Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
<blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="fip7">Szerintem a 6 órás munka nap jobb megoldás lenne:
http://www.portfolio.hu/gazdasag/heti_harom_nap_munka_75_eves_nyugdijkorhatar_te_bevallalnad.1.235713.html

Hmmmm.....
Heti három nap, napi 12 óra, az 36 óra egy héten, és nyugdíjba mehetsz 75 éves korodban, már ha persze megéled.
Most napi 8 óra az heti 40 (állami szférában 36-38)és nyugdíjba mehetsz 65 évesen.
Ügyes

</blockquote>

Szerinted manapság minden magyarországi cégnél csak ennyit kell dolgozni?!! Nálunk megvolt/van a MIN heti 60-65 óra, de volt olyan időszak (kb. 4 év) hogy MIN heti 72 óra volt a robot, + időnként egy "kis" túlóra (és ez nemcsak íróasztalnál, számítógépnél, hanem főleg fizikai munka).</blockquote>

Természetesen tudom hogy nem mindenhol a 40 órás munkahét az alap, én is dolgoztam 12 és 24 órás munkarendben, és olyan helyen is ahol a hivatalos 36 helyet valahogy mindig 52 óra jött ki egy hétre, csak a túlóra kifizetése maradt rendre el.
Csak az általános heti 40 órát vettem alapul.
Egyébként ha ez a 36 órás munkahét megvalósulna, akkor az általad említett cégeknél lemehetne a heti munkaóra 45 órára, de nem 65, hanem 75 évig.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="szuvorov"><blockquote rel="fip7">Szerintem a 6 órás munka nap jobb megoldás lenne:
http://www.portfolio.hu/gazdasag/heti_harom_nap_munka_75_eves_nyugdijkorhatar_te_bevallalnad.1.235713.html

Hmmmm.....
Heti három nap, napi 12 óra, az 36 óra egy héten, és nyugdíjba mehetsz 75 éves korodban, már ha persze megéled.
Most napi 8 óra az heti 40 (állami szférában 36-38)és nyugdíjba mehetsz 65 évesen.
Ügyes

</blockquote>

Szerinted manapság minden magyarországi cégnél csak ennyit kell dolgozni?!! Nálunk megvolt/van a MIN heti 60-65 óra, de volt olyan időszak (kb. 4 év) hogy MIN heti 72 óra volt a robot, + időnként egy "kis" túlóra (és ez nemcsak íróasztalnál, számítógépnél, hanem főleg fizikai munka).</blockquote>

Állami szférának mit bevétel? A rendőrségnél, bv-nél általában heti 4 12,5 órás szoli, de van, hogy 5 szolgálat. 65 éves korhatár? Megb@ssza allah, ha addig kell szopnom! :)
Bárhogy állítják is be, fejetlenség van ennél a 2 cégnél, de a bv-nél tuti.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Hambalgoi Nyugat nem csinál mást mint amihez értett. Gyarmatosít!
Jelenleg a donorok mi a gyűlölt keleti block vagyunk. De már mi se vagyunk már elég jók.
Ehhez jönnek a társadalom alap értékei romboló izmusok támogatása.
Meg próbálkoznak az Iszlám világgal ami, viszont sokkal inkább vallásos.

Ez igaz mondjuk az oroszokra egyik régi haverom sokat járt ortodox közösségbe. Ezek alapján mondta, hogy az orosz ember sokkal nagyobb szakrálisabb lélekkel teli, ezért anyagi vonalon nagyobb a tűrő képessége.
Ez mostanában megtapasztaltuk. szaudiak hamarabb döglenek bele az olcsó olajba mint az oroszok, akiket még embargóznak is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 544
113
Ez egy nagyon jó írás:

http://divinity.szabadosadam.hu/?p=16555

A kommenteket is érdemes hozzá olvasni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Hmm,kereszténység,és homoszexualitás,talán ha nem vették volna el az emberektől a tudást,a nagyfőnökkel való kapcsolatot,s elmondanák a valóságot,nem csak a félelmet gerjesztenék,nem lenne homoszexuális senki.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Hmm,kereszténység,és homoszexualitás,talán ha nem vették volna el az emberektől a tudást,a nagyfőnökkel való kapcsolatot,s elmondanák a valóságot,nem csak a félelmet gerjesztenék,nem lenne homoszexuális senki.

Hat, pont nem ilyesmin mulik:)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
A tudomány jelenlegi állása szerint homoszexuálisnak születni kell.
Kerlek ne kezdd mar megint a homofil irasokat tolni. Egy kis onmersekletet igazan tanusithatnal. Vagy csak linkeld be a korabbi hozzaszolasaidat. Mindenkinek konnyebb lesz igy.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Én eddig az összes meleget akit ismertem nárcisztikus személyiségnek tartottam. Szerintem a homoszexualitás egy személyiség zavar, semmi értelmét nem látom annak hogy így szülessenek az emberek. Hiszen ha ez genetikai hogyan öröklődött évezredeken keresztül utódok nélkül.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
<blockquote rel="2ndt">...
A tudomány jelenlegi állása szerint homoszexuálisnak születni kell.
Kerlek ne kezdd mar megint a homofil irasokat tolni. Egy kis onmersekletet igazan tanusithatnal. Vagy csak linkeld be a korabbi hozzaszolasaidat. Mindenkinek konnyebb lesz igy.</blockquote>


Kérdezett, válaszoltam, ennyi. Nem kell túlaggódni vagy homofilnek gondolni.
Részemről oké, ha ennyiben hagyjuk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én eddig az összes meleget akit ismertem nárcisztikus személyiségnek tartottam. Szerintem a homoszexualitás egy személyiség zavar, semmi értelmét nem látom annak hogy így szülessenek az emberek. Hiszen ha ez genetikai hogyan öröklődött évezredeken keresztül utódok nélkül.

Nem biztos hogy öröklődés, lehet genetikai vagy egyéb emberi szervezeti hiba is, ezért nem is lehet értelme. A természet nem az értelem érdekében "alkot", ellenkező esetben az állatok is értelmes lényekké lettek volna.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
<blockquote rel="zeal"><blockquote rel="2ndt">...
A tudomány jelenlegi állása szerint homoszexuálisnak születni kell.
Kerlek ne kezdd mar megint a homofil irasokat tolni. Egy kis onmersekletet igazan tanusithatnal. Vagy csak linkeld be a korabbi hozzaszolasaidat. Mindenkinek konnyebb lesz igy.</blockquote>


Kérdezett, válaszoltam, ennyi. Nem kell túlaggódni vagy homofilnek gondolni.
Részemről oké, ha ennyiben hagyjuk.</blockquote>



A homofil mit jelent,mellette,vagy ellene?
 
Status
Not open for further replies.