UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Korábban már volt itt is szó a vörös lidércekről, de a mostani fényképek igen látványosak.

285212062_3286871268266591_1005964341875604212_n.jpg

285218700_3286871174933267_507419461872927277_n.jpg
285270702_3286871084933276_1891683266277079789_n.jpg
285198592_3286871081599943_4354985148723838494_n.jpg




Elképesztően szép! :)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and jani22

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Az Oumuamua rejtélyéről és egy könyvajánló:

Mysterious interstellar asteroid could be a solar sail from wrecked alien probe, astronomers say
https://www.rt.com/usa/443017-oumua...edium=aplication_firefox&utm_campaign=firefox

Ha valaki nem tudná, annak írom, hogy 'gacsat' nem margarinféléről írt. :)

http://sfmag.hu/2011/12/14/arthur-c-clarke-randevu-a-ramaval/

Mindenesetre a pályája eléggé furcsa elég nagy szöget zár be a Naprendszer síkjával, amely nem túlzottan tér el a Tejútrendszerétől.

A Földtől kb. 70 szeres F-Hold távolságban haladt el.

Lehet, hogy a galaktikus halo-ból jött. Vagy máshonnan. :)

Itt elég sok minden van
https://en.wikipedia.org/wiki/ʻOumuamua

Oumuamua-orbit-ESO.jpg

Oumuamua-trajectory-Ottewell-lg.jpg

 
  • Tetszik
Reactions: merleg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 908
113
Annyit dumáltunk erről, hogy azóta már meg is támadnának minket :D
A cikkben említve lett: Kardasev-skála.

Aki szeret olvasni, annak ajánlom az alábbiakat.



 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A cikkben említve lett: Kardasev-skála.

Aki szeret olvasni, annak ajánlom az alábbiakat.



Nem biztos, hogy erre van az előre.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A világ észlelt tömegének mindössze 4%a atomos anyag. Bizttos, hogy ebben az irányban kellene gondolkodnunk?
Az emberiség lényege meg nem a test, hanem a lélek. Hogy az mivel megy, azt meg nem is igazán tudjuk. Az mindenesetre bizonyosnak látszik, hogy nem kell hozzá annyi energia, mint amit mondjuk a testek hurcibálására fordítunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Ez a Kardasev féle civilizáció osztályozás, jelenleg nem több mint egy jól hangzó fantázia, és talán mára már kicsit elavult is.

Egy civilizáció fejlettségét/technológia szintjét nem csak az energia felhasználása és az irányitasa alatt lévő 'terület' befolyásolja. És egyáltalan nem elválasztható a társadalom szervezés/fejlettségtől, amit Kardasev nem is említ.

Sőt, egy pontont túl a méret, és a fogyasztás a civilizáció vesztét is okozhatja. Ezt már a mi pár ezer éves történelmünkön is figyelemmel kisérhettük, birodalmak emelkedésén, ès bukásán keresztül. Nem hinném, hogy ez másképp működne bolygó vagy csillagközi viszonylatban.

Egy minél jobban terjeszkedő civilizáció olyan problémákkal szembesülhet ami determinálhatja a sorsát, míg egy kisebb de egyensúlyban lévő civ évezredek/milliók során is virágozhat, és nagyobb fejlettséget érhet el mint egy csillagközi.

Tekintsünk magunkra mint egy bolygóközi civilizációt építő egységes emberi faj. Vegyük úgy, hogy rendelkezésre áll a technológia az utazáshoz, a nagyobb kolóniák létesítéséhez, mondjuk a Marson vagy a Jupiter egyik holdján. Az ottani kolóniák legyenek mondjuk csak pár milliósak. Mondjuk a közigazdaság, a gazdaság, és minden nagy harmóniában van az anya bolygóval. Igen ám, de az evolúció nem áll meg! Se a biológiai se a társadalom szervezési. Elég lehet csak pár(száz) nemzedék ami olyan különbségeket eredményezhet, biológiai inkompatibilitás, gazdasági szétszakadás, vagy társadalmi szerveződési különbségek ami determinálja a konfliktust, ès innen már némi kényszerpályára is van állítva a civilizáció. Lehet erővel fenntartani a működést, vagy függetlenednek a kolóniák, mind a két verzió magában hordozza a további konfliktusokat, érdekkülönbséget.

Ez egy csillagközi civilizáció esetèben is hasonlóan mehet végbe.

Ilyen okokra visszavezetve szerintem csak merő fantazmagólia a 3-as típusú civilizáció.

Kardasev 1964-ben született osztályozási elmélete egy olyan korban született amikor még az ipari és technológiai fejlődés megállíthatatlannak tűnt. Mára láthatjuk, hogy elég csak pár évtized, és milyen problémákat szült ez a szemlélet.
Azt is láthatjuk, hogy a fejlődés/fejlettség nincs egyenes arányos összefüggésben a populáció növekedésével.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Beteszek par videora linket mivel egy olyan temarol szol, amiket elozoleg itt mar megemlitettem a "Havanna szindroma" kapcsan (Project StarGate, ill. Looking GLass). Elkezdtek feltolteni videokat youtube-ra amik allitolag mindenfajta esemenyeket neveznek meg amik vagy megtortennek vagy sem ebben az evben.

Annyibol erdekes,hogy valamiert pont itt is 2030-as celdatum van eloterbe helyezve mint amit a Zrinyivel is reszben beceloztak anno.

Szoval egeszseges szkepticizmussal kell megnezni, de szerintem mar maga a sztori miatt megeri belefektetni a par percet. Egyaltalan nem latvanyos, de akik szeretik az alternativ valosagok temajat, "megvaltoztathato-e a jovo, ha ismered mar elore" tipusu sztorikat szerintem bejohet:

#1:

#2:

Edit: nem akartam 2 posztot szanni ra ,de 4 videot nem enged, akit erdekel megnezi majd a videolistat a 4.-nel eleg Indiana Jones-ba mennek at a vegen szerintem. De megnezem mi lesz nyaron....
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Beteszek par videora linket mivel egy olyan temarol szol, amiket elozoleg itt mar megemlitettem a "Havanna szindroma" kapcsan (Project StarGate, ill. Looking GLass). Elkezdtek feltolteni videokat youtube-ra amik allitolag mindenfajta esemenyeket neveznek meg amik vagy megtortennek vagy sem ebben az evben.

Annyibol erdekes,hogy valamiert pont itt is 2030-as celdatum van eloterbe helyezve mint amit a Zrinyivel is reszben beceloztak anno.

Szoval egeszseges szkepticizmussal kell megnezni, de szerintem mar maga a sztori miatt megeri belefektetni a par percet. Egyaltalan nem latvanyos, de akik szeretik az alternativ valosagok temajat, "megvaltoztathato-e a jovo, ha ismered mar elore" tipusu sztorikat szerintem bejohet:

#1:

#2:

Edit: nem akartam 2 posztot szanni ra ,de 4 videot nem enged, akit erdekel megnezi majd a videolistat a 4.-nel eleg Indiana Jones-ba mennek at a vegen szerintem. De megnezem mi lesz nyaron....

De miért ide? :(
Ott a beszélgető topik oda bármit be lehet rakni.

UFO =/= mindenféle Konteo
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Féreglyuk, térhajlítás?

Egyébként Bob Lazar is beszélt valami hasonlóról:

"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.

HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.

Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.
Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.

Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.

És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "

Nem szoktam ide sokat posztolni de itt egy szerintem eleg jozanul elmelkedo video Bob Lazar urhajojarol, de ami meg erdekes lehet a 115-os elemrol.

  • cca. 12. percig az urhajo mukodesi elven elmelkedik
  • cca. 12-13 - milyen okbol nem jottek meg "latvanyosabban" a foldonkivuliek
  • cca. 13 percol a 3. lehetoseg kielemzesekent beszel tobbet a 115-os elem lehetseges elofordulasarol.

Nekem erdekes es szorakoztato volt:

 
  • Tetszik
Reactions: merleg

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
De miért ide? :(
Ott a beszélgető topik oda bármit be lehet rakni.

UFO =/= mindenféle Konteo

Reszben igaz, de csak reszben. Gondolkoztam hova posztoljam, de sajna lemaradt az info miert ide ;). Az mar lehet, hogy ezeket a videokat elemzo videoban lattam :p, hogy voltakeppen a rosvellben meg meg cca. 7 masik helyen lepottyant urlenyek voltakeppen emberi faj i.sz. 52 000, illetve i.sz. 45 000-bol es ok is arrol magyaraztak, hogy jo iranyba kell terelni az idoszalakat.

Bocs, remelem ezzel a magyarazattal mar mradhat :p

P.S.: Folytatodhat a veszekedes, remelem nem szakitottam nagyon meg. Ha tenyleg total sz@r ide, attehetitek a FIlm-Videoba is a story miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nem szoktam ide sokat posztolni de itt egy szerintem eleg jozanul elmelkedo video Bob Lazar urhajojarol, de ami meg erdekes lehet a 115-os elemrol.

  • cca. 12. percig az urhajo mukodesi elven elmelkedik
  • cca. 12-13 - milyen okbol nem jottek meg "latvanyosabban" a foldonkivuliek
  • cca. 13 percol a 3. lehetoseg kielemzesekent beszel tobbet a 115-os elem lehetseges elofordulasarol.

Nekem erdekes es szorakoztato volt:

Az a baj, hogy ez a fazon eléggé hiteltelen, és ez már több ízben is kifejtésre került miért;
Bob Lazar egy olcsó kókler, aki az ég világon semmiféle bizonyítékot sem tud felmutatni a hagymázas hülyeségeire, amik még egy közepes SF író képességeit sem ütik meg, még a keményvonalas ufológusok közül is sokan elutasítják.
Természetesen állítólagos MIT fizikusi és Caltech villamosmérnöki végzettséginek sincs semmi nyoma az érintett egyetemeken, persze szerinte csak azért, mert így akarják elhallgattatni. Nyilván. 1990-ben letartóztatták prostik futtatásáért, erre nem tudom mit mondott, biztos a ufók vagy a fekete ruhás emberek vették rá, mindenesetre beismerte a bűnösségét. A transzurán elemek száma folyamatosan nő, a 2000-es években 112 környékén jártunk, azóta felfedezték (nem "beismerték"!) a 113, 114, 115, 116, 117, 118-as elemeket, tehát bármit mondott volna az aktuális fölött pár számmal, az bejön. Egyébkén a 115-ös neve Moszkóvium (Mc), Oroszországban fedezték fel, és a legstabilabb izotópjának a felezési ideje is pár száz milliszekundum, azaz néhány másodperc alatt szinte teljesen elbomlik. 2006-ban robbanóanyagok kereskedelmével bukott meg, biztos azt is az ufók csempészték a postái közé, de azóta is állandóan kisebb-nagyobb törvénytelenségeket követ el, gondolom az ufók veszik rá. 2017-ben amikor a rendőrség házkutatást tartott nála az szerinte természetesen csak azért volt, mert a 115-ös elemet keresték.
Azt hiszem ennyi elég is a munkásságából, annyi jó elmélet van az UFO-król, nem tudom miért pont egy ilyen lecsúszott szélhámosnak kell hinni.

 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Az a baj, hogy ez a fazon eléggé hiteltelen, és ez már több ízben is kifejtésre került miért;


Megnezted a videot? Nem Lazar miatt erdekes szerintem, hanem a filozas arrol, hogy mukodhet-e valoban, ertektelen-e a naprendszerunk stb.

Szerintem Scott Manley-nek is tok jozan videoi vannak olyan temakrol mint pl. ha eleg magas szintet er el egy civilacio, akkor mar nincs szuksege "elheto" bolygora, csupan energiara es nyersanyagokra stb.

Scott Manley
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Megnezted a videot? Nem Lazar miatt erdekes szerintem, hanem a filozas arrol, hogy mukodhet-e valoban, ertektelen-e a naprendszerunk stb.

Szerintem Scott Manley-nek is tok jozan videoi vannak olyan temakrol mint pl. ha eleg magas szintet er el egy civilacio, akkor mar nincs szuksege "elheto" bolygora, csupan energiara es nyersanyagokra stb.

Scott Manley
Nem néztem meg a linkelt Lazar videót az egyébként is a címe szerint a 115-ös elemről szól, ami fentebb idézett hsz-ben ki lett fejtve. Az előző videód meg valami robothangú konteó. Szóval mit kérsz is pontosan számon rajtam?

Scott Manley-nek évek óta követőjé vagyok még a Kerbal Space videók óta. Sokmindent mondott egy-egy strem során sörözés közben, amit aszerint is kell kezelni. Az önálló videóiban a te állításaiddal nem találkoztam.

Lehetne erről beszélgetni, engem és másokat is bizonyára foglalkoztat a dolog, de derüljön ki mit állítasz, ha linkelsz valamit akkor meg legyen már konkrét, ne pedig egy egész csatorna!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Lehetne erről beszélgetni, engem és másokat is bizonyára foglalkoztat a dolog, de derüljön ki mit állítasz, ha linkelsz valamit akkor meg legyen már konkrét, ne pedig egy egész csatorna!

Nem biztos, hogy állít valamit egyáltalán. Van, hogy csak gondolatébresztőnek teszek be én is dolgokat, például Lazart sem azért tettem be múltkor, mert feltétlenül elhiszem amiket mond, hanem csak gondolatébresztőnek, annak ellenére is, hogy számomra nem hiteltelen a fickó, még akkor sem, ha valóban elég zűrös életvitele volt/van. ( és ezzel nem mondtam azt, hogy hiteles lenne)
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nem biztos, hogy állít valamit egyáltalán. Van, hogy csak gondolatébresztőnek teszek be én is dolgokat, például Lazart sem azért tettem be múltkor, mert feltétlenül elhiszem amiket mond, hanem csak gondolatébresztőnek, annak ellenére is, hogy számomra nem hiteltelen a fickó, még akkor sem, ha valóban elég zűrös életvitele volt/van. ( és ezzel nem mondtam azt, hogy hiteles lenne)

Ok, Csak ez így eléggé pongyola.
Nem állítasz semmit, nem derül ki, hogy a videó kapcsán mi a gondolat ébresztő számodra, nincs semmi amin el lehetne indítani egy értelmes diskurzust.

Ha meg eleve nem is volt célod vele, akkor nem értem miért egy Fórumra posztolsz. Ez nem egy RSS csatorna.

Most tényleg nem kötekedni akarok, volt, hogy belenéztem olyan videóba amit egyébként elkerülők, mert volt kérdés, és hozzá tartozó időbéllyeg, ami így teljesen korrekt.

Ennyi erővel aranyos kiscicákról is lehetne videókat posztolni, mert az is lehet gondolat ébresztő!
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Nem néztem meg a linkelt Lazar videót az egyébként is a címe szerint a 115-ös elemről szól, ami fentebb idézett hsz-ben ki lett fejtve. Az előző videód meg valami robothangú konteó. Szóval mit kérsz is pontosan számon rajtam?

Scott Manley-nek évek óta követőjé vagyok még a Kerbal Space videók óta. Sokmindent mondott egy-egy strem során sörözés közben, amit aszerint is kell kezelni. Az önálló videóiban a te állításaiddal nem találkoztam.

Lehetne erről beszélgetni, engem és másokat is bizonyára foglalkoztat a dolog, de derüljön ki mit állítasz, ha linkelsz valamit akkor meg legyen már konkrét, ne pedig egy egész csatorna!
Szoval osszefoglalom:

1. Nem nezed meg a videot -> 2. emiatt nem erted meg a hozzafuzott kommentemet -> 3. elegedetlenkedsz

coool :D de semmi gond

Elhiszem, ha esetleg mar kiakadsz tole ha barhol megsejted a "Lazar" nevet, de tenyleg nem teged akartalak provokalni :) .