Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 849
113
Zsid. 12,9
Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!
Zsid. 12,10
Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.
Zsid. 12,11
Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, a kik általa gyakoroltatnak.

:D Gondolom a hittan óra mára elég mindenkinek. :D
Azért nem jó szerintem ez a bibliai idézet háború (mandiner kommentfalon rengeteg ilyet olvastam) mert nincs egyetemes értelmezése, máshogy értelmezi egy katolikus,megint máshogy egy protestáns,egy ateista meg végképp elveszhet benne így értelmetlen az emiatti egymásnak feszülés, napestig lehetne linkelni egymásnak a leveleket,példabeszédeket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Azért nem jó szerintem ez a bibliai idézet háború (mandiner kommentfalon rengeteg ilyet olvastam) mert nincs egyetemes értelmezése, máshogy értelmezi egy katolikus,megint máshogy egy protestáns,egy ateista meg végképp elveszhet benne így értelmetlen az emiatti egymásnak feszülés, napestig lehetne linkelni egymásnak a leveleket,példabeszédeket.
Hogy ne lenne egyetemes értelmezése, le is írtad, katolikus azaz egyetemes. A többi szekta, meg szomorú elhajlás
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Vedd fel a Tau jelét, és keresztelkedj meg, te hitetlen gyaur, keresztyén kutya!
:) (ne hogy komolyan vedd, de azért na)
Te a római diabolosz -ki ördögök közt legalantabb alfelébő kimászott szellem; te ebnek kölyke; keselyűk fattya; a pokol fűtőjének segédjének orrán lévő kelevény; alsó és felső lyukamszottya ura, ki hatalmaskodik a legyek felett; kinek lábszárból volt gyermeki játéka. Tudd meg, hogy nem vettem komolyan, de ha Te komolyan is veszed, az se bánom. Na imígyen szól hozzád phaidros.

(Ha valaki nem ismerné a stílust és nem tudja a helyén értelemzni.)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Te a római diabolosz -ki ördögök közt legalantabb alfelébő kimászott szellem; te ebnek kölyke; keselyűk fattya; a pokol fűtőjének segédjének orrán lévő kelevény; alsó és felső lyukamszottya ura, ki hatalmaskodik a legyek felett; kinek lábszárból volt gyermeki játéka. Tudd meg, hogy nem vettem komolyan, de ha Te komolyan is veszed, az se bánom. Na imígyen szól hozzád phaidros.

(Ha valaki nem ismerné a stílust )
Imígyen válaszolék én C.p.
A ti hitetek úgy támasztá Jézus földi zarándokútját járó egyházát, mint romlott bástyát az ágyugolyó.
(Ki e sorokon fenn akad, olvassa Pázmány vitairatait)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 982
13 998
113
Nem tudok olyan állatfajról,ami örömszerzésből szexelne...
@molnibalage
A keresett emberszabású a közép Afrikában elő Bonobo.

Főként szaporodási viselkedésük hasonlít az emberéhez. A bonobók nem pusztán a szaporodás érdekében élnek szexuális életet: az örömszerzés és a társas kötelék erősítése is fontos hajtóerő. A nőstények folyamatosan készek a párzásra, szemben például a csimpánzzal, ahol a nőstény erre csak termékeny napjain hajlandó. Párosodás előtt a bonobó hím megkörnyékezi a nőstényt – de nem agresszíven, erejét fitogtatva, hanem ajándékot (például ételt) kínál neki. A nőstény elutasíthatja a közeledést. Ha két bonobócsapat találkozik, nem kezdenek el harcolni, hanem üdvözlik egymást, ételt cserélnek, és szexuálisan is közelednek egymáshoz.

A bonobók konfliktusaikat nem agresszíven, hanem szexszel oldják fel. Ezzel függhet össze az, hogy a nőstény bonobók genitáliája nem csak havonta egyszer duzzad meg, hanem a szoptatás néhány évét kivéve állandóan duzzadt. A csapatba felvételét kérő nőstény kiválaszt egy domináns nőstényt, éjjel-nappal követi őt, és gyakran összedörgölik genitáliáikat. Ezek után nem meglepő, hogy a homoszexuális közösülés is gyakori a köreikben.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 849
113
Hogy ne lenne egyetemes értelmezése, le is írtad, katolikus azaz egyetemes. A többi szekta, meg szomorú elhajlás
Ez is egy nagyon érdekes téma amúgy.

Katolikus,protestáns, evangélikus... most kinek van igaza,ha lehet egyáltalán ilyet kijelenteni,hogy bárkinek is igaza kell legyen,ki hányadán áll egymással..

Én katolikus vagyok.
Elmondom miért vagyok katolikus,és miért nem protestáns. (Pedig lehet jónéhány szempontból kényelmesebb lenne)

Legyen az a kiinduló pont,hogy a rendes nevén: Római Katolikus Anyaszentegyház sem egy hibátlan intézmény,sem közösség. Gyarló,bukdácsoló,bűnös, -küzdő- (saját gyarlóságukkal,bűnre való hajlamukkal ) emberek alkotják és ez alól a pápa sem feltét kivétel,hiába az Ex Cathedra Petri. (Ferencnek nagyon sok megnyílvánulásával nem értek egyet)

Voltak zsarnok pápák, hitszegő pápák,bort ivó és vizet prédikáló pápák és a saját nyáját eláruló pápa is. Például X. Leó (Medici) a búcsúcéduláival és bíboros gyilkosságaival vagy V. Kelemen aki a Templomos Lovagrendet árulta el és tette lehetővé,hogy Szép Fülöp megszerezhesse a Rend vagyonát és birtokait, a tagokat meg lemészárolja,máglyára küldje.

Szóval voltak olyan időszakok,amikor valóban sok olyan eretnek dolgot tettek pápák,ami a közösségben vagy akár a papok, bíborosok,teológusok között megbotránkoztatást kelthetett. Jogosan.

De erre szerintem a helyes válasz az (lenne),hogy elmozdítjuk azt,aki hűtlen a hagyományhoz, az apostoli hitvalláshoz és a katekizmushoz. Leváltjuk vagy lemondatjuk,de az egyetemes tanítás mellett kitartunk, ha törik,ha szakad.

Ezért nem értek egyet a nagy reformátorokkal, Lutherrel, Kálvinnal,sem Zwinglivel.. mert voltak nagyon is jogos kritikáik a pápaság felé, de szerintem ez nem így működik,mint amit ők tettek.

...hogy nem tetszenek bizonyos dolgok, azokat kimazsolázom, ezt megtartom,ezt is, ezt is, ez nem jön be, ezt elhagyom...ez túl macera,ezt kidobom. Szerintem ez a könnyebbik út választása, ahelyett,hogy megküzdenénk az elvárásokkal,a kötelmekkel,saját gyengeségeinkkel.

Arról nem is beszélve,hogy szerintem beleestek az ego és hiúság csapdájába amivel sajnos szembementek ezzel: Péter az a szikla (Luther és a többi reformátor azzal,hogy figyelmenkívül hagyták a Pápaság intézményét ezzel Pétert hagyták figyelmen kívül,Péteren keresztül pedig Jézust, az én olvasatomban)


Ez olyan,mintha nekem nem tetszene a foci, átmennék egy másik pályára, és kitalálnék egy új csapatjátékot ami úgy nagyjából labdarúgás,de a saját képemre formálva, mert a kerek labda nem tetszik,nekem a kocka alakú jobban bejön, a lesszabály nem szimpatikus,idegesítő,kidobom és a 22 ember a pályán is kevés, legyen inkább tömegsport jelleg, 25v25. Ja,és ütni rúgni is ér, mert úgy izgalmasabb és én agresszív vagyok... Ez abszurd.

Ki vagyok én,hogy felülbíráljak egy majd 200 éves (vagy több) hagyománnyal bíró csapatjátékot, csak azért mert nekem nem tetszenek belőle bizonyos momentumok ?

Bugyuta példa tudom,de talán így tudom a legegyszerűbben megértetni, hogy miért nem protestáns és miért katolikus. [Mindamellett,hogy hiszem azt,amit a katolikus egyház tanít,hiszek abban,hogy az mind jó a testnek (egészség) és léleknek (tisztaság)]


Ui: Ez csak a saját véleményem, egyszerű laikusként aki érdeklődik a saját 2000 éves kultúrája és hitrendszere iránt. Nem vagyok a téma szakértője.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 849
113
@molnibalage
A keresett emberszabású a közép Afrikában elő Bonobo.

Főként szaporodási viselkedésük hasonlít az emberéhez. A bonobók nem pusztán a szaporodás érdekében élnek szexuális életet: az örömszerzés és a társas kötelék erősítése is fontos hajtóerő. A nőstények folyamatosan készek a párzásra, szemben például a csimpánzzal, ahol a nőstény erre csak termékeny napjain hajlandó. Párosodás előtt a bonobó hím megkörnyékezi a nőstényt – de nem agresszíven, erejét fitogtatva, hanem ajándékot (például ételt) kínál neki. A nőstény elutasíthatja a közeledést. Ha két bonobócsapat találkozik, nem kezdenek el harcolni, hanem üdvözlik egymást, ételt cserélnek, és szexuálisan is közelednek egymáshoz.

A bonobók konfliktusaikat nem agresszíven, hanem szexszel oldják fel. Ezzel függhet össze az, hogy a nőstény bonobók genitáliája nem csak havonta egyszer duzzad meg, hanem a szoptatás néhány évét kivéve állandóan duzzadt. A csapatba felvételét kérő nőstény kiválaszt egy domináns nőstényt, éjjel-nappal követi őt, és gyakran összedörgölik genitáliáikat. Ezek után nem meglepő, hogy a homoszexuális közösülés is gyakori a köreikben.
Azigen...hát a bonobók nemi élete kívül esett eddig az érdeklődési körömön, ez nekem új információ.

Dehát mit írjak erre ? :D

Örülök neki,egészséges heteroszexuális kapcsolatban jól érzik egymást a bonobók!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Katolikus vagyok, kb azt gondolom, mint Rex Meus.
A legjobban az idegesit, amikor az Egyház az időszellem után kezd szaladni. Akkor inkább lennék ortodox, akiknek ráadásul a méltóságteljes liturgiája inkább megszólit, mint a 2.vatikáni zsinat által bevezetett szegényes katolikus liturgia. Még jó, hogy vannak templomok, ahol még a misét latinul tartják.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 040
10 849
113
Katolikus vagyok, kb azt gondolom, mint Rex Meus.
A legjobban az idegesit, amikor az Egyház az időszellem után kezd szaladni. Akkor inkább lennék ortodox, akiknek ráadásul a méltóságteljes liturgiája inkább megszólit, mint a 2.vatikáni zsinat által bevezetett szegényes katolikus liturgia. Még jó, hogy vannak templomok, ahol még a misét latinul tartják.
Egyetértek!
Én őket követem..
Szent X. Piusz
Pro Hungaria Sacra
Ott van még a karizmatikus.hu vagy a katolikus válasz.

Ez a hagyományhű katolicizmus,ami engem vonz.

Nem ez az új féle,megalkuvó,mindenkinek a kedvére tenni akaró csicskakereszténység,mint amit Ferenc tol...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
https://mandiner.hu/cikk/20221125_disney_woke_progressziv_lmbtq_rajzfilm_bob_chapek
" Túltolták a progressziót a Disney-óriásnál, most már inkább megszabadultak attól a vezérigazgatótól, aki a mesefilmek őshazájából két év alatt veszteséges LMBTQ-propagandagyárat csinált.

November huszadikával távozott posztjáról Bob Chapek, a Disney vezérigazgatója – egészen pontosan kirúgták, és visszakönyörögték elődjét, a 21. századi Disney-Godzillát másfél évtizedes munkával létrehozó Bob Igert.
"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
https://mandiner.hu/cikk/20221125_disney_woke_progressziv_lmbtq_rajzfilm_bob_chapek
" Túltolták a progressziót a Disney-óriásnál, most már inkább megszabadultak attól a vezérigazgatótól, aki a mesefilmek őshazájából két év alatt veszteséges LMBTQ-propagandagyárat csinált.

November huszadikával távozott posztjáról Bob Chapek, a Disney vezérigazgatója – egészen pontosan kirúgták, és visszakönyörögték elődjét, a 21. századi Disney-Godzillát másfél évtizedes munkával létrehozó Bob Igert. "
Nem az a bajuk, hogy túltolták, hanem az, hogy nem jön be annyi pénz. Ha lenne állami buzialap az USA-ban, amiből ilyen esetekben dollár százmilliárdokat lehet lehívni, hogy kompenzálják a kiesett profitot, ugyanígy nyomnák tovább, vagy mégjobban. A profit az első akárki akármit mond, nincsenek elvek vagy határok ezeknél a cégeknél.
Na de meglátjuk mennyire fog belemászni, a néger jedi már megvan, a néger kis hableány is, és most jön a néger Hamupipőke vagy mi.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Arra utalsz, hogy titokbana tartós férfi-nő közötti, megáldott kapcsolatban élnek? Mert már kb. ez az egzotikus az európai kultúrkört nézve.
Nem. Arra, hogy a pedofília mennyire elterjedt a "zelit" köreiben, egyfajta korumpációs szövetséget létrehozva, hiszen beavatásként, az elkötelezettség hitvallásaként alkalmazzák az új delikvens belépéskor, ezzel visszavonhatatlanná téve, megpecsételve azt.
:oops:
Ez az amerikai neoprotestáns tempó (mondjuk ott vannak szuper-ószövetségi bandák is) félrevezető.

Több szempontból is fontos, és eleve a Teremtés, Mózes 1-3, Az énekek éneke, stb. nagyon is releváns, és máig fontos tanulságokat tartalmaz. Az, hogy azóta újabb, sok esetben azt is meghaladó tanítás is birtokunkba került, nem jelenti azt, hogy az alapok el kell dobni, vagy hoz tudnánk az alapok nélkül megfelelően értelmezni azokat.

Az pedig különösen rossz ötletté teszi a szememben ezt a múlt-pusztítást, hogy az özönvíz legendája pl. függetlenül több egymástól elzárt civilizáció mítoszaiban is megtalálható. Már ez is olyan érdekesség, ami miatt a kevés máig fennmaradt, kulturálisan folytonos őstudás egy formáját nem tagadnám meg.
Mózes-mózeskosár eredetileg egyiptomi történet amit szemitásítottak. Az őstudás az Ószövetség c. szöveggyűjtemény nélkül is megmarad. Szinte minden nagyobb nép/népcsoport rendelkezik ezekkel. A népmeséink legrégebbi rétege konkrétan a világ keletkezéséről, ok-okozati összefüggéseiről, erkölcsi, Emberminőségi példákat tartalmaz. Az "ószöviszöveg" viszont Ármány/Ahriman műve, aki a háborúságot hozta el közénk.
Lehet, hogy az volt az :D
Lady Agatha és az eatoni fijúkkk. :D
Csak a helyes válasz az, hogy fogalmunk sincs. Mert a fájdalom nocicepcív inger tudatosulása az agyban. Márpedig azt tudjuk, hogy nocicepciót éreznek a macskák, de azt nem, hogy fel is fogják-e, hogy ez fájdalom.
Nekem biztos információim vannak arról, hogy a macska igenis tudatában van a fájdalomnak. Sőt néha szándékosan sanyargatja önmagát, illetve bizonyos szavak neurális ingerként, fájdalomstimulátorként működnek, feltétlen fejvesztett menekülésre késztetvén azt. (pl. agyonverleajóqrvaanyád,belédrúgokhogyaholdigrepülsz, szétteplekhamégegyszerbejössz)
Ebből is látszik, hogy a macskák nem tudnak elvonatkoztatni, nincs érzékük a költészethez nincs fantáziájuk, nem tudják, hogy mindez csak metafóra, "szimbólum".
De ha őszinték vagyunk, és ezt katolikusként írom, az Ószövetség teljes egészében nézve zsidó eredettörténetek/mondák/legendák gyűjteménye.
Haha... A zsidóság mindezeket összeválogatta, eltanulta, saját képmására formálta, fazonírozta, igazította az un. "fogságban" eltöltött évszázadai alatt. Egyiptom, Mezopotámia ezeknek a teremtéstörténetének az eredője, vagy ha kicsit alternatívkodunk, akkor Atlantisz, Mu.

Ez önmagáért beszél...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nekem biztos információim vannak arról, hogy a macska igenis tudatában van a fájdalomnak. Sőt néha szándékosan sanyargatja önmagát, illetve bizonyos szavak neurális ingerként, fájdalomstimulátorként működnek, feltétlen fejvesztett menekülésre késztetvén azt. (pl. agyonverleajóqrvaanyád,belédrúgokhogyaholdigrepülsz, szétteplekhamégegyszerbejössz)
Ebből is látszik, hogy a macskák nem tudnak elvonatkoztatni, nincs érzékük a költészethez nincs fantáziájuk, nem tudják, hogy mindez csak metafóra, "szimbólum".
Mi sötétlelkű aljas dögeink csak szimplán tojnak rá. Tudja, hogy rosszat csinál, de nem érdekli. Igazán a káromlás se hatja meg őket. Túlteng rajtuk valami érthetetlen arisztokratikus egoizmus. Végül is a macskatartás egyfajta mazochizmus, önsanyargatás és önsorsrontás mindenféle gyakorlati haszon nélkül.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Mi sötétlelkű aljas dögeink csak szimplán tojnak rá. Tudja, hogy rosszat csinál, de nem érdekli. Igazán a káromlás se hatja meg őket. Túlteng rajtuk valami érthetetlen arisztokratikus egoizmus. Végül is a macskatartás egyfajta mazochizmus, önsanyargatás és önsorsrontás mindenféle gyakorlati haszon nélkül.
Valamit akkor elrontottál a szelekció során. Nálunk vadászás van, egérre, mindenre, rosszcsontkodás mindig büntetést von maga után. Ha a látványom nem elég, akkor cifra hangalakkal jelzem felé, ha az sem, ami azért ritka, személyes sértésnek veszem akaratom negligálását, és serényen végtagjaim használata segítségével jelzem, hogy egyelőre még én vagyok az aki eldönti mi a jó és mi a rossz. Eddig bevált. Addig nem eszik amíg erre engedélyt nem kap. Ha megőrül, akkor sem. Viszont a kutyát beleviszi a rosszba, ami a kutya számára szokott következményekkel járni.
A macska tart téged, nem pedig az ember a macskát ;)
Nálunk ez nem érvényes. Ha nem tetszik a macskának, költözhet.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Valamit akkor elrontottál a szelekció során. Nálunk vadászás van, egérre, mindenre, rosszcsontkodás mindig büntetést von maga után. Ha a látványom nem elég, akkor cifra hangalakkal jelzem felé, ha az sem, ami azért ritka, személyes sértésnek veszem akaratom negligálását, és serényen végtagjaim használata segítségével jelzem, hogy egyelőre még én vagyok az aki eldönti mi a jó és mi a rossz. Eddig bevált. Addig nem eszik amíg erre engedélyt nem kap. Ha megőrül, akkor sem. Viszont a kutyát beleviszi a rosszba, ami a kutya számára szokott következményekkel járni.

Nálunk ez nem érvényes. Ha nem tetszik a macskának, költözhet.
Vörös macskád van?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.