UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Egy történet az USA-ból:
http://www.origo.hu/techbazis/20160312-bob-lazar-51-es-korzet-ufo-s4-idegenek-foldonkivuli-men-in-black-osszeeskuves-fizikus-hoax-titok.html

Clintonné nem hülye. Vagyis jó tanácsadói vannak. Erre a témára egy csomó agyhalott harapni fog, jópár szavazatot hozva neki...


galland

Még a dinoszauruszok csontjai is megmaradtak pedig azok 65 millió évesek vagy régebbiek!
Egy csont időállósága hol van mondjuk egy titánötvözetéhez képest? Vagy egy atombunkeréhez képest?
Vannak leletek az emberiség történetéből amelyek kb. 3 millió évesek. Ezek a leletek túléltek jó pár jégkorszakot. Semmi high-tech nem volt köztük!
Gondold el még a fa nyelű dárdák is fönnmaradtak. Szerinted ha lett volna high-tech őseinknek autója az nem marad meg? Vagy legalább a repülők titán alkatrészei?

Szerintem az elméleted nem reális.


Ó, hát erre több verzió is van... Az egyik népszerű, hogy találtak-találnak folyamatosan, csak a háttérhatalom eltitkolja előlünk. Aztán ugye ott vannak a gyíkemberek, a reptiliánok, akik az egyik teória szerint a dinoszauruszok leszármazottai, akik 65 millió éve elhagyták a bolygót (Egy Star Trek részben is volt), de aztán most visszatértek és rejtőzködve átveszik a hatalmat.

Komolyra fordítva, ezen a bolygón semmilyen, fejlett technológiával rendelkező és ezért globális társadalom nem élt az elmúlt párszázmillió évben. Különben maradtak volna nyomai, ahogy írod is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egy történet az USA-ból:
http://www.origo.hu/techbazis/20160312-bob-lazar-51-es-korzet-ufo-s4-idegenek-foldonkivuli-men-in-black-osszeeskuves-fizikus-hoax-titok.html

Olvastam én is ezt a cikket. Érdekes, de én kételkedek Lazar szavaiban. Ugyebár azt mondja, hogy elvégzett 2 egyetemet, nem is akármilyet, de a titkosszolgálatok azzal próbálják hitelteleníteni, hogy megsemmisítettek mindenféle bizonyítékot, hogy valaha is az egyetemeken járt.
Ok, tegyük fel, hogy így volt. De akkor miért nem mutatja fel a diplomáit? Nem hiszem, hogy az USA-ban nem szoktak diplomát vagy valamilyen papirokat adni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="fip7">Egy történet az USA-ból:
http://www.origo.hu/techbazis/20160312-bob-lazar-51-es-korzet-ufo-s4-idegenek-foldonkivuli-men-in-black-osszeeskuves-fizikus-hoax-titok.html
Köszi. :)

Szeretek olvasgatni efféléket. A a Zeta Reticuli csillagrendszerrel kapcsolatosan sok minden van a neten.

Idézet a cikkből:
"a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült."

Értem már, hogy miért nem mennek törökbe a túristák. :)))

</blockquote>


A Zeta Reticuli két csillagból álló rendszer. Teljességgel lehetetlen, hogy ott olyan bolygó legyen, ami az élet kialakulásához megfelelő pályán keringjen.

A 115-ös elemről: Mengyelejev is "megjósolta" évtizedekkel a felfedezése előtt a technécium létezését. Én meg most kijelentem, hogy lesz majd 121-dik elem is, sőt 122-is, pedig most még csak 120-ről tudunk. Ha nagyon akarod, nagyjából még a fizikai tulajdonságait is meg lehet mondani. Mindezt a periódusos rendszerből, nem a kis szürkéktől.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jani2:
http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Nagyon érdekes cikk. Én úgy tudtam, hogy a lovakat az európaiak vitték Amerikába, akkor hogy lehetett a szurokban lócsontváz? Kipusztultak évezredekkel az európaiak előtt?
 

Nightstalker

Member
2010. június 9.
58
1
6
Jani2:
http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Nagyon érdekes cikk. Én úgy tudtam, hogy a lovakat az európaiak vitték Amerikába, akkor hogy lehetett a szurokban lócsontváz? Kipusztultak évezredekkel az európaiak előtt?

"The last prehistoric North American horses died out between 13,000 and 11,000 years ago..."

http://www.livescience.com/9589-surprising-history-america-wild-horses.html
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Jani2:
http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Nagyon érdekes cikk. Én úgy tudtam, hogy a lovakat az európaiak vitték Amerikába, akkor hogy lehetett a szurokban lócsontváz? Kipusztultak évezredekkel az európaiak előtt?
A cikket csak figyelem felhívásnak szántam.

Én valójában nem hiszek ezeknek, az alapítványokon élőknek. A ló szerintem is a spanyolokkal hatolt be, majd módosult musztángá a bölények mellett.
FordUnicorn_34Front_fnl_lay_rgb-s.jpg

Vagy ez, a franc se tudja a DNS ügyileg. :))
P-51_Mustang__side_full.jpg

Nekem vannak rokonaim arrafelé északon, nem vagyok biztos benne, hogy reálisan látják a dolgokat. Persze, lehet, hogy engemet kellene megszorozni -1-el. :))
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Jani2:
http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Nagyon érdekes cikk. Én úgy tudtam, hogy a lovakat az európaiak vitték Amerikába, akkor hogy lehetett a szurokban lócsontváz? Kipusztultak évezredekkel az európaiak előtt?
A cikket csak figyelem felhívásnak szántam.

Én valójában nem hiszek ezeknek, az alapítványokon élőknek. A ló szerintem is a spanyolokkal hatolt be, majd módosult musztángá a bölények mellett.
Vagy ez, a franc se tudja a DNS ügyileg. :))
Nekem vannak rokonaim arrafelé északon, nem vagyok biztos benne, hogy reálisan látják a dolgokat. Persze, lehet, hogy engemet kellene megszorozni -1-el. :))
</blockquote>

Én is így tudtam, de Nightstalker belinkelt cikke felvilágosított, hogy a lovak valójában Amerikából származnak, onnan terjedtek el a világon, majd 12000 éve kipusztultak ott. Gyanusan egybeesik ay ember megjelenésével. Lehet az indiánok felfalták őket? :D
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
<blockquote rel="blitzkrieg">Jani2:
http://www.huszadikszazad.hu/tudomany/szazezereves-csapda

Nagyon érdekes cikk. Én úgy tudtam, hogy a lovakat az európaiak vitték Amerikába, akkor hogy lehetett a szurokban lócsontváz? Kipusztultak évezredekkel az európaiak előtt?

"The last prehistoric North American horses died out between 13,000 and 11,000 years ago..."

http://www.livescience.com/9589-surprising-history-america-wild-horses.html
</blockquote>A tarpan megnevezésű lovat állítólag őseink is, a honfoglalás előtt alkalmazták.
Elnézést kérek , hűtő olvasztás után vagyok elfáradva. :)))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 199
113
https://www.youtube.com/watch?v=b7tlUS6bx04
Feed CUT As Horseshoe UFO Appears On ISS Live Cam! 4/18/16
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Mikor ki van nagyítva és lassítva (1:40 körül) lehet látni, hogy az állvány is mozog. :) Adatátviteli téma. A "lópatkó" UFO meg valami optikai visszatükröződés lehet (űrséta során rátüsszentettek az objektívra :D )

A fényfolt rendületlenül ugyan ott van, követi, mint az autóban ülő Mari nénit az Esthajnal csillag. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Ez egy jó téma.
Vannak bizonyos témák,amiben akármennyire is fúj a szél,azért is megmagyarázzuk,hogy nem is zörög a haraszt.
:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
https://www.youtube.com/watch?v=b7tlUS6bx04
Feed CUT As Horseshoe UFO Appears On ISS Live Cam! 4/18/16

Esélyes, hogy valamilyen hordozórakéta indítása volt. Mert ehhez ugyancsak hasonlít:

http://www.origo.hu/tudomany/20160412-nemzetkozi-urallomas-iss-kep-angyal-raketa.html
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Valami rendes UFO legyen már :)

A függetlenség napja: Resurgence | Hivatalos Trailer 2 [HD] | 20th Century Fox
https://youtu.be/RfJgT89hEME
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Hat, nem artana mar egy szorakoztato sci-fi, de tippre ez nem az lesz sajnos:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Végig olvastam a topikot,mennyire egy sémában gondolkodik a legtöbb ember,és csak az e bolygón látható életformák alapján képzel el minden más típusú életet.
Pár gondolat tőlem nektek.):)
Az ember előtti technikai civilizációk,nagyjából érdektelenek a számunkra,a föld bolygót rendszeresen más fajok lakják,most éppen mi,majd mi is megyünk tovább.Mi a kukacot rajzolgattak év 10-100ezredekkel ezelőtt az ősemberek a barlangokra,honnan ismerték a szkafandereket,rakétákat,csészealjakat,helikoptereket,stb?
A föld bolygó egy élő organizmus,a naprendszer is,a galaxisunk is,(nyilván az egész univerzum is,de most ez nem téma) a végtelen mennyiségű élet energia itt van körülöttünk,mivel van fizikai testünk(is),föld anyának is,a naprendszerünknek is van,a galaxisunknak is van(és így tovább),ők is be vannak kötve az energia hálózatba,ahogy a fizikai testünk felveszi az energiát,és nem csak a kaján keresztül,ők is felhasználnak ilyen energiát.
Nos,a galaxisunk egyik (leg)főbb ilyen energia ellátó csatlakozója van a föld bolygón,valójában a bolygó maga,az emberi testen,nem a fizikain,11 fő ilyen csatlakozót ismerünk,(gyk:csakráink),azért járnak ide a földön kívüliek,hogy befolyást szerezzenek erre a csatira,ha tudják(tudnák) manipulálni az azon átfolyó energia mennyiségét,és/vagy minőségét,akkor hatással lehetnek az egész galaxisra.Ezért van egy szövetség mindkét oldalon,az egyik bele akar avatkozni,manipulálni akarja ezt az energiát,a másik pedig nem engedné őket bele piszkálni.Ők már itt voltak az emberek előtt is,és itt lesznek utánunk is.Nyilvánvaló,hogy kapcsolatban vannak-mindkét oldal-az emberekkel,az emberek vezetőivel,viszont mindkét oldal tudja,hogy nem lehet megsemmisíteni a földet,mert akkor az ő világuk,mármint amelyek a mi galaxisunkban van,megsemmisül szintúgy,mert az egész galaxisunkból kihúzzák a dugót.
Lehet tippelni,hogy földanya legfontosabb csakrája melyik ország területén van,és melyik nép felügyeletére van bízva.
Nem kell agysebésznek lenni hozzá,egy,pár 10 000ft-os távcsővel érdekes dolgokat lehet látni az égen,vagy a szomszéd bolygóinkon.
Mostanára akkora a nyomás a kuktát,hogy ki akar borulni a bili,már alig tudják a vezetőink a kuktában tartani a kakeszt,be vannak rottyantva,hogy rájönne az emberiség pár dologra,és elveszítenék a hatalmukat,amit a félelmen,meg a tudatlanságban tartáson,alapul,és nem lenne szükségünk rájuk,micsoda skandallum is lenne.
Pedig idő van,és ki fog borulni a bili,itt vége ennek az eonnak,ezt ők is tudják,és nem adják könnyen a bőrüket.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Mit kell alátámasztani?
Guglizz rá a csakra szóra,vagy a barlang rajzokra,amik idősebbek a "kelleténél" és mégis repülő eszközöket,szkafanderes embereket/humanoidokat ábrázolnak.
IE 1300 körül széthi temploma abüdoszban
13. századi inka arany repcsi szobok,stb.
Vagy,hogy kerülnek a világ minden tájára a honfoglalásnál is kellemetlenül régebbi rovás írásos leletek.
A tudomány is tudja,hogy van az ember körül egy "morfogenetikus mező" ami nem anyagi,de él,mindenki tudja változtatni a színét,méretét,hatással van a fizikai testre,és fordítva is.
Ez a mező csakrákból nyeri az energiát,minden csakra teljesen véletlenül egy-egy endokrin mirigybe csatlakozik bele,az endokrin mirigyek a tudomány szerint élő kémiai anyagokat,hormonokat hoznak létre,minden csakra,meridiánokkal össze van kötve az emberi test 6-700 000 000 000 sejtjével,teljesen véletlenül.
Jelzem darvinnak,hogy azért ez elég precíz robbanás lehetett....
Ha bármelyik csakrán nem a megfelelő mennyiségű/minőségű energia jut be/ki,akkor diszharmónia keletkezik a testekben(gyk:beteg leszel),természetesen az energia áramlását optimalizálva megszűnik a diszharmónia(gyk: egészséges leszel újra) mondanom sem kell,hogy ezt mindenki minden eszköz,vegyszer használata nélkül meg tudja oldani magának.Kérdezzetek csak meg egy orvost,vagy sebészt,vagy gyógyszergyár tulajt/főrészvényest.
Nem kell agysebésznek lenni,hogy rájöjjünk,be vagyunk kötve egy központi erőműbe/energia forrásba,ezek a csakrák,"morfogenetikus mezők" simán mérhetők fizikai műszerekkel,igen,az állatoknál,növényeknél is.
Ki az,aki mit nem ért?