Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Jó a bejegyzés, de ez 1 sima kötözködés a hangnem.:(

Az Űrkutatás topicba írtam a hozzászólásomat, nem a nemlétező "Föld gravitációs, és ebből következően súrlódástól nem mentes világa" címűbe.

Nagy grat neked és a lájkolódnak, és válassz a molnibalage széles világából 1 jelzőt magatoknak.
Semmiféle kötekedés nem volt benne. Pusztán megjegyeztem, hogy ennek a világűrhöz semmi köze.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113

Ha önmagában úgy tekintek rá, mint egy technikai megoldást egy adott problémára, zseniális. Ha részleteiben nézem... Akkor sikitófrász...

  • Kezdjük az elején: mi értelme is van ennek önmagában? Mármint hogy a Vénusz légterében léghajózz. Sacc per kábé a légköri mintavételezést leszámítva semmivel sem nyújt többet, mint egy Vénusz körül keringő műhold.
  • Folytassuk: minek rá ember? Komolyan. Mi az, ami megköveteli, hogy emberi irányítással, és nem automata járművekkel hajtsák ezt végre? Máris nem lesz szükség létfenntartásra, nem lesz szükség visszatérű rakétára, vagy űrhajóra se.
  • Végül: a legszebb a Földre való visszatérés. Ahol az Orion űrhajó egyetlen dolga, hogy az űrhajósokat visszahozza a Fölre. Az Orion, amit eredetileg azért építettek, hogy na majd az fog elmenni más bolygókhoz és égitestekhez. Ezért vették ki az ISS ellátás képességét. Mert ahhoz drága. Gyakorlatilag bármi elláthatná az Orion feladatát.

Ok, a végén bemutatott összekapcsolt léghajók már egy Vénusz-kolónia létrehozását vázolja fel, de ugye ez a kolónia a Vénusz légkörében élne, nem is a felszínen.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Semmiféle kötekedés nem volt benne. Pusztán megjegyeztem, hogy ennek a világűrhöz semmi köze.
Kiemelve t[kis 't']őled: "ennek a világűrhöz semmi köze"
Zéró gravitációnál (az űrhajó körbeesi a Földet :D ) tapaszható a kulcs viszonylag egy helyben pörgése. Az, hogy felfelé megy az meg a kiváltó újjak aszimmetrikus erőhatása forgatónyomatékilag.

Ez nincs alapból rendszeresítve a Földön! :)

Ezt a témát befejeztem veled, mert ismét az van, hogy valami eszedbe jut, és a magad igazához ragaszkodsz. Megint nem olvastad végig a hozzászól(t)ásomat, csak belekaptál.


Tudod, néha sokaknak elege van a nagyon okoskodásodtól. Tuti, normál hangnemben jobb lenne minden, és el kell viselni, hogy van más is mint Te. :mad:

Ráadásul ezt nem bántó szándékkel írtam, - gondolkodjál vissza a te hozzászólásaid nagy részére. :)
 
M

molnibalage

Guest
Kiemelve t[kis 't']őled: "ennek a világűrhöz semmi köze"
Zéró gravitációnál (az űrhajó körbeesi a Földet :D ) tapaszható a kulcs viszonylag egy helyben pörgése. Az, hogy felfelé megy az meg a kiváltó újjak aszimmetrikus erőhatása forgatónyomatékilag.

Ez nincs alapból rendszeresítve a Földön! :)

Ezt a témát befejeztem veled, mert ismét az van, hogy valami eszedbe jut, és a magad igazához ragaszkodsz. Megint nem olvastad végig a hozzászól(t)ásomat, csak belekaptál.


Tudod, néha sokaknak elege van a nagyon okoskodásodtól. Tuti, normál hangnemben jobb lenne minden, és el kell viselni, hogy van más is mint Te. :mad:

Ráadásul ezt nem bántó szándékkel írtam, - gondolkodjál vissza a te hozzászólásaid nagy részére. :)
Látom nem sikerült megértni amit mondok. A belinkelt gif címe "space is strange". A videón látható dolognak semi köze nincs a világűrhöz. A linkelt videók a klasszikus newtoni mechanikával mutatják meg, hogy imről van szó.

Semmiféle magam igazsága nincs csak simán szövegértelmezésből hasaltál el...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Látom nem sikerült megértni amit mondok. A belinkelt gif címe "space is strange". A videón látható dolognak semi köze nincs a világűrhöz. A linkelt videók a klasszikus newtoni mechanikával mutatják meg, hogy imről van szó.

Semmiféle magam igazsága nincs csak simán szövegértelmezésből hasaltál el...
Űr no gravitáció, megint csak részigazsággal foglalkozol, a magad igazát bizonyítandóan. A fizika egyes részei megtalálhatóak a Földön is, de nem minden!

[Szerkesztés, te hasaltál el, mert nem olvasol végig mindent, csak a magad igaza]

N/A !!!
 
M

molnibalage

Guest
Űr no gravitáció, megint csak részigazsággal foglalkozol, a magad igazát bizonyítandóan. A fizika egyes részei megtalálhatóak a Földön is, de nem minden!

[Szerkesztés, te hasaltál el, mert nem olvasol végig mindent, csak a magad igaza]

N/A !!!
A jelenséget a "intermediate axis theorem" okozza. Nem kell hozzá a világűr. Semmiféle részigazság nincs. A testek saját tulajdonsága okozza.
(Nem először látom tőled az, hogy fajjel a falnak rohansz és állsz bele hülyeségekbe...)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
A jelenséget a "intermediate axis theorem" okozza. Nem kell hozzá a világűr. Semmiféle részigazság nincs. A testek saját tulajdonsága okozza.
(Nem először látom tőled az, hogy fajjel a falnak rohansz és állsz bele hülyeségekbe...)
Mitől lebeg a kulcs a Földön? Mert még mindig bizonygatod az igazadat, már jönnek a jelzők is. GoTo első beírásom.
Én vagyok a hülye, már leírtam, hogy

N/A
 
M

molnibalage

Guest
Én is elég szkeptikus vagyok ezzel a marsi helikoterrel kapcsolatban. Sajnos a Musk terveiben is sok buktató van . Itt is csak a nukleáris energiának van jővője (Kilopower és társai, sokkal nagyobb teljesitménnyel).
Melyik részével? Mert a gép képes repülni, ahogy a videó is írja, ez a része "checks out". Nekem azzal kapacsolatban vannak kétségeim, hogy meddig maradna üzemképes, hogy hány le és felszállás után törne össze és az, hogy kb. 1-1,5W-tal mi a fenét tud ez csinálni kamerázáson kívül, hogy milyen tudományos munkát lehet vele végezni. Nem tud mintát venni, nem tud elemezeni, semmit nem tud. Fényképezni tud és ennyi, ha jól látom.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 690
113
Melyik részével? Mert a gép képes repülni, ahogy a videó is írja, ez a része "checks out". Nekem azzal kapacsolatban vannak kétségeim, hogy meddig maradna üzemképes, hogy hány le és felszállás után törne össze és az, hogy kb. 1-1,5W-tal mi a fenét tud ez csinálni kamerázáson kívül, hogy milyen tudományos munkát lehet vele végezni. Nem tud mintát venni, nem tud elemezeni, semmit nem tud. Fényképezni tud és ennyi, ha jól látom.
Igen epp ez az hogy csak fenykepezni tud. Es ha csak ennyit tud valami legballon nagy heliummal toltott zsak egy kis kameraval meg a zsak anyaga fotoelektromos anyaggal burkolva olcsobb egyszerubb lenne erre a feladatra. Vegulis olyan mind1 mit fenykepez hisz az egesz marsrol egyenlore keves az info... Meg legi kepbol sok mimdent olyat nem tud femykepezni ami eszeveszetten fontosabb lenne a bolygo egyik reszen mint a bolygo mas resze.