[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Fallout NV gigaMOD.

Igazán egyeztethetnének a lore-ral mielőtt belekezdenek egy ekkora munkába, főleg mivel Portland a Washington Brotherhood territóriuma, aminek élén egy 200 éves begőzölt ghoul tábornok van aki le akarja rohanni a teljes nyugati partvidéket...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 313
17 435
113
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
M

molnibalage

Guest
 
M

molnibalage

Guest
Jópofa ez a ME1,2,4 fejlődés és messze a 3. a legjobb része, de néha ennek is olyan kukatúró szar foshalom irányítása van, hogy az ember beszarik tőle.
PC-n egérrel is. Ha nekem valaki azt mondja, hogy egy konzolon magas szinten játszható, akkor elröhögöm magam. Minden fosba hajlamos beleakadni a karakter, fedezékbe is akkor bújik, amikor jólesik neki.

Az Ariás kiszabadítós résznél majdnem lerúgtam dühömben a monitort annyira felbaszta az agyam...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 959
82 795
113
Suzerain

Próbáljátok ki!

Nagyon komoly játék, tk. egy politikai szimulációs kalandjáték egy képzeletbeli országgal egy térképen. Elég jó angol kell hozzá, de aki vágja, pár végigjátszást megér. Mindig más a vége. :)
 
M

molnibalage

Guest
Aki tolta a Mass Effectet.

Nekem ez lett a csapat. Nézem, hogy másnak totál más szereplők, akikkel soha nem is találkoztam. Azt vágom, hogy a ME2 döntései is számítanak, de furcsa, hogy pl. Miranda vagy a Tali a 3. részben mintha fel sem ajánlotta volna, hogy jönnek. Vagy Jacob vagy Zaed. Minden bolygóra elmentem, ahol villogó quest volt és mégis ez lett a vége.

Mindenki túlélte nálam a 2. részt.

gbxcvyo.png


Elvileg ez a fullos csapat.

mass_effect_3_citadel_dlc_perfect_group_photo_by_zhenixer_d60ko8m-fullview.jpg
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 237
113
Aki tolta a Mass Effectet.

Nekem ez lett a csapat. Nézem, hogy másnak totál más szereplők, akikkel soha nem is találkoztam. Azt vágom, hogy a ME2 döntései is számítanak, de furcsa, hogy pl. Miranda vagy a Tali a 3. részben mintha fel sem ajánlotta volna, hogy jönnek. Vagy Jacob vagy Zaed. Minden bolygóra elmentem, ahol villogó quest volt és mégis ez lett a vége.

Mindenki túlélte nálam a 2. részt.

gbxcvyo.png


Elvileg ez a fullos csapat.

mass_effect_3_citadel_dlc_perfect_group_photo_by_zhenixer_d60ko8m-fullview.jpg

Tavasszal jön a 4K Remastered / Legendary Edition, mindhárom rész, teljes felújítás, összes DLC, valószínűleg újra nekiállok majd.
 
M

molnibalage

Guest
Tavasszal jön a 4K Remastered / Legendary Edition, mindhárom rész, teljes felújítás, összes DLC, valószínűleg újra nekiállok majd.
A közeli jeleneteket leszámítva nekem semmi bajom nem volt mai szemmel sem a játékkal, ott jött ki a mai szemmel lowres textúra, de ennyi.
A bejelentés előtt pár nappal vettem meg a ME 1-2-őt...
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
Aki tolta a Mass Effectet.

Nekem ez lett a csapat. Nézem, hogy másnak totál más szereplők, akikkel soha nem is találkoztam. Azt vágom, hogy a ME2 döntései is számítanak, de furcsa, hogy pl. Miranda vagy a Tali a 3. részben mintha fel sem ajánlotta volna, hogy jönnek. Vagy Jacob vagy Zaed. Minden bolygóra elmentem, ahol villogó quest volt és mégis ez lett a vége.

Mindenki túlélte nálam a 2. részt.

gbxcvyo.png


Elvileg ez a fullos csapat.

mass_effect_3_citadel_dlc_perfect_group_photo_by_zhenixer_d60ko8m-fullview.jpg

Én minden évben végig tolom a teljes trilógiát újra és újra. Nálam örök kedvenc. Nekem mindenki mindig megvan (Kasumi azt hiszem az eredetiben nincs benne, csak DLC-vel), egyedül Jacobot küldöm be a Collector bázison a csőbe, mert nekem egy nagyon idegesítő egy figura.
De amúgy hogy ki volt ott, és ki nem, ez attól is függ, hogy a párbeszédekkor miket válaszolsz, a döntéseknél, miket döntesz.
Itt is nem csak viccből mondják, hogy a döntések befolyással vannak a játékmenetre és bizonyos eseményekre.
Amúgy ez, a Citadell DLC szerintem a legjobb benne.
 
M

molnibalage

Guest
Én minden évben végig tolom a teljes trilógiát újra és újra. Nálam örök kedvenc. Nekem mindenki mindig megvan (Kasumi azt hiszem az eredetiben nincs benne, csak DLC-vel), egyedül Jacobot küldöm be a Collector bázison a csőbe, mert nekem egy nagyon idegesítő egy figura.
De amúgy hogy ki volt ott, és ki nem, ez attól is függ, hogy a párbeszédekkor miket válaszolsz, a döntéseknél, miket döntesz.
Itt is nem csak viccből mondják, hogy a döntések befolyással vannak a játékmenetre és bizonyos eseményekre.
Amúgy ez, a Citadell DLC szerintem a legjobb benne.
Sajnos a játékmenete és a többi időhúzó izéje annyit nem ér meg, hogy újra végigtoljam a egészet.
Annyi időm nincs. Majd YT-n megnézem majd talán többi karaktert és annyi.
Azt sem tudtam, hogy egy a rész DLC.

Eddig összesen alig néhány RPG volt, ami többször is végigtoltam az elejéről, de ezek közül több is mai szemmel pattintott kőkorban volt, amikor egyetemistaként és más hobbi arány eloszlással erre volt időm.

  • A Gothic I és II meg a Gothic III a CEP-vel.
  • A NWN első részét asszem soha nem toltam végig, de vagy 4-szer elvittem a 3. fejezetik, mert mindig elszállt a menés. Egyszer végig kéne tolni már tisztességesen főleg, hogy most már normálisan beszélem az angolt. A második kiegjét is kétszer toltam ki. Ez még 2008 előtt volt.
  • A Witcher III alapjátékot kétszer, de a kiegjét már csak egyszer úgy, hogy elég szar véget kaptam. Ez 2015 és 2016 volt.
De ennyi. Azóta semmit nem játszottam kétszer, ami történet alapú játék. A teljes ME trilógia lesz vagy 120 óra, ahogy látom. Ezt is kb. hónap alatt hozom össze...
 
M

molnibalage

Guest

Én céltalannak érzem ezt a grafikai hajhászást, mikor lesz már valamiféle fizikát mímelő engine és erre játékmenet...?
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
T

Törölt tag 1711

Guest

Én céltalannak érzem ezt a grafikai hajhászást, mikor lesz már valamiféle fizikát mímelő engine és erre játékmenet...?

Ha kijön a Half Life 3... :(

PC-n maradok a GamePass-nál, meg néha 1-1 vásárlás tökéletesen elég nekem, főleg mivel az MS saját játékai megjelenéskor mennek a GP-be, így az Obsidian és a jövőben a Bethesda játékai is.
 
M

molnibalage

Guest
Ha kijön a Half Life 3... :(

PC-n maradok a GamePass-nál, meg néha 1-1 vásárlás tökéletesen elég nekem, főleg mivel az MS saját játékai megjelenéskor mennek a GP-be, így az Obsidian és a jövőben a Bethesda játékai is.
A gampass éves költségének felét sem költöm játéra, ennek fényében nálam bukta. És garantáltan nincs benne n+1 régebbi játék, amit az elmúlt 5 évben szerezben be 5-10 dollárért.
Fallout 3-NV volt összesen 6500, ami kb 20 USD.
A Mass Effect 1-2 DLC-vel nem volt asszem 10k sem.
Na ezekkel eljátszom kb. 8-10 hónapot is.

Ha az ember sale-en vesz mindent és nincs az a mániája, hogy instant akar mindent, akkor a gamepass sem kell.
Persze, a az embernek van gyereke és meríteni akar mindenből. Nekem a 20-30 féle stílusból kb. 3-4 játszik = gamespass totál felesleges. Én igen célzottan veszek terméket.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A gampass éves költségének felét sem költöm játéra, ennek fényében nálam bukta. És garantáltan nincs benne n+1 régebbi játék, amit az elmúlt 5 évben szerezben be 5-10 dollárért.
Fallout 3-NV volt összesen 6500, ami kb 20 USD.
A Mass Effect 1-2 DLC-vel nem volt asszem 10k sem.
Na ezekkel eljátszom kb. 8-10 hónapot is.

Ha az ember sale-en vesz mindent és nincs az a mániája, hogy instant akar mindent, akkor a gamepass sem kell.
Persze, a az embernek van gyereke és meríteni akar mindenből. Nekem a 20-30 féle stílusból kb. 3-4 játszik = gamespass totál felesleges. Én igen célzottan veszek terméket.

Most 7700ft-ért vettem 4 hónap GP for PC-t, szürke boltokból olcsóbban is megoldható.
Tele van rpg-kel amiket ki akarok tolni, nekem bőven megérte :)
 
M

molnibalage

Guest
Most 7700ft-ért vettem 4 hónap GP for PC-t, szürke boltokból olcsóbban is megoldható.
Tele van rpg-kel amiket ki akarok tolni, nekem bőven megérte :)
Még annyit sem költöttem játékra, mint gondoltam. Az elmúlt 2,5 évet megnéztem és 40 ezer Ft-is is alig sikerült összeszedni. Ez 30 hónap alatt havi 1300 Ft, ami 4 USD...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Még annyit sem költöttem játékra, mint gondoltam. Az elmúlt 2,5 évet megnéztem és 40 ezer Ft-is is alig sikerült összeszedni. Ez 30 hónap alatt havi 1300 Ft, ami 4 USD...

Én meg megvettem pl. Outer Worlds-t 18k-ért ps4-re, xbox-on meg pc-n megkapták Gamepass-ban...
Itt ért végleg véget a szerelem (meg alig nézett ki jobban ps4 slim-en, mint a New Vegas kimaxolva pc-n...).
 
M

molnibalage

Guest
Én minden évben végig tolom a teljes trilógiát újra és újra. Nálam örök kedvenc. Nekem mindenki mindig megvan (Kasumi azt hiszem az eredetiben nincs benne, csak DLC-vel), egyedül Jacobot küldöm be a Collector bázison a csőbe, mert nekem egy nagyon idegesítő egy figura.
De amúgy hogy ki volt ott, és ki nem, ez attól is függ, hogy a párbeszédekkor miket válaszolsz, a döntéseknél, miket döntesz.
Itt is nem csak viccből mondják, hogy a döntések befolyással vannak a játékmenetre és bizonyos eseményekre.
Amúgy ez, a Citadell DLC szerintem a legjobb benne.
Később is lehet csapatképet csinálni? Mert most a Citadel elhagyása után csak felbukkant Tali...