Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Ahhoz képest hogy sok helyen leírták nem találom sehol. De érdekes módon arra nem volt nehéz rábukkanom hogy a nem létező nyugdíjrendszerük hogy müködik.

http://www.pensionfundsonline.co.uk/content/country-profiles/china/105

Vajon ez hogy lehet?
Egyrészt kicsit túloztam azzal, hogy a mai napig.
Másrészt amiket erről olvastam, az még az internet előtt lehetett. Sajnos nem emlékszem.

Harmadrészt ezt találtam:
https://nyugdij-nyugdij.blog.hu/2016/01/29/az_uj_kinai_nyugdijreform
Amiből ezt a mondatot emelném ki:
"a korábbi rendszerben nem volt nyugdíjalap"
Elismerem, ez nem egészen ugyanaz, amit fentebb állítottam, de a lényege nagyjából egybevág.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Egyrészt kicsit túloztam azzal, hogy a mai napig.
Másrészt amiket erről olvastam, az még az internet előtt lehetett. Sajnos nem emlékszem.

Harmadrészt ezt találtam:
https://nyugdij-nyugdij.blog.hu/2016/01/29/az_uj_kinai_nyugdijreform
Amiből ezt a mondatot emelném ki:
"a korábbi rendszerben nem volt nyugdíjalap"
Elismerem, ez nem egészen ugyanaz, amit fentebb állítottam, de a lényege nagyjából egybevág.

Öszintén megmondom én még értelmes dolgot tőled nem olvastam. A mostani hozzászólásodba is azért kötöttem bele hátha van annyi gerinced hogy leírod hogy hülyeség amit mondasz. Na mindegy mostantól mész ignorera.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hobagoly szerintem a mondanivalód alapvetően igaz, de nem tőkéseket kellene írj, hanem spekulánsokat.
Alapvetően ott a baj, hogy ezt a két fogalmat egynek szokták venni, vagy legalábbis a spekulánsokat is tőkésnek tekintik.
Számomra Bill Gates tőkés, míg Soros György spekuláns.
Mindkettő milliárdos, de az egyik azért gazdagodott meg, mert nagyon sokat adott a világnak, míg a másik azon, hogy rombadönti akár egy egész ország gazdaságát is.
Gondolom nem kell bizonyítgatni, hogy Bill Gates megérdemli a vagyonát, míg Soros egy afrikai börtön mélyén kellene éhezzen.

Joker: hiába tiltott dolog a bennfentes kereskedés, attól még csinálják, mert tudják, hogy úgysem buknak le.
Sőt, az igazán nagy emberek már nem csak a plusz információkból húznak hasznot, hanem úgy és akkor manipulálják a piacokat, amikor akarják.
Ne mondja már nekem senki, hogy a szaudi olajtermelésért felelős miniszter nem shortol az olajra, amikor úgy dönt, hogy fel fogja emelni az országa olajtermelését X millió hordóval.
Vagy a mostani eset Elon Muskkal, aki a twitter bejegyzéseivel manipulálja a Tesla árfolyamát.
Az igazán befolyásos emberek szavára ugranak a kis befektetők, amit a nagyok ki is használnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 008

Guest
...Az öregeket a család tartja el.
(Ami szerintem így van jól.)
És mit csinálsz az 50 évente megdulázódó populációval?
Gratulálok, feltaláltad a folyamatos világháborút. Így nem kell számozgatni. Ez az osztoba felfogás vezetett el a mai migráncsválsághoz is.
Nehéz beismerni de a földön van 3 milliárd teljesen felesleges és használhatatlan ember.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Hát igen, tré a helyzet mert ha sok a kölök népességbumm, ha kevés elöregedés. régebben könnyebb volt a téma, mert az átlagéletkor miatt nem volt probléma a sok gyerek, de most mikor 40-50 év helyett 60-70 meg még magasabbak az átlagéletkorok, akkor nehéz okosat mondani. Benyögik ezt a születészabályzást. Hát én még nem hallottam olyanról, hogy ez nagyba jól ment volna.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 978
113
Na meg hogyan tart el a gyereked mikor valószínűleg 50-100-200-1500 km tavolsagba költözött tőled? Bedug egy szeretet otthonba mint kutyát a menhelyre és fizeti ( vagy nem) a havi költséget 65 éves koromtól?
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
Ez a nyugdíj nem nyugdíj dolog most pont az amire folyamatosan lehet más választ adni, egyik oldalról ott van hogy feltesszük a kérdést, kell e nyugdíjrendszer? ha a válasz a nem, akkor a csökkenő és elöregedő népesség nem is lesz hirtelen akkora probléma, több jut oktatásra tehát értékesebb erőforrások lesznek a polgárok(elvben), ha meg azt mondjuk hogy kell akkor is ott van az hogy a robotizálás és minden tudományos fejlődés , nap mint nap rúgja be az ajtót, mindezt észrevétlenül de folyamatosan, sokan itt az aktív korúakat féltik akikből ha így gondolkozunk teljesen felesleges ilyen sok, mert akkor nem a nyugdíjasok akiknek az ellátása megoldottá válna jobban mint a lődörgő haszontalan tömegeké. Tehát ember legyen a talpán aki erre most válaszokat tud adni ami 10 év múlva is megállja a helyét, nyilván valamerre menni kell... :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
És mit csinálsz az 50 évente megdulázódó populációval?
Gratulálok, feltaláltad a folyamatos világháborút. Így nem kell számozgatni. Ez az osztoba felfogás vezetett el a mai migráncsválsághoz is.
Nehéz beismerni de a földön van 3 milliárd teljesen felesleges és használhatatlan ember.
Nem 3 milliárd, 7 milliárd.
Lényegében mindenki, kivéve világtól elzárt hegyvidéki, meg őserdei törzseket.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 566
18 408
113
Ez a nyugdíj nem nyugdíj dolog most pont az amire folyamatosan lehet más választ adni, egyik oldalról ott van hogy feltesszük a kérdést, kell e nyugdíjrendszer? ha a válasz a nem, akkor a csökkenő és elöregedő népesség nem is lesz hirtelen akkora probléma, több jut oktatásra tehát értékesebb erőforrások lesznek a polgárok(elvben), ha meg azt mondjuk hogy kell akkor is ott van az hogy a robotizálás és minden tudományos fejlődés , nap mint nap rúgja be az ajtót, mindezt észrevétlenül de folyamatosan, sokan itt az aktív korúakat féltik akikből ha így gondolkozunk teljesen felesleges ilyen sok, mert akkor nem a nyugdíjasok akiknek az ellátása megoldottá válna jobban mint a lődörgő haszontalan tömegeké. Tehát ember legyen a talpán aki erre most válaszokat tud adni ami 10 év múlva is megállja a helyét, nyilván valamerre menni kell... :)
A nemmel az a baj, hogy amennyiben megszűnik a nyugdíj, úgy abban az esetben megszűnhet a TB, az egészségügyi hozzájárulás, az összes fizetésedhez kapcsolódó adónem, a munkavédelem, a szakszervezeti érdekképviselet és ám blokk az összes jóléti rendszer amit anno Bismarck kitalált. Ennek viszont egyenes következménye lehet, hogy szociális szempontból visszatérhetünk a 19. század 70-es évei előtti állapotba. A kérdés már csak az, hogy kinek jó, ha egy olyan rendszerben létezünk ahol az egyes embert lehet létbizonytalanságban tartani? A nagyvállalatoknak, a munkáltatóknak biztos jó lenne. Csak akkor meg ne nevezzük a rendszert demokráciának, akkor jöhet vissza pl az abszolutizmus rendszere. A nyugdíj rendszer kivétele a szociális rendszerből nem lehetséges. Illetve lehetséges, csak akkor összeomlik ez a rendszer.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hobagoly szerintem a mondanivalód alapvetően igaz, de nem tőkéseket kellene írj, hanem spekulánsokat.
Alapvetően ott a baj, hogy ezt a két fogalmat egynek szokták venni, vagy legalábbis a spekulánsokat is tőkésnek tekintik.
Számomra Bill Gates tőkés, míg Soros György spekuláns.
Mindkettő milliárdos, de az egyik azért gazdagodott meg, mert nagyon sokat adott a világnak, míg a másik azon, hogy rombadönti akár egy egész ország gazdaságát is.
Gondolom nem kell bizonyítgatni, hogy Bill Gates megérdemli a vagyonát, míg Soros egy afrikai börtön mélyén kellene éhezzen.

Joker: hiába tiltott dolog a bennfentes kereskedés, attól még csinálják, mert tudják, hogy úgysem buknak le.
Sőt, az igazán nagy emberek már nem csak a plusz információkból húznak hasznot, hanem úgy és akkor manipulálják a piacokat, amikor akarják.
Ne mondja már nekem senki, hogy a szaudi olajtermelésért felelős miniszter nem shortol az olajra, amikor úgy dönt, hogy fel fogja emelni az országa olajtermelését X millió hordóval.
Vagy a mostani eset Elon Muskkal, aki a twitter bejegyzéseivel manipulálja a Tesla árfolyamát.
Az igazán befolyásos emberek szavára ugranak a kis befektetők, amit a nagyok ki is használnak.

Szándékosan írtam tőkéseket, mert minden tőkés kihasználja a munkásokat (abból akkumulálódik a tőkéje). Az nem változtat ezen a tényen, hogy az egyik tőkés inkább hasznos tevékenységet folytat, a másik meg inkább károsat.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Kedves Haubagoi!

Szerinted milyen tarsadalmi rendszer kellene akkor? Ami gyakorlatilag is mukodokeles. Minden rosszindulat nelkul, tenyleg kivancsi vagyok.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kedves Haubagoi!

Szerinted milyen tarsadalmi rendszer kellene akkor? Ami gyakorlatilag is mukodokeles. Minden rosszindulat nelkul, tenyleg kivancsi vagyok.

Szocializmus, ahol a rendszer vezetői, de főleg a követői nemcsak annyit értenek meg a rendszerből, hogy lehet gumibotozni az embereket, hanem tényleg értik, hogy mi a baj a tőkés rendszerrel és hogy miért van szükség a szocializmusra.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 256
55 367
113
Kedves Haubagoi!

Szerinted milyen tarsadalmi rendszer kellene akkor? Ami gyakorlatilag is mukodokeles. Minden rosszindulat nelkul, tenyleg kivancsi vagyok.


Kezdésnek pl. bárkinek lehetne ugyanolyan feltételekkel finanszírozni az országát...:D
Vagy ugyanannyira lehetne csak eladósodni,esetleg csak annyi hitelt kihelyezni,amennyire fizikai fedezet van.
Ááh,hagyjuk.
Amíg ugyanott,ugyanazok döntik el,hogy egyéb/minden más országok inkább akarják e ellátni magukat elegendő pénzzel,vagy sem,addig nem mindegy minek hívjuk a rendszert,vagy kik ülnek a parlamentben?(ki is mondott ehhez nagyon hasonlót? :D )
:)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Kedves Haubagoi!

Szerinted milyen tarsadalmi rendszer kellene akkor? Ami gyakorlatilag is mukodokeles. Minden rosszindulat nelkul, tenyleg kivancsi vagyok.
Bár nem engem kérdeztél, de mivel ez egy fórum, elmondom:
szerintem egy stabil, fenntartható társadalom CSAK vallásos alapon képzelhető el. Sehogy máshogy.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Bár nem engem kérdeztél, de mivel ez egy fórum, elmondom:
szerintem egy stabil, fenntartható társadalom CSAK vallásos alapon képzelhető el. Sehogy máshogy.



Itt a kereszténységre gondolsz ha jól sejtem.