Féreglyuk, térhajlítás?
Egyébként Bob Lazar is beszélt valami hasonlóról:
"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.
HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.
Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.
Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami
a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.
Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.
És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A
hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "
Friss hírek Magyarországról és a nagyvilágból, sport, technika, szórakozás, tudomány, kultúra. Az ORIGO a legfrissebb hazai és nemzetközi hírekkel szolgál olvasói számára.
www.origo.hu