UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Széthulló Falcon booster? Utolsó küldetésnél eldobták. Vagy hasonló.

Olyan 100%-ig biztos, hogy nem rakéta darabok. Azok nem így mozognak.

A szokatlan mintázat miatt nekem nem tűnt visszatérő rakéta fokozatnak, és kicsit utána keresve ki is derült, hogy ez a US Army "Golden Knights" alakulatának éjszakai ejtőernyős gyakorlata amit minden tèlen megtartanak... Ez egy korábbi ugrásuk;

Ez azért egy sokkal jobb tip.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Tipp? :eek: Na jól nézünk ki!
De ha szerinted ez csak egy "jobb tip", te mire tippelsz?

Nem jött le nekem a rövid hozzászólásodból, hogy ez konkrétan az-e.
Pl. Utána kerestél, van ez a csapat. A videónak van egy dátuma. A csapat bejelentett ugrásának időpontja megegyezik a videó készítésének az időpontjával. Ez egy konkrét bizonyíték a látottakra és hiteles magyarázat arra amit látunk.

Csak a hozzászólásodból nem tudom, hogy tényleg ez-e a helyzet. o_O
Vagy, csak a két dolgot te raktad valamilyen más módon össze, és akkor ez egy jó tipp arra amit látunk.
Mert biztos, hogy nem rakéta fokozat, ellenben ejtőernyősök szerintem is lehetnek. Ha pedig szoktak éjszaka arra felé kivilágítva ugrálni, akkor lehet ez egy valószínű magyarázat.
Én erre az utóbbira mondtam, hogy ez egy jó tipp.
De ha tényleg az első lehetőségről van szó, és dátumra, helyszínre és időre össze szedted a dolgokat, akkor nem tipp hanem tény. De ez utóbbit nem írtad le.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
Nem jött le nekem a rövid hozzászólásodból, hogy ez konkrétan az-e.
Pl. Utána kerestél, van ez a csapat. A videónak van egy dátuma. A csapat bejelentett ugrásának időpontja megegyezik a videó készítésének az időpontjával. Ez egy konkrét bizonyíték a látottakra és hiteles magyarázat arra amit látunk.
Konkrétan írtam, hogy utána kerestem!
És linkeltem egy videót amin látszik a tüzijátek szóró izé az ugráskor ami a hullócsillag efektet adja. Le írtam a csapat nevét is!
Csak a hozzászólásodból nem tudom, hogy tényleg ez-e a helyzet. o_O
Vagy, csak a két dolgot te raktad valamilyen más módon össze, és akkor ez egy jó tipp arra amit látunk.
Mert biztos, hogy nem rakéta fokozat, ellenben ejtőernyősök szerintem is lehetnek. Ha pedig szoktak éjszaka arra felé kivilágítva ugrálni, akkor lehet ez egy valószínű magyarázat.
Én erre az utóbbira mondtam, hogy ez egy jó tipp.
De ha tényleg az első lehetőségről van szó, és dátumra, helyszínre és időre össze szedted a dolgokat, akkor nem tipp hanem tény. De ez utóbbit nem írtad le.
Egyébként nem tudni mikor a videó, és azt sem mikor gyakorolnak ugrást.
Nekem a fenti bizonyítékok is elegendőnek mutatkoztak a jelenség pontos mindenre kiterjedő magyarázatára. Úgy gondoltam ez így már annyira nyilvanvaló, hogy nincs szükség mélyebb vizsgálatra.

Tudod én úgy vagyok vele, ha látok valamit ami fehér hápog és úgy néz ki mint egy kacsa, nekem elég bizonyíték arra, hogy valoban kacsát látok. :)

Persze, ha szerinted nem az van a videón akkor nosza indokold, és ha érdemi kétség merül fel, további részletek után fogok nézni.
És ha a fenti adatok nem elégségesek számodra, azok alapján te "Tippre" is utánna nezhetsz am!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Egyébként nem tudni mikor a videó, és azt sem mikor gyakorolnak ugrást.
Vagyis bizonyítékok nélkül vontál össze két dolgot.

Nekem a fenti bizonyítékok is elegendőnek mutatkoztak a jelenség pontos mindenre kiterjedő magyarázatára. Úgy gondoltam ez így már annyira nyilvanvaló, hogy nincs szükség mélyebb vizsgálatra.

Ilyen alapos vizsgálat után. Nem csodálom :D

Persze, ha szerinted nem az van a videón akkor nosza indokold, és ha érdemi kétség merül fel, további részletek után fogok nézni.
És ha a fenti adatok nem elégségesek számodra, azok alapján te "Tippre" is utánna nezhetsz am!

Sértődés helyet inkább azt kellene beismerned, hogy csak tippeltél.
De ha szerinted ez csak egy "jobb tip", te mire tippelsz?

A fentiek alapján? A fentiek alapján ez csak egy tipp. Pontosan.
Össze raktál két dolgot, de azt bizonyítani nem tudod, hogy térben és időben egy helyen voltak-e.
Erre hívtam fel a becses figyelmedet. Pusztán feltételezel dolgokat.

Tipp? :eek: Na jól nézünk ki!

Pont így nézünk ki. Attól, hogy másoknál jobban tippelsz, még nem válik valósággá amit állítasz.


Az meg, hogy szerintem mi lehet a felvételen?
Vissza hulló rakéta darab biztos nem. Az nem áll meg, nem manőverezik formációban stb....

Kivilágított ejtőernyősök. Ez már jobb tipp.
De nekem túl nagy a beérkezési sebességük, nem hallom a gép hangját amiből ugrottak, nem is látom a gépet amiből ugrottak (annak is van jelző fénye stb...)

Drónok? Simán lehet. De itt is a szögsebesség a probléma. Ugyanis távolinak tűnnek, de nem tudjuk mennyire. Kicsi drón lámpákkal keltheti nagy távolság illúzióját. Ha viszont messze vannak, akkor a sebesség extrém nagynak tűnik.
Valójában ha csak annyi az infónk, mint a videón, sosem fogjuk megtudni mit látunk. Ez a helyzet.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
Vagyis bizonyítékok nélkül vontál össze két dolgot.
Rákerestem két platformon is, onnan jutottam el a csapathoz, a hivatalos honlapjukat megnéztem, meg a Fb és Twitter linkjét, ahol nincs erről a gyakorló ugrásról infó, de YT-on több videó (bizonyíték?) van amin látható a kötelék, a pirotechnika stb.
Ilyen alapos vizsgálat után. Nem csodálom :D
Te lefikázod az én magyarázatom, a miközben eddig nyilvánvalóan nem foglalkoztál a dologgal.
Sértődés helyet inkább azt kellene beismerned, hogy csak tippeltél.
Ilyen alapon persze, de ne röhögtess már ezzel, hiszen ez a kommentek 90+% igaz.
Maradjunk annyiban következtetés vontam le a videón látottakra amiknek minden aspektusát tökéletesen magyarázza az ejtőernyős csapat.
A fentiek alapján? A fentiek alapján ez csak egy tipp. Pontosan.
Össze raktál két dolgot, de azt bizonyítani nem tudod, hogy térben és időben egy helyen voltak-e.
Erre hívtam fel a becses figyelmedet. Pusztán feltételezel dolgokat.
Kákán a csomót!
De egyébként ismerjük ám a közvetlen vagy közvetett bizonyitek fogalmát is. A közvetlen bizonyíték tényt támaszt alá, mondjuk a konkret repülesi/ugrási napló. A közvetett pedig amit én is hoztam, a csapat neve, korábbi ugrásuk videója, amiben látszik a pirotechnika és egyéb részletek -alapján megallapítható a közvetett bizonyíték a jelenség100%-os magyarázatára. Szóval ez nem csak tipp.
Pont így nézünk ki. Attól, hogy másoknál jobban tippelsz, még nem válik valósággá amit állítasz.


Az meg, hogy szerintem mi lehet a felvételen?
Vissza hulló rakéta darab biztos nem. Az nem áll meg, nem manőverezik formációban stb....

Kivilágított ejtőernyősök. Ez már jobb tipp.
De nekem túl nagy a beérkezési sebességük, nem hallom a gép hangját amiből ugrottak, nem is látom a gépet amiből ugrottak (annak is van jelző fénye stb...)

Drónok? Simán lehet. De itt is a szögsebesség a probléma. Ugyanis távolinak tűnnek, de nem tudjuk mennyire. Kicsi drón lámpákkal keltheti nagy távolság illúzióját. Ha viszont messze vannak, akkor a sebesség extrém nagynak tűnik.
Valójában ha csak annyi az infónk, mint a videón, sosem fogjuk megtudni mit látunk. Ez a helyzet.
:oops: Tippre; Beleállsz ebbe a nemlétező vitába, pedig ismerve képességeidet biztos vagyok benne, hogy pontosan látod te is, (a számodra nem bizonyítékok alapján is), hogy a videón ejtőernyősök vannak, csak valamiért nem akarod elismerni.. "Pont így nezünk ki."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Kákán a csomót!
De egyébként ismerjük ám a közvetlen vagy közvetett bizonyitek fogalmát is. A közvetlen bizonyíték tényt támaszt alá, mondjuk a konkret repülesi/ugrási napló. A közvetett pedig amit én is hoztam, a csapat neve, korábbi ugrásuk videója, amiben látszik a pirotechnika és egyéb részletek -alapján megallapítható a közvetett bizonyíték a jelenség100%-os magyarázatára. Szóval ez nem csak tipp.

Még mindig ott tartunk, hogy térben és időben való egyezést nem tudsz bizonyítani. Innentől kezdve csak feltételezések vannak.

hogy a videón ejtőernyősök vannak, csak valamiért nem akarod elismerni.. "Pont így nezünk ki."

Valóban? o_O
Ejtőernyősök vannak a videón? Hol?
Én nem látom őket! Fénypontokat látok mozogni!
De bárki jelezze, ha konkrétan lát ejtőernyőt, ejtőernyős embert, az őket szállító repülőgépet vagy bármi mást a videón!
Te nem ejtőernyősöket látsz a videón, hanem van egy neked tetsző magyarázat és most már azt véled látni. De ott csak fénypontok vannak ;)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
Még mindig ott tartunk, hogy térben és időben való egyezést nem tudsz bizonyítani. Innentől kezdve csak feltételezések vannak.



Valóban? o_O
Ejtőernyősök vannak a videón? Hol?
Én nem látom őket! Fénypontokat látok mozogni!
De bárki jelezze, ha konkrétan lát ejtőernyőt, ejtőernyős embert, az őket szállító repülőgépet vagy bármi mást a videón!
Te nem ejtőernyősöket látsz a videón, hanem van egy neked tetsző magyarázat és most már azt véled látni. De ott csak fénypontok vannak ;)
Eleinte azt hittem, hogy csak kötekedsz/trollkodsz, de egyre inkább úgy tűnik, hogy szimplan félre ismertelek, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire híján lennél alap asszociációs képességnek. :(

De akkor tegyünk meg egy utolsó szájbarágós próbát;
Ugye a felvétel Homestead Floridában készült..
The US Army Golden Knights are based out of Homestead Florida Air Reserve Base during the winter months when it's too cold to train out of Fort Bragg, NC. This is the Army's exhibition team, and they also compete with civilian teams.

Úgy 2010 óta évente több alkalommal ismétlődő eseményről van szó.
Itt egy cikk 13-bol;

No – it won't be alien space ships, ghost or some other paranormal phenomena. It will be the U.S. Army parachute team "The Golden Knights" doing nighttime training jumps over Homestead Air Reserve Base.

Area residents will see lights descending in the skies over Homestead Air Reserve Base during these hours. The team will be using flares and other illumination devices as part of their training.
..nem hallom a gép hangját amiből ugrottak, nem is látom a gépet amiből ugrottak (annak is van jelző fénye stb...)
Egyebként még a repülőgép villogó fényei is látszanak a felvételen, nagy alaposságodban valahogy ez mégis elkerülte figyelmed..
2022-11-16-17-08-55.png


Itt egy másik videó (nézd meg kérlek) ugyanazzal a mintázattal igaz 8eves;
De tele még a YT ilyennel..

De ezek ugye nem bizonyítékok neeem! Mert nincs mellékelve az ejtőernyősök anyakönyvi kivonata!
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Eleinte azt hittem, hogy csak kötekedsz/trollkodsz, de egyre inkább úgy tűnik, hogy szimplan félre ismertelek, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire híján lennél alap asszociációs képességnek. :(

Így van. Hiszen ha valaki nem ért velünk egyet és vagy további bizonyítékot kér, az csak kretén lehet :D :D :D
Más magyarázat nem lehet XD

De akkor tegyünk meg egy utolsó szájbarágós próbát;
Ugye a felvétel Homestead Floridában készült..
The US Army Golden Knights are based out of Homestead Florida Air Reserve Base during the winter months when it's too cold to train out of Fort Bragg, NC. This is the Army's exhibition team, and they also compete with civilian teams.

Úgy 2010 óta évente több alkalommal ismétlődő eseményről van szó.
Itt egy cikk 13-bol;
No – it won't be alien space ships, ghost or some other paranormal phenomena. It will be the U.S. Army parachute team "The Golden Knights" doing nighttime training jumps over Homestead Air Reserve Base.

Area residents will see lights descending in the skies over Homestead Air Reserve Base during these hours. The team will be using flares and other illumination devices as part of their training.

Lealacsonyató, bunkó megjegyzések nélkül is be lehet linkelni egy adott forrást szerintem. Hiszen fordított esetben, tőlem ilyet, feléd nem olvastál ;)
A másik meg, hogy pont ehhez hasonló forrásokat vártam tőled! Az elején ezekkel nem szolgáltál....

Egyebként még a repülőgép villogó fényei is látszanak a felvételen, nagy alaposságodban valahogy ez mégis elkerülte figyelmed..
És a másik fénypont tőle balra az micsoda? o_O
Ott egy fénypöty, ráfogod, hogy repülőgép... Ott van több fénypöty, ejtőernyősök... Baszod, ezekből semmi sem látszik :D
Ezek fénypöttyök, nem repülők vagy ejtőernyősök az adott képen.
Van a tény, ami a képen van (fénypont) és van az amit te gondolsz mögé (repülő, ejtőernyős).

De ezek ugye nem bizonyítékok neeem! Mert nincs mellékelve az ejtőernyősök anyakönyvi kivonata!

Ez megint a fölösleges bunkóskodás esete.
Te állítasz valamit! Ne sértődj meg azon, ha bizonyítékot kérnek tőled az adott állításra. ;)
Továbbá a térben és időben való bizonyítás továbbra sincs meg a részedről, de a bizonyítékok alapján alapos a feltételezésed :D


És most kérlek ülj le egy 5 percre és gondolkodj el azon, hogy mi lett volna, ha nem az ejtőernyősök ugrását, hanem egy idegen űrhajó észlelését kellet volna bizonyítanod. Például te jól látod a szemeddel, mint szemtanú, de a mobilod kamerája nem ilyen jó és csak fénypöttyöket vesz föl....
Azt, hogy tudtad volna bizonyítani?
És én még jó fej voltam, nem személyeskedtem (veled ellentétben) hanem csak logikus kérdéseket tettem föl.
Te meg azon kiakadtál, hogy egy könnyen bizonyítható dolgot kelljen bizonyítanod.... XD
Most képzeld el, hogy mit él át az, aki UFO-t lát, és közzé teszi, és megkérdőjelezik egy fórumon vagy az életben.
Milyen cinikus segfejkedést kell sokszor kiállnia, miközben folyamatosan olyan jelzőkkel illetik, amit most te is használtál velem szemben.
Miközben rajtad volt a bizonyítás terhe egy bizonyítható dologban.
Nyugodtan el lehet ezen is gondolkodni.... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 882
113
Így van. Hiszen ha valaki nem ért velünk egyet és vagy további bizonyítékot kér, az csak kretén lehet :D :D :D
Más magyarázat nem lehet XD
Nem írtam, hogy kretén lennél, most miért Csúsztatsz?! És nem arról van szó, hogy ne értenék egyet, szimplán kötözködsz, arra hivatkozva, hogy a fentiek nem.elegendő bizonyíték.
Lealacsonyató, bunkó megjegyzések nélkül is be lehet linkelni egy adott forrást szerintem. Hiszen fordított esetben, tőlem ilyet, feléd nem olvastál ;)
A másik meg, hogy pont ehhez hasonló forrásokat vártam tőled! Az elején ezekkel nem szolgáltál....
Úgy tűnik a topikot latogatók az eredetileg linkelt videó és kommentem alapján is képesek voltak saját következtetést alkotni a dologról. Azért nem voltam alaposabb mert nem láttam szükségét. Ami pedig a vélemenyem illeti veled kapcsolatban, hogy többre tartottalak, már bocs de ez az igazság! Bár még mindig él a gyanú bennem, hogy ez az egész csak valami trollkodás féle a részedről, akárhogy is egyik verzió sem javítja a rólad kialakult képet, hisz vagy at asszociációs-értelmi kepessegeidet értékeltem felül vagy a jellemedet/kommunikációs kultúrádat. :(
És a másik fénypont tőle balra az micsoda? o_O
Ott egy fénypöty, ráfogod, hogy repülőgép... Ott van több fénypöty, ejtőernyősök... Baszod, ezekből semmi sem látszik :D
Ezek fénypöttyök, nem repülők vagy ejtőernyősök az adott képen.
Van a tény, ami a képen van (fénypont) és van az amit te gondolsz mögé (repülő, ejtőernyős).
Ez a fajta ignorancia amit tanusitasz, azert már pofa kell! A képen pötty az a videón villog bazd+! Csak képen tudom jelezni hova nézz! Vedd már a fáradságot és nézd már meg azt a nyomorult forrás videót!
Ez megint a fölösleges bunkóskodás esete.
Te állítasz valamit! Ne sértődj meg azon, ha bizonyítékot kérnek tőled az adott állításra. ;)
Továbbá a térben és időben való bizonyítás továbbra sincs meg a részedről, de a bizonyítékok alapján alapos a feltételezésed :D
Nincs sértődés, és felesleges bukóskodás sem abban a tény megallapitasban, hogy szájbarágósan kell neked valamit előadni, hogy megértsd, es levond a magad konklúzióját amit a többieknek két mondatból is sikerült.
És most kérlek ülj le egy 5 percre és gondolkodj el azon, hogy mi lett volna, ha nem az ejtőernyősök ugrását, hanem egy idegen űrhajó észlelését kellet volna bizonyítanod. Például te jól látod a szemeddel, mint szemtanú, de a mobilod kamerája nem ilyen jó és csak fénypöttyöket vesz föl....
Azt, hogy tudtad volna bizonyítani?
És én még jó fej voltam, nem személyeskedtem (veled ellentétben) hanem csak logikus kérdéseket tettem föl.
Te meg azon kiakadtál, hogy egy könnyen bizonyítható dolgot kelljen bizonyítanod.... XD
Most képzeld el, hogy mit él át az, aki UFO-t lát, és közzé teszi, és megkérdőjelezik egy fórumon vagy az életben.
Milyen cinikus segfejkedést kell sokszor kiállnia, miközben folyamatosan olyan jelzőkkel illetik, amit most te is használtál velem szemben.
Miközben rajtad volt a bizonyítás terhe egy bizonyítható dologban.
Nyugodtan el lehet ezen is gondolkodni.... ;)
Direkt összemosol olyan dolgokat amiket már többször tárgyaltunk. A személyes UFO tanuvallomásokról tudod mi a véleményem, de itt nem erről van szó. Így ez az analógia sem állja meg a helyét.

Számomra a konklúziő a következő; többszöri nekifutásra és külön kérésre sem nézted meg kellő alapossággal a videót, különben látnád a repülő villogó fényeit. Így nehéz érdemi vitát folytatni.
Ha tényleg érdekelt volna a jelenség csak feleannyira mint a velem való kötözködés te is vehette volna a fáradságot és utánna nézz a dolognak a rendelkezésre álló adatok alapján, de ezt se tetted meg!
Mégis én vagyok a bunkó, meg nem elég alapos, és nyilván csak tippelek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 056
113
Elég kemény UFO-s történet. Én még nem ismertem:
Azokat akik meg előálltak az idétlen "szkeptikus" magyarázataikkal, azokat fejbe veregetném egy szívlapáttal.
 
  • Hűha
Reactions: Mark1993