Ticonderoga osztály (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 074
2 943
113
Molni!
Én hónapok óta figyelő üzemmódban vagyok,olvasok csöndben vagyok nem okoskodok
Tudjuk,hogy te tudsz a göpzajokról a legtöbbet mondjuk 80%-t.
Nálad ezen fórum közepette csak kevesebb % -val rendelkezővel fogsz találkozni ergo neked kell
irányunkban a legtöbb türelemmel lenni ami tudom nehéz,de hidd el javulunk.
Ezért kérek ne mond azokat,hogy minek írtam meg nem igaz hogy nem érted semmi értelme hogy megírtam etc ezek nem méltók egy olyan emberhez aki ilyen nagyszerű irásokkal ajándékoz meg bennünket.
Szóval pésön jáng padawan
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 499
113
molni

Oda írtam,hogy ha tudja is mérni nem jelenti azt,hogy képes rá pontos tüzet vezetni a Phalanx.
Igen a cikazasra gondoltam.
 
M

molnibalage

Guest
Ha mérni képes, akkor számolni is. Akkor mi a probléma...? A jáműre telepített "kőkorszaki" Shilka is képes manőverező célra tüzelni, a finom toronymozhatás megoldott úgy, hogy gyepálja a terep. Akkor hajón mi a gond..? Komolyan mondom, hogy ez már kezd fárasztó lennei.

A gyorsan jövő cél azt jelenti, hogy kevesebb idő van mérni, de a Phalanx az nem a lőtávnál kezd el mérni könyörgöm.... Van miből adatot nyerni. Igen, kevesebb, mint szubszonikus esetben, de van. A mérések közti azonos időlépés nagyobb távolságot jelent, tehát a mérés lehet pontatlanabb. Még a Shilka is képes M1.0 tájáig dolgozni. A Phalanx a tesztek alatt ahogy már írtam AGM-65-öt is leszedett, ami nem túl nagy célpont finoman szólva és M1.0 táján rohangál.

Az emelegetett tesztedet meg melyik Phalanx változattal bonyolították le? Mert az AGM-65 lelövés a '70-es évek végén, '80-as évek elején lehetett és azóta csináltak újabb változatot is. Volt is cikk vagy komment - talán Kurucztól - hogy mekkora szívás a Navy-nek, hogy a különféle változatok totál összevissza vannak a hajókon, ami karbantartási rémálom.

Azt sem értem, hogy mit lovagolsz ennyire a Phalanxon-en, amikor a US Navy-ban az kihalóban levő állatfajta és a RAM szélsebesen terjed ahhoz képest, hogy mi a fenyegettségi szint...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Nem igazán értem ezt a hajcihőt, tekintve hogy egy közeledő rakéta a hajóról nézve szinte álló célnak látszik , minimális korrekció szükséges alapesetben. Ezen kicsit változtat az hogy cikázik, de akkor sem olyan hatalmas a kitérése hogy az követhetetlen lenne. Egy kézzel vezérelt eszköznek komoly kihívást jelentene, de ba..átok már meg ezt nem fogaskerekes lőelemképző vezérli...
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
dudi


"Nem fog találkozni vele mert nem tudja a rendszer,hogy hova lőjön,ha csak annyit cikázik mint a videón az is bőven elég mert a CIWS oda lő ahol a rakéta “lesz” számított találkozás pillanatában de nem ott lesz mert nem egyenesen jön."


A legvedelmi gepagyuknal ( automata es nem csak a CIWS ) olyan komoly szoftverek vannak amelyekben az ilyen esetekre is meg van a "valasz".

Ne gondold hogy ilyen apro trukkel kicselezheto lenne. Akkor az oroszok sem mentek volna el a sebesseg draga es maceras novelese fele.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
"Tízből egyszer én is eltalálom pisztollyal a 25 méterre lévő célt de ez nem jelent valós kepességet."

Ugyan nem 25 hanem csak 20 meter de a Browingal ( 9 mm Para ) 10 bol altalaban 10 szer meg van a fej. Ha kihagyok ket honapot akkor szokot a 8 vagy a kilenc jelentkezni de egy kis gyakorlas utan a vilag helyreall.

:))
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 499
113
Kurucz71

Nem celloveszetrol beszélek amikor odaadállsz célozgatsz lősz aztán megint stb hanem ennél kicsit életszerűbbről pl amikor időre kell lőnöd tokból elővével csőretöltész és egy gyors dupla utána gyors helyváltoztatás megint dupla stb.Úgye egyet pisztollyal nem lövünk éles helyzetben.Ja aki naponta lő pisztollyal az ne magyarázzon :)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
mindenkit érhet baleset.
http://edition.cnn.com/2013/11/17/us/drone-malfunction-duplicate-2/index.html
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Ha már gépágyú akkor már régen úgy találják hogy ha megfelelő mennyiségű lőszert vagy repeszt terítünk a bejövő rakéta útjába csak belerepül egybe ! A rakétákkal meg az a baj ha mellé megy akkor nem lesz idő pl egy Brahmosnál újat indítani ! Egy USA hordozókötelék többrétegű védelmének leküzdésére meg nagyon sok tucat vámpír kell ! Erre egyedül talán tengeralattjáróval van esély....
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Valszeg "pilota" operator hiba lesz.

Ha ilyen kozel ment a hajohoz akkor valszeg a felderitesi tavolsag minimumat es maximumat teszteltek. Maga a drone felautomatikus kezi iranyitassal repul nemi mesterseges inteligenciaval. Ha az iranyito csatorna megszakad akkor azonnal "FEL" parancsot kap a kormanymu es felemelkedik a drone. Itt ez nem tortent meg valszeg azert mert az iranyito csatorna folyamatosan mukodott csak a kezelo elnezte a dolgot.

Kivancsi lennek hova melyik reszbe csapodott a drone es milyen serulest okozott.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 549
113
A radarteszt nem tudom mennyire mondható értékelhetőnek, de a SeaSparrow meg a Phalanx "éles" teszje elég szarul sikerült.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Valoban semmit sem ernek ha be sem kapcsoljk oket.

Amugy a dologban az az erdekes hogy a dron nak ket sebessege van. Utazo cca 400 km/ora es a tamado ami meg 900+
Kerdes melyik sebessegtartomanyban repult a masina a becsapodaskor.
 
M

molnibalage

Guest
A radarteszt nem tudom mennyire mondható értékelhetőnek, de a SeaSparrow meg a Phalanx "éles" teszje elég szarul sikerült.

A hírben hol van az, hogy ezek egyáltalán be voltak kapcsolva és volt indítás...?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 549
113
Nem hiszem, hogy egy potenciálisan feléjük repülő nagysebességű tárgyról ha előre tudnak, akkor a védelmi rendszerek nincsenek készenlétbe (just in case). Ha mégis ez a helyzet akkor szabályváltoztatások lesznek szerintem. Viszont úgy néz ki, hogy egy valódi éles teszten most csődöt mondott a rendszer.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 549
113
Neked mindig mindenkin csak megáll az eszed vagy sírógörcsöt kapsz stb. Szóval nem érdekel. Amikor rájöttek (ha rájöttek egyáltalán), hogy szopás van, nem tudták lelőni azt a szart, ha be volt kapcsolva a rendszer ha nem. Azt meg nem hiszem, hogy ki lett volna kapcsolva a túlbiztosítási mániájuk miatt sem.
 
M

molnibalage

Guest
Melyik részét nem érted annak te zseni, hogy a hírek alapján nem volt egyik fegyverrendszer sem használva, csak a radarral követték a rendszert, mert a teszt arról szól...?

A túlbizostosítás lényege azt te zseni, hogy nem tartják bekapcsolva a fegyverrendszert, ha nem kell, mert akkor biztos, hogy nem indít amikor nem kell és senki nem sérül meg.

Félelmetes, hogy ennyi fejtágítás után ennyire... Áh... Hagyjuk...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 549
113
Hát most sikeresen nemindított. Amikor érzékelték, hogy gond van akkor aktiválhatták volna. Vagy akarták csak valami beszart, vagy indítottak és nem találták el, de erről kuss a médiának. Lényeg, hogy ezt elb@szták és nem is kicsit.

A túlbizostosítás lényege azt te zseni, hogy nem tartják bekapcsolva a fegyverrendszert
Akkor Magyarország is túlbiztosítja magát a honvédség "leszerelésével", nehogy egy katona megsérüljön.