UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 907
113
Talán a frigyládával kapcsolatos lehet az alábbi bejegyzés, már ha igaz. :)

"december 6, 2015
Oroszország megkezdi Szaúd-Arábia titokzatos "Gábriel bárkájának" Antarktiszra szállítását"

"A nagymecset küldötteinek aggodalmát komolyan felvetette - folytatódik a jelentés -, amikor szeptember 12-én ezt a titokzatos "eszközt/fegyvert" felfedezte egy 15 fős alagútásó csapat - és akik, miközben megpróbálták eltávolítani, azonnal meghaltak egy hatalmas "plazma-kibocsátás" következtében, amely olyan erős volt, hogy a földből kilökődött, és felborított egy építési darut, ami legalább további 107 embert ölt meg.

A jelentés szerint katasztrofálisan rosszabb volt, hogy alig két héttel azután, hogy szeptember 12-én először próbálták eltávolítani ezt a rejtélyes "eszközt/fegyvert", szeptember 24-én újabb kísérletet tettek, amely több mint 4000 ember halálát okozta egy újabb hatalmas "plazma-kibocsátás" következtében, amely tízezreket ejtett pánikba, de amelyet a szaúdi tisztviselők egy tömeges tülekedésre fogtak. "




A videót a hozzászólások nagyon dicsérik. Mondjatok már véleményt Ti is. :)

 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 689
113
Talán a frigyládával kapcsolatos lehet az alábbi bejegyzés, már ha igaz. :)

"december 6, 2015
Oroszország megkezdi Szaúd-Arábia titokzatos "Gábriel bárkájának" Antarktiszra szállítását"

"A nagymecset küldötteinek aggodalmát komolyan felvetette - folytatódik a jelentés -, amikor szeptember 12-én ezt a titokzatos "eszközt/fegyvert" felfedezte egy 15 fős alagútásó csapat - és akik, miközben megpróbálták eltávolítani, azonnal meghaltak egy hatalmas "plazma-kibocsátás" következtében, amely olyan erős volt, hogy a földből kilökődött, és felborított egy építési darut, ami legalább további 107 embert ölt meg.

A jelentés szerint katasztrofálisan rosszabb volt, hogy alig két héttel azután, hogy szeptember 12-én először próbálták eltávolítani ezt a rejtélyes "eszközt/fegyvert", szeptember 24-én újabb kísérletet tettek, amely több mint 4000 ember halálát okozta egy újabb hatalmas "plazma-kibocsátás" következtében, amely tízezreket ejtett pánikba, de amelyet a szaúdi tisztviselők egy tömeges tülekedésre fogtak. "




A videót a hozzászólások nagyon dicsérik. Mondjatok már véleményt Ti is. :)

Annyi biztos, hogy az oroszok is erősek a "mély férfihangon drámai feltételezéseket állítunk sejtelmes zenei aláfestéssel" műfajban. :D

De a portál-felvetés érdekes, bár megint beleütközünk abba, hogy elvileg oly sok független ember, intézet és műszer fürkészi az eget, hogy aligha kerülte el a figyelmüket, ha portálok vannak a pólusok fölött. De ez csak feltételezés a részemről.

A szaúdi Gábriel bárkája már sokkal izgalmasabb, azt le lehet nyomozni, ha vki tud arabul. Biztos van nyoma sok száz meg ezer ember megmagyarázhatatlan halálának, ha az egész ügy tényleg megtörtént. Még a szaúdi cenzúrát belekalkulálva is kellene legyenek szemtanúk, orvosok, sírásók, hullaszállítók stb. akik kapcsolatba kerültek az üggyel. Négyezer hirtelen halott az kurva sok, még egy diktatúrában is.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 689
113
Különösen a második követ "elég könnyen" szétkapta, még fénykard sem kellett.
Gondolom, ez nem minden fajta kőnél menne így.

Tényleg bámulatos, de acél azért kell ehhez is, ami pl. a kora ókori civilizációk idejében tudomásunk szerint még nem volt. Hacsak az idegenek nem hoztak ajándékba. :)

Érdekes elmélet az is, hogy a görögök által a kohászat "kultúrhéroszainak" tekintett telkhinek földönkívüliek voltak. Az "ősűrhajós" gondolatkör nagyon sok mondára és mítoszra jelentene kb. észszerű magyarázatot, ne csoda, hogy ennyien rá vannak kattanva.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 907
113
Tényleg bámulatos, de acél azért kell ehhez is, ami pl. a kora ókori civilizációk idejében tudomásunk szerint még nem volt. Hacsak az idegenek nem hoztak ajándékba. :)

Érdekes elmélet az is, hogy a görögök által a kohászat "kultúrhéroszainak" tekintett telkhinek földönkívüliek voltak. Az "ősűrhajós" gondolatkör nagyon sok mondára és mítoszra jelentene kb. észszerű magyarázatot, ne csoda, hogy ennyien rá vannak kattanva.
Igen, az acél azért jó találmány. Régen, csak a meteorok vasához fértek hozzá jobbára. Lehet, hogy a fúrt lyukba fa éket tenni és locsolni hatásos lehet.

Az ősűrhajósok ittléte tényleg sok mindent megmagyarázna.

Egy régi scifiben Aladin valójában a 40 földönkívüli űrhajójának irányító kristályait lopta el, amelyeket egy kóddal zárt objektumban tároltak. Egy másikban az idegeneknek az űrhajójuk javításának idejére segéderőket hoztak létre az ittlétük komfortosabbá tételéhez. Létrehozták a Patást, amely rendkívül szorgalmasan dolgozott, de a Sápataggal melléfogtak, mert az álandóan hazudott és mindig kibújt a munka alól, ráadásul úgy elbújt, hogy nem találták meg és nekik tovább kellett repülniük. :D (Sajnálom, hogy nincsen meg, mert nagyon sokat nevettem ezen a két novellán. :D)

A letűnt technikai civilizációkkal kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy nem voltak, mivel régen - úgy gondolom - a Föld ásványkincsei tulajdonképpen nem lettek kitermelve, jórészt az ipari forradalom után indult meg az igazi bányászat.

:)
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll and enzo

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Tényleg bámulatos, de acél azért kell ehhez is, ami pl. a kora ókori civilizációk idejében tudomásunk szerint még nem volt.
Azért én a bronzkor/vaskor dolgot fenntartásokkal kezelném...
A vas egyszerűen nem marad meg, elrozsdásodik. Ellenben a bronzzal. Ezért vannak régebbről bronz leletek, vas meg ezért nincs.
Engem meglepne ha nem kb. párhuzamosan futottak volna ezek a fémek.

Lehet, hogy a fúrt lyukba fa éket tenni és locsolni hatásos lehet.
Az. De bronz kalapáccsal is be lehet verni faéket. A szikla repesztés több ezer éves tudomány.
De még a nálunk "pitegorász tétel"-ként ismert felismerés sem görög. Azóta megtalálták sokkal régebbi Sumér leleteknél is.
(Nem túl meglepő, ugyanis földmérést és zikurat építést is csináltak, ahhoz meg kell a matek)

Már csak azt nem tudom ez, hogy jön az UFO-s topikhoz. Más nem cáfolata a legtöbb "Ősi idegenes műsor" hülyeségeinek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 907
113
Azért én a bronzkor/vaskor dolgot fenntartásokkal kezelném...
A vas egyszerűen nem marad meg, elrozsdásodik. Ellenben a bronzzal. Ezért vannak régebbről bronz leletek, vas meg ezért nincs.
Engem meglepne ha nem kb. párhuzamosan futottak volna ezek a fémek.


Az. De bronz kalapáccsal is be lehet verni faéket. A szikla repesztés több ezer éves tudomány.
De még a nálunk "pitegorász tétel"-ként ismert felismerés sem görög. Azóta megtalálták sokkal régebbi Sumér leleteknél is.
(Nem túl meglepő, ugyanis földmérést és zikurat építést is csináltak, ahhoz meg kell a matek)

Már csak azt nem tudom ez, hogy jön az UFO-s topikhoz. Más nem cáfolata a legtöbb "Ősi idegenes műsor" hülyeségeinek.
Az utolsó bekezdésedet tuti nem értem rendesen. :)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 689
113
Ókori építészetről beszélünk az azonosítatlan repülő tárgyas topikban. Nem tudom miért :D
(Előbbi is érdekes, csak szerintem nem itt)
A "megmagyarázhatatlan múlt" jó pár szálon összefügg az UFO-témával. Gyerekkoromban magamtól is "felfedeztem" valamiféle földönkívüli hatást a régi időkben, pedig akkor még nem voltak agyament tévéműsorok vagy idióta magazinok ebben a témában. De amikor azt olvastam mindenféle mítoszban meg legendában, hogy tűzben repülnek az égből jött istenek meg hősök, és csodálatos cuccaik vannak, akkor ez "nyilvánalónak" tűnt. Én is az űrkorszak gyermeke vagyok, ahogy itt jó páran. És persze erős a sci-fi hőskorszakának hatása is. :)

De csak egy egész élet alatt lehet "utánaolvasni" ezeknek a felvetéseknek. Olyan mennyiségű ókori anyagot kellene átböngészni, kijegyzetelni és összevetni a hülye teóriák kigyomlálásához és a tények leszűréséhez, és amire én biztos nem tudok időt szánni. Maradnak tehát az elméletek, a fantázia, az intuíció és némi józan paraszti ész. Ez persze nem tudományos a mai értelemben, de a mítoszok világa nem is kell, hogy az legyen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
A "megmagyarázhatatlan múlt" jó pár szálon összefügg az UFO-témával. Gyerekkoromban magamtól is "felfedeztem" valamiféle földönkívüli hatást a régi időkben, pedig akkor még nem voltak agyament tévéműsorok vagy idióta magazinok ebben a témában. De amikor azt olvastam mindenféle mítoszban meg legendában, hogy tűzben repülnek az égből jött istenek meg hősök, és csodálatos cuccaik vannak, akkor ez "nyilvánalónak" tűnt. Én is az űrkorszak gyermeke vagyok, ahogy itt jó páran. És persze erős a sci-fi hőskorszakának hatása is. :)

De csak egy egész élet alatt lehet "utánaolvasni" ezeknek a felvetéseknek. Olyan mennyiségű ókori anyagot kellene átböngészni, kijegyzetelni és összevetni a hülye teóriák kigyomlálásához és a tények leszűréséhez, és amire én biztos nem tudok időt szánni. Maradnak tehát az elméletek, a fantázia, az intuíció és némi józan paraszti ész. Ez persze nem tudományos a mai értelemben, de a mítoszok világa nem is kell, hogy az legyen.

Szerintem is lehetséges az, hogy az ókorban jártak erre felé UFO-nauták, ahogyan ma is lehetségesnek tartom elvi síkon.
De ezt a dolgot ne keverjük az építészeti teljesítménnyel. Semmi olyan épület nem maradt ránk az ókorból amit ne tudtak volna emberek akkoriban fölépíteni!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
De ezt a dolgot ne keverjük az építészeti teljesítménnyel. Semmi olyan épület nem maradt ránk az ókorból amit ne tudtak volna emberek akkoriban fölépíteni!

Ebben biztos vagy? Közép és Dél-Amerika bővelkedik olyan építészeti remekművekkel, amiket nem igazán értjük, hogy hogyan építettek, tekintve, hogy az őslakosok még a kereket sem voltak képesek feltalálni Kolumbusz előtt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Ebben biztos vagy? Közép és Dél-Amerika bővelkedik olyan építészeti remekművekkel, amiket nem igazán értjük, hogy hogyan építettek, tekintve, hogy az őslakosok még a kereket sem voltak képesek feltalálni Kolumbusz előtt.
Teljesen biztos vagyok benne. De ez itt off tokik, szóval nem is folytatnám itt.
Talán az építészet topikban beszélgettünk erről. Akkor rengeteg forrást össze is gyűjtöttünk.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ebben biztos vagy? Közép és Dél-Amerika bővelkedik olyan építészeti remekművekkel, amiket nem igazán értjük, hogy hogyan építettek, tekintve, hogy az őslakosok még a kereket sem voltak képesek feltalálni Kolumbusz előtt.
Ha valamit nem értünk, arra valószínűleg az a magyarázat, hogy kevés az adatunk az adott korról. UFOnauták sem zárhatók ki, de nem is nagyon valószínűek.
1. miért avatkoztak volna be egy még a mai szinten is fejletlen technikájú társadalomba?
2. ha már beleavatkoztak, miért nem csináltak belőle életképes társadalmat? Az első betolakodók legyakták az egészet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha valamit nem értünk, arra valószínűleg az a magyarázat, hogy kevés az adatunk az adott korról. UFOnauták sem zárhatók ki, de nem is nagyon valószínűek.
1. miért avatkoztak volna be egy még a mai szinten is fejletlen technikájú társadalomba?
2. ha már beleavatkoztak, miért nem csináltak belőle életképes társadalmat? Az első betolakodók legyakták az egészet.
1.) Miért ne tehették volna? Pl. tenyészteni, mert valamiért jó nekik, ha több ember van, és majd jönnek újra betakaítani később. A csirkék is mondhatják, hog miért avatkozna be veleki csirkeól építéssel? (vagy vadállatoknak etető/sónyaló talán jobb példa)
2.) miért ne lett volna életképes? hisz élt amikor megérkeztek a "betolakodók" (az óceán túloldalán miért gondolod, hogy nem avatkoztak ugyanúgy be, ugyanazzal az indítékkal?)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
1.) Miért ne tehették volna? Pl. tenyészteni, mert valamiért jó nekik, ha több ember van, és majd jönnek újra betakaítani később. A csirkék is mondhatják, hog miért avatkozna be veleki csirkeól építéssel? (vagy vadállatoknak etető/sónyaló talán jobb példa)
2.) miért ne lett volna életképes? hisz élt amikor megérkeztek a "betolakodók" (az óceán túloldalán miért gondolod, hogy nem avatkoztak ugyanúgy be, ugyanazzal az indítékkal?)
Oké, igaz, az emberáldozatokkal biztosították nekik a friss húst, mert nagyon szerették az ízét és fel kellett tankolni a további utakra... Na meg a visszaútra is gondoltak, hogy még több legyen a betakarítható hentesáru. Végül is nem zárható ki. De nem is bizonyítható.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Oké, igaz, az emberáldozatokkal biztosították nekik a friss húst, mert nagyon szerették az ízét és fel kellett tankolni a további utakra... Na meg a visszaútra is gondoltak, hogy még több legyen a betakarítható hentesáru. Végül is nem zárható ki. De nem is bizonyítható.
Vagy katonák kellenek majd nekik az intergalaktikus háborúba, gyalogok, vagy génminták, és hagyják az evolúciót dolgozni, hogy utána ötleteket meríthessenek az eredményekből... Vagy mint én gyerekkoromban a csigákkal ahogy játszottam (tenyészteni akartam őket): simán érdekel a dolog.