A lényeg, hogy a szabályozási tervet a Főváros illetve Zugló készítheti, tehát ők döntik el hova, mekkora és milyen épületek épülhetnek.
Az „aprópénz” ahhoz képest, hogy több mint 10.000 lakás épülhet. Az 30-40.000 embernek jelent közlekedési, oktatási, mindenféle szolgáltatási lehetőséget, a közművekről nem is beszélve. Ezt mind megkapják azért a pénzért. Bizony, bizony mindezt nemsokára a túlterjeszkedett agglomerációban is meg kell építeni súlyos adófizetői 100 milliárdokból, igen te is fizetni fogod. Különben egy környezeti, életvitelbeli és egészségügyi katasztrófa fog bekövetkezni, aminek első jelei már fel is bukkantak (ivóvíz minőségi ill. mennyiségi problémák stb.).
Nem, ha megvalósul a projekt.
Pont nem érdekel, hogy egyesek jól megszedik magukat az eszement turizmusból, miközben mindenki más meg szenved miatta. Elszálló ingatlanárak, élhetetlen, összb@szott bel- és most már külváros. Magyország nem Horvátország, nem turizmusból kell éljünk. Nemzetgazdasági szempontból, sokkal jobb lenne, ha a sok turizmusból élő munkavállaló elmenne olyan munkát végezni, ami nagy hozzáadott értéket képvisel, nagy értékteremtő képessége van és az értéklánc elején áll. Ja, hogy ezeket eddig egy magyar kormány sem támogatta. Hát ezért húzott el mellettünk Lengyelország, és előz meg éppen Románia. Ébresztő!
Amire gondolok azt Bécsben több helyen is megcsinálták és működik. A fő probléma az, hogy most is épülnek lakások Budapesten, csak nem a magyaroknak. Nem a m2 ár a probléma, ne érts félre, tehát nem úgy lesz olcsó, hogy m2-e olcsó, hanem kb. ugyanolyan m2 árért többet kapsz. Most 80 m2 1 nappali, 2 hálószoba, két komplett fürdő, egy WC és 20 m2! terasz. Kerül min. 120 millióba. Kinek kell ilyen? Külföldi befektetőnek, aki kiadja bérbe szingliknek, gyerektelen pároknak, de leginkább prostiknak. Kisebb terasszal oda be lehet rakni 1 nappalit és 3 félszobát egy kádas és egy zuhanyzós fürdővel olcsóbban. Most átlag 80-100 milliót költenek fiatal családok, hogy kiköltözzenek az agglomerációba hasonló méretű vagy picit nagyobb házakba, félházakba, hogy a következő húsz évben naponta 2-3 órát ingázzanak, és egyre fenntarthatatlanabbá tegyék a várost és környezetét. Ezt kellene megállítani, és nem olyan agyament rövidtávú hasznot hozó döntésekkel támogatni mint a CSOK meg a Zöldhitel.
Itt van, hogyan csinálták Bécsben:
Én a Sonnwendviertel-be személyesen bekapcsolódtam, tapasztaltam, hogy működik.