisták miatt pár hónap mire szikét látsz, de 'hééé' örülj annak, hogy az átlagembereknek is ugyan az a szolgáltatás jár, mint a gazdagoknak (papíron).
Relatíve rövid idő alatt. Ez mit jelent? 1-2 generáció megszületik gazdagéknál mire a többi földi halandó is megkapja ugyanazon (papíron) fejlesztéseket? Az pont elég ahhoz, hogy a társadalom többi része a büdös életben ne érje utol a felső kasztot.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
@omoe: soha nem araztal meg be uj termeket, ha jol sejtem (vagy vettel reszt a fejleszteseben), ugye?

"Csak ismerd be hogy a jelenlegi helyzetből következtetve sokkal valószínűbb hogy a fejlesztett gének inkább megosztják mint egységesítik a társadalmat. "

A jelenleg rendelkezesre allo analog fejlesztesek pont forditva mukodtek. Minden eljutott az atlagemberhez relative rovid ido leforgasa alatt. Ezert nem tudtal peldat irni a dologra.

Jól sejted, miért fontos ez?

Nem tudom mi az az analóg fejlesztés és teljesen lényegtelen hogy menyivel később jut el valami a szélesebb körhöz ha tovább fogják fejleszteni akkor több pénzért mindig jobbat fogsz kapni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Oké, menj el pszichológushoz a tb-éd keretén belül és ad neked egy félórát, négy óra várakozás után majd szétteszi a kezét és azt mondja menj el kognitív terápiára Pestre ami ugyan nem olcsó de jó.

Mivel nem vagyok beteges ezért nem tudom hogy van az egészségügyben, de mivel a társadalom minden területén így van ezért inkább téged kérlek meg hogy bizonyítsd az egészségügy más.

Romániai példa: egy ismerősömnek daganatja volt, állami korházban kezelték, ugyanahhoz az orvoshoz, ugyanabba a korházba járt, ahova a város (200000 lakosú nagyváros) polgármestere, akiről a fél város azt mondja, hogy ellop minden pénzt. Akkor ezek szerint vagy nem lopott eleget, vagy az állami egészségügy is van olyan jó, mint a magán. Mindketten kigyógyultak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A gyermekeket 1000 más okból is el temetheti az ember,a védőoltások is inkább csak arra jók,hogy legyengítsenek annyira,hogy amitől megvédenek,20 más nyavaját meg bekap az ember.A baleseti ellátással részben egyet értek,bár érdekesen alakulnának a baleseti statisztikák a technikai evolúció nélkül....
Az internet,meg a számítógép is eléggé kontraproduktív szerintem,igaz,hogy el lehet érni rajta sok mindent,de igen kevesen vannak akik képesek rendeltetés szerűen használni,így van némi szerepe a techno evolúcióban,és a tömegek elhülyülésében is,de tényleg csak egy pici. :)

Jogos,a régészet,az abból származó leletek,az ott használt kor meghatározó módszerek az már nem tudomány.

Az a baj, hogy te nem hiszel sem az orvoslásban, sem a tudományban. :)
A védőoltások előtt a gyermekhalandóság 200-300 ezrelék volt. Minden 10 gyerekből 2-3 nem élte meg a felnőttkort. Ma ez 2-3 ezrelék. Ne mond, hogy ez nem óriási előrelépés.
Kormeghatározó módszerek: néha előfordulnak hibák a kormeghatározásban, de ma már elég nagy pontossággal meg lehet mondani szinte mindenről, hogy hány éves.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="omae">Oké, menj el pszichológushoz a tb-éd keretén belül és ad neked egy félórát, négy óra várakozás után majd szétteszi a kezét és azt mondja menj el kognitív terápiára Pestre ami ugyan nem olcsó de jó.

Mivel nem vagyok beteges ezért nem tudom hogy van az egészségügyben, de mivel a társadalom minden területén így van ezért inkább téged kérlek meg hogy bizonyítsd az egészségügy más.

Romániai példa: egy ismerősömnek daganatja volt, állami korházban kezelték, ugyanahhoz az orvoshoz, ugyanabba a korházba járt, ahova a város (200000 lakosú nagyváros) polgármestere, akiről a fél város azt mondja, hogy ellop minden pénzt. Akkor ezek szerint vagy nem lopott eleget, vagy az állami egészségügy is van olyan jó, mint a magán. Mindketten kigyógyultak.</blockquote>

Szerintem pl. egy sebész egy adott műtétet csak egy féleképen tud elvégezni, nincs az, hogy a gazdagnál majd még vágok egy centit, mert megfizette, vagy mert magán -legalábbis szerintem.

A szakorvosom, akihez 15 éve járok állami alapon, az elmúlt évtizedben nem sok hálapénzt látott tőlem, de mégis lelkiismeretesen végzi munkáját és az országban az egyik legjobb. Vagy a klinikán, ahol anno műtöttek a főorvos szombaton, értekezletről hazafele a család előtt még bejött az osztályra, mindenkit körbekérdezett és utána ment haza, nyilván nem lett volna kötelező, mert hétköznap is reggeltől estig bent volt. stb. Akkor hol rossz az állami eü?

De voltam olyan magánrendelésen, ahol meg fizetős alapon rosszabb és lassabb ellátást kaptam, mint az állami.
Azért érdekes és túllihegett ez a magánpraktizálás.
Az egyik orvos ismerős csinált maszekot. Rosszabb géppel, mint az sztk-s szar, diagnózist csak szóba mondott, papírt nem adott, tehát lehetett vele menni a sóhivatalba, és ezért fizettek anno 10-15 éve 2-3000ft-ot, mer' maszek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát most aztán meggyőztél.
Szóval mivel alapból jellemzőbb az hogy a gazdagok jobb ellátásban részesülnek, sőt szerintem mindenből jobbat kapnak, dobjuk be a képletbe hogy genetikailag is előnyösebbek legyenek. Aztán várjunk a csodára hogy ettől minden megoldódik.
Szerinted a te verziód valószínűbb vagy az enyém figyelembe véve a mai állapotokat?

Én inkább úgy mondanám, hogy a gazdagok mindent előbb kapnak meg. De szinte mindent (már ami szükséges, mert egy yacht nem az) megkapnak egy idő után a szegényebbek is. Nézz körül a házban. Ma gyakorlatilag bárkinek okosabb a telefonja, mint 20 éve a leggazdagabbak számítógépe. De ugyanez igaz minden más fogyasztási cikkre. Az elején mindent drágán adnak, hogy megtérüljön a fejlesztési költség, ilyenkor természetesen csak a gazdagok engedhetik meg maguknak (meg a nagyzolási mániában szenvedő szegények), de utána minden olcsó lesz és eljut másokhoz is.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Érdekes ez a gazdag ember - szegény ember ellentmondás. Elsősorban szerintem a gazdag ember (ezt mindig az adott társadalomban gazdagnak számító rétegre értem) jó esetben sokkal tovább él(het) mint a szegény. Amennyiben ugyanis a pénzéhez széles látókör, igényesség és műveltség is társul – ezeket az értékeketet pedig jómódúként könnyebb megszerezni, mint a létminimumon tengődve – egészségesen fog táplálkozni, rendszeresen, folyamatos személyre szabott orvosi kontrollt tud megfizetni, hozzáfér a legkorszerűbb gyógyszerekhez és természetesen egészségesen él mert megengedheti magának, hogy szabadidejében testet lelket pihentető elfoglaltságokkal üsse agyon az időt, ne másod harmad állásban gürizzen.
Hogy ki viszi-viheti előre a társadalmakat: gazdag kiváltságosok vagy szegény néptömegek? Nos erre nem mondanék konkrét példát. Bizonyos kereteken belül a gazdag és szegény egymásra van utalva, kénytelenek valami komenzalizmusban élni. A társadalmakat sokkal inkább a jöbb életminőség iránti igény viszi előbbre, ehhez meg kell a gazdag tőkéje és a szegény fogyasztási igénye. Ugyanakkor szerintem a gazdagság nem feltétlenül ördögtől való dolog. Számtalan példa akad a történelemben II. Rákóczi Ferenctől az idealista gyárosig, Robert Owen-ig arra, hogy vannak gazdagok akik elhivatottságból, személyes becsvágyból, hazaszeretetből vagy isteni sugallatra, de hajlandóak vagyonukkal a társadalmi fejlődést segíteni. A baj mostanság inkább a XX.-XXI.-ik századokban kialakult pénzarisztokrácia zömével van, akik számára mostanra a pénz már önmagában mindenek felett álló úr, ami többet ér hazaszeretettől, elhivatottságtól, becsvágytól és még az isteni sugallattól is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="2ndt">
A jelenleg rendelkezesre allo analog fejlesztesek pont forditva mukodtek. Minden eljutott az atlagemberhez relative rovid ido leforgasa alatt. Ezert nem tudtal peldat irni a dologra.
Az igaz, hogy a várólisták miatt pár hónap mire szikét látsz,

</blockquote>

Te valami nagyon elit környéken élhetsz, mifelénk a várólista miatt pár hónap, mire egyáltalán szakorvos elé kerülsz aki pillantást vet rád és diagnózist mond vagy elküld laborba - ill. az újabb várólistára! Már ha megéred, mert nem egyszer előfordult, hogy kiírták hogy xxx számú páciens jöhet, és senki se jelentkezett, de azért akkurátusan kivárták az egy betegre jutó 20 percet, mielőtt kiírták a következő számot. Volt olyan, hogy 3 beteg nem jött el az időpontra, így 3x20 perig nem volt páciens az orvosnál, mi többiek meg vártunk a sorunkra! Na ettől is döglődik az egészségügy!! Ha én megengedtem volna magamnak a cégnél hogy x ideig ne dolgozzak, mert 4 alkatrész hevert ugyan beépítésre várva a polcon, de én inkább éppen az ötödikre vártam türelmesen, hát szerintem akkorát rúgtak volna belém, hogy régesrég földkörüli pályán keringenék. Egyes "Doktor urak" megengedhetik ezt maguknak....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Előző oldalon nem véletlenül írtam amit.
Kb. 30 éve az ABS meg az ESP csak az S osztályos mercik sajátja volt. Ma már minden EU-ban forgalomba állított autó kötelező tartozéka.
A legrosszabb esetben is így lesz ez a génmódosítással is.
A legjobb esetben meg olyan lesz mint az oltás, vagyis lényegében azonnal elterjed.
Nem értem mi itt ez a nagy irigység a gazdagok felé... , hogy "<i>de hát ők előbb kapják meg!</i>" És akkor mi van? Ettől még később neked is juthat belőle... Attól neked nem lesz rosszabb, hogy mások gyereke nem lesz nyomorék vagy beteg hála a géntechnológiának. Ennek örülni kellene szerintem!
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Back to business:

Egy remek blog Japánról, Japánból, ebben az írásban a társadalom legalját képező otaku-kat mutatja be:
http://maji-de.reblog.hu/a-legalja
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Back to business:

Egy remek blog Japánról, Japánból, ebben az írásban a társadalom legalját képező otaku-kat mutatja be:
http://maji-de.reblog.hu/a-legalja

Hogy lehet ez az ország a világ egyik vezető gazdasági-technológiai nagyhatalma?
Vagy ez csak az elmúlt néhány évben terjedt el ennyire?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ha ennyien írjátok valószínűleg úgy van, részemről ennyi.

A japán kultúra elég beteg, gondolom lehet valami köze ahhoz hogy animén nőnek fel a gyerekek, majd a tinédzser és a fiatal felnőtt korban is animéket néznek. Ez egy hatalmas piac japánban és nagyon durván ráépültek a speciális igényekre. Ezek a mesék mind torzak ha az emberi interakciókat figyeled benne és az erőszak szinte mindenre megoldás bennük.
De mondjuk japánban volt egy Susunu! Denpa Shonen nevű show. A főszereplő a humorista karrierjét akarta beindítani a műsor által szerzet hírnévvel, a producerek pedig azt mondták neki hogy lehet hogy bekerül a tv-be lehet hogy nem. Ezután bekötötték a szemét és elvitték egy szobába ahol nem volt csak egy gáztűzhely, egy rádió, egy kávé asztal, párnák, be volt kötve a víz és egy kupac magazin.
Ezután elkérték az összes ruháját és közölték hogy mindent amire szüksége van postai úton történő sorsjegyen kell megnyernie (amiket a magazinokban talált). A kihívás addig tart amíg a sorsjegyen nyert tárgyak összértéke el nem éri az 1 millió jent. El volt vágva a külvilágtól, nem beszélt senkivel.
A tudta nélkül 24/7-ben követhető volt a tevékenysége a neten, kaját viszont nem kapott hanem meg kellett nyernie, így elkezdett fogyni. Persze ez nem érdekelte a milliókat akik nézték, nekik szórakoztató volt ennek a beteg embernek a vergődése. Volt hogy egy hetet élt kutyakaján, amit sorsjegyen nyert. Nem volt ruhája egész idő alatt, sőt jó ideig wc papírja sem. Összesen 335 napot töltött izoláltságban és a végére már a plüss állatokkal beszélgetett amiket nyert.
Amikor elérte az 1 millió jent, megint bekötötték a szemét és tudta nélkül elvitték Dél-Koreába ahol pucéran mutogatták a városban majd beküldték egy újabb szobába és közölték vele hogy most újra kezdi mert meg kell nyernie a pénzt a hazaútra.
Amikor összegyűlt elég pénz bekötötték a szemét vissza vitték japánba, megint egy lakásba ahol a fickó már önmagától levetkőzött.
Ekkor a falak leomlottak és ott volt körülötte a közönség aki röhögtek rajta, ő pedig értetlenül nézett mert nem tudta hogy a show közvetítve van.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nasubi

Azért ilyesmi itt magyarba nem hinném, hogy megtörténhet, annál jobb érzésű emberek lakják ezt az országot.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
omae

Azért ez egy elég "beteg" sztori.
Engem nagyon sokszor meglep az, hogy nem a hazai bulvár televíziózás mindennek a legalja. Pedig sokszor azt hiszem, aztán bele futok egy két ilyen külföldi médiás sztoriba és megdöbbenek, hogy van a miénknél is lejjebb.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 724
113
<blockquote rel="papajoe">

Az a baj, hogy te nem hiszel sem az orvoslásban, sem a tudományban. :)
A védőoltások előtt a gyermekhalandóság 200-300 ezrelék volt. Minden 10 gyerekből 2-3 nem élte meg a felnőttkort. Ma ez 2-3 ezrelék. Ne mond, hogy ez nem óriási előrelépés.
Kormeghatározó módszerek: néha előfordulnak hibák a kormeghatározásban, de ma már elég nagy pontossággal meg lehet mondani szinte mindenről, hogy hány éves. </blockquote>



Nem hiszek én semmiben,vagy tudok valamit,vagy nem.A mai orvos tudományról ,és a tudományról meg tudok annyit,hogy ne akarjak hinni bennük.
Persze vannak olyan "reál" részei az orvoslásnak pl. amiket szükségesnek tartok,vagyis inkább értelmes tudásnak.pl a fogászat,baleseti sebészet,vagy ortopédia,a többi nagyjából a dobókocka nyert-nem nyert kategória a részükről.
Az,meg külön téma lehetne,hogy amennyit most komplett az egészség ügyre költ az állam,annak mekkora része lenne elég,ha mondjuk megelőzésre,a gyerekkortól az egészségesebb életmódra is tanítanák a kölköket,stb.
Vagy ne adj párt,az okát kezelné a diszharmóniának az orvos tudomány,nem a tünetét.
A tudomány is jó téma,mindenek felett a hadiipar áll,semmi sem túl drága,hogy gyilkolásztathassanak minket,persze a mi pénzünkből ): ,ha te valakit véletlenül agyoncsapsz,akkor kóter,ha nekik kell x ország,régió,népcsoport, piaca,erőforrása(i),vagy a királynője ): ,bármije,akkor adnak csúzlit,és lécci koncolj már fel mindenkit aki nem adja nekünk simán a fenti akármilyét,mégiscsak dicsőség katonának lenni.
A maradék tudomány is kb mióta van írt történelem,a hatalmon lévők érdekeit szolgálja ki,azt fejlesztik "találják fel" ami az elitnek valamilyen formában érdeke,mára már nem is próbálják leplezni,a nagyobb termelő cégek nyíltan finanszíroznak oktatási intézményeket,ahol véletlenül azt oktatják,kísérletezik,amivel ők még hatékonyabban termelhetnek zsét.
Nem is értem miért nem találnak fel alternatív energia forrásokat,energia tárolókat,bármit,ami a profitjukat csökkenthetné.
A régészetet nem neked írtam.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"Nem hiszek én semmiben,vagy tudok valamit,vagy nem."</i>

Ha oszintek akarunk lenni, akkor javareszt mind csak "hiszunk", nem "tudunk". A mai tudasunk mar akkora, hogy nem bir el vele egyetlen elme. Masreszt nem tudunk mindent ellenorizni, mert az eletunk azzal menne el, hogy a kiindulasi alapokat ellenorizzuk.
Inkabb "hiszunk" a rendszerben (marmint a tudomanyban), hogy annak merheto reszeit nem hulyek teszik elenk s persze akkor, ha akarjuk ellenorizhetjuk azt, amiben ketelkedunk a lehetosegeinkhez kepest.
<i>
"A mai orvos tudományról ,és a tudományról meg tudok annyit,hogy ne akarjak hinni bennük."</i>

Mire gondolsz?


<i>"Persze vannak olyan "reál" részei az orvoslásnak pl. amiket szükségesnek tartok,vagyis inkább értelmes tudásnak.pl a fogászat,baleseti sebészet,vagy ortopédia,a többi nagyjából a dobókocka nyert-nem nyert kategória a részükről."</i>

Hat, ennel azert ez is bonyolultabb; nem veletlenul letezik az alkalmazott matek a gyogyitasban. Olyat nem igert meg szerintem orvos, hogy mindenkit meg lehet gyogyitani; nem tudunk meg eleget ahhoz, hogy mindennek tudjuk az okat, hatteret.

<i>"Az,meg külön téma lehetne,hogy amennyit most komplett az egészség ügyre költ az állam,annak mekkora része lenne elég,ha mondjuk megelőzésre,a gyerekkortól az egészségesebb életmódra is tanítanák a kölköket,stb.</i>

Ebben egyetertunk.

<i>"Vagy ne adj párt,az okát kezelné a diszharmóniának az orvos tudomány,nem a tünetét."
</i>

Van tuneti meg oki kezeles. Amit nem tudsz meggyogyitani, annak max. a tuneteit kezelheted.

<i>A tudomány is jó téma,mindenek felett a hadiipar áll,semmi sem túl drága,hogy gyilkolásztathassanak minket,persze a mi pénzünkből ): ,ha te valakit véletlenül agyoncsapsz,akkor kóter,ha nekik kell x ország,régió,népcsoport, piaca,erőforrása(i),vagy a királynője ): ,bármije,akkor adnak csúzlit,és lécci koncolj már fel mindenkit aki nem adja nekünk simán a fenti akármilyét,mégiscsak dicsőség katonának lenni.
</i>

Hat igen, ez igaz.

<i>A maradék tudomány is kb mióta van írt történelem,a hatalmon lévők érdekeit szolgálja ki,azt fejlesztik "találják fel" ami az elitnek valamilyen formában érdeke,mára már nem is próbálják leplezni,a nagyobb termelő cégek nyíltan finanszíroznak oktatási intézményeket,ahol véletlenül azt oktatják,kísérletezik,amivel ők még hatékonyabban termelhetnek zsét.</i>

Ez viszont nem. Kutatasok parhuzamosan folynak (allami/maganszektor), a magancegek szabadalma idovel lejar, az allam siman rakenyszeriti a gyogyszercegeket az eredmenyeik megosztasara. Tegyuk hozza, hogy az a "nep" hulyesege, hogy szivesebben es tobbet kolt semmirekellokre (versenysport, celebek, stb.) mintsem kutatasokra.

"Nem is értem miért nem találnak fel alternatív energia forrásokat,energia tárolókat,bármit,ami a profitjukat csökkenthetné."

Ha feltalalnak, akkor az jelentosen novelne a profitjukat, csak hat eddig nem jott ossze.