Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Nem kell link. A leg egyszerűbb a leg jobb. Erre rákötöl egy autó generátort és kész. A megtermelt energia függvényében elődöntöd, h mire használod. Például világításra. Vagy meleg vízre. Szerintem hőenergiába a leg optimálisabb. Nem kell rendszert kiépítened hozzá.

b51e5f34bffca5336e608bfb9d858db1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
karpatalja

A születésszám és a várható élettartalom két teljesen külön álló dolog!
Mindkettőre találsz külön grafikonokat. Az jól látszik, hogy ahol nő a várható élettartalom ott csökken a születésszám. Ez mindenhol így van a világon!
De a két dolgot ne keverjük, mind két szám mást mutat meg.

Ezért írtam a leg első commentben, h mit akarunk kimutatni vele.
Egyébként mi a különbség régen a csecsemő halál és most az elvetélt, vagy abortusz között? Ezzel csak azt akarom mondani, h az elsőt figyelembe veszi a statisztika, míg a másodikat nem. Hisz nem születtek meg.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Ha mindössze ingyen energiára vágysz miért nem csinálsz egyet?</blockquote>

Csinálnék, ha tudnék. Azért kérem a linket, ne törjem magam, ha már rég van ilyen. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Ha mindössze ingyen energiára vágysz miért nem csinálsz egyet?</blockquote>

Csinálnék, ha tudnék. Azért kérem a linket, ne törjem magam, ha már rég van ilyen. :)</blockquote>

Már miért nem tudnál?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Nem kell link. A leg egyszerűbb a leg jobb. Erre rákötöl egy autó generátort és kész. A megtermelt energia függvényében elődöntöd, h mire használod. Például világításra. Vagy meleg vízre. Szerintem hőenergiába a leg optimálisabb. Nem kell rendszert kiépítened hozzá.

b51e5f34bffca5336e608bfb9d858db1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Nem láttam ezt, amikor írtam az előző hozzászólásom.

Azért ugye tudod, hogy ez messzebb van az örökmozgótól, mint Makó Jeruzsálemtől? :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Nem kell link. A leg egyszerűbb a leg jobb. Erre rákötöl egy autó generátort és kész. A megtermelt energia függvényében elődöntöd, h mire használod. Például világításra. Vagy meleg vízre. Szerintem hőenergiába a leg optimálisabb. Nem kell rendszert kiépítened hozzá.

b51e5f34bffca5336e608bfb9d858db1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Remélem, bizonyitott ez a mestermű erösebb szélben is :))
( Tetszik a jól méretezett, anyagtakarékos felfüggesztése).
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem láttam ezt, amikor írtam az előző hozzászólásom.

Azért ugye tudod, hogy ez messzebb van az örökmozgótól, mint Makó Jeruzsálemtől? :)

Nem, nincs messze, sőt ez az örökmozgó csak a ti fejetekben van olyan mélyen beleverve egy téveszme, hogy már nem is veszitek észre.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="melampo"><blockquote rel="blitzkrieg">Melampo: az örökmozgó nekem is kellene. :)
Miért lenne rá szükséged?
</blockquote>

Rákötök egy generátort és rezsit csökkentek az egész világnak. :)
Na hol van az a link a leírásról?</blockquote>

Nem kell link. A leg egyszerűbb a leg jobb. Erre rákötöl egy autó generátort és kész. A megtermelt energia függvényében elődöntöd, h mire használod. Például világításra. Vagy meleg vízre. Szerintem hőenergiába a leg optimálisabb. Nem kell rendszert kiépítened hozzá.

b51e5f34bffca5336e608bfb9d858db1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Nem láttam ezt, amikor írtam az előző hozzászólásom.

Azért ugye tudod, hogy ez messzebb van az örökmozgótól, mint Makó Jeruzsálemtől? :)</blockquote>

Az örökmozgó, nagyon kevés energiát termel.

Ennek a megoldásnak különböző változatát alkalmazhatod a szél elejétől függvényében. A hordókat ne fixen rögzítsd így ha elútazol befoldíthatod őket és akkor szünetel.
Ne használjál propellerest, mert az csak egyszerre egy irányból érkező és kizárólag erős szélben működik.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
De amúgy jó ötlet lehet ez a szélkerék!
Nem az örökmozgóság a lényeg hanem a gondolkodásmód amire karpatalja meglátása világít rá, amit az ő szemléletmódja mutat. Soha ne adj sztereoip válaszokat egy felmerülő kérdésre, ne használj sablonokat egy probléma megoldására.
Mindig, minden probléma megoldásánál újra és újra lépésenként menj végig a legelső lépéstől a legutolsóig. Csak így találhatsz új és esetenként eddig még ismeretlen megoldásokat. És van amire egyedül csak így találsz megoldást. A minden jó megoldások általában semmire sem jók vagy legfeljebb félmegoldások.
Senki nem azért akart előállítani örökmozgót a történelem folyamán, hogy a "semmiből" állítson elő energiát. Ez a kérdés, hogy hogyan lehet a "semmiből" előállítani energiát fel sem szabadna, hogy merüljön, hisz ezt a kérdést senki nem is tette fel.
Az a kérdés, hogy hogyan lehet ingyen energiát előállítani.
Az pedig nagyon egyszerű. Egy egyébként is állandó vagy rendszeres jelleggel zajló energetikai folyamatból a számunkra hasznos célra időlegesen kicsatolunk egy szakaszt, majd a számunkra történt hasznosítás után visszavezetjük, vagy egyszerűen csak hagyjuk visszatérni az eredeti folyamatba. Lehetőleg a folyamatot nem gyorsítva, lassítva, időben eltolva mint a szén esetében mert a minél kisebb eltorzítása a folyamat eredeti lezajlásának a biztosíték arra, hogy ne okozzunk vele kárt.
Eklatáns példa a vízimalom.
Mára hála a századok óta folyó manipulációnak, olyan mélyen bevésődött a probléma hibás módon való szemlélete, hogy ha valaki meghallja az a szót, hogy perpetum mobile máris rávágja a számára egyetlen releváns válasznak tünő ökörséget, hogy az lehetetlen, mert "semiből" nem lehet energiát előállítani.
Ennek semmi köze a problémához. Senki,soha nem akart a "semmiből" energiát előállítani. Nem a "semmiből" akarunk energiát előállítani hanem ingyen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Azt remélem tudjátok, hogy ingyen energia pont úgy nem létezik, mint a semmiből előállított...
Ugyanis az energia kinyerése mindig pénzbe kerül, hiszen elő kell hozzá állítani egy eszközt amit üzemeltetni is kell stb....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Van ez a tantárgy, tudomány, amelynek ismeretei nélkül ezen a fórumon sem folyhatna a társalgás.
Most drasztikusan el akarják vágni ezt a fontos ismeretanyagot a fiataloktól.
További a cikkben (kivételesen korrekt).
Alább a petíció, ennyit tudunk tenni egyelőre.
Írjátok alá! (Aktív és csak olvasó fórumtársakhoz is szólok!)
Köszönöm!

http://nol.hu/belfold/tobb-szaz-gimnaziumban-szunhet-meg-a-foldrajz-ketsegbeesetten-lazadnak-a-tanarok-1612127

http://www.peticiok.com/vegveszelyben_a_foldrajz_a_kozoktatasban
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Van ez a tantárgy, tudomány, amelynek ismeretei nélkül ezen a fórumon sem folyhatna a társalgás.
Most drasztikusan el akarják vágni ezt a fontos ismeretanyagot a fiataloktól.
További a cikkben (kivételesen korrekt).
Alább a petíció, ennyit tudunk tenni egyelőre.
Írjátok alá! (Aktív és csak olvasó fórumtársakhoz is szólok!)
Köszönöm!

http://nol.hu/belfold/tobb-szaz-gimnaziumban-szunhet-meg-a-foldrajz-ketsegbeesetten-lazadnak-a-tanarok-1612127

http://www.peticiok.com/vegveszelyben_a_foldrajz_a_kozoktatasban

Szégyen. Hadd legyen a gyereknek minél kevesebb általános műveltsége. Pont a földrajz.. Anno ez volt a választott érettségi tantárgyam a gimnáziumban. Nagyon szerettem és szeretem mind a mai napig.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azt remélem tudjátok, hogy ingyen energia pont úgy nem létezik, mint a semmiből előállított...
Ugyanis az energia kinyerése mindig pénzbe kerül, hiszen elő kell hozzá állítani egy eszközt amit üzemeltetni is kell stb....
Miért kevered, mosod össze a kinyerésre használt eszköznek, üzemeltetésének és magának az energiának az árát?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="fip7">Azt remélem tudjátok, hogy ingyen energia pont úgy nem létezik, mint a semmiből előállított...
Ugyanis az energia kinyerése mindig pénzbe kerül, hiszen elő kell hozzá állítani egy eszközt amit üzemeltetni is kell stb....
Miért kevered, mosod össze a kinyerésre használt eszköznek, üzemeltetésének és magának az energiának az árát?

</blockquote>

Mert az, aki kinyeri az "ingyen" energiát, pont ezek miatt a költségek miatt nem fogja nekünk ingyen adni! Házilag én magam pl. nem tudok ingyenes geotermikus energiát kinyerni és azzal fűteni a lakást meg a fürdővizet, az a cég viszont aki ehhez befektet, kinyeri és elszállítja hozzám, az a saját költségei és elvárt nyeresége miatt nem fogja ingyen adni. Gyanítom, hogy te se adnád ingyen másnak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
melampo

Szerintem te vagy kicsit elkeveredve :)
Emel már leírta a lényeget, annyival kiegészíteném, hogy a szén is ingyen ég meg az urán is ingyen hasad mégis pénzbe kerül az energiát kinyerni. Ingyen energia nem létezik, mert a hasznosítása mindig erőforrásba (pénzbe) kerül.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="silurusglanis">Van ez a tantárgy, tudomány, amelynek ismeretei nélkül ezen a fórumon sem folyhatna a társalgás.
Most drasztikusan el akarják vágni ezt a fontos ismeretanyagot a fiataloktól.
További a cikkben (kivételesen korrekt).
Alább a petíció, ennyit tudunk tenni egyelőre.
Írjátok alá! (Aktív és csak olvasó fórumtársakhoz is szólok!)
Köszönöm!

http://nol.hu/belfold/tobb-szaz-gimnaziumban-szunhet-meg-a-foldrajz-ketsegbeesetten-lazadnak-a-tanarok-1612127

http://www.peticiok.com/vegveszelyben_a_foldrajz_a_kozoktatasban

Szégyen. Hadd legyen a gyereknek minél kevesebb általános műveltsége. Pont a földrajz.. Anno ez volt a választott érettségi tantárgyam a gimnáziumban. Nagyon szerettem és szeretem mind a mai napig. </blockquote>

Én egyet tudok érteni a megszüntetéssel. 5-8 osztályban is van földrajz, ott már meg kellene tanulja a gyerek, amit tudnia kell. Nekem pl. semmi újjat nem tanítottak gimnázium alatt földrajzórákon, amit tanítottak, azt már tudtam addig is. Aki pedig nem tanulta meg 8-dikig, az azután sem fogja.
Megjegyzem, hogy nagyon szerettem és ma is szeretem a földrajzt.
Ugyanígy, én az irodalmat is megszüntetném (vagy legalábbis kevesebb óraszámban oktatnám) az olyan szakokon, amihez nem kell. Pl. aki matekra vagy infóra megy, minek kell még irodalmat tanuljon? Írni-olvasni már megtanult, az általános műveltséghez szükséges irodalmat szintén megtanulta már.
Pl. volt osztálytársam (matek-infon), aki a reál tantárgyakból kitűnő volt, viszont a sok humán tantárgynak köszönhetően kisebb médiával zárt, mint az az osztálytársam, aki semmit nem értett a reál tantárgyakhoz. Gondolom értitek a probléma lényegét.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="silurusglanis">Van ez a tantárgy, tudomány, amelynek ismeretei nélkül ezen a fórumon sem folyhatna a társalgás.
Most drasztikusan el akarják vágni ezt a fontos ismeretanyagot a fiataloktól.
További a cikkben (kivételesen korrekt).
Alább a petíció, ennyit tudunk tenni egyelőre.
Írjátok alá! (Aktív és csak olvasó fórumtársakhoz is szólok!)
Köszönöm!

http://nol.hu/belfold/tobb-szaz-gimnaziumban-szunhet-meg-a-foldrajz-ketsegbeesetten-lazadnak-a-tanarok-1612127

http://www.peticiok.com/vegveszelyben_a_foldrajz_a_kozoktatasban

Szégyen. Hadd legyen a gyereknek minél kevesebb általános műveltsége. Pont a földrajz.. Anno ez volt a választott érettségi tantárgyam a gimnáziumban. Nagyon szerettem és szeretem mind a mai napig. </blockquote>

Én egyet tudok érteni a megszüntetéssel. 5-8 osztályban is van földrajz, ott már meg kellene tanulja a gyerek, amit tudnia kell. Nekem pl. semmi újjat nem tanítottak gimnázium alatt földrajzórákon, amit tanítottak, azt már tudtam addig is. Aki pedig nem tanulta meg 8-dikig, az azután sem fogja.
Megjegyzem, hogy nagyon szerettem és ma is szeretem a földrajzt.
Ugyanígy, én az irodalmat is megszüntetném (vagy legalábbis kevesebb óraszámban oktatnám) az olyan szakokon, amihez nem kell. Pl. aki matekra vagy infóra megy, minek kell még irodalmat tanuljon? Írni-olvasni már megtanult, az általános műveltséghez szükséges irodalmat szintén megtanulta már.
Pl. volt osztálytársam (matek-infon), aki a reál tantárgyakból kitűnő volt, viszont a sok humán tantárgynak köszönhetően kisebb médiával zárt, mint az az osztálytársam, aki semmit nem értett a reál tantárgyakhoz. Gondolom értitek a probléma lényegét.</blockquote>

Az elég nagy baj, ha semmi újat nem tanítottak.
Geográfia, geológia, meteorológia, vízháztartás és felszín alatti vizek, ezeket mind a kisujjadból szoptad ki mikor bekerültél gimnáziumba?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom, hogy mi a probléma pont a földrajzzal, főleg, hogy két évben tanulják heti kettő és heti egy órában. Nem arról kellene inkább szakmai(!) vitának zajlania, hogy mit tanítsanak földrajz alatt? Én például nagyon hiányolom a történelmi földrajzot, ami ált. elveszik valahol a történelem és a földrajztudomány között.
Megjegyzem, én sem emlékszem, hogy új ismereteket adott volna maga a földrajz középiskolában, igaz nekünk volt mellé sok kapcsolódó szakmai tantárgy.

<i>"Szilassi szerint ma a földrajz nem csak arról szól, hogy mi hol van, és Németországnak mi a fővárosa. "</i> Érdekes, mert fősulin földrajzszakos ismerősök rendszeresen ezt biflázták, meg a geológiát.