Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 243
29 453
113
Na most, drogos kijelentés ma is igaz sokakra. Jó tudom, a fű nem káros, hanem kifejezetten használ, az isteni csodanövény.
De sokkal károsabb cuccokon vannak rajta sokan a fűnél, persze, köztük receptre felírt hangulatjavítókon és antidepresszánsokon, amit persze sokan más úton szereznek be. Bár az orvosok nálunk is már 20 éve hozzád vágták a xanax, rivotril, SSRI receptet.
Vagy opioid krízis sztori megvan? Na meg persze ott van a "meth" járványszerű elterjedtsége is stb.
Hogy ne viselhetett volna egy lány nadrágot vagy ne mehetett volna főiskolára az USA-ban az '50-es években? Kissé túlzás...
Viselkedészavaros gyerekeknek egy marék gyógyszer, h végigüljék az órát.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs and enzo

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Itt persze felmerül a tiszta számmisztika, hogy mi hoz többet a konyhára. Illetve az is kérdés, hogy valóban mindenkinek az e a célja, hogy lent tartson rétegeket pusztán szavazatszerzésileg.
Szerintem ez csak matek. Jobban megéri a kontrollált nyomor. Én még sosem láttam a politikai osztálytól tartós, konfliktusokat is vállaló kiállást a közérdekért, pláne a durván lecsúszottakért. Jól hangzó dumák vannak, és mindig vannak, akik így-úgy jól is járnak, és nem csak az oligarchákra gondolok. De azért harminc év egy emberöltő, és azóta nem történt érdemi lépés.

Az egyetlen cigánylány, akit felemelkedni és lediplomázni láttam a fiatalkori szocionyüzsi során, ma Kanadában él.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem ez csak matek. Jobban megéri a kontrollált nyomor. Én még sosem láttam a politikai osztálytól tartós, konfliktusokat is vállaló kiállást a közérdekért, pláne a durván lecsúszottakért. Jól hangzó dumák vannak, és mindig vannak, akik így-úgy jól is járnak, és nem csak az oligarchákra gondolok. De azért harminc év egy emberöltő, és azóta nem történt érdemi lépés.

Az egyetlen cigánylány, akit felemelkedni és lediplomázni láttam a fiatalkori szocionyüzsi során, ma Kanadában él.
Én sok tanult cigányt ismerek. Meg igazából az egy hülyeség, hogy a putriból a diplomáig feltétlen egyenes út vezet és csak az a siker. Ha nincs felépítve egy családi, társadalmi háttér, akkor semmit nem ér egy-egy fecske; nyarat nem csinál. De látni, hogy egyre többen járnak középiskolába, egyetemre; nekem is volt cigány csoporttársam a fősulin, meg a párja is oda járt. Ismerek rendőröket, katonákat is. Meg sok kétkezi melóst. Szóval lényegében majdnem minden rétegből. És nem nyomorognak, dolgoznak, megélnek, igyekeznek. Nem nyomorognak. Hol volt ez régen? Kivételek, esetleg.
Én, a környezetemben azt látom, hogy ha nem is mindenkire ráhúzható sablon, és nyilván nem csak sikersztorik vannak és nem mindenhol feltétlen ez van; de igenis sok előrelépés volt 30 év alatt. (Szerencsére itt nem voltak társadalomjobbító szociológusok.)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Én sok tanult cigányt ismerek. Meg igazából az egy hülyeség, hogy a putriból a diplomáig feltétlen egyenes út vezet és csak az a siker. Ha nincs felépítve egy családi, társadalmi háttér, akkor semmit nem ér egy-egy fecske; nyarat nem csinál. De látni, hogy egyre többen járnak középiskolába, egyetemre; nekem is volt cigány csoporttársam a fősulin, meg a párja is oda járt. Ismerek rendőröket, katonákat is. Meg sok kétkezi melóst. Szóval lényegében majdnem minden rétegből. És nem nyomorognak, dolgoznak, megélnek, igyekeznek. Nem nyomorognak. Hol volt ez régen? Kivételek, esetleg.
Én, a környezetemben azt látom, hogy ha nem is mindenkire ráhúzható sablon, és nyilván nem csak sikersztorik vannak és nem mindenhol feltétlen ez van; de igenis sok előrelépés volt 30 év alatt. (Szerencsére itt nem voltak társadalomjobbító szociológusok.)
Örülök, hogy pozitív tapasztalataid vannak, és remélem, hogy kettőnk közül neked van inkább igazad. Talán érdemes lenne valamilyen megbízható tanulmányt is látni a cigányság helyzetéről a rendszerváltás óta. (Még ha szociológus is csinálta. :)) De már késő van, holnap munka.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and PFZ

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Örülök, hogy pozitív tapasztalataid vannak, és remélem, hogy kettőnk közül neked van inkább igazad. Talán érdemes lenne valamilyen megbízható tanulmányt is látni a cigányság helyzetéről a rendszerváltás óta. (Még ha szociológus is csinálta. :)) De már késő van, holnap munka.
  • Mit célozzak meg? - kérdezte.​
  • Az ördögöt - mondtam.
  • Hol van?
Valami húsz lépésnyire rózsabokor állott. Gondoltam én is egyet, és belémutattam a rózsabokorba:
- Páter Furtunát szerint ott lesz, a szállásán.
A főbarát ráemelte a puskát a rózsabokorra, és belédurrantott, de a szóláson kívül más eredmény nem mutatkozott.
  • Jó, hogy nem volt ott az ördög - jegyezte meg Márkus.
  • Miért? - akaszkodott Furtunát véle.
  • Azért, mert ha ott lett volna, a főtisztelendő páter-gvárgyián meglőtte volna.
  • Meg, hála Istennek.
  • Nem hálaistennek! - ellenkezett Márkus.
  • Hát miért? - ütött rajta Furtunát.
  • Azért - felelte Márkus -, mert ha meglőtte volna, akkor mi kenyér nélkül maradtunk volna.

(Ábel a rengetegben)​
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 989
113
Az igazság, hogy a világuk egy része normálisabb, de a másik meg végtelenül perverz.
Viszont, meg akarják őrizni ami megmaradt. Persze ezt felfoghatjuk úgy, hogy miért, minek az nekik, de ha bármi lesz, a Kelet, a muszlimok, a vallásos zsidók mindig vissza fognak tudni térni a gyökereikhez egy atomháború után is, míg a nyugati társadalmak túlélői - tisztelet a kivételnek - ha túl is élik, az elményekbe belehalnak. A muszlim, a zsidó, a vallásos keresztény egy nem keresztény országban viszont talpra fog állni, mert olyan, mert újrakezdi bármit is hozott az élet. Vajon az LMBTQval fertőzött társadalmakban milyen százalékos lesz a túlélési arány? Egy afrikai újrakezdi, ha marad étel, azt fogja csinálni, mint igazából 50 évvel ezelőtt, de egy new york-i bróker, ha mondjuk pont valami szado-mazo csapatépítésen lesz vidéken és nem pusztul el Manhattenben annak hogyan tovább?

Mi volt Grózníj a kétezres évek elején, és mi most? Pedig ki hitte volna. És most mondanám, hogy Európa is újjá építette magát a háború után, de ez már nem az az Európa, aki két világháborút tolt végig cirka 30 év alatt ...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Viszont, meg akarják őrizni ami megmaradt. Persze ezt felfoghatjuk úgy, hogy miért, minek az nekik, de ha bármi lesz, a Kelet, a muszlimok, a vallásos zsidók mindig vissza fognak tudni térni a gyökereikhez egy atomháború után is, míg a nyugati társadalmak túlélői - tisztelet a kivételnek - ha túl is élik, az elményekbe belehalnak. A muszlim, a zsidó, a vallásos keresztény egy nem keresztény országban viszont talpra fog állni, mert olyan, mert újrakezdi bármit is hozott az élet. Vajon az LMBTQval fertőzött társadalmakban milyen százalékos lesz a túlélési arány? Egy afrikai újrakezdi, ha marad étel, azt fogja csinálni, mint igazából 50 évvel ezelőtt, de egy new york-i bróker, ha mondjuk pont valami szado-mazo csapatépítésen lesz vidéken és nem pusztul el Manhattenben annak hogyan tovább?

Mi volt Grózníj a kétezres évek elején, és mi most? Pedig ki hitte volna. És most mondanám, hogy Európa is újjá építette magát a háború után, de ez már nem az az Európa, aki két világháborút tolt végig cirka 30 év alatt ...
Nyilván. Igazad van. A nyugati világ társadalma atomizálva lett, az alapját bomlasztották ezért nehéz elhinni, hogy nem szándékosan tették.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 989
113
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mármint kövér. Nevezzük nevén a dolgokat. Ez nem duci, ez kórosan elhízott.
Ettől még lehet jó ember